یک قرن پیش یک پاندمی آنفلوانزا کشته بين 50-90 میلیون نفر در سراسر جهان است. این بود گزارش کاملا رایج است که یک فرد در حال سقوط بیمار در صبح می تواند مرده با زمان خواب است. این سندرم حاد تنفسی (سارس) در سال 2003 در نهایت کشته 774 نفر در 26 کشور جهان در پنج قاره. در سال 2009 H1N1 (آنفولانزای خوکی) آلوده به دو میلیارد نفر در شش ماه. بیش از 11 ، 000 مرگ و میر و 30,000 عفونت رخ داده در سراسر 10 کشور در طول 2013-16 غرب آفریقا شیوع ابولا.

در حال حاضر توجه جهان است و پرچ در “ووهان تاج’ گسترش یافته است. چه مقدار از آن گسترش می یابد با وجود یک هماهنگ و قوی پاسخ توسط چین و جهان است که هنوز هم حدس میزنن. آن را دلگرم کننده برای دیدن دولت هند را سریع بسیج به تخلیه شهروندان خود از ووهان. تجلیل ویژه به تمام کسانی که در هیئت مدیره هوایی هند ادم تنومند و بدقواره و همچنین به استادانه درست شده و برنامه ریزی برای این.

بیماری های عفونی شیوع و گسترش ضد میکروبی مقاوم در برابر بیماری های, برخی با هیچ واکسن و یا پیشگیری از گزینه ناچار به سرعت در حال افزایش جمعیت و فقر و تغییرات در رژیم غذایی افراد در کشورهای در حال توسعه فقیر آنتی بیوتیک استفاده کنید و باریک انسان و حیوانات و رابط. این بیماری می تواند به طور بالقوه منجر به میلیون ها نفر از مرگ و میر و فصل هزینه ها و بسیاری از دیگر عواقب قابل توجهی در اجتماعی, سیاسی و امنیت بخش است. بیشتر از آن در یک ارتباط تنگاتنگ و وابسته جهانی جهان است.

پیشرفت های بزرگ در تکنولوژی و توانایی به حرکت مردم و منابع در سراسر جهان به ترویج بی سابقه ای رونق اقتصادی, اما همچنین ایجاد جدید و چالش های منحصر به فرد برای همه گیر آمادگی و پاسخ. آن را در حال حاضر بسیار یک هسته امنیت ملی نگرانی است. علاوه بر این, آن است که مشترک بار از آسیب پذیری در میان بسیاری از کشورهای درگیر در تجارت و بازرگانی و در نتیجه نیاز به یک در سطح جهانی هماهنگ و هماهنگ تلاش کنند.

فقط به عنوان در حوادث و اولین پاسخ این است که به طور موثر با جامعه محلی و موسسات و بازیکنان. جامعه مبتنی بر سلامت کارگران سازمان های جامعه مدنی, دامپزشکان, معلمان, رهبران مذهبی و سنتی پزشکان سلامت کلید به تشخیص زودهنگام و مهار.

آموزش آگاهی و دانش کمک خواهد کرد که جامعه به شروع اقدامات در سمت راست به صورت جدی به صرفه جویی در زندگی و کمک به گسترش جغرافیایی. متاسفانه بین المللی پاسخ به همه گیری و بهداشت و سلامت دیگر شرایط اضطراری است که عمدتا فعال در شیوع و نه در معافیت های واقعی که در آن باید به اوج آمادگی. این عامل دوباره prioritises توسعه قوی مبتنی بر جامعه اولیه سیستم بهداشت و درمان به عنوان اولین پاسخ دهندگان.

فقط به عنوان یک خطر رویکرد این نسخهها کار میکند بهترین در مدیریت بحران با تمرکز بر بهداشت عمومی آمادگی باید در تمام خطر خارجی تهدید سلامت. تمام برنامه های محلی باید در تراز ملی و بین المللی برنامه های هنجارها و پروتکل.

‘جامعه’ را پوشش می دهد, مردم, نهاد, ساختار اجتماعی و شیوه های به اشتراک گذاشته شده توسط یک گروه در زیر سطح ملی به عنوان مثال, دولت, منطقه, بلوک taluk روستا. در کل از جامعه نیز شامل همه جامعه مدنی و سازمانهای غیردولتی مذهبی, سازمان ها, مدارس, رسانه های خصوصی و شرکت های بزرگ و بازیگران و دیگر نهادهای رسمی. هر منطقه و یا جامعه را مورد خطر قرار گرفتن در معرض مشخصات و آسیب پذیری که ممکن است به افزایش یا کاهش خطرات آن. بزرگتر ملی و برنامه های دولت باید ترکیب این در پاسخ پروتکل و دستورالعملهای عملیاتی استاندارد.

چگونه ما ساخت تابآوری در جوامع است ؟ اعتماد عمومی بسیار مهم است و این را نمی توان ساخته شده است تا تنها در طول یک بحران است. شفافیت ثابت تعامل و تمرین به طور منظم اجازه می دهد تا اعتماد به تدریجی رشد کرده است. حتی در یک بحران یک خط خوب است کشیده می شود بین اجتناب از وحشت و مدیریت ادراک و اهمیت گفتن حقیقت و گرفتن بازخورد صادقانه.

یک جامعه قوی نظام سلامت شامل در میان دیگران کافی و با کیفیت منینگ ساده و صدا کنترل عفونت پروتکل های خوب زنجیره تامین و موثر سیستم های نظارت. پاسخ آن قابلیت در یک بحران شامل کنترل مراکز با آگاهی موقعیتی و داده های تخته, آموزش پاسخ گوی اضطراری تجهیزات حفاظتی واکسن و غیره. کانال های ارتباطی به سطوح بالاتر باید قابل اعتماد و قوی و دارای افزونگی.

تمام-از-جامعه آمادگی و پیشگیری برنامه باید آماده و تمرین و قبل از همه گیر رخ می دهد. وجود دارد تعدادی از های موجود در پروتکل های بین المللی کشیده شده برای احتمالات به عنوان مثال quarantining هتل ها و اماکن عمومی. افزایش ظرفیت مورد نیاز در انواع منابع به خوبی مستند پس از دردناک درس آموخته های قبلی از بیماری های همه گیر. بانک جهانی اعلام کرده است که کشورها و سازمان جهانی باقی می ماند به دام افتاده در یک چرخه از وحشت و غفلت پرتاب پول در بیماری حوادث هر زمان که آنها رخ می دهد اما عدم حفظ سرمایه گذاری در مصلی زمانی که هراس فروکش.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو