Covid-19 صدمه زدن به کرالا اقتصاد وابسته به پول از خارج از کشور: بلومبرگ

بابی Ghosh

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس ادامه بلومبرگ نظر خواهد شد در حال اجرا یک سری از ویژگی های مشاوره ما که نظر در دراز مدت عواقب ناشی از بحران است. این ستون بخشی از یک بسته مهاجرت.

“رفته به خلیج فارس.” که عبارت آمد زیادی در مکالمات میان رشد یو پی اس که من شنید به عنوان یک دانشآموز در کرالا در اوایل 1980s. پدر من که موفق خرچنگ-صادرات کسب و کار در بندر کوچی شد به طور مداوم griping در مورد کارگران که ترک در اطلاع کوتاه — یا هیچ کدام در همه — به شغل در خلیج شهرهای مسقط دوحه یا جده.

دوستان خود — مدیران در لاستیک و یا مزارع قهوه مقامات دولتی کشتی سازی و یا port authority — مشکل همین بود: ثابت خروج از کارگران بسیاری از آنها “رفته و به خلیج فارس.”

مشاغل وجود دارد معمولا نوکر و پدر harrumphed مورد Keralites دادن تا یک گیگ در یک air-conditioned خرچنگ-پردازش گیاه “به بو در خورشید صحرا.” او شگفت زده شد زمانی که وزیر از یک دانشگاه فارغ التحصیل او تا به حال مشخص شده برای آینده ای روشن در این شرکت آن را داد تا برای کار پمپاژ گاز در شارجه.

اما نه پدر و نه دوستان او می تواند در رقابت با حقوق ارائه شده در کشورهای حاشیه خلیج فارس. در ناتوانی آنها در زمان خالی راحتی در ساخت پیش بینی وخیم از بعد زمانی که عرب کارفرمایان پس از ساخته شده است در تمام کاخ های آنها می خواهید, خواهد, در نهایت ارسال احمقانه جوان Keralites بازگشت به خانه به التماس برای خود شغل.

در عوض سال بعد پدرم پیوستن به خروج موافقت خود را برای مدیریت یک کارخانه کشتیسازی در نزدیکی دبی, اغوا شده توسط چشم انداز نهایی دیدار قبل از بازنشستگی. او خوشحال نیست که من پیشنهاد کرد که او الهام گرفته شده است که امیدوار منشی جوان و “رفته و به خلیج فارس” خود را.

چهار دهه در تاریکی auguries از پدر و دوستان او در حال آمدن است درست است برای بسیاری از Keralites در خلیج فارس: عرب خود کارفرمایان تخمگذار آنها را در اعداد بزرگ است. و نه فقط آنها یا وجود دارد. Coronavirus همه گیر شده است ویرانگر برای کارگران خارجی در همه جا.

[نگاه کنید به Q&A با بانک جهانی مهاجرت متخصص دیلیپ Ratha.]

رسمی شماره در عین حال گزارش می شود اما آن را ایمن می گویند که تا کنون هزاران نفر کشته شده و میلیون ها شغل خود را از دست. تاثیر بر خانواده های خود را شده است مضاعف ناتوان: از دست دادن درآمد از خارج از کشور — اغلب از تنها نان آور خانواده — می آید در یک زمان حاد محلی سختی.

برای اقتصاد بستگی دارد که این درآمد خارجی چشم انداز برای سال 2020 تلخ است. بانک جهانی انتظار دارد 20 ٪ سقوط در حواله به پایین و کشورهای با درآمد متوسط. این غوطه خواهد بود شدیدترین در تاریخ به مراتب بیش از 5 درصد شیب پس از سال 2009 بحران مالی جهانی. درد احساس خواهد شد بشدت در کرالا است که ناسالم اعتیاد به حواله و موفق به ایجاد فرصت های جایگزین برای آن نیروی کار.

