توسعه وقار گفتمان اطراف قاعدگی

قاعدگی است که بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. به طور متوسط هر زن در دوره ماهانه حدود 40 سال از عمر خود را پوشش او در دوران نوجوانی جوانی و میانسالی. نه تنها زنان بسیاری Trans – مردان و جنسیتی عجیب و غریب مردم نیز عادت ماهانه. قاعدگی بسیار مهم برای سلامت باروری و تداوم زندگی بشر و در عین حال بحث در اطراف این مهم انسان تابع باقی می ماند کفن را در فرهنگ سکوت. چند اسطوره ها و تابوهای مرتبط با قاعدگی در خدمت به تقویت تبعیض آمیز فرهنگی اجتماعی هنجارها و شیوه های. احساس شرم و گناه و ترس ابر باز کردن گفت و گو در مورد این موضوع. عدم آگاهی و درک در مورد دوره های کمک نسبت به inertness متفقین با ghettoizing این به عنوان یک مسئله به جای یک انسان موضوع است.

در تلاش برای تاکید بر اهمیت بهداشت قاعدگی, بهداشت, روز جشن گرفته می شود در سراسر جهان در 28ام ماه مه هر سال است. تم برای سال 2020 است ‘دوره در همه گیر’. این تماس برای گنجاندن قاعدگی محصولات بهداشتی در لیست لوازم ضروری. مستند نهفته است زنان را از دسترسی به دستمال بهداشتی. این نیز به شدت محدود حرکات خود را در معرض آنها را به کلاله و تابوهای مربوط به کارهای خانگی و تأثیر روانی خود را رفاه.

هند پیش نویس دستورالعمل کشوری قاعدگی مدیریت سلامت با کمک یونیسف که اطلاع داده شد توسط وزارت آب شرب و بهداشت در دسامبر 2015 به عنوان بخشی از Swach بهارات ماموریت – سراسری بهداشت ابتکار. این دستورالعمل تمرکز بر بهبود آگاهی قاعدگی, بهداشت و سلامت دختران نوجوان و زنان است. آنها رئوس وظایف واگذار شده به دولت و مقامات منطقه ای است که باید انجام شود در همکاری با معلمان مدرسه مهندسین و کارشناسان فنی. به طور سنتی یک روش خطی است به تصویب رسید نسبت به دوره که تمرکز بر آموزش دختران در مورد آنچه اتفاق می افتد به بدن خود را و چگونه به طور موثر مدیریت دوره های خود را. این MHM دستورالعمل پیشنهاد یک روش فراگیر با اطلاع رسانی پسران نوجوان مرد معلمان و پدر و مادر خود را در مورد نقش و مسئولیت نسبت به ارائه یک محیط امن و حمایت از محیط زیست به دختران به رعایت حق خود را برای حفظ حریم خصوصی و کرامت است. این دستورالعمل مستقیم موسسات آموزشی به ارائه جداگانه توالت ترجیحا با اتاقهای حصول اطمینان از حفظ حریم خصوصی از, استفاده, همراه با صابون و آب و دفع زباله را در سطل.

زنان برخورد یک میزبان از مسائل بهداشتی مرتبط با قاعدگی که اغلب آشکار در قالب گرفتگی عضلات معده مشکلات تهوع و درد ناتوان کننده et al. ناراحتی است, واقعیت افزوده با حضور اساسی مشکلات پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کيستيک و اندومتریوز. بسیاری از کشورها مانند ژاپن و تایوان و کره جنوبی باید مقررات مربوط به قاعدگی را ترک کنند. وجود دارد چند شرکت های چند ملیتی است که اذعان به نیاز به استراحت کافی و آرامش برای زنان در دوران قاعدگی و ارائه آنها را با یک گزینه ‘دوره ترک’. در هند نیز کرالا و بیهار برخی از ترتیبات برای دانش آموزان دختر و کارگران در قالب ‘ویژه بازی گاه به گاه ترک’ در ژانویه 2018 سپس Lok سبها MP از آروناچال پرادش Ninong رینگ منتقل خصوصی اعضای لایحه قاعدگی نفع لایحه تا سال 2017 با این پیشنهاد هدف تامین امنیت دو روز مرخصی با حقوق برای زنان شاغل در بخش دولتی و همچنین بخش خصوصی با تاکید بر بهتر بقیه امکانات برای زنان در محل کار خود در حال حيض. این لایحه همچنین پیشنهاد کرد دو روز مرخصی برای نوجوانان دانشجويان در طول دوره های خود را.

