تالین و ناروا, استونی

اگر مدرن روز Paul ریور بودند به چهار نعل رفتن را از طریق فضای مجازی فریاد “روس ها می آیند!” Jaan Priisalu خواهد بود در میان برای اولین بار به پرش به نجات.

یک کم حرف متخصص فن آوری اطلاعات که به نظر می رسد به برخی از بهترین تصمیمات در سونا آقای Priisalu هیچ غریبه ای به مبارزه با روسیه سایبر رزمندگان. هنگامی که هکرها روسیه معتقد بودند به انجام اولین بار در جهان با انگیزه های سیاسی حمله سایبری علیه یک ملت را در سال 2007 ترک بخش های بزرگی از استونی جامعه الکترونیکی تیره آقای Priisalu شد مسئول آن مدیریت ریسک در کشور پیشرو بانک. امروز او یک محقق در Tallinn University of Technology. در یک دلتنگ نوامبر روز او نشسته است در دفتر خود در polka-dot جوراب و دمپایی زمانی که تلفن زنگ میزند. آن است که Andrus Padar فرمانده استونی سایبر دفاع لیگ درخواست اگر او می تواند به عضویت در یک تمرین این هفته است.

با بودجه بند کفش حدود 300.000 دلار برای پوشش فضای اداری و چند اعضای هیات آقای Padar بستگی دارد صدها نفر از داوطلبان مانند آقای Priisalu که مایل به صرف شب و تعطیلات آخر هفته برای تقویت این کشور cyberdefenses. آنها همه چیز را از دادن مذاکرات در مدارس ابتدایی به برنامه ریزی استادانه درست شده شبیه سازی شده cybercrises بنابراین مقامات دولتی می تواند به اصلاح خود پاسخ مهارت های خود را.

این داوطلبان محبت لقب “nerd ذخایر” آمده و عمدتا از پر جنب و جوش آن جامعه در استونی است که توسعه نرم افزار اصلی پشت اسکایپ. اما آنها همچنین شامل معلمان و وکلا و کارکنان ابزار – حتی یک مرد از پارچه.

“آنها در مبارزه با به صورت رایگان اساسا و این زیبایی انجام آن را می گوید:” Aivar Sarapik یک استونیایی کشیش ارتدوکس که در خدمت به عنوان قاضی عسگر برای واحد از زمان آغاز آن. “شما محافظت از شیوه زندگی خود را در حفاظت از ارزش خود را از سیستم شما محافظت می کند که شما هستند.”

این مدرن روز minutemen از استونی. آنها بخشی از یک شهروند الکترونیکی سدی در این بالتیک ملت ساخته شده است از سال 2007 حملات که یک نمونه اولیه از 21 قرن درگیری که روسیه پس از تصفیه و مستقر در بسیاری از دموکراسی های غربی. با کمک همه از دانشگاهیان به سفیران افسران نظامی به انتخابات استونی پدید آمده است به عنوان یک مدل برای کشورهای دیگر مشتاق برای مقابله با مسکو را به دخالت.

به گفته کارشناسان در اینجا و در واشنگتن و روسیه و با هدف تضعیف دموکراسی های غربی هر دو به افزایش جهانی خود را ایستاده و برای خنثی کردن دموکراتیک آرمان در صفحه اصلی. آن تلاش می کند تا این کار را با کاشت شک در مورد دموکراسی تضعیف اعتماد عمومی در رهبران دموکرات ها و موسسات و تقسیم سازمان ملل و اتحاد است. خارجی مزاحمان ثابت کرده اند که آنها می توانند نفوذ, همه چیز از رای گیری لیست به سیستم بانکی و شخصی و لپ تاپ.

