‘Dholavira است دیدنی ترین دره سند در سایت در هند; وفات آن متصل شد به تغییر آب و هوا’

Anindya سرکاراستاد زمین شناسی و ژئوشیمی ایزوتوپ در بمبی Kharagpur بود منجر محقق از یک مقاله اخیر منتشر شده در مجله کواترنر علم چگونه Dholavira یک تمدن دره سند (IVC) سایت دارای درس های مهم برای مقابله با تغییر آب و هوا. سایت کاوش های باستان شناسی توسط RS Bisht در 1990s. سرکار توضیح می دهد که مطالعه خود را به خوابیدن Ghosh:

آیا Dholavira وجود دارد ؟

این Dholavira سایت واقع در پایین دروغ Rann کوچ. آخرین accelerator بر اساس سن یابی کربن پرتوزا نشان می دهد آغاز اشغال حداقل از 3500 سال پیش از میلاد (قبل از Harappan) و در ادامه تا 1800 سال پیش از میلاد (اوایل اواخر Harappan دوره). اما حل و فصل احتمالا شروع زودتر از قدیمی ترین سطح حل و فصل نمی تواند به تاریخ به علت عدم datable مواد.

شهر گسترش بسیار سریع از از 2900 سال پیش از میلاد به از 2400 سال پیش از میلاد هنگامی که ساکنان Dholavira روشن بیش از استفاده از گل و آجر به آجر سنگ برای ساخت خانه ها و دیوار غنی سازی. آنها ساخته شده ارگ بیلی متوسط و پایین شهر بسیار شبیه آنچه که در بر داشت در بسیاری از دیگر معاصر شهرستانها مانند Harappa و Mohenjo‐Daro. این احتمالا با توجه به سلسله مراتب اجتماعی که در آن مردم از بخش های مختلف جامعه را درگیر در فعالیت های مختلف استفاده می شود به زندگی می کنند. در طول این دوره اوج خود را ساخت – ساخت سفال, زیور آلات – سرعت بهبود یافته است. احتمالا آنها آغاز شده فاصله تجارت با دیگر IVC سایت حتی به بین النهرین. این است که شناخته شده به عنوان شهری Harappan دوره زمانی که در آن اوج خود رسیده است.

چه Dholavira را از ویژگی های متمایز?

Dholavira است دیدنی ترین IVC سایت در هند و پنجمین در این قاره از نظر منطقه. این بزرگترین کاوش های باستان شناسی Harappan سایت در هند است که می تواند توسط گردشگران است. تمام سایت های دیگر به خاک سپرده شد و پس از حفاری شد. اما Dholavira منحصر به فرد است چرا که آن سوابق مستمر حل و فصل در یک مکان داده شده برای بیش از 1700 سال است. این نشان می دهد بسیار عالی شهرستان برنامه ریزی گسترده ای جاده های معماری با دقت هندسی. از همه مهمتر آنها به تصویب رسید بسیار پیشرفته حفاظت از آب و سیستم برداشت محصول ساخت سری متصل مخازن و سنگ قرمز مایل به قهوهای زهکشی لوله به چاه. آنها همچنین سدهای ساخته شده بر روی دو رودخانه Mansar و Manhar که جریان در اطراف این شهر در طول این زمان. این رودخانه خشک بستر این رودخانه دیده می شود و حتی امروز. در طول این دوره طولانی با آب و هوا تغییر شدت از موسمی خوب به ضعیف موسمی. اما آنها پایدار خود با اتخاذ آب حفاظت از تکنیک های نشان می دهد انعطاف پذیری خود را و مشارکتی طبیعت جامعه است. این تنها چیزی است که هنوز مورد مطالعه قرار گرفته است خود را دفن تاریخچه.

چه چیزی باعث مرگ Dholavira?

ما احساس می کنیم وفات متصل شد به تغییر آب و هوا. ما تجزیه و تحلیل با وضوح بالا ایزوتوپ اکسیژن در جانور نرم تن صدف. اینها در بر داشت انبوه در Dholavira بسیاری از آنها را ریز برش توسط انسان و در حال مصرف برای مواد غذایی است. این نرم تنان به طور معمول رشد در حرا نشان می دهد که مردم برداشت آنها را از نزدیک حرا. این ایزوتوپ در مورد منابع و فصلی از آب که در آن این حیوانات رشد داشته است. هنگامی که ما تجزیه و تحلیل اولیه به Harappan نرم تنان (از 2700 سال پیش از میلاد) با این نگاه که آنها بزرگ شده در آب که ممکن است تنها در صورتی یخبندان meltwater مخلوط در حرا. فصلی بالا بود. این به وضوح نشان می دهد که یک یخچال تغذیه رودخانه بود debouching در Rann کوچ. اما پس از آن ایزوتوپهای در نرم تنان از ترمینال بخشی از مادر به اواخر Harappan از 2300 2100 سال پیش از میلاد نشان داد که یخبندان سهم ناپدید شد و فصلی کاهش می یابد. در این زمان است که دقیقا همزمان با انحطاط و سقوط شهر Dholavira به عنوان نشان داده شده توسط این شواهد باستان شناسی و شروع تازه-پیشنهاد Meghalayan مرحله (یک تقسیم بندی زمان زمین شناسی) بین المللی بدن از زمین شناسان و stratigraphers. موسمی بود به هر حال کاهش است. زمانی که Meghalayan خشکسالی آمد و ماندگار چند قرن تمام شهر فرو ریخت. سقوط Harappan Dholavira نزدیک شد-همزمان به کاهش در تمام سایت های هاراپا در هند مانند Kalibangan, Lothal, Rakhigarhi و همچنین بین النهرین و پادشاهی مصر و چین است.

 چه درس این کار را برای جهان معاصر?

Harappans ظهور در زمانی که موسمی خوب بود و آنها پایدار شهرستانها خود را با کشاورزی حاصلخیز و رودخانه. وقتی موسمی شروع به کاهش Harappans نمایش داده می شود نابغه به اتخاذ حفاظت از آب. نه تنها این, آنها خود را تغییر محصول الگوی از آب فشرده محصولات کشاورزی مانند برنج به millets. فقط فکر می کنم در مورد چشم انداز مدرن. حتی امروز ما قادر به تغییر محصول الگوی خشکسالی در مناطق مستعد با همه ما توانا تکنولوژی ماهواره ای بررسی و ارتباطات است. ضربه نهایی به Harappans, اما, بود, Meghalayan مرحله جهانی خشکسالی است. آن را باعث فروپاشی از همه مهم باستانی cityscapes در سراسر جهان است. این به نظر می رسد مانند داستان اما آن را به ما می آموزد دو درس مهم. یکی از ما باید به سرعت یاد بگیرند که چگونه برای مقابله با کاهش موسمی و کمبود آب با توجه به تغییر آب و هوا به خصوص کشاورزی ما است. اگر ما نمی یاد بگیرید و سپس یک فاجعه در حال انتظار برای ما.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de