داستان موفقیت COVID-19: نیوزیلند بازدید 100 روز بدون هیچ مورد

ولینگتون، نیوزیلند

نیوزیلند در روز یکشنبه مشخص شده 100 روز از آن مهر از گسترش ویروس کوروناویروس، نقطه نادر روشن در جهان است که همچنان به توسط این بیماری ویران می شود.

زندگی به حالت عادی برای بسیاری از مردم در کشور اقیانوس آرام جنوبی از 5 میلیون نفر بازگشته است، چرا که آنها در بازی راگبی در ورزشگاه های بسته بندی شده شرکت می کنند و بدون ترس از آلوده شدن در میله ها و رستوران ها می مانند. اما بعضی از نگرانی ها ممکن است کشور در حال گرفتن complacent.

نیوزیلند با تحمیل یک قفل سختگیرانه در اواخر ماه مارس که تنها حدود 100 نفر برای این بیماری آزمایش مثبت کرده بودند، از شر این ویروس خلاص شد. که گسترشش متوقف شد در سه ماه گذشته، تنها پرونده های جدید تعداد انگشت شماری از مسافران بازگشت که به محض ورود قرنطینه شده اند.

پروفسور مایکل بیکر، همه گیرشناس دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند گفت: «این علم خوب و رهبری سیاسی بزرگی بود که این تفاوت را ایجاد کرد. اگر به کشورهایی که خوب کار کرده اند نگاه کنید، معمولا این ترکیب است.”

از اوایل، نیوزیلند به دنبال یک استراتژی جسورانه از بین بردن ویروس به جای فقط سرکوب گسترش آن.

با وجود تحمیل نکردن ماسک، نیوزیلند موفق به تحت کنترل داشتن کروناویروس شد، سی ان ان گزارش داد:

قفل نیوزیلند نسبتا سخت گیرانه بود — بدون takeaways ، بدون سواحل ، و هیچ رانندگی در خارج از محله شما. سخت ترین قوانین برای حدود پنج هفته در محل بود، اما کشور تحت قفل موثر برای دو هفته بیشتر باقی ماند.

که همه بخشی از استراتژی گسترده تر کشور بود: حذف.

حذف به معنی ریشه کن کردن ویروس به طور دائم از نیوزیلند نیست؛ بلکه مطمئن بودن ما زنجیره های انتقال را در جامعه خود به مدت حداقل 28 روز از بین می بردیم و می تواند به طور موثر هر گونه موارد وارداتی آینده از خارج از کشور را شامل شود، “به گزارش وب سایت وزارت بهداشت.

نیوزیلند منتظر بود تا منحنی خود را درست پایین آورده بود قبل از آن را برداشته محدودیت. در ۸ ژوئن، هنگامی که [نخست وزیر جاسیندا اردرن] اعلام کرد که همه محدودیت ها برداشته خواهد شد، تقریباً ۴۰۰۰۰ آزمایش در ۱۷ روز گذشته نتیجه ٔ مثبتی به دست نیاوده بود.

از ماه ژوئن، این کشور تقریبا به حالت عادی برگشته است – و نیازی به بازگشت به قفل شدن وجود داشته است.

آقای بیکر گفت کشورهای دیگر به طور فزاینده ای به دنبال نیوزیلند برای پاسخ.

“تمام جهان غرب به شدت این تهدید را اشتباه مدیریت کرده است، و آنها در حال حاضر متوجه این است، “آقای بیکر گفت.

او گفت بسیاری از رهبران دودستگي کاذب بین نجات جان و یا صرفه جویی در اقتصاد خود را، هنگامی که در واقع کسب و کار رشد بهترین زمانی که آنها در مورد چیزهایی مانند بیماری ها قطعیت دارند.

در واقع، اقتصاد نیوزیلند بهتر از بسیاری از پیش بینی شده است. کشور موفق شده است نرخ بیکاری خود را تنها در 4 درصد نگه دارد، اگر چه بسیاری از اقتصاددانان می گویند این تعداد برای از دست دادن شغل اخیر حساب نمی کند و به احتمال زیاد به طور قابل توجهی بدتر پس از دولت پرداخت یارانه دستمزد به پایان می رسد ماه آینده.

رهبري خانم اردرن به طور گسترده اي ستوده شده او به مردم در هنگام قفل شدن با گزارش های روزانه و پیامی که به آن تبرک می زد اطمینان داد: «سخت بگذر و زود برو.»

مجموع عفونت ها فقط به بیش از 1500 محدود شده بود و کشور تا به حال فقط 22 مرگ و میر. نظرسنجی ها نشان می دهد حمایت از حزب لیبرال کار خانم اردرن در ماه آینده پیش از انتخابات عمومی افزایش داشته است.

هنوز هم صنعت گردشگری بین المللی نیوزیلند فرو پاشیده و این کشور بیشتر از قبل از جهان خارج منزوی مانده است. دولت خانم اردرن از بازکردن مرز به هر کشور دیگری، حتی به عنوان ملت های دیگر با احتیاط این کار را انجام می دهد، بی میل بوده است.

و تجربه برخی از کشورهای دیگر از جمله ویتنام و استرالیا نشان می دهد که چگونه ویروس می تواند دوباره حتی زمانی که به نظر می رسد آن را تحت کنترل آورده شده است.

آقای بیکر گفت نیوزیلند همچنان در حالت واکنشی باقی می ماند و به اندازه کافی برنامه ریزی برای بیرون نگه داشتن ویروس انجام نمی دهد. او گفت که این کشور نیاز به ایجاد یک آژانس ملی بهداشت عمومی و دانشمندان بودجه بهتر مطالعه گسترش بیماری.

اما یکشنبه، حداقل، یک مرحله عطف است که بسیاری در نیوزیلند با احساس سپاسگزاری و امداد به یاد داشت.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im