آلفردو Sosa/کارکنان

“[روسیه] به دنبال سلب مشروعیت و یا ایجاد ترس و سردرگمی و شک ما در مورد جوامع در حال کار در سراسر جهان است و ما می دانیم که [آن را] خجالتی در مورد بازیافت موثر روش است.” – Liisa گذشته رئیس ملی cyberrisk افسر استونی امنیت ملی و دفاع هماهنگی واحد

“دشمن به دنبال سلب مشروعیت و یا ایجاد ترس و سردرگمی و شک ما در مورد جوامع در حال کار در سراسر جهان است و ما می دانیم که آنها در حال خجالتی در مورد بازیافت و روش های موثر, می گوید:” Liisa گذشته رئیس ملی cyberrisk افسر استونی امنیت ملی و دفاع هماهنگی واحد.

به عنوان ایالات متحده سر به 2020 انتخابات به دنبال بهتر است برای محافظت از خود در برابر روسیه دخالت می roiled این کشور چهار سال پیش استونی ارائه می دهد کلید های درس. این کشور کوچک در حاشیه روسیه تبدیل شده است شناخته شده در سراسر جهان برای هر دو آن cybersecurity تخصص و سیستم رای گیری آنلاین امن. اما بزرگترین سیستم دفاعی ممکن است ویژگی های. همه در همه ، آنها دروغ در یک راه تفکر – یک درک مشترک است که احداث یک محافظ سایبر دیوار نیاز به هوشیاری اما نه alarmism به عنوان به خوبی به عنوان یک ضرورت و وحدت هدف آن وادار هماهنگی در سراسر بخش های گوناگون.

“درس ما آموخته است که از سال 2007 اعمال می شود برای همه کشورها صرف نظر از اندازه” می گوید: مارینا Kaljurand یک استونیایی cybersecurity کارشناس و سفیر سابق ایالات متحده در حال حاضر خدمت در پارلمان اروپا. “برای ایالات متحده پیشنهاد من خواهد بود و نه صبر کردن تا زمانی که یک cyber 9/11 اما به گرد هم می آیند بسیار زودتر.”

در بهار شب در سال 2007 Heli Tiirmaa-آماده بود و در نهایت فقط بدست فرزندان او به رختخواب حدود 11 p. m. هنگامی که تلفن زنگ زد.

آن را یکی از همکاران که خواستار آن شدند که او او را از خواب بیدار. وجود دارد یک توپ آب مورد استفاده برای کنترل شورش ایستاده در مقابل از خود, کمیسیون اروپا, دفتر, مرکز شهر, او گفت:.

شما در حال خواب دیدناو به یاد می آورد او را گفتن. پایتخت ساکت شده بود پس از استونی به دست آورد استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991.

آلفردو Sosa/کارکنان

Heli Tiimaa-آماده استونی سفیر در بزرگ برای امنیت, می ایستد در قربانیان کمونیسم یادبود در تالین. یادبود افتخارات استونیایی مردم که رنج می برد تحت شوروی ترور.

اما مطمئن شوید که به اندازه کافی معترضان فوق العاده, فروشگاه, ویندوز, تنظیمات, آتش سوزی و شعار “روسیه روسیه روسیه!” بسیاری از آنها از استونی را ملاحظه قومی اقلیت روسی و ناراحت بودند توسط استونیایی تصمیم دولت برای حرکت بحث برانگیز دوران شوروی بنای تاریخی شناخته شده به عنوان برنز سرباز از یک محل برجسته در مرکز شهر به یک گورستان نظامی دور نیست. بزرگتر پس زمینه در حال رشد بود تنش بین سودای روسیه تحت ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین و ناتو که – با تشکر از استونی پذیرش به عنوان یک عضو از سه سال قبل از آن — در حال حاضر به حضور در روسیه آستان.

در ابتدا این تظاهرات به نظر می رسد خود به خود فوران محلی استان قم ، اما مدت کوتاهی پس از آن موجی از حملات سایبری هماهنگ معلول وب سایت های دولتی و روزنامه ها و بانک ها. استونی به سرعت متقاعد شد که روسیه در پشت, دیجیتال, ضرب و جرح, به ویژه هنگامی که روسیه اجرای قانون مقامات حاضر به همکاری با خود استونیایی همتایان خود در شناسایی مجرمان.

