تاخیر در ازدواج: تمرکز بر آموزش و پرورش. دختران و زنان آژانس را به دست آوردن انتخاب های خود را

به نظر می رسد دولت در حداقل سن ازدواج زنان از 18 تا 21 سال، به بررسی بالا در مورد نگرانی های سوء تغذیه و مرگ و میر مادران می انجامد. خوب نیت مانند اکثر قوانین، چنین تغییری غیر ضروری و مختل کننده است. سن هجده سالگی بزرگسالی در هند توسط اکثر چوب های حیاط قانونی است. سن رضایت پسران و دختران است، سن زمانی که به حق رای، مجوز رانندگی و حتی ثبت شرکت دست می رسه. که مردان باید تا 21 صبر کنند تا با قانون ازدواج کنند سهم منتقدان خود را دارد.

دو دهه رشد اقتصادی سریع مقایسه ای به طور چشمگیری شاخص های جنسیتی مانند سن ازدواج و نرخ باروری کل (TFR) را تغییر داده است. نظرسنجی ملی سلامت خانواده نشان می دهد که زنان ۲۰ تا ۲۴ ساله که قبل از تبدیل به ۱۸ سالگی ازدواج کرده بودند، از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵-۱۶ به شدت از ۴۷.۴٪ به ۲۶٪ کاهش یافته اند. نمونه سیستم ثبت نام (SRS) گزارش آماری برای سال 2018 نشان می دهد که فوق العاده کم 2.3 ٪ زنان به طور موثر قبل از تبدیل 18 و 33.2 ٪ بین 18 و 20 ازدواج کرده بودند. آژانس زنان در حال افزایش ارگانیک با سطوح آموزشی است. گزارش SRS 2018 نشان می دهد که TFR برای زنان بی سواد 3.0 است، با تحصیلات ابتدایی 2.5، کلاس 10 1.9 و فارغ التحصیلان 1.7 است.

آموزش کیفیت برای کودکان دختر، جلوگیری از خروج از تحصیل، اطمینان از وعده های غذایی مغذی نصف النهار و آموزش کالج باید مسیر 21، و نه موانع ازدواج مصنوعی است. تمایل بوروکراتیک به بیش از حد قانونی است که ضد تولید. این روزنامه در روز دوشنبه گزارش داده است که چگونه همه گیر است تولید پاسخ های نگران کننده جامعه شناختی که در آن برخی از پدر و مادر خارج از کار ازدواج کردن مدرسه رفتن دختران جزئی – با بسته شدن مدرسه تولید whammy دو. نقض قانون منع ازدواج کودکان، ۲۰۰۶، تجویز جرایم غیر قابل وثیقه و شرایط زندان، این شهادت بر محدودیت های قوانین در صورت امکان شرایط اجتماعی و اقتصادی است. شغل و آموزش بیشتر ، نه قوانین ، لطفا.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

88801100011088دولت به نظر می رسد که در حداقل سن ازدواج زنان از 18 تا 21 سال، تجدید نظر به سمت بالا را بررسی می کند تا به نگرانی های سوء تغذیه و مرگ و میر مادران بانجامد. خوب نیت مانند اکثر قوانین، چنین تغییری غیر ضروری است…

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im