فاجعه نابرابری

بزرگ فاجعه شوک – مانند COVID همه گیر به طور نامتناسبی بر بخش های خاصی از جامعه بیش از دیگران است.

مطالعات اولیه در کشورهایی مانند ایالات متحده و بریتانیا در حال حاضر نقطه به نژادی و اقتصادی تقسیم در بروز و تاثیر این بیماری همه گیر. اثرات به نظر می رسد بزرگ به خصوص در اعضای, در اقلیت قومی. در هند بیش از حد همه گیر است و تقسیم این کشور به کسانی که استطاعت به فاصله اجتماعی و کسانی که نمی توانند. با توجه به ریشه های همه گیر در هند در حالی که اوایل قربانیان این ویروس احتمالا از بهتر است به این بخش به عنوان ویروس گسترش آن تاثیر می گذارد فقیر بیشتر است.

در ما وجود دارد و گفت که زمانی که امریکا یک سیاه و سرد آمریکا می شود ذات الریه. بلایای طبیعی مانند COVID 19 نه تنها بیولوژیکی تاثیر می گذارد (و کشتن) اما اغلب در نتیجه آهسته و دردناک اجتماعی و اقتصادی و میر برای بخش های زیادی. و شواهد از سراسر جهان نشان می دهد که غنی هستند قادر به مقابله با بلایای طبیعی بسیار بهتر از فقیر.

هند گرفتار شده بسیار شدید و سرد و بخش هایی از آن در حال حاضر گرفتن ذات الریه. صفحه نمایش ما شده اند با آب گرفتگی روده غم انگیز تصاویر و ویدئوها از مهاجران راه رفتن هزاران کیلومتر به روستاها و شهرها. بسیاری از آنها در اثر خستگی و گرسنگی در حالی که بسیاری از آنها اجرا شده است توسط کامیون ها و ماشین ها در بزرگراه ها. بسیاری دیگر خواهد مرد از گرما در روزهای آینده.

چگونه ما تا پایان در این وضعیت ؟ آن را نمی توان به سادگی به دلیل عجله اعلام کرد مستند. ما نیاز به فکر می کنم فراتر از این برای رسیدن به ریشه مشکل.

در حال رشد هند نابرابر هند

هند رشد اقتصادی است. بیش از گذشته در حدود 30 سال ما تولید ناخالص داخلی سرانه است و به طور متوسط در رشد 4.7 درصد در سال است. و همانطور که ما رشد کرده اند ما نیز کاهش فقر مطلق. در گذشته کار من در رابطه بین رشد اقتصادی و نابرابری در کشورهای هند است. سریع تر کشورهای در حال رشد را کاهش یافته نسبت فقر (تعداد افراد زیر خط فقر) ،

اما این کاهش فقر می آید از یک جنبش از افراد زیر خط فقر به بالای آن است. شدت فقر شده است تحت تاثیر قرار. در نتیجه کسانی که باقی می ماند فقیر هستند مزمن ضعیف است. جای تعجب نیست پس از آن که بانک جهانی ادعا می کند که COVID همه گیر خواهد معکوس سخت جنگیدند سود در کاهش فقر در هند.

این است (محدود) خبر خوب. خبر بد این است که هند تبدیل شده است بیشتر نابرابر در طول زمان به یک وضعیت که در آن در حال حاضر یکی از مهمترین و نابرابر کشورهای جهان است. مصرف نابرابری در هند افزایش یافته است و نسبتا از اوایل 1990s. نابرابری درآمد شاید نه چندان در حد متوسط است. تا سال 2016 هند دوم شد و تنها به کشورهای خاورمیانه زمانی که اندازه گیری درآمد سهم بالای 10 درصد است.

به گفته آکسفام بالا 10 ٪ از جمعیت هند دارای 77% از کل ثروت ملی است. 73 درصد از ثروت تولید شده در سال 2017 رفت و به ثروتمندترین 1%, در حالی که 67 میلیون سرخپوستان که شامل فقیرترین نیمی از جمعیت دیدم فقط 1% افزایش در ثروت خود را.

یکی از بارز ترین نشانه هایی از رشد نابرابری در هند به تقاضا برای کار تحت MGNREGA. این طرح وعده کار در غالب حداقل دستمزد و باید خارج از گزینه چیزی به سقوط به عقب بر در زمان بد برای مردم در اقتصاد را به خوبی انجام می دهند. اما در طول دهه گذشته به عنوان ما را غنی تر می شوند و ما جمعیت روستایی شده است تقریبا راکد تقاضا برای MGNREGA در واقع رشد کرده است. این تقاضا نه فقط نشانه ای از روستایی پریشانی اما از تنگنای اقتصادی در کشور به عنوان یک کل به عنوان مهاجران از مناطق روستایی ارائه یک مقدار قابل توجهی از نیروی کار در شهرستانها ما. در بد زمان مانند حال حاضر به عنوان کار در شهرستانها خشک کردن آنها بر روی امنیت در روستاهای خود.

