بدهی-لادن Occidental مردد به پرداخت بافت سود در سهام

Occidental Petroleum Corp می تواند انتخاب کنید به پرداخت وارن بافت Berkshire Hathaway Inc. متفاوت در آینده چهارم.

عکس: اسکات مورگان/ایسنا

Occidental Petroleum Corp انتخاب کرده است به پرداخت سه ماهه 200 میلیون دلار پرداخت آن را مدیون وارن بافت Berkshire Hathaway Inc. در سهام نشانه ای از فشار مالی این شرکت رو به عنوان coronavirus کارائی تقاضا برای نفت است.

هوستون شرکت نفت خریداری رقیب Anadarko نفت Corp. برای $38 میلیارد دلار در سال گذشته outbidding شورون Corp. با تشکر از کمک های مالی از برکشایر که خریداری شده و 10 میلیارد دلار در ترجیح Occidental سهام. اما تامین مالی آمد و در شیب هزینه 8% سود سهام عملکرد یا 800 میلیون دلار در سال است.

Occidental گفت: در یک نظارتی تشکیل پرونده روز شنبه که آن را تا به حال تصمیم به پرداخت 200 میلیون دلار آن را مدیون برکشایر در سهام عادی در 10% تخفیف به جای اعطای پرداخت نقدی یک گزینه املای تحت اصلی آرایش است. برکشایر متعلق به حدود 2% از سهام در Occidental به عنوان پایان سال, S&P در بازار جهانی داده های اطلاعاتی نشان می دهد.

Occidental می تواند انتخاب کنید به پرداخت برکشایر متفاوت در آینده چهارم. برکشایر نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

این حرکت اجازه می دهد تا Occidental برای حفظ پول نقد در طول یک نفت-سقوط قیمت به عنوان یک کاهش تقاضا با توجه به کروناویروس اماکن فشار بر تولید کنندگان نفت. اما این شرکت با استفاده از سهام خود را به پرداخت در یک زمان هنگامی که آن را به خصوص گران به انجام این کار.

Occidental است قیمت سهم کاهش یافت و نزدیک به 9% شنبه به $13.61 از بیش از 60 دلار فقط قبل از Anadarko معامله زده شد, تا حدودی به دلیل شک و تردید در مورد معامله و اخیرا به دلیل نفت-جنگ قیمت و رکود بازار. که منقبض شده است ارزش بازار آن به حدود 13 میلیارد دلار از بیش از $46 میلیارد دلار است.

این شهر همچنین دارای یک سنگین بار بدهی — در حدود 40 میلیارد دلار در آخرین شمارش. در حالی که بازاریابی Anadarko معامله به سهامداران Occidental اجرایی ویکی Hollub گفته بود او را هدف به فروش 15 میلیارد دلار از دارایی های برای جمع آوری پول و پرداخت بدهی. اما coronavirus همه گیر است که به احتمال زیاد به خنثی کردن این برنامه.

Occidental شده در آشفتگی به تازگی به عنوان سنگین بدهی آن زمان به خرید Anadarko تحت تاثیر توانایی خود را به حرکت تند سقوط قیمت نفت است. ماه گذشته این شرکت به ارمغان آورد رئیس سابق اجرایی Stephen Chazen به عنوان رئیس و acquiesced به منتقد Carl Icahn دادن میلیاردر فعال کرسی در هیئت مدیره. همچنین به تازگی راه جدا با آن سر توسعه کسب و کار و به جای آن رئیس امور مالی.

Occidental به دنبال صرفه جویی در پول با کاهش هزینه های سرمایه در حدود 50% و پیرایش حقوق مدیران و کارکنان است. همچنین کاهش سود آن را می پردازد سهامداران مشترک با 86 درصد است.

نوشتن به ربکا الیوت در [email protected] و کارا در لمباردو [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de