“ما تصمیم گرفتیم ما فقط باید برای تبدیل شدن به خیلی بیشتر انعطاف پذیر و مطمئن شوید که در مورد چیزی مشابه اتفاق می افتد دوباره ما آماده خواهد شد می گوید:” خانم Tiirmaa-آماده استونی سفیر در بزرگ برای cyberdiplomacy بود که پس از آن در وزارت دفاع.

آلفردو Sosa/کارکنان

برنز سرباز یک بنای یادبود افتخار شوروی قربانی در طول جنگ جهانی دوم بود نقل مکان از مرکز شهر تالین به این کمتر محل مرکزی در یک گورستان در سال 2007 به دلیل استونی را دیدم آن را به عنوان نمادی از اشغال شوروی. حرکت می کند اما باعث شورش توسط روسها قومی و باعث موجی از حملات سایبری روسیه.

استونی به خوبی آگاه از مسکو را به تلاش برای دستکاری و فریب آنها. به عنوان شهروندان شوروی آنها قرار گرفتند و همه چیز را از برنامه های تلویزیونی پر از تبلیغات به بیشتر پنهان shenanigans: استونی یک موزه در یک هتل مجلل در تالین است که نشان می دهد در میان چیزهای دیگر, چگونه کا گ ب معروف تعبیه شده در دستگاه های گوش دادن در صفحات در رستوران هتل.

“ما 60 سال تجربه در خواندن بین خطوط و صحبت کردن بین خطوط می گوید:” Tõnu Tammer رئیس computer emergency response team در استونیایی اطلاعات سیستم قدرت. “در واقع ما عزیز دشمنان است که نگه داشتن آن دسته از مهارت های honed برای نسل جوان است.”

رسانه های اجتماعی و اینترنت باز کرده اند راه های جدید برای روسیه برای نفوذ به شبکه ها و انتشار دروغ بسیار با سرعت بیشتر و دامنه. آمریکا و سازمان های اطلاعاتی باید سرزنش روسیه cyberespionage تیم برای نفوذ به شبکه های کامپیوتری کمیته ملی حزب دموکرات در اجرا تا 2016 آمریکا انتخابات ریاست جمهوری. بعد روسیه هکرها به دست اورد دسترسی به هزاران نفر از ایمیل های خصوصی از هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری, جان پودستا. به طور گسترده تر ایالات متحده اعلام کرده شواهدی از روسیه نفوذ در سیستم انتخابات در تمام 50 ایالت و حتی رای گیری به نظر می رسید تا حد زیادی تاثیر پذیری در بسیاری از مناطق است.

آلفردو Sosa/کارکنان

KGB نظارت آثار نمایش داده شده در هتل دلتا در تالین ، اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده است هتل فقط جای خارجی ها اجازه داده شد به ماندن در دوران اتحاد جماهیر شوروی بود و به شدت bugged توسط KGB.

روسیه نیز نخست مشکوک در پشت یکی از بزرگترین حملات سایبری NotPetya که هدفمند اوکراین در سال 2017 و پس از آن به 64 کشور باعث برآورد 10 میلیارد دلار خسارت است.

استونی, اما, بود و تقریبا دست نخورده توسط این حمله است. در سراسر جامعه – از آقای Padar داوطلب سایبر دفاع لیگ را به پدربزرگ و مادربزرگ در حال آموزش برای استفاده از رمزهای عبور پیچیده تر – کشور honed قوی و غیر دولتی شبکه برای حفاظت از دموکراسی جوان در برابر نفوذ خارجی.

آن را نیز تقویت کرد همسایگان خود را در بخشی به دلیل یک ایده مشترک سایبر تمرینات انقلابي در یکی از آقای Priisalu سونا جلسات با یک زن و شوهر سوئدی.

چند سال پس از 9/11 زمانی که استونی به نیروهای ناتو پیوست و آن پیشنهاد میزبانی ناتو مرکز تعالی برای cyberdefense. پاسخ های اولیه از دیگر اعضای: Cyber? ما در وسط کمک به مبارزه با جنگ در افغانستان است. به علاوه وجود دارد شکی نیست که کوچک استونی می تواند بسیار کمک کند. اما پس از سال 2007 حملات ناتو موافقت کرد که پشت این طرح است.

