دموکراسی در سراسر جهان پایین است اما نه در خارج. آزمون مورد: برزیل.

Cuiabá, برزیل

این یک گرم شنبه شب در ماه فوریه و یک مرد می رسد در خارج از خانه در آرام محله طبقه متوسط در این شهرستان برزیل در مرکز آمریکای جنوبی است. او را بیرون می کشد سیاه و سفید ضبط از یک ابزار مورد و شروع به باد لحن به “انترناسیونال” در قرن 19 جناح چپ سرود.

این است که صاحبان نشانه چفت را باز کردن دروازه خود را. هر ماه تغییر رمز عبور و بازدید کنندگان تنها دریافت آدرس پس از عضو مورد مداقه قرار دادن رسانه های اجتماعی خود را به دامپزشک خود گرایش سیاسی.

خوش آمدید به راز نوار آغاز شده در اواخر سال گذشته توسط یک زن و شوهر نگران برزیل را به طور فزاینده ای استبدادی و illiberal به نوبه خود تحت ریاست جمهوری Jair Bolsonaro. “قانون اول این است که شما نمی تواند فاشیستی, زن ستیز بیگانه و یا به اشتراک گذاری هر یک از این تحمل از Bolsonaro می گوید:” Cristiana وسکنکلس یکی از بنیانگذاران.

این جلسه مانند ذهن پر از سابق رهبران اتحادیه نویسندگان آنارشیست ها معلمان و دانش آموزانی که احساس می کنم مثل یک اقلیت در این Bolsonaro دژ. اما این اهداف در این لذت بخش, گیاه پر پاسیو تزئین شده با فانوس های کاغذی و, در خانه, هنر, هدف بالاتر از فقط یک شب. این تجمع یکی از بسیاری از تلاش های کوچک و بزرگ با هدف سازماندهی مقاومت در برابر جناح راست سابق ارتش کاپیتان که در حال تست در برزیل دموکراسی جوان.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

Cristiana وسکنکلس برگزاری نوزاد و همسرش, کارلوس Sanches (راست) چت با دوستان در یک همایش در صفحه اصلی Feb. 1, 2020, در Cuiabá. زن و شوهر در آغاز “راز نوار” تجمعات را امتحان کنید و با فشار به عقب در برابر Bolsonaro دولت به نوبه خود به سمت راست.

Bolsonaro منتقدان بیشتر از وجودی ترس متوجه شده است در دست زدن به او از coronavirus. رئیس جمهور یکی از بالاترین مشخصات منتقدان از مستند اقدامات اولویت رشد اقتصادی و رد COVID-19 به عنوان “یک کمی سرد است.” در طول تظاهرات مقابل برزیل را از دیگر شاخه های دولت در مارس 15, او را تکان داد حامیان’ دست علیه بهداشت عمومی دستورالعمل و او به عنوان اهمیت فیزیکی فاصله اقدامات اجرا در سراسر جهان است. این کشور در حال حاضر برخی از 16,000 موارد و بیش از 800 نفر کشته شده اند.

نگرانی آقای Bolsonaro را اهانت به هنجارهای دموکراتیک اما طولانی predates بحران کنونی است. در سه سال گذشته برزیل نوسان دور از دموکراسی سریع تر از تقریبا هر کشور دیگری در جهان می گوید: استفان Lindberg, مدیر اجرایی, از انواع دموکراسی (V-Dem) که اقدامات جهانی دموکراسی در دانشگاه گوتنبرگ در سوئد. که هموار راه را برای آقای Bolsonaro را افزایش و شتاب آنچه که او خواستار “موج سوم autocratization” شستن بیش از یک سوم از جمعیت جهان از هند و ترکیه و ایالات متحده به بسیاری از کشورهای اروپای شرقی.

برخی از کشورها در این فهرست هنوز به خوبی در اردوگاه دموکرات از جمله ایالات متحده و در عین حال برای اولین بار از سال 2001 autocracies حکومت اکثریت جهان – 54 درصد از جمعیت جهانی – با توجه به گزارش های V-Dem منتشر شده 20 مارس.

