مخالفت و تحقیر: دادگاه عالی بیش از حد بزرگ است یک موسسه به تضعیف شود توسط یک مرد انتقاد

قدرت دادگاه به آغاز کیفری اهانت علیه منتقدان شده است پیشتر توسط قضات خود را در غرب حوزه های قضایی است. هر زمان که دادگاه گرفته اند با مراجعه به این ورزش قدرت آن را هم زده خیلی خبري اغلب به عنوان یک تلاش قوه قضائیه برای مانع نقد است. دادگاه عالی suo motu جنایی تحقیر دادرسی در برابر وکیل و فعال Prashant بوشان و توییتر هند بازگشایی بحث است.

با ظهور رسانه های اجتماعی موسسات اعم از دولت و قوه مقننه, قضائیه و رسانه ها برای شرکت های خصوصی خود را بی وقفه pilloried برای علل فقط و ناعادلانه است. در میان این انفجار بی واسطه محتوا در اینترنت, مقامات باید اعتصاب تعادل بین آزادی بیان و منافع عمومی. برای چند دهه, SC کمک کرده حک کردن فضا برای آزادی بیان در میان هند را به شدت مورد بحث فضاهای عمومی. این محافظ در برابر دولت نفس بیش از حد توسط الزام است که تنها خطر قریب الوقوع به منظور واجد شرایط برای استناد به اتهام اغتشاش. SC را quashing از گرفتن همه رایگان سخنرانی کشتن بخش 66A فن آوری اطلاعات عمل کمتر pathbreaking.

اما در دامنه خود را تحقیر دادگاه قانون 1971 criminalises در میان دیگران عمل می کند که “scandalise” دادگاه. این است که بیش از حد گسترده-قلم مو تعریف جنایی تحقیر است که می تواند شامل حتی واجد شرایط نقد. بریتانیا اوراق این ماده در سال 2013. قوه قضائیه می تواند با مشاهده اعمال “تحقیر” به عنوان یک سوپاپ شبیه به مخالفت در برابر دولت. کسانی که spouting intemperate و ناعادلانه نظرات را همواره دریافت شده است. شهروندان نمی gullibly, فرو کردن نظرات lock, stock and بشکه اما در حال استادان خود را. به عنوان عدالت VR کریشنا Iyer یک بار نوشت: در یک ستون روزنامه: “بهترین پاسخ به سوء استفاده از قضات که به طور مکرر و یا وحشی تحقیر صدور حکم اما عملکرد خوب.” بیش از حد باریک و محدود تعریف تحقیر از دادگاه می تواند خود را صدمه دیده دادگاه.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de