این است که بدون شک یک ستوده مراجعه جهت حفاظت از زنان مطلوب بهره وری. اما این مهم است که به ارائه دوره ترک’ به عنوان یک گزینه و نه یک اجبار برای زنان است. این نباید اجازه داد به عنوان بهانه ای برای منزوی کردن و یا به آنها در طول دوره های خود را. ما همچنین نیاز به حفاظت در برابر آن خطرناک گرایش استفاده می شود به عنوان بهانه ای در برابر استخدام زنان است. قاعدگی ترک باید با حساسیت با آن برخورد, به عنوان یک زمان برای استراحت نیروی تازه یافتن و جوانی از سر گرفتن. جوک و innuendoes در مورد قاعدگی باید دلسرد توسط پوشش آنها را در حوزه آزار و اذیت جنسی. دولت نیز نیاز به برگرد تا جرم تبعیض در قالب شیوه های انحصاری با توجه به پیدایش به قاعدگی.

در حالت دوم نیمی از سال 2018 دکتر Shahsi Tharoor یک Lok سبها MP نمایندگی تریواندروم مطرح زنان در رابطه جنسی و باروری و قاعدگی حقوق لایحه 2018. یکی از اهداف آن بود به برجسته کردن اهمیت آگاهی در مورد مسائل مربوط به قاعدگی. اما هر دو فوق الذکر در صورتحساب موفق به دیدن نور روز. پس از انحلال Lok سبها در سال 2019 در حال حاضر آنها را مجبور به دوباره معرفی شده است. در ماه جولای 2018 هند اوراق بحث برانگیز 12% مالیات بر محصولات بهداشتی زنانه با توجه به افزایش قیمت دستمال بهداشتی. بنابراین پد بهداشتی داده شد صد در صد معافیت از GST. امیدوارم این منجر به کاهش قیمت در بازار و بهبود در دسترس است.

ما نیاز به اذعان منحصر به فرد, بهداشت, و بهداشت مورد نیاز از قاعدگی نفر است. هر انسانی حق دارد به گلاب مقابله با توابع فیزیولوژیکی خود را بدون به خطر انداختن حیثیت خود را. عدم جداگانه توالت شدید محدودیت برای مدرسه رفتن دختران نوجوان و نویسندگان زیادی را به سمت خود نرخ ترک تحصیل. این نقض حقوق برای آموزش و پرورش, بهداشت و درمان, بهداشت و عزت و زندگی است. امن اختیار قاعدگی زباله یکی از نگرانی. ما باید زیرساخت ها با مشکلات ناشی از آن incarcerators ممکن است در دسترس در مناطق دور افتاده. اقدامات جایگزین مانند گودال عمیق سوزش عمیق دفن و کمپوست ممکن است به تصویب رسید در چنین مکان. توسعه سازگار با محیط زیست دوستانه قاعدگی محصولات بهداشتی مانند قاعدگی, فنجان, قابل استفاده مجدد پارچه پد و دوره کردن به همان اندازه مهم است.

قاعدگی بهداشت اغلب می شود در کنار باریک رویکرد که ومیزان در استوره و ریختن ننگ اطراف قاعدگی. با وجود MHM دستورالعمل قاعدگی محصولات بهداشتی هنوز هم غیر قابل دسترس برای زنان در مناطق روستایی است. در مناطق شهری وجود دارد و هنوز هم عمل بسته بندی بسته های دستمال بهداشتی و تامپون در polythenes یا مات ورق در به شدت آشکار تلاش برای پنهان کردن آنها را. برای زنان با کمتر آژانس به حرکت در اطراف و فروشگاه درخواست نر اعضای خانواده خود را برای تهیه لوازم بهداشتی است دشوار ورزش را در خود دارد.

زمان آن است که ما نرمال مکالمات در سراسر دوره. به چالش کشیدن تابوهای سوال و رد کردن اسطوره ها همراه با د-stigmatisation از قاعدگی هستند, افراطی, pertinence اینجا. یک مشرب و غیر سایه رویکرد نیاز به تصویب رسید در حالی که آموزش دختران در مورد قاعدگی. جشن سالانه قاعدگی بهداشت روز نیاز به حرکت فراتر از tokenism در قالب رایگان پد توزیع و باید یک تغییر محسوس از صرفا یک ژست نمادین معنی دار نسبت به مذاکرات منجر به راه حل های پایدار توسط بازسازی روایت اطراف قاعدگی به عنوان یک کرامت موضوع به جای برخی از خلوص موضوع است. آنچه مورد نیاز است را هدف قرار مداخلات نسبت به رویکردی جامع با تضمین قابلیت دسترسی به سالم قاعدگی مدیریت محصولات ارائه امکانات برای دفع ایمن از قاعدگی زباله ساخت مقررات برای دوره ترک و تشویق به باز کردن بحث در این موضوع درمان آن را به عنوان یک حقوق بشر موضوع است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>