همه گیر غوطه
این از دست دادن درآمد است که به احتمال زیاد فقط شروع یک چرخه طولانی از ناامیدی. از آن خواهد شد سال قبل از کشورها که استخدام تعداد زیادی از کارگران خارجی به طور کامل بازیابی از آسیب های اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر. حتی زمانی که آنها خواهد شد که کمتر جایی برای مهاجران. کمتر Keralites این فرصت را برای پیوستن به صفوف “رفته و به خلیج فارس” با پیامدهای عمیق اقتصادی برای خانواده ها و خود دولت است.

***

در petrostates از شبه جزیره عربستان پس از همه گیر رکود اقتصادی اضافه خواهد شد انگیزه ای برای بلند مدت برنامه های طراحی شده به جای کارگران خارجی با مردم محلی. مقامات در شش عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) را برای سال بوده است با فشار دادن کارفرمایان — با استفاده از نامزدان به بازی گرفته مانند “Saudization” و “Omanization” — کاهش وابستگی خود را به بیگانگان است.

این طرح که تمایل به موم و با افول قیمت نفت: وقتی آن بالا است شهروندان بیکار می توانید بستگی دارد سخاوتمندانه دولت یارانه allaying نگرانی در مورد خارجی ها در نظر گرفتن تمام مشاغل. این کمک می کند که بسیاری از کارهای انجام شده توسط مهاجر هستند غیرجذاب نوکر و کم پرداخت.

اما سال ها از کاهش قیمت های نفت همراه با تورم صفوف بیکاران مردم محلی مجبور مقامات را به محلی سازی برنامه های جدی تر. این برنامه ها در قلب بلند پروازانه اصلاحات اقتصادی و اجتماعی كودكان ونوجوانان توسط, جدید, جوان حاکمان مانند عربستان سعودی شاهزاده محمد بن سلمان قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی و عمان سلطان Haitham بن طارق گفت.

این اصلاح طلب غیرت است, خبر بد برای کشورهای در انتهای دیگر از مهاجرت های زنجیره ای. پس از سقوط قیمت نفت در سال 2014 حواله از شورای همکاری خلیج فارس باید plateaued. (در مورد عربستان سعودی آنها بشدت کاهش یافته است.)

جریان را کند می کند
در این سال با قضاوت بر اساس شاخص اولیه آنها پیش بینی شده برای رفتن از یک صخره. ارسالی از امارات متحده عربی به هند انتظار می رود به کاهش 35 درصد در سه ماهه دوم به تنهایی. امارات متحده عربی است که شورای همکاری خلیج فارس بزرگترین منبع حواله و هند خود را بالا گیرنده.

در واقع هند باید تجربه کاهش جریان پول در طول چند سال گذشته. آن bucked روند در بخش های بزرگ با توجه به سیل عظیم در کرالا در سال 2018 و 2019 که منجر به خوشه در حواله به عنوان Keralites در خلیج فارس به خانه فرستاده شده بزرگتر از حد معمول مبالغ برای کمک به امداد رسانی و بازسازی.

اما این خط در مورد جامعی بود. بر خلاف قبلی بلایای طبیعی همه گیر است تهی جریان پول از خارج از کشور.

این Covid شوک
کرالا است که باستان روابط به خلیج فارس خواهد شد و به احتمال زیاد احساس خرج کردن بیش از دیگر کشورهای هند است. آن را دریافت نزدیک به یک پنجم از حواله به کشور بیشتر از این از شورای همکاری خلیج فارس که اعضای آن خانه را به بین 2 میلیون و 2.5 میلیون Keralites. اگر چه دولت منتشر نمی کند سالانه پرداخت ارقام آنها فکر به طور مداوم حساب برای بیش از یک سوم از کرالا-تولید ناخالص داخلی.

