برخورد با چین تهدید: چرا دهلی نو باید فورا سادگی یک استراتژی بلند مدت به نفع دوستان خوب

وزیر امور خارجه مایک Pompeo در اطلاعیه ای در تاریخ 25 ژوئن که ما حرکت خواهد کرد و برخی از نیروهای خود را از اروپا به آسیا برای مقابله با توسعه چین را تهدید به هند و کشورهای جنوب شرق آسیا مطرح سوال در مورد هندوستان-اصطلاح “دوستان” و “منافع” را به عنوان آن را در زمان در یک مجازی سه جانبه با روسیه و چین (RIC) در ژوئن 23. وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف ابراز احترام هر سه کشور برای منشور سازمان ملل متحد, اما آنها به نظر می رسید عجیب و غریب آشنایان. داده های اخیر چین نفوذ به لاداخ و ادعاهای خود به هند چمن لاوروف گفته است که آنها در برابر نامشروع استفاده از زور و دخالت خارجی در امور داخلی کشورها صدا های عجیب و غریب.

در عین حال مسکو مانند واشنگتن سوغات صلح دو جانبه راه حل برای چین و هند اختلاف است. و هر دو کشور هند و چین را رد میانجیگری آمریکا برای پایان دادن به درگیری های خود را. همزمان روسیه و چین به چالش بکشد ما را و خود را ضد چین مفهوم “Indo-Pacific’. و اعتقاد داشتند که اعتبار آن افزایش یافته است که مفهوم و هند و نعمتهای آن و نیز چهار گوش امنیت Dialogue که شامل ایالات متحده و متحدان آن استرالیا و ژاپن است.

آیا این وب سایت درهم از کلید روابط حاکی است که هند به حداکثر رساندن دیپلماتیک خود گزینه ؟ شاید نه. اخیر چین و هند شافعي آن را به نگاه مانند یک شعبده باز است که کاهش یافته است را به توپ و هرگز نمی داند که آیا او می تواند با گرفتن یک روسیه است.

در ضمن آیا این شعبده باز پرداخت به اندازه کافی توجه به آمریکایی توپ ؟ هند در حدود 18 میلیارد دلار ارزش از ما اسلحه بیش از 20 سال گذشته است. اما 56 درصد از هند به دست آمده از روسیه است که آمریکا دیگر دشمن پس از چین است. بنابراین وجود خواهد داشت محدودیت برای قوی تر روابط استراتژیک با ایالات متحده است. امریکا را به سادگی انتقال حساس فن آوری نظامی به هند است. در سفر رسمی به هند در ماه فوریه گذشته رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توصیه شده است که ما باید هند را برتر دفاع شریک است.

مغلوب ساختن پیشی جستن محور $2.6 میلیارد هلیکوپتر معامله بین دو کشور. اما است که کمتر از نیمی از مقدار هند خواهد پرداخت روسیه (5.6 میلیارد دلار) برای خرید S-400 سیستم موشکی. علاوه بر این, آن را خریداری $14.5 میلیارد دلار از روسیه سلاح در 2018-19 به تنهایی.

در سطح دیگر روسیه مانند تمام اسلحه فروشندگان مبادرت به فروش اجناس به رقبا. آن را به فروش S-400 موشک به چین و هند است. اما دهلی نو باید پرداخت توجه بیشتر به پیامدهای جهانی از چین-روسیه “جامع همکاری استراتژیک”. آنها متحد علیه دشمن مشترک خود – ایالات متحده آمریکا. دوم مشترک چین و روسیه با شیلی در مدیترانه و بالتیک دریا (در سال 2015 و 2017 به ترتیب) و در اقیانوس هند در سال 2019 را تاسیس چین ادعا می شود در اروپا و اقیانوس هند قدرت. هند و روسیه استراتژیک روابط هیچ جا به عنوان نزدیک.

سوم در مقایسه با چین و هند و روسیه را ارائه می دهد کمی در تجارت است. 13 درصد از روسیه و صادرات به چین, 1.7% به هند است. 22 درصد از واردات از چین آمده, 1.4% از هند است.

در طرف دیگر استراتژیک نرده هند لجستیکی توافق با ایالات متحده و استرالیا به هر کشور دسترسی به دیگر پایگاه های نظامی اما آنها نمی حاکی از آن داد که مستلزم تعهدات الزام آور. طبعا آمریکا سرمایه گذاری بیشتری در مراتب قوی نظامی و اقتصادی روابط با متحدان خود در مقایسه با هند است. بیشتر نیروهای نظامی آمریکا در آسیا خواهد شد و نه تغییر آن.

اقتصادی و نظامی قدرت در هم تنیده پس از آن مایه تاسف است که هند به تجارت و سرمایه گذاری سیاست های چسبیده امتیاز در روابط خود با حزب دموکرات ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. امریکا به طور مداوم شکایت در مورد هند محدود شیوه های تجارت و قطع آن تعرفه-دسترسی رایگان به بازار ایالات متحده تحت کلی سیستم از تنظیمات. در ضمن یک توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا باقی مانده است متوقف شده به دلیل بروکسل بر آن است که هند نتواند به ارائه یک صدای شفاف و غیر تبعیض آمیز و قابل پیش بینی نظارتی و محیط کسب و کار برای سرمایه گذاران اروپایی.

اگر هند به دنبال جایگزین برای وابستگی اقتصادی در چین در زمینه های کلیدی از جمله مخابرات و دارویی می تواند در پیدا کردن برخی از آنها در دموکراسی های غربی و ژاپن و کره جنوبی و تایوان است. بنابراین دهلی نو باید اخراج شکایت خود را از دست.

در واقع می توان پرسید که آیا هند افزایش وابستگی اقتصادی در چین تحت نارندرا نخست وزیر باعث شده که حداقل در بخشی از دهلی نو بی تفاوتی به مشکلات سرمایه گذاری در مواجهه با کشورهای دوست در حالی که باز کردن یک سرمایه گذاری کنجد’ به چین که تهاجمی نیت آن قضاوت نادرست. 14 درصد از هند واردات آمده از چین 5.4 درصد از صادرات آن به چین است. آلمان اقدام به خرید 2.7 درصد از صادرات هند را فراهم می کند و هند با 2.6 درصد از واردات است. تنها دموکراسی است که با هند تجارت بیشتر از با استبدادی چین است و آمریکا که اقدام به خرید 17 درصد از صادرات هند و لوازم آن را با 7.4 درصد از واردات است.

هند نیاز به نشان می دهد چگونه خود را استراتژیک و نیازهای اقتصادی و منافع همگرا با کسانی که از کشورهای. به عنوان چین و آمریکا تغییر شکل آسیا جغرافیای سیاسی و هند و دوستان بیشتر احتمال دارد برای کمک به افزایش خود را اگر آن را صنایع دستی دراز مدت استراتژی را نشان می دهد و حل و فصل در ساختمان یک عملکرد خوب اقتصاد از طریق کارآمد حکومت. دهلی نو همچنین باید نشان می دهد داوری در تشخیص بین دوستان و خواستار ارضی اسپویلر. که قطعا به نفع خود و تقویت آن جهان ایستاده است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im