پیشتر توسط ویروس, چین کامیونداران نمی توانید صبر کنید برای دریافت در جاده ها دوباره

راننده کامیون لیائو Shiqing پوشیدن hazmat کت و شلوار می ایستد در مقابل دستگاه خود را در یک کارخانه اسنک در چونگکینگ قبل از ترک برای خیگن یک شهرستان در استان هوبئی. بنر در کامیون می گوید: “کمک مالی با عشق.’

عکس: لیائو Shiqing

دلار هنگ کنگ—چین به مدت طولانی با اتکا بر آن 30 میلیون-ارتش قوی از رانندگان کامیون برای حفظ اقتصاد خود را در حال حرکت است. در حال حاضر coronavirus نگه داشتن نیمی از آنها در خارج از جاده.

برخی نمی تواند خانه را ترک شهرستان به دلیل مستندات در حالی که دیگران رسیده اند قرنطینه پس از تحویل گاز به مناطق برخورد با این بیماری همه گیر شرکت حمل و نقل کارگران می گویند. بسیاری از شهرستانها نیز ممنوع کامیون های دارای مجوز در جای دیگر در این کشور را از ورود به قلمرو خود را برای ترس از گسترش ویروس.

است که کاهش تحویل همه چیز را از مزرعه تولید برای قطعات خودرو—هدف قرار دادن هر دو چینی و مصرف کنندگان جهانی و مانع تلاش برای دوباره یک اقتصاد در حال حاضر ضربه سخت شیوع.

لیائو Shiqing یکی از میلیون ها نفر از رانندگان کامیون در حال انتظار برای دریافت در جاده دوباره. او در میان صدها داوطلب به ارائه منابع به هوبئی بیماری همه گیر در کانون. زمانی که آقای لیائو بازگشت در ماه گذشته از خیگن—قفل-پایین شهر از 5 میلیون نفر در چین مرکزی حدود 40 مایلی شمال غربی شهر ووهان—او رو دو هفته قرنطینه در یک دولت موظف هتل.

آن است که احتیاط لازم آقای لیائو گفت: با تلفن از اتاق هتل خود را, اما آن را خسته کننده است تلاش برای به دست آوردن چین تدارکات به حالت عادی بازگشت.

“بسیاری از رانندگان هنوز هم در خانه و گفت:” رابین ژنگ صاحب دایره تدارکات به چونگ کینگ-بر اساس haulier است که در استخدام آقای لیائو. آقای ژنگ تخمین زده می شود که ملی حمل و نقل ظرفیت بود که در یک سوم از سطح نرمال در پایان ماه فوریه. “آنها نمی توانند ترک آنها فقط در حال انتظار برای دولت های محلی خود را به آنها چراغ سبز.”

محدودیت های مسافرتی, معرفی در ماه ژانویه برای کمک به جلوگیری از گسترش این ویروس نیز آلوده کرده است که بیش از 80,000 در سرزمین اصلی چین ترک 2,981 مرده که از سهشنبه—را فلج شرکت های چینی با میلیون ها نفر از کارگران قادر به بازگشت به دفاتر و یا کارخانه.

آنها همچنین hobbled یک سیستم حمل و نقل است که نقل مکان کرد و حدود 73 درصد از تمام محصولات در چین در سال 2019 به گفته اداره ملی آمار گرفتی ریلی و حمل و نقل منتقله از راه آب ترکیب شده است. در آمریکا حدود 70 درصد از کالاهای در حال نقل مکان از طریق جاده.

شکست knock-در اثر گسترده هستند: بنادر باید تبدیل به مسدود با ظروف است که نمی توان نقل مکان کرد; کارخانه های کمبود قطعات برای تولید و نمی تواند کشتی به پایان رسید کالا; حتی تلاش برای تغییر باری بر روی بارج رودخانه و یا خطوط راه آهن را تا حد زیادی خنثی شده است زیرا کامیون ها هنوز هم مورد نیاز برای آخرین مایل حمل و نقل.

وجود دارد نیز جهانی اثر موج دار شدن با توجه به جهان تکیه بر کالا که در چین ساخته شده است.

Coronavirus بازدید شرکت در چین, اما آنها هنوز هم دلیلی برای ماندن

کروناویروس و تجارت تنش در حال تست ثبات جهانی زنجیره تامین. در حالی که تحت فشار قرار دادند برخی از کسب و کار به نظر شل شدن روابط خود را با چین وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چرا ترک “کارخانه جهان” آسان تر است از انجام گفت. عکس: چین روزانه از طریق رادیو فردا

هزینه های لجستیک نیز افزایش یافت. حمل و نقل یک کانتینر حمل و نقل 1000 مایل از طریق جاده از چونگ کینگ به شانگهای به طور معمول در اطراف هزینه $1,500; در حال حاضر اگر شما می توانید پیدا کردن یک کامیون آن را به شما هزینه $3,000 گفت: آقای ژنگ.

