Covid عوض شده geo-اقتصاد چه خواهد بود آینده جهانی تجارت ؟

هیچ جنبه ای از نظم جهانی است که همه گیر است و نه نگاه به تنظیم مجدد. جغرافیای سیاسی و ژئو-اقتصاد در حال حاضر شده است به طور دائم تغییر در این ارسال-Covid جهانی. در حالی که افزونگی چند جانبه نهادها و سازمان های مانند سازمان بهداشت جهانی در حال بحث در سراسر جهان وجود دارد در حال حاضر سوالات مطرح شده در مورد اثربخشی سازمان تجارت جهانی غذا و کشاورزی سازمان این فهرست طولانی است. به عنوان سازمان ملل به نوبه خود حمایت و نگاه به داخل ، تجارت جهانی خواهد یافت و تاثیر آن را ببینید یک تغییر پارادایم. بسیاری از گذشته معاملات تجاری خواهد شد در حال حاضر به صورت تازه موشکافی سیاستگذاران و آینده پیمان را امضا میان تجدید حمایت از تولیدات داخلی. آن است که در این زمینه باید خواندن اظهارات ساخته شده توسط خارجی وزیر امور S Jaishankar و تجارت وزیر Piyush Goyal ealier این هفته است.

Jaishankar نظرات در مورد گذشته معاملات تجاری ناعادلانه بودن به دهلی نو توسط اجازه می دهد هند به باز کردن پتانسیل کامل آن است که نشان دهنده رشد تجارت حمایت از تولیدات داخلی است که در حال حاضر یک روند جهانی است. هند تولید بیش از حد بسیاری از مسائل بودجه ای آن و مگر این خطاب هستند بعید است به را خاموش و معاملات تجاری می تواند در صورت محدود. روند خروج شرکت های پست چین همه گیر و انتخاب دیگر کشورهای آسیایی است که شهادت به فرصت محدود هند تولید ارائه به شرکت های جهانی. تنها چند شرکت است که خروج پست چین coronavirus همه گیر را انتخاب کرده اند برای راه اندازی پایگاه تولید در هند با وجود این قابل ستایش تلاش های دولت در بهبود هند رتبه در سهولت انجام کسب و کار.

تجارت جهانی تنظیم شده است تا شاهد یک تعمیرات اساسی و آن اصل اول که در آن کشورها تصمیم گیری درباره تصمیم صادرات و واردات بر اساس رقابت جهانی خواهد شد بر سر آن است. بسیاری از کشورها خواهد بود مجبور به relook چند کشور تجارت معاهدات و رانده خواهد شد و دیکته شده توسط نگرانی های داخلی (و سیاست!). بزرگ خرید اینترنتی از این نیز خواهد شد به سازمان تجارت جهانی توانایی و اعتبار برای تصمیم گیری در مورد چگونه اقتصاد جهانی ، این که آیا آن خواهد بود مجبور به وصله پینه کردن و یا خواهد بود دوری کشورهای باقی مانده است دیده می شود. در هر صورت سازمان تجارت جهانی به شکل کنونی بعید است برای حفظ. در واقع تغییر خواهد پیشگام ما آن را به عنوان تلاش می کند برای محافظت از شغل احیای اقتصاد و parellelly امید برای مهار اقتصاد چین. طعنه امیز به عنوان آن بود به ما که تا به حال تسهیل ورود چین در سال 2001 در سازمان است که تصمیم می گیرد قوانین تجارت بین المللی است.

Goyal نظرات در مورد “محدود” تجارت معامله با ما نیز باید مشاهده شود از طریق منشور از پست-Covid تنظیم مجدد در جهانی روابط. بزرگ و معاملات تجاری همواره کثیف به مذاکره را به سال و پیشرفت نیاز به دیپلماسی استادانه. Geo-تنش های سیاسی, افزایش حمایت از تولیدات داخلی در حال رشد عدم اطمینان در تمام مجموعه به علت خسته کننده تاخیر به مذاکرات تجاری. هند و ایالات متحده شده است بحث در مورد پیمان تجارت آزاد برای چندین سال در واقع تقریبا تمام تهمت ریاست جمهوری است. اما شده است وجود دارد هیچ پیشرفت است. وجود دارد و بعید است به یک در حال حاضر.

در سال 2020 PM مودی “atmanirbhar” تلاش و آمریکا مغلوب ساختن پیشی جستن “را در امریکا بزرگ دوباره” دو روی یک سکه هستند – عمیقا تثبیت شده تجارت موقعیت های پیچیده بیشتر محلی و گروه های فشار و تعهدات داخلی حوزه. وجود دارد در حال رشد احساسات است که تجارت جهانی لطمه می زند و داخلی تشکیل شده است. به عنوان بهبود اقتصاد جهانی ممکن است حداقل دو مطلب چهارم تأثیر کسب و کار این احساسات تنها به ساخت بیشتر است. امکان تجارت جهانی ساخت هر گونه پیشرفت در چنین سناریویی بسیار باریک است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de