این وابستگی برگ دولت از وزیر Pinarayi Vijayan معلول حتی آن را به عنوان چنگ زدن با تاثیر از این بیماری همه گیر. کرالا اولین دولت هند به رکورد مورد Covid-19 — یک دانش آموز که در حال بازگشت از دانشگاه در ووهان چین صفر از بحران است. Vijayan یک مارکسیست بود که برنده تحسین برای او زرنگ دولت در جریان سیل در دو سال گذشته نقل مکان کرد به سرعت به پهن کردن منحنی.

در حال حاضر این بیماری همه گیر است که خونتان دوباره در کرالا و همچنین در سراسر هند است. با از دست دادن درآمد دولت به دلیل اثرات مستند Vijayan واقعا می تواند استفاده از یکی دیگر از افزایش در حواله از خلیج فارس. اما این زمان آن است که خارج از کشور است که در پریشانی و او باید با گرفتاری Keralites که در حال از دست دادن معیشت خود در شورای همکاری خلیج فارس و همچنین نگرانی خانواده خود را در خانه.

دولت انتظار دارد که بیش از 500,000 Keralites به بازگشت بسیاری از آنها در ویژه بازگشت پرواز سازمان یافته توسط دولت هند. این رقم تقریبا به طور قطع یک دست کم نگیرید. بسیاری از دیگران را در سفر بازگشت ماه از هم اکنون به عنوان شرکت ها و دولت ها قطع مشاغل بیشتر در خلیج فارس. “این خواهد بود یک مدت طولانی قبل از ما می دانیم که چگونه بسیاری از Keralites آمده اند خانه می گوید:” S. Irudaya راجان که تحقیقات مهاجرت و حواله جریان در مرکز مطالعات توسعه در تریواندروم کرالا پایتخت.

صحبت کردن به من خصوصی برخی از کرالا مقامات دولتی می گویند که آنها هستند به خصوص احساس خطر در مورد بومی سازی تلاش های کشورهای حوزه خلیج فارس. تقاضا برای کرالا بهترین و درخشان ترین آنها می گویند سر گرفته خواهد شد پس از این بیماری همه گیر. فقط به این دلیل که مقامات می خواهند شغل پر شود توسط مردم محلی به این معنا نیست وجود تعداد کافی از مردم محلی که می توانید آنها را پر کنید.

اما شاشی Tharoor عضو هند پارلمان از دولت اجازه می دهد که کسب و کار ممکن است هرگز بازگشت به معمول است. “این فقط در مورد اعراب در نظر گرفتن شغل اما شغل خود را ناپدید خوب,” او می گوید.

Junaid احمد بانک جهانی کشور مدیر در هند تشبیه کرالا چالش که از بعد از جنگ کشورهای که در آن دولت باید در سامان دادن مبارزان سابق در جامعه توسط آموزش و ارائه آنها را با فرصت های اقتصادی. Vijayan به انجام همین کار را برای بازگشت Keralites احمد می گوید: “اما به جای کار با یک سلام سود سهام او را به انجام این کار با وجود از دست دادن حواله.”

بیشتر چه, او را به انجام آن تحت فشار شدید سیاسی در لحظه نا مناسب. مهاجر گروه قدرتمند لابی نیرو در دولت Vijayan چهره انتخابات در کمتر از یک سال.

***

این recalibration از کرالا حواله وابسته به اقتصاد را طولانی تر. مهاجرت Keralites به خلیج فارس آغاز شد و در دهه 1970 آن را در حال حاضر یک جریان ثابت زمانی که من یک بچه مدرسه در Kochi. توسط نوبه خود از قرن نزدیک به 1.5 میلیون Keralites زندگی و کار در شورای همکاری خلیج فارس.

کرالا شد منحصر به فرد قرار است به تهیه کردن به ظاهر تقاضای سیری ناپذیر برای کارگران خارجی از petrostates. یک تاریخ دریایی ساخته شده بود Keralites فرهنگی مستعد به دنبال ثروت خود را در خارج از کشور و یک سری از کسب و کار غیر دوستانه دولت نه همه Vijayan مارکسیستی را خط خطی کرده بود مانع رشد قوی بخش خصوصی در خانه. (این شرکت که کار پدر من در کوچی را ترک کرده بود کرالا قبل از اینکه دبیرستان را تمام کردم.)