موج اول وارد در دهه 1930 به عنوان دموکراسی شکست در این منجر به جنگ جهانی دوم است. ضربه دوم در 1960s و 70s که به تازگی decolonized دموکراسی معکوس برای قدرتمند حکومت. در حالی که ناگهانی نظامی کودتا اغلب طلیعه در دو مورد اول این موج سوم ساخته شده است به تدریج بیشتر و با یک خروجی رسانه ها تعطیل در اینجا یک دادگاه مرعوب وجود دارد ساخت آن را سخت بدانید که زمانی که به واکنش نشان می دهند و چگونه.

منبع: واحد اطلاعات اکونومیست 2019 دموکراسی شاخص

|

یعقوب Turcotte/کارکنان

اما این دوران ممکن است ارائه فرصت های بیشتر برای بسیج به ساحل تا متزلزل دموکراسی. V-Dem گزارش نشان می دهد که سهم قابل توجهی در مقایسه با دموکراسی تظاهرات که در آن شهروندان به خیابان ها ریختند و تقاضا پاک کردن انتخابات و یا دفاع از آزادی های مدنی و حکومت قانون افزایش از 27 درصد در سال 2009 به 44 درصد در سال 2019 همه زمان بالا.

“این واقعیت است که آن می رود نسبتا به آرامی و که هنوز هم وجود دارد بسیار قوی بین المللی هنجار [برای لیبرال دموکراسی] فراهم می کند یک پنجره از امید و فرصت” دکتر Lindberg می گوید. “این اجتناب ناپذیر است که این پروسه ما دیدن اتفاق می افتد در حال حاضر برای اجرای دوره خود را به دیکتاتوری.”

راز نوار بسته شده است در حال حاضر به دلیل coronavirus اما بنیانگذاران آن هستند و در نهایت شاهد تظاهرات آنها با هدف تولید. به عنوان بسیاری از مردم در سراسر جهان تکیه کردن ویندوز خود کوبیدن بر قابلمه و ماهی تابه به تشویق پزشکی کارگران برزیلی در شهرهای بزرگ در حال کوبیدن ایشان به تماس برای آقای Bolsonaro استعفای.

Bolsonaro را سه ب

در خیلی از برزیل, مخالفت آرام شده تا به حال. که در سکوت بیشتر ببینید خستگی از یک و نیم دهه از تحول سیاسی.

در سال 2014 زمانی که حزب کارگران در قدرت بود یکی از پیچیده ترین رسوایی فساد در جنوب تاریخ آمریکا را شکست. به نام “ماشین شستشو” برای این سایت از اولین تحقیقات آن را فرا گرفته رئیس جمهور سابق Luiz Inácio Lula da Silva, شناخته شده به عنوان لولا و چپ سیاسی سرخوردگی در پی آن است.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

ساختمان های بلند پورنو نقطه افق Cuiabá که دارای جمعیت بیش از 600 ، 000 نفر است. Cuiabá پایتخت مرکز ایالت ماتو گروسو.

مانند رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن با او تماس بگیرید به “تخلیه باتلاق” آقای Bolsonaro وعده داده شده در سال 2018 کمپین ضد استقرار رویکرد برای سرکوب فساد و جرم و جنایت و تبدیل اقتصاد در اطراف. از آن او موفق به کسب 55 درصد آرا.

او اغلب با لقب “مغلوب ساختن پیشی جستن از مناطق استوایی” و مانند هر byname آن را بیش از حد ساده انگارانه است. اما مانند همتای آمریکایی آقای Bolsonaro آزمون تمام کنوانسیون ها و اغلب با ذوق. به عنوان یک ملی قانونگذار او یک بار گفت که کنگره او نیست ارزش تجاوز و که او می خواهم به جای یک پسر کشته شود از می گی.

سه “ب” که او را برنده انتخابات ریاست جمهوری: مقدس, گلوله, و گوشت گاو. و در Cuiabá دولت سرمایه از ماتو گروسو, نهفته گوشت رای دادن. یک بار خواب آلود سرمایه به عنوان یک دروازه به آمازون رشد کرده است به سرعت در کنار رشد در محصولات کشاورزی از دام دامداری به صادرات کالا مانند سویا و ذرت است.

