Covid جنس چوله: ما نباید اجازه دهند که این بیماری همه گیر برای پاک کردن دستاوردهای زنان توانمند

این هفته گذشته من بود قادر به اتصال به یک سری از آموزشی برگزار شده توسط Landesa – یک سازمان غیر انتفاعی است که همکاران با دولت های محلی و سازمان های امن حقوقی سرزمین حقوق برای جهان فقیرترین خانواده ها و زنان است. این سه موضوع به صورت وبینار بسیار مربوط در نور Covid-19 بیماری همه گیر. اول متمرکز بر زنان در مسکن و زمین های حقوق در زمینه این بیماری همه گیر. این بود که پس از اخراج پاسخ, در طول و پس از همه گیر. در حالی که نهایی بحث حول مهاجرت جابه جایی و د شهرنشینی در زمینه Covid. هر یک از این جلسات به حال panellists از سراسر جهان که تا به حال قریب به اتفاق مردمی تجربه کار بر روی زمین و حقوق مرتبط با حقوق بشر.

در اینجا من می خواهم به برجسته کردن برخی از نکات اصلی از اول بحث است که در نگاه تاثیر Covid در زنان است. میزگرد بودند در توافقنامه ای که همه گیر شد یک زن بیوه-ساز و بنابراین قرار دادن یک کلان اقتصادی-اجتماعی بار در زنان است. در کشور آفریقایی لیبریا این مستند شامل گسترش Covid افزایش فقر و بیکاری زنان بیشتر از آنها کار در بخش غیررسمی و ارائه مهم درآمد مکمل برای خانواده خود را. علاوه بر این, کشور لیبریا منتقل شده بود در سال 2018 یک جنسیتی برابر قانون زمین برای اطمینان از دسترسی برابر به زمین برای زنان است. زمین گزارش ها نشان می دهد که اجرای این قانون گرفته شده قابل توجه آمار در نور Covid.

در حال حرکت به برزیل که در حال حاضر حدود 500000 Covid موارد – دومین شماره از موارد در جهان — در حالی که ثبت نام در اطراف 29,000 مرگ و میر ناشی از این بیماری همه گیر است برجسته بزرگ نابرابری در آن جامعه است. با 30 درصد از این جمعیت در حال حاضر مبتلا به فقر شدید و 55 درصد از خانواده های شاغل در بخش غیررسمی – که به طور مستقیم تحت تاثیر بخش از اقتصاد با توجه به Covid – این بیماری همه گیر است و به معنای واقعی کلمه در یک پیچ رعد و برق برای برزیل. به ویژه زنان سیاه در برزیل بسیار آسیب پذیر است. نه تنها آنها در پزشکی مقدم به پرستاران و کارکنان پشتیبانی آنها نیز در پایین هرم اقتصادی به عنوان یک نتیجه از که آنها مجبور به انتخاب بین بودن قادر به تغذیه خانواده های خود و محافظت از خود را از آلوده شدن.

در ضمن در کنیا گزارش هم آمده اند از زنان بیوه بودن پرتاب و رها شده و توسط خود خانواده به بهانه Covid. علاوه بر این, این بیماری همه گیر نیز به نظر می رسد مانع دسترسی زنان به بهداشت. همه این جهانی نمونه نشان می دهد که Covid است که در واقع تشدید نابرابری های جنسیتی موجود. در واقع وجود یک خطر بزرگ است که هر چه سود که ساخته شده اند در برابری جنسیتی بیش از چند دهه گذشته می تواند پاک شود با توجه به Covid. به عنوان جهان می رود از طریق یک اقتصاد جهانی سقوط و امرار معاش منابع کمیاب قدیمی مردسالار و رسوم خواهد reassert خود را به ادعا می کنند بیش از سهم مردان است.

این به این معنی زنان می تواند به سرعت در حال کاهش دید در مشارکت در نیروی کار با شغل بودن گوشه توسط مردان است. به طور مشابه, از جنس برابر حقوق زمین در بسیاری از نقاط جهان هنوز باید روی تاسیس موظف است وجود دارد به افزایش contestation در اطراف زمین است که می تواند disempower زنان است. این امر می تواند یک ضربه بزرگ برای جامعه است. پس از همه شواهد نشان می دهد که هنگامی که زنان در حال هزینه درآمد کافی شاغل باید دسترسی برابر به آموزش و پرورش و لذت بردن از قدرت تصمیم گیری و سپس خانواده خود را — از جمله نر اعضای — آیا بهتر است هر دو از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است.

علاوه بر این زمان Covid بحران نیاز همه بشریت به تجمع در اطراف. ما نیاز به باز کردن پتانسیل کامل از بشریت برای غلبه بر این بیماری همه گیر و شروع سریع بهبود اقتصادی. بنابراین ما نیاز به بهترین و درخشان ترین زنان به کار شانه به شانه با بهترین و درخشان ترین مردان در هر رشته از علم و پزشکی به مهندسی و آن را. اما این اتفاق نمی افتد اگر Covid استفاده می شود به عنوان بهانه ای برای disempower و زنان را به دور خود فرصت های برابر برای پیشگیری و بهترین در میان زنان به افزایش است.
بنابراین دستاوردهای زنان توانمند نیاز به نگهداری شود و بر ساخته شده بیشتر در حال حاضر بیشتر از همیشه. فقط برای نشان دادن چگونه زنان می توانند تفاوت ایجاد گزارش از غنا نشان می دهد که زنانی که حقوق قانونی و کنترل بر روی زمین انجام می دهند بهتر است در حفاظت از خانواده خود را از Covid. دلیل این است که با مالکیت زمین می آید و قدرت تصمیم گیری. و هنگامی که زنان را که قدرت آنها سرمایه گذاری در رفاه خانواده خود را اول است.

این است که به گودال زنان در برابر مردان است اما برای نشان دادن که هنگامی که زنان در حال قدرت آنها چند برابر نیروهای خوب در جامعه است. Covid یک چالش بزرگ برای بشریت است. ما باید دو شانس ما برای موفقیت در برابر این بیماری همه گیر با توانمند سازی زنان خود را تضمین فرصت های برابر و به آنها فرصتی برای شکوفا. به هیچ وجه ما باید اجازه خودخواه, کوتاه مدت منطق از مردسالاری را نگه دارید در پست Covid عصر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>