دهلی نظرسنجی حکم: چگونه فرهنگی هندو شکست سیاسی هندو

در دهلی مجمع انتخابات, CM, Arvind Kejriwal, ساخته شده به خوبی به اطلاع عموم بازدیدکننده داشته است به مورد علاقه خود را محل عبادت — هانومان mandir. او رفت و قبل از روز رای گیری و پس از خیره کننده AAP برنده شوید. او را خوانده Hanuman chalisa, شعار Vande Mataram و خودش را اعلام ‘, هاردکور, ملی,.’ اتحاد Kejriwal اجازه سکولاریسم و با توجه به مبارزه با نفرت? در واقع در دهلی نو در سال 2020 فرهنگی هندو به شکست سیاسی هندو.

این Kejriwal, مدل برای مبارزه با Hindutva یک جالب است. در زمانی که مودی-led BJP را بالا سخت تن به تن Hindutva ناسیونالیسم دیده می شود به عنوان یک شات مطمئن انتخابات برنده Kejriwal گردد ضد استراتژی: مبارزه Hindutva و ناسیونالیسم نه از خارج بلکه از درون بدون اینکه بی فتیش, از هر دو. Kejriwal نمی توانند خود را هندو بودن اما او نمی بازی سیاست با آن است یا نه.

سکولاریسم است BJP را نرمترین هدف است. احزاب سکولار هستند و به ناچار بازیگران به عنوان رنگ-in-the-wool “اقلیت (بخوانید اسلام) appeasers”. با شاهین باغ به عنوان نقطه وحدت زعفران سیاستمداران شلاق تا “گلی maro” و “رفتن به پاکستان” پرداختند. BJP نامزد Kapil Mishra اعلام کرد که نبرد بین BJP در مقابل AAP شد یک نبرد از هند در مقابل پاکستان. یوگی Adityanath متهم Kejriwal تهیه بریانی به شاهین باغ. با نشان دادن خویشتن داری در شاهین باغ مناظره امتناع را نشان می دهد از مسلمان خود حمایت, حمایت از دولت مودی در مقاله 370, Kejriwal اجتناب از تله گذاشته و او را و رد BJP هر گونه انحصار یا هندو یا ناسیونالیسم.
سکولاریسم به این معنا نیست نفی شخصی ایمان است. این بدان معنی است که دولت باید تبعیض بین ادیان. نوآوری AAP است که با درمان هندو به عنوان صرفا فرهنگی آن حاضر به رقابت در BJP ضوابط و درهم BJP پت مجادلات بیش از Ram Mandir-Savarkar-Vande Mataram, et al. AAP هدایت و روشن از تمام این هنوز تمام 5 مسلمان AAP MLAs در نزاع برنده بزرگ حاشیه.

که Hanuman, Kejriwal انتخاب الوهیت? هانومان است که زیردست خدا مردم راما وفادار ترین جانباز. Hanuman یک شاهزاده به جای او راما فداکارانه همراه که بدست آورده خود را در الوهیت از طریق مادام العمر خود گذشتگی تجسم چگونه مردم عادی می رود برای تبدیل شدن به فوق العاده است. ماشین برچسب عصبانی هانومان ستم به عشق هانومان مظهر.

با دفاع از اعتبار خود را به عنوان یک هانومان-bhakt با نگه داشتن خود را هانومان در مقابل BJP را رم, Kejriwal نشان داد که فرهنگی هندو است بهترین قرار داده شده به شکست سیاسی هندو. ‘Ram bhakts’ می تواند به راحتی با حمله به یک جهادی-بریانی-خوردن-مسلمان هوادار ” اما می تواند به آنها حمله یک هانومان bhakt? هنگامی که در رقابت با یک غالب نیروی تاثیرگذار مانند Hindutva آن را هوشمند به استراتژیک و نه ایدئولوژیک.

مقایسه بوجود می آیند با راهول گاندی ‘نرم Hindutva’. تفاوت در این است که توسط showily رفتن به یک سری از معابد تنها قبل از انتخابات ops عکس از مراسم اعلام طبقه بالا gotra, Rahul نرم Hindutva تنها legitimises سخت Hindutva به دلیل نقش آن در همان BJP چمن از pujas و کشیش. Kejriwal, نمی کند, تغییر لباس و نه انجام مراسم مذهبی و نه مطرح کشیش. مراسم مذهبی نیست مهم ارزش های دینی هستند. Kejriwal را بمبی تحصیل کرده مدرن, در حال اجرا یک دین-کمتر خدمات-تحویل متمرکز کمپین که هویت فرهنگی اتفاق می افتد به هندو. خود را به خوبی پیش بینی شده فروتن و صمیمی aam aadmi شخصیت — شخصیت در واقع از جانباز واقعی. این آرام و بی ادعا به سبک تضاد خوبی با مودی را مغرور, سلطه گر شخصیت. راهول گاندی اشتباه است در تلاش برای شکست دادن مودی هر دو در قفسه سینه-thumping مبالغه و در مراسم مذهبی.

اما AAP و Kejriwal نیاز به دقت و توجه. بیش از حد استراتژیک هندو می تواند غرق AAP اساسی در دستور کار و در حالی که هندو نماد فراهم می کند کوتاه مدت سود آن را نیز قبول ضمنی از RSS هدف از ایجاد به اصطلاح “هندو رای”. AAP فرهنگی هندو کار می کرد فقط به خاطر آن بود که بخش کوچکی از کلی چند رسانه ای-ادراک مدرن سکولار مبارزه است.

با توجه به محور من هند نظرسنجی 48 درصد از کسانی که رای دادند برای BJP در Lok سبها رای دادند AAP در Vidhan Sabha. AAP را نداشته اند قادر به جذب مودی رای دهندگان تا به حال از آن کاهش یافته است به ‘سکولار-اجتماعی’ دام و اجازه دهید خود را تبدیل به pigeonholed به عنوان یکی دیگر از “مسلمان” ،

مندل جنبش ستاد Lalu Yadav و Mulayam سینگ یاداو مبارزه Hindutva با استقرار کاست در برابر یکپارچه هندو هویت. در یک محیط شهری مانند دهلی نو که در آن طبقه است بی ربط Hindutva بهترین مبارزه با پیوستن به بحث از درون و پرسیدن که بهتر هندو? توسط فروتن صدا خفه کن-چادری هانومان bhakt که سوگند توسط توسعه واقعی نه بهتر هندو از زعفران و tilak -flaunting تیپ تهدید “زمان lagna chahiye” به مسلمانان ؟ در زمانی که هندو ادعای نقش یک نقش بیشتری نسبت به قبل در سیاست Kejriwal به نظر می رسد که تکامل یک مدل موثر برای خنثی Hindutva به عنوان یک سلاح سیاسی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im