رافائل Yonekubo اجرا می شود یک دولت مردمی موسوم به Direita ماتو گروسو که واتساپ گروه را به خود جلب رای دهندگان جوان نگران فساد و جرم و جنایت. طلا و جواهر بود که پس از حمله در زور اسلحه در داخل مغازه اش او کشیده شد به آقای Bolsonaro اوایل سخنرانی در مورد “بچه های خوب” مثل خودش که باید قادر به حمل اسلحه برای محافظت از خود را از “راهزنان”.

“ما همه بیمار از عدم امنیت در حالی که سطح فساد بود نصب” آقای Yonekubo می گوید.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

رافائل Yonekubo هماهنگ کننده برای Direita, MT, سازماندهی مردمی برای حمایت از رئیس جمهور Jair Bolsonaro.

برای ادسون اررودا یک کشیش جوان در یک نمای کلیسای پروتستان در مرکز شهر Cuiabá, آن را در مورد “انجیل.” در اخیر روز شنبه دو نفر از اعضای ده نشان می دهد تا برای ظهر خدمات. موسیقی blares به عنوان اسقف وارد اتاق عذرخواهی برای دیر. او آتش تا مسیحی یوتیوب آهنگ ها بر روی لپ تاپ خود را به عنوان جماعت کمربند کلمات توسط قلب.

“Bolsonaro پذیرای ارزش های خانواده و خانواده است که پایه جامعه ما می گوید:” آقای اررودا. “همین دلیل است که 90 درصد از مردم در اینجا حمایت از او.”

دفاع از دموکراسی است ؟

است که پشتیبانی از غوطه ور پس از انتخابات. اما از خیابان ها آن است که اغلب سخت به درک.

شده اند وجود دارد برخی از اعتراضات به خصوص بیش از سیاست های زیست محیطی. ده ها تن از تظاهرات صورت گرفت در تابستان امسال زمانی که آمازون آتش سوزی جلب توجه بین المللی, پس از رئیس جمهور را تقبیح آنها را به عنوان یک جناح چپ توطئه است. شده اند وجود دارد در حال رشد خواستار استیضاح از روشنفکران و به طور فزاینده سیاسی مخالف است.

اما به عنوان بقیه از آمریکای لاتین فوران در اعتراض های سال گذشته, برزیل به طرز مرموزی آرام می گوید کارلوس Sanches از بنیانگذاران راز نوار. امیدوار به تقویت مخالفان او و خانم وسکنکلس خود را آغاز کرد تجمعات مدل سازی آنها در ممنوعیت دوران صحبت می کنند-easies در آمریکا حدود 70 نفر تبدیل شد تا جلسات ماهانه و آنها را به طرح دانه جنبش در شهرهای دیگر هر چند که شده مانع توسط COVID-19.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

Luiz Inacio Almeide نشسته در خارج از یک کافه در مرکز Historico از کویابا. او می گوید: او دوست دارد Jair Bolsonaro به این دلیل که رئیس جمهور سابق افسر نظامی و کشور نیاز به نظم و انضباط.

شبیه ترس در مورد دموکراسی شکنندگی گسترش فراتر از برزیل. با توجه به آخرین آمریکای لاتین افکار عمومی پروژه در دانشگاه وندربیلت که به دنبال منطقه ای نگرش پس از سال 2004 برای حمایت از دموکراسی است که در یک زمان کم است. در میان فساد و جنایت و تضعیف اقتصاد که به دنبال کالاها رونق در 2000s بسیاری از رای دهندگان تصمیم قدرتمند رهبری مورد نیاز است. تنها 60 درصد از برزیلی ها می گویند که دموکراسی بهترین شکل حکومت.

Luiz Inácio Almeide بازنشسته مهندس نشسته بر روی یک ایوان در مرکز تاریخی Cuiabá که در آن استعمار نمای در حال پخش با پر جنب و جوش خیابان هنر. او می گوید: او از دموکراسی و آزادی بیان و انتخاب شخصی و تحسین رئیس جمهور سابق ایالات متحده, باراک اوباما. اما او استقبال آقای Bolsonaro جدید سبک و ارتش پس زمینه. “کشور نیاز به نظم و انضباط نظامی پس از سال های بسیاری از فساد و دروغ” آقای Almeide می گوید.