آلفردو Sosa/کارکنان

“آیا ما فاقد افراد و منابع ؟ بله. ما یک کشور از 1.3 میلیون نفر است. [اما] در سال 2007 ساخته شده است مردم درک کنند که این مهم است و شاید [استونی] می دانم آنچه آنها در حال انجام است.” – سرهنگ Jaak Tarien که نظارت ناتو cyberdefense مرکز در تالین

“آیا ما فاقد افراد و منابع ؟ بله. ما یک کشور از 1.3 میلیون نفر می گوید:” سرهنگ Jaak Tarien که امروز نظارت ناتو همکاری مرکز دفاع سایبری تعالی (CCDCOE) در تالین. اما او می گوید: “در سال 2007 ساخته شده است مردم درک کنند که این مهم است و شاید [استونی] می دانم آنچه آنها در حال انجام است.”

امروز CCDCOE میزبان بزرگترین live-آتش cyberdefense ورزش در جهان است. شناخته شده به عنوان قفل سپر سالانه مته تساوی بیش از 1200 شرکت کننده از نزدیک به 30 کشور جهان است.

در ماه آوریل گذشته این سناریو درگیر هماهنگ سری از حملات سایبری طی یک انتخابات ملی به دنبال دستکاری چگونه درک عمومی به نتایج انتخابات و همچنین تاثیر خدمات حیاتی. ورزش استراتژیک ارائه شده تصمیم گیران و کارشناسان فنی این فرصت را به یاد بگیرند که به همکاری نزدیک تر در زمان بحران.

اگر چه استونی خود نشده مواجه اصلی حمله در آن سیستم رای گیری شده است هوشیار در دفاع از آن انتخاباتی ماشین آلات. دولت ارائه می دهد رایگان سایبر نمایش برای احزاب سیاسی و قطار نامزدها چگونه به تشخیص و جلوگیری از نقض. استونیایی متخصصان امنیتی سعی کنید برای شکستن به این کشور سیستم رای گیری حدود یک سال پیش از انتخابات است. هر گونه آسیب پذیری هستند که کشف, گزارش به مردم, همراه با آنچه که انجام می شود برای رفع آنها. با تشکر در بخشی از آن به افزایش اعتماد چنین شفافیت می توان بیش از 40% از استونی در حال حاضر رای گیری آنلاین.

ساخته شده است که ممکن است توسط یک سیستم ایجاد شده در 1990s می دهد که هر شهروند دیجیتال منحصر به فرد شناسایی. هوشمند کارت با تراشه همراه با شماره شناسایی شخصی به عنوان یک احراز هویت دو سیستم که فعال است استونی به ارائه تقریبا تمام دولت خدمات آنلاین. پدر و مادر جدید می توانید سفارش شناسنامه از لپ تاپ خود را و یا دسترسی به مدرسه فرزندان خود سیستم احزاب می تواند قرارداد امضا و بيماران پزشکی نسخه صادر الکترونیکی.

آلفردو Sosa/کارکنان

شهر قدیمی بخش از تالین استونی – که بخشی از آن تاریخ به قرن 13 – یکی از بهترین و حفظ سایت های قرون وسطی در اروپا است.

هنگامی که یک امنیت گذشت کشف شد در این کشور دیجیتال کارت شناسایی سیستم “nerd ذخایر” آورده بودند برای کمک به نشان دادن عملی کمک می رود که همراه با تلاش های خود به منظور بالا بردن آگاهی در میان شهروندان و مقامات به طور یکسان. “این بسیار مهم است که ما نه تنها نمی ترساندن آنها … ما نیز باید در ارائه راه حل می گوید:” آقای Padar.