نابرابری فضايی

بزرگترین عاملی برای بالا افزایش در نابرابری نابرابری فضايی است که نابرابری بین مناطق مختلف جغرافیایی. فقر تبدیل شده است به طور فزاینده ای متمرکز شده است. در واقع بیشترین افزایش مداوم بوده است در روستایی-شهری تقسیم کرده است که به طور پیوسته افزایش یافته از اوایل 1990s است و در بالاترین ارزش خود را در حال حاضر.

بین دولت و نابرابری افزایش یافته است بیش از حد. در سال 2017 – 18 ‘قسمت’ متحده که از آن ما در حال حاضر شاهد خروج دسته جمعی در طول COVID pandemic, ماهاراشترا, آندرا پرادش و کارناتاکا و تامیل نادو (MAKT) کمک 40 درصد به هند تولید ناخالص داخلی در حالی که جمعیت خود را به اشتراک گذاری است که 27 درصد است. این “منبع” ایالت بیهار, Uttar Pradesh, West Bengal و Odisha (BUWO) کمک تنها 20 درصد به تولید ناخالص داخلی اما جمعیت خود را به اشتراک گذاری است که 36 درصد. آن است که این اختلاف این است که در قلب این زمان اتفاق می افتند فاجعه است.

و متاسفانه به نظر می رسد هیچ نشانه آن است که کشورهای فقیر در حال گرفتن. با استفاده از Udyog, Aadhar ثبت نام از 2019 یک نگاه می تواند در شرکت های جدید آغاز شده در ایالات متحده است. MAKT با 27 درصد سهم مردم تا به حال 45 درصد سهم شرکت های جدید است. در حالی که BUWO با 36% سهم مردم تا به حال 12 درصد سهم شرکت های جدید آغاز شده است!

قطعه نهایی در این داستان این است که این حرکت به کشورهای دیگر و یا شهرستانها به ندرت دائم’. خانوار گرفتن انشعاب و اتصال به روستا نگهداری می شود. زیرا در حالی که در شهرستانها می تواند در ارائه بهتر فرصت های اقتصادی در طول زمان خوب آنها را در هیچ امنیتی در طول آنهایی که بد. در زمان بد آنها نیاز روستاهای خود. وجود دارد و نمی تواند هیچ بدتر جمعی بار از زمان حال است.

ایستادن و شمارش

این به این معنی نیست که اولین مهاجران در هند حتی در سالهای اخیر اگر چه ممکن است در مقیاس بی سابقه ای. می شود آن را نشانهای از خشونت علیه مهاجران از شمال شرق در کارناتاکا یا nativist حرکات در ماهاراشترا شهرهای ما شده اند در حال تبدیل شدن ناخواسته از “دیگران” برای برخی از زمان در حال حاضر.

جنبش از افراد سالم است. این اجازه می دهد تا مردم دسترسی به بیشتر اقتصادی و امرار معاش گزینه را انتخاب بیشتر. این می افزاید: به غنای فرهنگی را تجربه کنند. و است که واقعا در هند قدرت است. آن چه باعث می شود ما متفاوت است. اما این تنها درست است که این جنبش است که داوطلبانه و با انتخاب زمانی که آن را خارج از ناامیدی و عدم انتخاب.

در پی در مقیاس انبوه جنبش بازگشت به خانه شده است وجود دارد بحث در مورد چگونه متحده با بازگشت مهاجران می تواند رسیدگی به این وضعیت است. می توانید از آنها به نوبه خود این را به عنوان یک مزیت? فقر در این کشورها به ندرت به انجام با اوقاف اما نه به یک میزبان از نهادی اشکالاتی است. بنابراین در حالی که آن را ارزشمند است به شروع اشتغال و مهارت آموزش طرح برای عودت تر استراتژی بلند مدت خواهد بود به سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در همه سطوح و بهبود محیط کسب و کار. آنها نیاز به شروع به در حال لغو چیزهایی که مردم مجبور به خارج از خانه های خود را در وهله اول. یک رقابت سالم بین کشورها برای کار یک چیز بسیار مطلوب. خواهد بود که راه برای اطمینان از عادلانه تر رشد در کشور است.

اما نباید فراموش کرد که نقش مقصد متحده است. چه باید بکنند ؟ در اینجا پیشنهاد من این است که تمام دولت های ایالتی نیاز به فکر می کنم از خود را به عنوان مقصد متحده است. اولا به این دلیل که بزرگترین تکه از مهاجرت در هند است که در واقع در سراسر ایالات اما در درون متحده است. در مرحله دوم که تنها راه برای اطمینان حاصل شود که ما با تدبیر کار و امور اجتماعی سیاست های امنیتی است که تشویق نمی دلسرد مهاجرت داوطلبانه. ما نیاز به اطمینان حاصل شود که همه مردم بدون در نظر گرفتن جایی که آنها زندگی می کنند دسترسی به حداقل سطح اقتصادی و امنیت اجتماعی است. هماهنگی بین استانها و مرکز کلیدی برای مدیریت این. در نهایت مسئولیت تامین چنین امنیتی باید با کشور مقصد. پس از همه آن است که بهره از مهاجر خدمات.

بیایید آن روبرو هستند. COVID19 نیست علت این فاجعه انسانی را به سادگی در معرض ساختاری نقص در رشد هند داستان. نقص است که باید از این پتانسیل برای از خط خارج آن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>