رمز گشایی امریکا کشمیر طرز عمل

این بیانیه فوق آخرین در یک سری از اظهارات رسمی/سخنان رئیس جمهور تهمت و دولت آمریکا به نمایندگی از علاقه آنها گرفته اند در تحولات در جامو و کشمیر از روز سرنوشت ساز از تاریخ 5 مرداد ماه سال 2019 زمانی که قانون اساسی بين دولت جامو و کشمیر با هند اتحادیه بود و اساسا تغییر داده است. این قابل فهم است که فعالان و ناظران که خود را در متفاوت طرف کشمیر موضوع می تواند واکنش های شدید به این اظهارات. ملی سرخپوستان را قاطعانه سوال چه locus-مر ایالات متحده را به دخالت در امور داخلی هند با صدور چنین یادداشت ها در حالی که فعالان جدایی طلب را به گرمی در آغوش دخالت آمریکا. به توسعه آگاهانه تر درک از آمریکا رویکرد به کشمیر, آن مهم است به درک نه تنها بافت تاریخی است که انگیزه چنین اقداماتی بلکه غالب استراتژیک و سیاسی واقعیت است که اطلاع رسانی به آمریکا.

سفیر Howard Schaffer (1929-2017) نوشته شده قطعی دیپلماتیک تاریخچه دخالت آمریکا در کشمیر appositely با عنوان “محدوده تاثیر: نقش امریکا را در کشمیر.” Schaffer کار پایگاه های امریکا را دخالت در کشمیر به سه دسته به عنوان زیر نشان داده شده است.

  • 1948-1963: عمیق واشنگتن مشارکت در تلاش های را در مورد حل و فصل; (آیزنهاور & Kennedy)
  • 1964-1989: یک ربع قرن از دیپلماتیک آمریکا نبود; (جانسون و نیکسون و فورد و کارتر و ریگان)
  • 1990 – در حال حاضر: تمرکز بر مدیریت بحران; (بوش 41, کلینتون بوش 43 اوباما & تهمت)

فاز 1 و فاز 2 هدایت می شدند صرفا توسط بزرگتر محاسبات استراتژیک در طول جنگ سرد ، با این حال فاز 3 بوده و همچنان به هدایت شود نه تنها ترس از یک رویارویی هسته ای بلکه با یک چشم و در تامین منافع آمریکا در منطقه و همچنین برنده سهامداران به سمت آن در نبرد برای حفظ پست خود در جنگ جهانی دوم قوانین جهانی بر اساس نظم است که چهره های آینده داده شده در چین در حال رشد نقش در صحنه جهانی است. روش کار از فاز 3 در بخشی از آمریکایی ها دگرگون شده به مراتب بیشتر واکنشی رویکرد است.

قالب بود که تا حد زیادی توسط رئیس جمهور کلینتون در راه دولت در برخورد با نواز شریف و واجپایی در طول و پس از جنگ کارگیل در سال 1999. اساسی این استراتژی تحقق است که دهلی نو با تکیه بر Tanir توافق 1972 که مشخص شده است که وجود دارد خواهد بود یک دو جانبه وضوح به این موضوع خواهد را به درستی رد هر گونه پیش توسط یک شخص ثالث به دخالت/میانجیگری در اختلاف است. Schaffer متحده “واشنگتن به رسمیت شناخته شده است که این تنها –اگر درخواست سیاست به دهلی نو قدرت وتو هر ناخواسته مداخله در بخشی خود را برای کمک به حل و فصل مذاکره. سیاستگذاران آمریکایی تردید نیست که به عنوان قوی تر وضعیت موجود قدرت هند خواهد ورزش که حق وتو است.” این رویکرد همچنان ادامه دارد به اطلاع درک ما از امریکا پاسخگو نگرش به روز در حال حاضر. در یک سخنرانی به مجلس در طول سفر خود در ماه مارس سال 2000 رئیس جمهور کلینتون اظهار داشت: “من نمی آمد به جنوب آسیا به واسطه مناقشه بر سر کشمیر. تنها هند و پاکستان می تواند کار کردن مشکلات بین آنها… اما اگر غیر خودی نمی تواند حل و فصل مشکل من امیدوارم که شما ایجاد خواهد شد این فرصت را به خودتان آن را انجام, خواستار حمایت دیگران که می تواند کمک کند که در آن ممکن است…” او تکرار یک پیام مشابه در اسلام آباد بعد از بازدید.