برای تقویت این, کشور, الکترونیکی, امنیت, nerd ذخایر مرحله تمرینات شبیه به ناتو cyberdefense مرکز. در یکی از تمرین اعضای دولت در کابینه مواجه چرنوبیل-مانند فاجعه است. به آنها گفته شد که سنسور در امتداد مرز شرقی با روسیه دیدم خوانش نمایش یک افزایش سریع در تابش های هسته ای ظاهرا با توجه به یک نیروگاه هسته ای خرابی. ناشناخته برای شرکت کنندگان وجود دارد بدون تابش. به جای یک حمله سایبری بود رله به خوانش غلط است.

“هدف این بود برای ایجاد … ظروف سرباز یا مسافر و دولت نیاز به فکر می کنم از طریق چه می گوید:” آقای Padar.

در یک نقطه در طول ورزش, دوربین های دیجیتال است که اجازه می دهد خارج از ناظران به اعضای کابینه’ پاسخ شد خاموش توسط دولت و سرویس های امنیتی. این بود که بخشی از تمرین و یا اینکه مقامات نمی خواهم جزئیات این ورزش است ، “من نمی توانم به شما بگویم بیشتر می گوید:” آقای Priisalu, cryptically.

در دسامبر سال 2018 یک داستان منتشر شده در رسانه های اجتماعی با هشتگ #ESTexitEU. این ادعا برای نشان دادن کسی که در حال ضرب و شتم یک قومی روسیه در پایتخت استونی. این حمله ظاهرا صورت گرفت در یک منطقه از تالین به نام Lasnamäe است که به 115,000 قومی روس ها.

آلفردو Sosa/کارکنان

دوران شوروی مسکن یک دید مشترک در تالین محله Lasnamäe. حدود 26 درصد از جمعیت استونی قومی ،

مفهوم روشن بود: روسی زبان اقلیت در استونی است امن نیست.

اما یک تبلیغ دیده بان گروه به نام Propastop در بر داشت پست های مشکوک. یک داوطلب که نمی خواهم به نام به دلایل امنیتی نشسته بر روی نیمکت خود را در شب پس از شب از فرزندان او به رختخواب رفته بود برای پیگیری کردن داستان ریشه. از طریق خود و دیگر مردم تلاش Propastop نشان داد که وجود دارد بیشتر برف در این عکس از آنجا بوده و در زمین روز به اتهام ضرب و شتم – دلالت بر محل و یا تاریخ و یا هر دو ساخته شد. Propastop و تحقیقی روزنامه نگاران هولگر Roonemaa و مارتین لین همچنین نشان داد که مردم در حال اجرا در حساب های Facebook و Vkontakte محبوب سایت های رسانه های اجتماعی در روسیه بودند جعلی با استفاده از نام و عکس نمایه. با ارائه این مدارک Facebook تعطیل حساب های متعدد در اواسط ژانویه. اما Vkontakte گروه هنوز هم باز است.

“شما نمی توانید هر چیزی را فقط رعایت می گوید:” داوطلب.

این است یکی دیگر از راه روسها سعی کنید به دخالت نه تنها در استونی اما در آمریکا و همچنین: گسترش دروغ. در واقع امریکا است که به احتمال زیاد حتی بیشتر در معرض خطر این نوع دستکاری از حملات سایبری و آن را به یک منطقه که در آن استونی – زندگی می کردند که برای چند دهه تحت اشغال شوروی – ممکن است بیشتر به تدریس آمریکایی است.

در ایالات متحده, روسیه به دنبال بهره برداری ایدئولوژیک اختلافات بین دموکرات ها و جمهوری خواهان لیبرال ها و محافظه کاران تحریک گرم مکالمات در Twitter یا Facebook از ترول کارخانه در سنت پترزبورگ. عضو شورای نظارت مدت تمرکز بر روی داغ دکمه مسائل مانند مهاجرت و یا نژاد پرستی دومی که تشکیل شده از دو سوم از جعلی روسیه فعالیت حساب اطراف 2016 انتخابات. آنها خود را انجام می شود هنرهای تاریک و نه خیلی از طریق بلانت از ابزار تبلیغات به عنوان در اتحاد جماهیر شوروی روز اما بسیار ماهرانه از طریق جعلی حساب های رسانه های اجتماعی که اغلب به نظر می رسد دلسوز به محبوب علل مانند سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.

