در یک جهان که در آن طولانی ترین اکثر کشورها برنامه ریزی برای پنج سال پرچم حامل شده اند چند جمله آمریکا و چین که وعده هرجور hazily یک طرح به دهه. اما Covid-19 نه تنها می گذارد لخت ظرفیت محدودیت های سیاسی و اخلاقی یکپارچگی دولت ها در سراسر جهان در پاسخ به این بحران بهداشتی در یک قرن آن اشک به اقتصاد آن است. شواهد کامل میزان آسیب را آغاز کرده است تا ستون و داده ها آشکار است.

برآورد اولیه منتشر شده توسط ما اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی در 30 ژوئیه نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی واقعی در به بزرگترین اقتصاد جهان کاهش یافته تاریخی 32.9 درصد در سه ماهه دوم سال 2020 است. قبلا یک تجزیه و تحلیل منتشر شده در مجله علوم گفت: در مجموع برآورد خسارت اقتصادی از Covid-19 می تواند تا دلار در 11.5 هزار میلیارد نزدیک به 10 درصد از تولید ناخالص جهانی در سال 2019. ارزیابی خود از هزینه برای جلوگیری از Covid-19 مانند بیماری همه گیر از طریق اقداماتی مانند بازگرداندن جنگل زیستگاه در کمربند گرمسیری است که 260 میلیارد تومان در طول دهه آینده. جالب اینجاست که این میلیاردها دلار بوده است ‘هزینه’ از ‘توسعه’ جهان به دست آورده برای تریلیون آن در حال از دست دادن در حال حاضر. آن را هنوز هم نمی تواند حساب برای کاهش مرگ و میر morbidities و خانواده های از هم پاشیده.

اجازه دهید ما را نگاه در برخی از بیشتر موقعیت های که در آن برنامه ریزی برای دراز مدت ممکن است به خوبی.

نسبت به بیشتر مکانیزاسیون

Covid-19 دیده است خواسته های املاک و مستغلات, خودرو و بخش مهمان نوازی در میان دیگران شاقول. خواسته می آیند اما کار مشتریان و زندگی عادی نیست. حرکت نزولی این می تواند باشد که شرکت های فشار برای مکانیزاسیون. تغییر کار هنجارهای نفع بیشتر تعطیلات هفتگی از جمله در چین مستندات و افزایش هزینه های بهداشتی نیز ممکن است پایین تر خروجی از به کارگیری واحدهای اضافی از نیروی کار و یا حاشیه بهره وری کار. این می تواند incentivise بیشتر robotization از یک سو و به عنوان تنها بالا, ماهر, زنده ماندن در بازار کار بدتر بهره وری فاصله بین کشاورزی و غیر کشاورزی بخش است. کاهش مشاغل به ارمغان robotization نیز ممکن است پیچیده و در حال حاضر tensed زندگی نه فقط در مناطق شهری است.

کارگران مسن تر

Covid-19 به شدت و به طور نامتناسبی محدود فرصت های شغلی برای شهروندان ارشد. بالاتر محدودیت در تحرک نیاز به آنها را به ماندن در خانه است و بدون شک افزایش سن وابستگی نسبت. از سوی دیگر آن را ناشی از تغییرات در کار تقاضا ساعات کار و کار کودکان هنجارهای. به طور کلی Covid-19 است محدود و کوتاه حتی اگر خودسرانه و به طور موقت لوئیس نقطه عطف – به عنوان زمان دوره ای که در آن کار تقاضا بیش از عرضه آن است. آن خواهد شد که در دراز مدت تاثیری بر بازار کار, درآمد, توزیع روند و به نوبه خود الگوی رشد تحول است.