حتی اگر پویایی آمریکا در تعامل با آسیای جنوبی به طور چشمگیری تغییر کرده 9/11 با شدیدا افزایش نقش پاکستان در آمریکا رهبری جنگ علیه ترور در کشمیر با این حال رئیس جمهور بوش حفظ تداوم و گیر به کلینتون خط. بوش رئیس جمهور مشرف سفر به واشنگتن در ماه سپتامبر سال 2006 گفت: در یک کنفرانس خبری مشترک, “کشمیر مسئله حل خواهد شد که رهبران دو کشور تصمیم به حل آن… ایالات متحده نمی تواند نیروی سازمان ملل برای رسیدن به یک توافق فقط به خاطر اینکه ما می خواهیم وجود دارد به یک توافق است. ماندگار توافق زمانی رخ می دهد که رهبران سازمان ملل می گویند بیایید گذشته پشت و اجازه حرکت رو به جلو است.” Schaffer به نقل از یک محقق که به درستی خلاصه دولت بوش را خط به سمت کشمیر موضوع “… رئیس جمهور بوش به انجام بهترین خود را به سوت گذشته دیپلماتیک قبرستان کشمیر صدور تنها مطلوب تشویق به رهبران هند و پاکستان برای حل و فصل وضعیت این سرزمین مورد مناقشه است.”

در حالی که رئیس جمهور اوباما اظهارات سیگنالینگ خود جدیت به مقابله با کشمیر مشکلات در مبارزات انتخاباتی در سال 2008– وجود نداشت متناسب پیگیری در سراسر دو نظر ، یک op-ed در بیشتر کشمیر با عنوان ‘کشمیر: اوباما شکست’ نشان می دهد این انتظار وجود دارد که اوباما با بخش های خاصی از کشمیری جامعه تنها به ضعیف پس از آن عملکرد غیر. رشد اقتصادی و روابط استراتژیک بین دو کشور و همچنین واکنشی طرز عمل تکامل یافته تا کنون پس از پایان جنگ سرد به کشمیر موضوع توسط دولت کلینتون و بوش قطعا باید کالیبره فعال رویکرد که 44 در زمان اولیه خود را در کمپین روز.

شیوه ای روشن از عملکرد تمرین شده است از طریق فاز 3 از ایالات متحده تعامل با کشمیر. پاسخ خود را به حوادث است که به اوج خود رسید در این خانه بالا از مجلس هند در 11:00 p. m. در تاریخ 5 مرداد ماه سال 2019 را به رعایت نظم و انضباط از این تکامل کنوانسیون. در حالی که پاکستان رهبری دیده است استراتژی خود را برای نگهداری به آن ‘jugular vein’ متلاشی و پس از آن راه اندازی شد هنوز هم ادامه دارد به کمپین بین المللی این موضوع. در آن رعایت شده است با همان روال در بخشی از ایالات متحده است که توسعه داده شده است در گذشته.

در حالی که رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در تعامل با هر دو نخست وزیر خان و نخست وزیر مودی در ایالات متحده و هند تصریح کرد تمایل خود را برای خدمت به عنوان یک میانجی بین دو ملت بوده و مشروط به رضایت هر دو احزاب نگران است. این رویکرد در دیدار با مقاومت قوی توسط هند که اخیرا توسط وزیر امور خارجه Jaishankar قوی پاسخ به کلامی شلیک پرتاب او را در این موضوع توسط حزب جمهوری خواه و سناتور لیندسی گراهام در کنفرانس امنیتی مونیخ. علاوه بر این, شده است وجود دارد و قابل تفسیر در مورد پاکستان توانایی ایجاد آن کمک به ما چراغ توافقنامه صلح با طالبان مشروط به حمایت در کشمیر ، در حالی که صلح توافق شده است یک موفقیت نسبی تا کنون شده است وجود دارد کمی از مواد کمک شده است که ارائه شده به پاکستان از ایالات متحده محرومیت چند نمادین از اظهارات رئیس جمهور و یا اطلاعیه ها از جمله فوق جیر استقبال از عمر عبدالله آزادی است که بیشتر در طبیعت منفعل مشاهده از اجرای هر سیاست فعال شدند. بنابراین این شیرجه رفتن به امریکا دیپلماتیک تاریخچه vis-à-vis کشمیر مهم است که نه تنها به درک محدودیت های خود را تحت تاثیر قرار می اما همچنین به بافت اين اتفاقات و درک کنند که دولت ایالات متحده در برخورد خود با کشورهای قاره ملل در کشمیر زیر یک تکامل تاریخی کنوانسیون و همچنین بدون شک رشد برجستگی های امنیتی هند و اقتصادی اهمیت در ایالات متحده استراتژیک حساب دیفرانسیل و انتگرال.

کتاب منتشر شده در سال 2009 بنابراین در حالی که آن زمان حساب از آنچه که اوباما اعلام کرد در طول مبارزات انتخاباتی خود آن را تجزیه و تحلیل خود را و یا رئیس جمهور تهمت تصدی. با این حال با توجه به این که شده است وجود ندارد تکتونیکی تغییر در شیوه ای که در آن ایالات متحده’ روش های جنوب آسیا در 5/10 سال گذشته آن است که مطلوب برای گسترش Schaffer سوم مرحله به tenures اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>