اما برای دیگران آن را شوم به نوبه خود. آقای Bolsonaro اغلب ابراز دلتنگی برای برزیل دیکتاتوری نظامی از سال 1964 تا 1985. او پر کرده است کابینه خود را با مردان نظامی و حمله به نهادهای دموکراتیک مانند مطبوعات آزاد دیوان عالی کشور و کنگره است.

“من فکر می کنم از چپ به دستگاه های خود را, او یک تهدید برای دموکراسی می گوید:” توماس Trebat مدیر دانشگاه کلمبیا مرکز جهانی در ریو دو ژانیرو. در حالی که برزیل رسانه های اپوزیسیون و ثابت کرده اند که توانمند دفاع او می گوید: “تا زمانی که شما یک پسر روشنایی مسابقات نزدیک به یک اتاق پر از بنزین قوطی های شما رو به نگران باشید.”

منبع: انواع دموکراسی گزارش 2020

|

یعقوب Turcotte/کارکنان

امروز در میان coronavirus بحران فقط 34 درصد از برزیلی ها پشتیبانی رئیس جمهور, با توجه به Datafolha نظرسنجی و 15 درصد از پاسخ دهندگان که رای دادند برای او در حال حاضر می گویند که آنها آن را پشیمانی. گلدان و تابه تظاهرات ممکن است علامت یک به نوبه خود به عنوان به خوبی. فرمانداران که یک بار به حمایت آقای Bolsonaro باید پس علنا محکوم کرد سیاست های خود در coronavirus و تقسیم اپوزیسیون متحد است افزایش تماس برای رئیس جمهور را استیضاح.

هنوز 59 درصد از برزیلی ها نمی خواهند به دیدن او استعفا با توجه به یکی دیگر از Datafolha نظرسنجی هفته گذشته منتشر شد.

“به نظر می رسد مردم فقط در حال انتظار برای [آقای Bolsonaro] به سقوط” آقای Sanches گفت: در جمع دوستان است.

و او می گوید که می تواند بیش از حد دیر است.

ما در برابر آنها

کندیدو رودریگز موریرا, یک استاد تاریخ در دانشگاه فدرال ماتو گروسو صرف یک معامله خوب از زمان خود را در تلاش برای تشریح آقای Bolsonaro را پشتیبانی می کند. میز خود را با آشغال کتاب در مورد دموکراسی و کاهش آن: رابرت Paxton را “آناتومی فاشیسم” و یا Manuel Castells’ “پارگی: بحران لیبرال دموکراسی است.”

مانند بسیاری از تحلیلگران تحصیل دموکراسی را مرگ در سراسر جهان, استاد معتقد است که رای دهندگان دیگر اعتماد سیاستمداران برای رسیدگی به مشکلات خود در مقابل پس زمینه افزایش نابرابری و یک دنیای اقتصاد است. در همان زمان جنگ فرهنگی باید طرح میتوانست به ارزش سیستم در راه رادیکال در سراسر طیف را ضبط کرده بودند.

“راست در برزیل است با استفاده از فرصت از این شکستگی می گویند: ما تنها گزینه'” دکتر رودریگز می گوید. او را باور نمی کند یک سبک قدیمی کودتای نظامی محتمل است اما هشدار می دهد که “یک فرم جدید مانند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است استفاده می شود به درون واژگون سازی دموکراسی امکان پذیر است.”

در برزیل از جمله شکستگی منجر به سمی قطبش – اساسی از ویژگی های autocratization با توجه به V-Dem.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

Henrique لپس do Nascimento, که با این نسخهها کار در اتحادیه معلمان از ماتو ناخالص می ایستد در یک کلاس درس Feb. 3, 2020, در Cuiabá. او می گوید: معلمان می ترسند به تدریس تاریخ در میان برزیل قطبش پس Jair Bolsonaro آمد به دفتر.

Henrique لپس do Nascimento, که با این نسخهها کار در اتحادیه معلمان از ماتو گروسو, می گوید که برخی از معلمان شده اند می ترسم در مورد گزارش از والدین شکایت درس در مورد سقوط دیکتاتوری نظامی بودند کمونیست تبلیغات. “معلمان شکایت در مورد ترس به بیان نظرات خود در مدرسه فضایی برای ترس از برچسب و تماشا” او می گوید.