در استونی, مقابل, روسیه به دنبال بهره برداری از اختلافات قومی. اما تاکتیک های یکسان هستند – تلاش برای تقسیم از درون. در سال 2014 پس از روسیه ضمیمه کریمه — یک منطقه از اوکراین با روسیه قومی اکثریت بسیاری از خارجی ها نگاه استونی شرقی پهلو با غلظت بالای خود را از قومی روس و تعجب اگر آن خواهد بود.

CHRISTA مورد برایانت/کریستین ساینس مانیتور

ایوان Polynin بومی روسیه نقل مکان کرد که به شرق استونیایی شهر ناروا در سال 2016 مواجه می شوند پشتیبانی قوی برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در میان بسیاری از قومی روس ها که در اینجا زندگی می کنند. آنها را به گوش دادن و تحت تاثیر قرار توسط دولت روسیه پخش برنامه های تلویزیون.

اما سون Sakkov مدیر مرکز بین المللی برای دفاع و امنیت (icd ها) در تالین استونی می گوید نه طعمه آسان برای تبلیغات.

“برای ما, روسی, کمپین اطلاعات, اطلاعات, جنگ, تاثیر عملیات خبر جعلی چیزی نیست که فقط اتفاق افتاده در سال 2014,” او می گوید و اشاره کرد که به دلیل سابقه طولانی با چنین دخالت این کشور در حال حاضر “بسیار خوب تلقيح شده.”

وجود دارد ممکن است یک استثنا: Lasnamäe. دیمیتری Teperik که مطالعات ملی انعطاف پذیری در مواجهه با دشمن خارجی تاثیر فعالیت های در icd ها تخمین می زند که در حالی که تنها 7 درصد به 9 درصد از استونی جامعه می تواند بی ثبات در قومی یا زبانی دلایل آن را به اندازه کافی برای ایجاد مشکل.

“حتی گروه های کوچک می توانید دیکته برخی از عمومی و یا تغییرات عمده در جامعه به خصوص اگر این جزئی از گروه های حمایت و یا حمایت خارجی بازیگران می گوید:” آقای Teperik یک روس زبان استونی که تاسیس یک سازمان غیر دولتی طراحی شده برای افزایش قومی روس ها’ نام نویسی در ارتش. “از باروت است که قطعا در اینجا. آنچه ما گم شده و خوشبختانه توسط جرقه.”

در سال 2018 استونی دولت دفتر آغاز ارتباطات استراتژیک تیم که مانیتور سه اصلی, روسی, کانال های تلویزیون را به عنوان رسانه های آنلاین و در سال گذشته میزبان مراسم تحلیف سواد رسانه ای در هفته. دانش آموزان در استونی-زبان دبیرستان همه را یک نیاز 35-ساعت رسانه ها و دستکاری کلاس. ارتباطات استراتژیک مشاور Siim Kumpas می گوید که تلاش های در جریان برای گسترش کلاس به زبان روسی در مدارس به عنوان به خوبی.

آلفردو Sosa/کارکنان

مرل لاغر از CybExer یک استونیایی امنیت سایبر شرکت می گوید استونیایی مدل است نه پلاگین و بازی اما ارائه می دهد یک رویکرد جامع برای آماده شدن برای حملات که دیگران می تواند شبیه سازی.

دولت در انتخابات اتاق نیز در حال اجرا یک گروه کاری است که روزانه در طول مبارزات انتخاباتی برای نظارت بر رسانه ها و شناسایی هر گونه تلاش برای نفوذ در انتخابات از طریق دروغ.

در رسانه های آب و هوا با چندین زبان روسی رسانه در نظر گرفته است که تبلیغات ماشین آلات استونی اجازه داده است آنها را به ادامه کار اما حاضر به دادن خبرنگاران را از دسترسی به برخی از دولت رویدادها و مقامات سطح بالا. استونیایی مقامات همچنین می خواهم برای دیدن سیستم عامل رسانه های اجتماعی بهتر تنظیم تبلیغات سیاسی.