ابتلا به آمار

تاثیر چشمگیر Covid-19 شده است بیش از حد سریع برای موجود آماری و اقتصادسنجی و تحلیل مدل به گرفتن. چند در ایالات متحده و یا در جاهای دیگر پیش بینی شده تا اخیرا که تقریبا در هر بعدی اقتصاد را شاهد تکان خوردن با تشابه به هیچ یک دیگر از رکود بزرگ. وجود دارد باقی می ماند بسیاری از عدم قطعیت در مورد میزان و مدت این بحران است. همانطور که برای کشورهای در حال توسعه حتی در زمان عادی معتبر ارزیابی های غیر رسمی شهری اشتغال و اشتغال به کار مجدد کارگران مهاجر یک چالش است. بازار کار آمار دشوار به تفسیر و سریع تغییرات از قبیل افزایش نیروی کار در بخش کشاورزی و ضرر و زیان کار در بخش غیررسمی با توجه به Covid-19 به نظر می رسد که در حال حاضر از دست رفته و پیش بینی درست در چند کشور از جمله هند که در آن منابع مستقر برای بررسی و جمع آوری داده ها اغلب تماس برای اطلاعات بیشتر. اطلاعات خاص بر اساس سن و جنسیت و یا منطقه به سادگی ممکن است به نظر می رسد خارج از چارچوب – که این طور نیست.

وابستگی پارادوکس

اگر سن وابستگی نمی شد به اندازه کافی ترکیبات زیان کار در میان جمعیت جوان می تواند جوانان وابستگی به یک موضوع مهم تا زمان بهبودی کامل از Covid-19. این افزایش قابل توجه خودکشی در خشونت خانگی و از دست دادن شغل ایجاد کرده است نوع دیگری از وابستگی به دام که در آن کسانی که در آنها مسن جمعیت وابسته هستند خود را تبدیل شدن به وابسته است.

اگر این رسم به عنوان یک نمودار ون – یک مدل کلی می تواند بیشتر و بیشتر زنان و مردان جوان که پشتیبانی خود را به تدریج سقوط به وابستگی و حرکت از وضعیت یک (کمتر وابسته) نسبت به وضعیت B (بیشتر وابسته) (عکس 1).

مرگ و میر بیش از حد

ارزیابی کلی هفتگی مرگ و ارقام از چندین کشور اروپایی توسط EuroMOMO یک مشترک مرگ و میر نظارت بر پلت فرم را نشان می دهد که در طول چند ماه گذشته تعداد واقعی مرگ و میر به هر طریقی توسط Covid-19 می تواند بسیار بالاتر از برآوردهای رسمی تا کنون. غیر رسمی گزارش نقطه به یک وضعیت مشابه در جاهای دیگر چیزی بیشتر دولت به نظر می رسد ترجیح می دهند به چشم پوشی است. نه مقدار گزارش شده در مورد مرگ و میر بیش از حد در چین هم یک کشور است که نگه می دارد آهنگ از جنبش روزانه از شهروندان چینی اجازه دهید به تنهایی و مرگ.

کاهش باروری سالم در پیری

این اثرات با توجه به Covid-19 می تواند به اثبات می شود یکی دیگر از ناخن در کاهش باروری تابوت. به نظر می رسد به اندازه کافی شواهد به استدلال می کنند که نصب چالش ایمنی تهی بیماری های بالای رشد اقتصادی و اجتماعی آسیب پذیری انسان نما تهدید اساسی برای توانایی خود را برای تکثیر و منجر به یک زندگی سالم. در برابر پس زمینه از Covid-19 سالم, پیری نیز به نظر می رسد به یک چالش دشوار برای غلبه بر. قرار داده و کاهش باروری و پیری و جهان ممکن است خیره در ژاپن-مانند رکود اقتصادی در نه چندان دور آینده است. Covid-19 نیز یک بار دیگر آشکار ساخته است که بیماران مبتلا از قبل موجود شرایط پزشکی در درجه اول علائم تنفسی هستند بیشتر مبتلا به بیماری های عفونی و بیشتر احتمال دارد به انتقال آنها. تغییر جهانی آب و هوا, افزایش آلودگی و تغییر در شیوه زندگی در حال ساخت بیماری های تنفسی شایع تر است و ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که مردم در قدرت و سیاستگذاری نگاهی به “توسعه اقتصادی” بیشتر عقلانی. جهان نیاز به تدوین یک برنامه جامع برای یک قرن است که به رسمیت می شناسد سلامت به عنوان املاک رفاه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de