وجود دارد برخی از نشانه هایی از بهبود. حمل و نقل ظرفیت در جنوب چین دوباره به 60 درصد به شرکت حمل و نقل A. P. مولر-Mærsk A/S. جدید سیستم آنلاین را قادر می سازد کامیونداران به درخواست برای مجوز برای پاک کردن پست های بازرسی در برخی از مناطق حذف کرده و یکی از مهم انسداد. حتی پس از, همه چیز نمی تواند به حالت عادی بازگشت برای هفته آقای ژنگ گفت. حدود نیمی از چین کامیونداران هنوز برای بازگشت به کار به گفته مردم محلی و بین المللی شرکت های حمل و نقل.

آقای لیائو و همکارانش معمولا تحویل تجهیزات برای کارخانه های اجرا شده توسط Apple Inc. تامین کننده Foxconn گروه فناوری و ایالات متحده شیشه ای-نمایش ساز کورنینگ , Inc. در غرب چونگ کینگ-چنگدو منطقه است. آنها سپس حمل و نقل محصولات به پایان رسید به شانگهای و دیگر بنادر عمده برای حمل و نقل در خارج از کشور.

به عنوان یک کهنه سرباز آقای لیائو احساس وظیفه برای پیوستن به “مردم جنگ” در برابر ویروس به عنوان پکن قاب آن است. او موافقت کرد به انجام اورژانس تحویل مشاغل مرتبط با مبارزه با این بیماری همه گیر با اولین یک از 2200 مایل سفر رفت و برگشت به جمع آوری مواد برای ماسک صورت و ارائه آنها را به یک repurposed کارخانه نساجی.

یک مرد فرنگی یک کامیون در ووهان چین در فوریه. 10.

عکس: گتی ایماژ/گتی ایماژ

با بسیاری از ایستگاه های خدمات بسته شده و او را به خوردن نودل فوری و خود گرم برنج و سنگ به خود برای کاهش خستگی. سفر در زمان پنج روز.

او سپس به طور داوطلبانه برای هوبئی کار گفتن همسر خود را—اما نه پدر و مادر خود را—که در آن او به رهبری بود. هنگامی که او به خیگن آن را شهر ارواح.

“این احساس این واقعا یک شهر خالی” آقای لیائو گفت: یادآوری شوک در کل نزدیک سکوت او مواجه می شوند فراتر از حلقه امنیتی است که قطع این شهرستان است.

31 سال است که اغلب به دور از همسر و دخترش اما coronavirus را آزمایش کرده است خود را انعطاف پذیری است.

“من دیده نشده خانواده من برای تقریبا یک ماه در حال حاضر,” او گفت:.

خود را قرنطینه با توجه به پایان بعد از این هفته و به او نشان نداده نشانه ای از عفونت است. هنوز او قصد ندارد برای رفتن به خانه بلافاصله به خاطر ترس از به خطر انداختن خود و خانواده است.

به عنوان یک کارمند شرکت آقای لیائو را بدست آورده و به طور منظم حقوق و دستمزد در حدود 800 دلار در ماه است. اما او یک نادر بودن: بسیاری از چینی كانون مستقل پیمانکاران به گفته آقای ژنگ از دایره تدارکات. آنها کسب پول نقد در دست برای هر شغل و بیشتر کار به شدت طولانی و خطرناک—ساعت به پرداخت وام گرفته شده برای خرید و یا اجاره دکل.

مربوط به پوشش

  • ایالات متحده Coronavirus موارد افزایش; اول مرگ و میر زودتر از مقامات متوجه شدم
  • Coronavirus متفاوت است. آن را به سرعت در حال ضربه زدن عرضه و تقاضا است.
  • تیم کوک و اپل شرط می بندم همه چیز در چین است. سپس Coronavirus رسید.
  • آنچه ما می دانیم درباره Coronavirus از علائم که در معرض خطر است

که تکه تکه شدن اتحاد چپ چین سیستم لجستیک به ویژه آسیب پذیر به اختلال گفت: جورج آفتاب مدیر عامل در شانگهای-بر اساس Qianming مشاوره.

جایی که شرکت هایی مانند دایره تدارکات که استخدام 100 کامیونداران می تواند خود را سازماندهی کارگران و قرعه کشی در دولت مخاطبین به امن مجوز بسیاری از فردی رانندگان شده اند جاروب در مستندات است که بر بسیاری از چین است.

آقای خورشید فکر می کند بیشتر شرکت های حمل و نقل ایجاد خواهد شد پس از این بحران و راه آهن به طور عمده مورد استفاده برای تغییر کالاهای فله به جای کارخانه لوازم—نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور گسترده تر.

آقای لیائو—درد و رنج از معده ضعیف و بد بازگشت پس از یک مدت زمان طولانی در جاده ها—فکر می کند این بیماری همه گیر را برجسته كانون به عنوان حقه بازی حیاتی در اقتصادی چین ماشین آلات.

“من امیدوارم که منافع رانندگان کامیون را می توان با توجه بیشتر توجه” او گفت:. “رک و پوست کنده آن را مانند ما در حال به دست آوردن پول بیش از حد.”

نوشتن به Trefor خزه در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im