کرالا افتخار رکورد نزدیک به کل سواد به شهروندان آن یک پا به بالا بیش از دیگر سرخپوستان — نه به ذکر پاکستانی بنگلادشی و دیگران — به دنبال شغل در خلیج فارس. وجود خود را بهتر آموزش و پرورش اکثریت قریب به اتفاق Keralites انجام شغل است که در واقع مورد نیاز بودن “بو در خورشید صحرا” به عنوان پدر آن قرار داده است. در الگوی مهاجرت مردان جوان را تحمل فیزیکی بزرگ و سختی و forewent تجملات را به صرفه جویی تا حواله پول به خانه آورد و بر دوستان و بستگان. ثابت خروج اجازه دولت به دور با آن فقیر مدیریت اقتصادی; شغل در خلیج فارس ساخته شده برای بیکاری و حواله سوخت مصرف. این شوخی در حال اجرا بود که کرالا تا به حال یک “پول-نظم اقتصاد است.”

اما پول که از شورای همکاری خلیج فارس بود و به ندرت قرار داده و به کارآمد ترین استفاده های زیادی از آن را به مصرف شخصی — خانواده خرید طلا و اموال خانه ساخته شده است. خانه های ییلاقی ظهور در قبلا فقیر روستاها در سراسر کشور.

این هزینه به همراه داشت کمی اشتغال در خارج از بخش ساخت و ساز و حتی وجود دارد بسیاری از کار درگیر در شکستن کار سختی در همراهی با آرمان های تحصیل کرده Keralites. در جالب اکو از الگوهای مهاجرت در خلیج کرالا شروع به جذب کم هزینه نیروی کار از دیگر کشورهای هند است. این حواله شد هرگز مورد استفاده برای ایجاد یک مهم صنعتی پایه و یا به منظور توسعه اطلاعات و فناوری بخش قابل مقایسه با همسایگان خود است. در شرایطی قابل ملاحظه بخش خصوصی “وجود دارد هیچ دیگر فرصت های سرمایه گذاری می گوید:” روبن ابراهیم مدیر عامل IDFC موسسه عمومی-سیاست فکر می کنم تانک.

هنوز حواله نگه داشته در حال رشد است. در زمان Keralites شروع به صعود زنجیره ارزش در خارج از کشور از آبی به سفید-یقه شغل از ساخت و ساز به بانکداری و بیمه و سایر خدمات است. این صعود در علاوه بر این به اندازه حل و فصل در خارج از کشور به معنای این است که اگر چه دیگر کشورهای هند فرستاده بیشتر کارگران به خلیج فارس سالانه Keralites قادر به ارسال پول بیشتر در خانه است.

در حال حاضر Keralites خطر تبدیل شدن به قربانیان خود را از موفقیت است: کسانی که شغل یقه سفید هستند که به احتمال زیاد ترجمه شده است. “عربستان سعودی و Emiratis در حال رفتن به کار در سایت های ساخت و ساز می گوید: Rajeev Mangottil از سرور مجازی, بهداشت و درمان, زیادی Keralite متعلق به شرکت اجرا می شود که زنجیره ای از بیمارستان ها در شورای همکاری خلیج فارس. “خارجی ها که در حال کار در دفاتر بسیار آسیب پذیر در حال حاضر.”

***

بسیاری از دهها هزار نفر در حال حاضر مشاغل از دست رفته به همه گیر اقتصادی تاثیر, و آن را ممکن است ماه قبل از تعداد دقیق در دسترس است. امارات, دبی-بر اساس هواپیمایی و یکی از امارات متحده عربی بزرگترین کارفرمایان در نهایت اصلاح 30,000 از آن رول. (دبی, آن است که ارزش به خاطر سپردن بود که در حال حاضر دچار آن سریع ترین سرعت از دست دادن شغل در یک دهه قبل از همه گیر رخ داد.) جای تعجب نیست صدها هزار نفر از سرخپوستان ثبت نام کرده اند به صورت ویژه پروازهای بازگشت از امارات متحده عربی.

