رئیس جمهور سابق دانیل arap وزارت امور داخله در سال 1997. عکس: جورج mulala/ایسنا

نایروبی, کنیا—دانیل arap وزارت امور داخله سابق یک معلم که شد کنیا طولانی ترین خدمت رئیس جمهور و ریاست بیش از سال از سرکوب و بحران اقتصادی سوخت فراری فساد شده است. او 95.

آقای Moi مرگ توسط رئیس جمهور اعلام شد اوهورو کنیاتا در بیانیه ای در شبکه دولتی در روز سه شنبه.

آقای وزارت امور داخله که حکومت کنیا تا 24 سال بوده است در بیمارستان برای بیش از یک ماه است.

با وجود اینکه به نام یک دیکتاتور توسط منتقدان آقای Moi لذت می برد حمایت قوی از بسیاری از کنیایی و به عنوان یک متحد شکل زمانی که او به قدرت رسید پس از تاسیس جومو کنیاتا رئیس جمهور درگذشت در سال 1978. برخی از متحدان بیمار آقای کنیاتا, اما, تلاش برای تغییر قانون اساسی برای جلوگیری از آقای وزارت امور داخله پس از آن معاون رئیس جمهور از به طور خودکار گرفتن قدرت بر آقای کنیاتا مرگ است.

بنابراین با احتیاط آقای وزارت امور داخله از هر گونه تهدید در آن دوره مشخص است که او فرار کرد و خود را در شکاف دره خانه وقتی که او شنیده جومو کنیاتا مرگ بازگشت تنها پس از دریافت اطمینان از ایمنی خود را.

در سال 1982 آقای Moi دولت تحت فشار قرار دادند از طریق مجلس اصلاح قانون اساسی ساخته شده است که کنیا به طور موثر یک حزب دولت است. بعد از آن سال ارتش quelled یک کودتا رسم توسط اعضای مخالف و برخی از افسران نیروی هوایی. حداقل 159 نفر کشته شدند.

آقای وزارت امور داخله دولت پس از آن بیشتر شد سرکوبگر در برخورد با مخالفان, با توجه به گزارش های دولت در حقیقت عدالت و آشتی کمیسیون که مورد ارزیابی قرار دهد.

فعالان سیاسی و کسانی که جرأت مخالفت با آقای وزارت امور داخله حکومت به طور معمول بازداشت و شکنجه این گزارش گفت: با توجه به غیر قانونی بازداشت و ترور از جمله قتل و خارجی-وزیر امور رابرت Ouko.

“قوه قضائیه شد یک همدست در تداوم نقض در حالی که مجلس تبدیل شد به یک عروسک کنترل با دست سنگین اجرایی” این گزارش گفت:.

فساد به خصوص غیر قانونی تخصیص زمین شد نهادینه شده در این گزارش گفت: در حالی که اقتصادی قدرت متمرکز در دست یک چند.

در سال 1991 وزارت امور داخله تسلیم خواسته برای چندحزبی دولت با توجه به فشار داخلی از جمله تظاهرات در سال 1991 که در طی آن پلیس کشته و بیش از 20 نفر و فشار خارجی از غرب است.

انتخابات چندحزبی در سال 1992 و 1997 خدشه دار شد, سیاسی و خشونت های قومی که منتقدان ادعا باعث شد توسط دولت است.

در زمان آقای Moi چپ قدرت در سال 2002 فساد ترک کرده کنیا اقتصاد توسعه یافته ترین در شرق آفریقا با رشد منفی.

آقای Moi اغلب سرزنش غرب برای تبلیغ بد و مشکلات اقتصادی بسیاری از کاربران تا به حال برای تحمل و قدرت در طول حکومت خود را.

به عنوان با سلف خود دولت بسیاری از پروژه های ساختمان ها و یادداشت ارز و سکه بودند به نام آقای Moi.

بانک مرکزی کنیا رای گیری برای قانون اساسی جدید که در سال 2010 اجرا شده و مقررات به نوار شخصیت فرقه.

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de