همان درست است در خیابان. “اگر شما را پشتیبانی نمی کند Bolsonaro شما به نام دزد مهناز” و البته “کمونیست” می گوید: راز نوار بنیانگذار خانم وسکنکلس اگر چه این کاهش در هر دو راه. راز نوار اجازه نمی دهد که در افرادی که رای دادند برای آقای Bolsonaro حتی اگر آنها در حال حاضر آن را پشیمانی.

“ما در برابر آنها” ذاتی “خوب در مقابل بد” صحبت که آقای Yonekubo مراجع و گفتمان در مورد ارزش های خانواده و کسانی که به آنها است. زمانی که برزیل فیلمساز پترا کاستاریکا شد, نامزد دریافت جایزه اسکار در این سال برای مستند “لبه دموکراسی” – که قطعا جناح چپ موضع خود را در سیاست های منتهی به آقای Bolsonaro پیروزی – دولت با صدور بیانیه ای خواستار یک “ضد برزیل فعال.”

“قطبش خطرناک می شود به دموکراسی و تبدیل به یک ابزار مفید برای ‘سرحال دیکتاتورها وقتی که بدان معنی است که شما دیگر لازم نیست یک گفت و گو با طرف دیگر می گوید:” دکتر Lindberg از V-Dem. “از طرف دیگر دیده می شود به عنوان یک دشمن و آن را می شود بیشتر شبیه به یک جنگ است. شما هم برنده و یا شما از دست بدهند. و اگر طرف برنده و سپس آنها در حال رفتن به همه چیز از شما و یا همه چیز را از شما است که شما گرامی. بنابراین آن را تبدیل به یک مسئله مرگ و زندگی است. که باعث ایجاد ترس است.”

ادنا Mahnic اذعان به احساس برخی از این ترس اما آن را نشان نمی دهد. یک سیاستمدار محلی برای مخالفت با حزب کارگران در Primavera انجام لسته سه ساعت در شرق Cuiabá او پنهان است او تعلقات این صبح: بلوز او را بزرگ تزیینات از گردنبند و ناخن همه رنگ قرمز نماد بین المللی سوسیالیسم.

ملانی Stetson فریمن/کارکنان

ادنا Mahnic شهر councilwoman از یک شهر در این نزدیکی هست صحبت می کند در مورد سیاسی آب و هوا در برزیل. خانم Mahnic بود مورد آزار و اذیت آنلاین و در خیابان به عنوان یک رهبر مخالفان در یک شهر با پشتیبانی قوی برای رئیس جمهور Jair Bolsonaro. او می پوشد قرمز به نمایندگی از حزب کارگران.

اما او متزلزل شده است و پس از بهار گذشته. مشکل آغاز شده و پس از آقای Bolsonaro برافراشته در برابر برزیل را تبدیل شدن به یک پناهگاه برای گردشگری جنسی. “اگر شما می خواهید به اینجا می آیند و داشتن رابطه جنسی با یک زن برای زندگی خود را,” او اضافه شده است – عصبی بسیاری از جمله خانم Mahnic که گفت: نظرات misogynistic به طور ضمنی قرار دادن یک تشک خوش آمدید برای راست گردشگری جنسی و فحشا.

“من یک زن هستم من یک مادر هستم, من یک دختر,” او می گوید. “من هم یک نماینده. و تنها کسی بود که نشان دهنده, دیگر, سمت,” او می گوید. “من تا به حال به یک ایستاده است.”

او یک هدف فوری. آنلاین منتقدان او را متهم خواستار همه زنان برزیل, عکس روسپی و سولفات همچنان ادامه دارد. گاهی اوقات او شگفتی اگر حملات آنلاین به نوبه خود می تواند به یک حمله واقعی در خیابان. او در حال اجرا است برای انتخاب مجدد در انتخابات شهرداری ها در پاییز امسال – اولین آزمون بزرگ برای آقای Bolsonaro قدرت.

“ما باید برای دفاع از دموکراسی و ما نمی توانیم به از دست دادن حق دموکراتیک انتخاب, حتی اگر آن ضعیف است,” او می گوید. “برای پیرمردان ما تنها قادر به رای دادن برای یک زمان کوتاه است. ما نمی توانیم به از دست دادن حق به آنچه ما فکر می کنم را انتخاب کنید و آنچه ما می خواهیم.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>