در میان Keralites که از دست داده اند یقه سفید شغل در دبی وحشت است در مجموعه. چند هر گونه انتظار از پیدا کردن کار و بازگشت به خانه بسیار کمتر کار خواهد کرد که حفظ شیوه زندگی آنها لذت می برد در خلیج فارس. “کسانی که شغل خود را از دست اما و تربیه (برابر با اقساط ماهانه) پرداخت می گیر” می گوید Mangottil. “مردم در حال درخواست برای شغل که پرداخت نیمی قبلی خود حقوق.” زمانی که امید است در نهایت خاموش آنها را متورم شدن صفوف از عودت به کرالا.

چه چیزی در انتظار آنها اجازه می دهد تا به صورت کمی خوش بینی. بالای مقامات دولتی در حال حاضر کار کردن صاف شامل coronavirus سنبله هنوز بیان یک استراتژی برای برخورد با بازگشت مهاجران. دولت اعلام کرده است که برخی از خود اشتغالی و طرح های مربوط به وام های کوچک و یارانه. اما این تصور قبل از همه گیر که عودت شماره سه یا چهار رقمی نه شش.

شیشه ای-نیم-مشاهده کامل است که عودت خواهد آورد در کلاس جهانی مهارت ها و ذخایر تجربه نمی توان به راحتی یافت می شود در کرالا است. S. D. Shibulal از بنیانگذاران غول فن آوری Infosys و یکی از ایالت بیشتر کارآفرینان موفق تخمین می زند که یک نوپای دانش صنعت “ارائه می دهد فرصت های خوبی برای عودت به سرمایه گذاری.”

قرار دادن آنچه که بانک جهانی احمد خواستار “مهارت های سود سهام” به استفاده از, اما, خواهد بود یک چالش برای یک دولت که در آن سیاست های سوسیالیستی و قدرتمند اتحادیه های کارگری ایجاد شهرت برای خصومت نسبت به کسب و کار. کرالا در رتبه 21 در میان 29 متحده در دولت هند سهولت انجام کسب و کار رتبه بندی.

تغییر که ادراک را به بیش از کارآمد مدیریت فجایع طبیعی. رقابت برای سرمایه گذاری شدید میان کشورهای هند و رشد بی رحمانه به عنوان سرمایه گذاری کوچک با یک رکود در اقتصاد جهانی است. حتی اگر بازگشت Keralites احساس تمایل به سرمایه گذاری در کسب و کار وجود دارد هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها را محدود و خود را به خانه خود دولت است.

برخی از مقامات استدلال می کنند که این امر می تواند کوته بینانه به تمرکز بیش از حد در عودت و از دست دادن بینایی از کرالا مزیت رقابتی در بازار کار جهانی است. صادرات کارگران چیزی است که دولت می کند بهترین. اگر تقاضا کاهش در خلیج فارس آن را در نهایت خواهد شد تا پاپ در جای دیگر: این یک موضوع با اشاره به خروج مهاجر Keralites در مسیر درست است. دولت انرژی این مقامات استدلال می کنند بهتر است صرف در تضمین این که نسل بعدی از وضعیت افراد دارای مهارت های مناسب برای رقابت و موفقیت در هر کجا که فرصت های بوجود می آیند.

حتی قبل از همه گیر می گوید Tharoor, “کرالا سوال بزرگ همواره چگونه ما به اندازه کافی کار در خارج از کشور و ارسال پول به خانه؟” این سوال در حال حاضر خواسته شده توسط دولت های ده ها کشور است که بستگی حواله. چند ماه گذشته ساخته شده اند برای پیدا کردن پاسخ بسیار فوری.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>