“اگر شهروندان نمی دانند که زمزمه در گوش خود را و سپس شما لازم نیست که یک اصل سیاسی بحث اما شما باید این پست-مدرن چیز درهم و برهم از فریاد با صدای بلند می گوید:” خانم گذشته دولت رئیس ملی cyberrisk افسر. “از اواخر قرن 18 ما قرار داده و همه تلاش ما برای ایجاد یک جامعه که بهتر است از این که” او می گوید: با اشاره به دموکراسی های غربی.

این سوال هنوز بافندگی: تا چه حد این تلاش های قابل اجرا به آمریکا ؟ برخی مانند اجرای یک واحد درسی مشابه به استونی را با آن رسانه ها و دستکاری کلاس نمی خواهد بود آسان است. این امر نیاز به خرید از 50 ایالت و هزاران مدرسه محلی تخته می گوید برت Schafer, رسانه های اجتماعی, تحلیلگر اتحاد برای تامین دموکراسی در آلمانی مارشال صندوق در واشنگتن کسانی که به بازدید از استونی دو بار.

به طور مشابه, حفاظت از انتخابات و ماشین آلات در برابر حملات سایبری راه استونی فراموش دشوار خواهد بود. استونی دارای یک دولت واحد در انتخابات ، ایالات متحده آمریکا تصمیم گیری در مورد رای گیری ماشین آلات و روش های در دست هزاران نفر از دولت و مقامات محلی است. “من مطمئن هستم که کشور ما مدل می تواند بلافاصله وارد می شود می گوید:” مرل لاغر, معاون اجرایی رئیس جمهور از دولت روابط در CybExer یک استونیایی امنیت سایبر شرکت است.

هنوز وجود دارد مقدار زیادی از ایالات متحده می تواند در قرعه کشی از استونی ، خانم Kaljurand می گوید استونی آموخته سه درس کلیدی از سال 2007 که می توان به کشورهای با هر اندازه: قرار دادن این موضوع در دستور کار سیاسی ایجاد یک تقسیم بندی روشنی از مسئولیت ها و ایجاد یک multistakeholder مدل امنیتی است که شامل نه تنها دولت بلکه بخش خصوصی و دانشگاه و جامعه مدنی.

ایالات متحده گرفته شده است گام های مهمی در این جهت طبقه بندی سیستم انتخابات به عنوان زیرساخت های حیاتی بهبود هماهنگی بین سازمانهای مختلف دولتی و بهتر حمایت از دولت و انتخابات محلی مقامات. اما آن را به هیچ فراگیر استراتژی ملی برای مقابله با نفوذ خارجی با وجود سازمان های مختلف مقابله با جنبه های مختلف این موضوع با توجه به 2019 گزارش امنیت داخلی شورای مشورتی است. آقای Schafer یادداشت وجود دارد که ارتباطات استراتژیک گروه مانند یک آقای Kumpas است و “این یک مشکل بزرگ است.”

هنوز استونی اثبات شده است که چنین هوشیاری می تواند از خود مردم. به عنوان یک جوان در حال رشد در زمان شوروی سابق آقای Padar – مانند بسیاری دیگر از افراد جوان – تحت تاثیر قرار بود همه جا تبلیغات طراحی شده برای تولید خوب شهروندان شوروی. او آرزو داشت برای تبدیل شدن به یک سرباز و دفاع از بزرگ میهن. اما در دبیرستان او شروع به فکر کردن بیشتر برای خود و پیدا کردن راه دیگری برای خدمت – برای اولین بار به عنوان یک افسر پلیس و در حال حاضر به عنوان فرمانده سایبری دفاع لیگ.

در این رویداد از یک بحران نه تنها خود داوطلبان بهار را به عمل به عنوان minutemen اما دیگر techies در استونی بخش خصوصی خواهد شد و به احتمال زیاد پیوستن به در نیز می گوید آقای Sakkov. “من بیش از برخی از آنها اساسا تماس با دوستان خود و می گویند:” چگونه می تواند به من کمک کند؟'”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im