آیا یال تبعیض نژادی می کند؟ وزارت دادگستری می گوید بله.

واشنگتن

یک تحقیقات وزارت دادگستری متوجه شده است که دانشگاه یال به طور غیرقانونی علیه متقاضیان آسیایی آمریکایی و سفید پوست تبعیض می کند، در نقض قانون حقوق مدنی فدرال، مقامات روز پنجشنبه گفتند.

“یال” این ادعا را رد کرد و آن را “بی لیاقت” و “پرهودن” می داند.

نتایج دقیق در نامه ای به وکلای کالج پنج شنبه آخرین اقدام دولت ترامپ با هدف ریشه کن کردن تبعیض در روند درخواست کالج، پس از شکایت از دانشجویان در مورد روند درخواست در برخی از کالج های پیچک لیگ را علامت گذاری می کند. The Justice Department had previously filed court papers siding with Asian American groups who had levied similar allegations against Harvard University.

در این تحقیق دو ساله به این نتیجه رسیده است که یال هر ساله بر اساس نژاد شان، که در غیر این صورت به آنها اعتراف می کند، امتیاز های متقاضیان آسیایی آمریکایی و سفید پوست را رد می کند. بررسی ها از شکایت یال، براون و دارتموث در سال ۲۰۱۶ ناشی می شود.

“تبعیض نژادی یال مجازات های بی مورد و غیر قانونی را بر متقاضیان یکه تاز نژادی اعمال می کند، از جمله به ویژه متقاضیان آسیایی آمریکایی و سفید پوستان،” اریک دریبیند، دستیار دادستان کل که رئیس بخش حقوق مدنی بخش این بخش است، در نامه ای به وکلای کالج نوشت.

دادستان ها دریافته اند که یال در مورد متقاضیان برنامه کارشناسی خود بر اساس نژاد و منشأ ملی خود تبعیض قائل شده است و «آن نژاد عامل تعیین کننده در صدها تصمیم گیری پذیرش در هر سال است.» بررسی ها به این نتیجه رسیدند که دانشجویان آسیایی آمریکایی و سفیدپوست «تنها یک دهم تا یک چهارم احتمال پذیرش به عنوان متقاضیان آمریکایی آفریقایی با اعتبارنامه تحصیلی قابل مقایسه دارند»

آقای دریبند در بیانیه ای گفت: «تقسیم غیر قانونی آمریکایی ها به بلوک های نژادی و قومی، کلیشه ها، تلخی ها و تقسیم بندی ها را پرورش می دهد» “زمان گذشته است که نهادهای آمریکایی تشخیص دهند که با همه مردم باید با نزاهت و احترام و بدون رعایت غیر قانونی به رنگ پوست خود رفتار شود.”

همچنین تحقیقات نشان داد که یال از نژاد به عنوان عاملی در مراحل متعدد فرایند پذیرش استفاده می کند و این که یال «از نظر نژادی کلاس های خود را متعادل می کند.»

دیوان عالی حکم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است نژاد در تصمیم گیری پذیرش در نظر گرفته اما گفته است که باید در راه تنگ احسن برای ترویج تنوع انجام شود و باید در زمان محدود است. مدرسه ها همچنین بار نشان دادن چرا در نظر گرفتن نژاد خود را مناسب است.

در بیانیه ای، یال گفت که این ادعا را «به طور قطع رد می کند»، به طور کامل با تحقیقات همکاری کرده است و به طور مداوم روی «مقدار قابل توجهی از اطلاعات و داده ها» رو به رو شده است.

دانشگاه در بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به تعهد ما به پیروی از قوانین فدرال، ما از اینکه وزارت دفاع مرکزی عزم خود را قبل از اجازه دادن به یال برای ارائه تمام اطلاعاتی که دپارتمان درخواست کرده است تا کنون ساخته شده است، ساخته شده است، ناراحت است، “دانشگاه در بیانیه ای گفت: “. اگر وزارت اطلاعات را کاملاً دریافت کرده و نسبتاً وزن می کرد، این نتیجه را می گرفت که شیوه های یال کاملاً مطابق با دهه ها سابقه دیوان عالی کشور است.”

دانشگاه گفت که آن را در نظر گرفته بسیاری از عوامل و نگاه می کند “کل فرد در هنگام انتخاب که چه کسی را به اعتراف در میان هزاران نفر از متقاضیان بسیار واجد شرایط.”

در این بیانیه گفته شده است: «ما به شیوه های پذیرش یال افتخار می کنیم و بر اساس چنین اتهام بی لیاقت و پرتوجب، تغییری در آن ها نخواهیم داد»

در این میان، وزارت دادگستری خواستار توقف و موافقت یال برای پذیرش های آینده شده است.

دولت همچنین می گوید که اگر یال پیشنهاد کند که به استفاده از نژاد یا منشأ ملی به عنوان عاملی در چرخه های پذیرش در آینده ادامه خواهد داد، کالج باید ابتدا طرحی را به وزارت دادگستری ارائه کند «نشان دادن پیشنهاد آن به باریکی متناسب با نیاز قانون است، از جمله با شناسایی تاریخ پایان تبعیض نژادی»

همچنین، وزارت دادگستری نیز پیش از این نگرانی های مشابهی را در مورد دانشگاه هاروارد مطرح کرده است که دادستان ها متهم به «درگیر شدن در موازنه نژادی درست»، و دانشجویان آمریکایی آسیایی در دعوی قضایی که ادعا می کنند مدرسه آیوی لیگ مورد تبعیض علیه آنها ست.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im