می تواند همه گیر در مسیر هموار برای صلح ؟ چرا جنگ عربستان در یمن مقاوم است.

عربستان اعلام آتش بس در یمن شد و خبری خوش آمدید. اما با دو هفته آتش بس انقضای امروز عدم نتیجه – با شورشیان حوثی در ادامه به فشار نظامی خود استفاده و عربستان هواپیماهای راه اندازی نمرات از حملات هوایی در پاسخ آشکاری است که یادآوری از چالش های است که باقی می ماند.

در اعلام آتش بس عربستان سعودی ذکر شده نیاز به هموار کردن راه برای گفتگو و برای مقابله با خطر COVID-19 شیوع. U. N. فرستاده ویژه مارتین گریفیتس اشاره کرد که یمن نمی تواند “چهره دو جبهه در همان زمان: یک جنگ و یک بیماری همه گیر.”

اما ایستاده در راه توافق “است و این شکاف اعتماد بین دو طرف می گوید:” یکی از یمن مبتنی بر محقق.

و هلن Lackner در شورای اروپا در روابط خارجی می گوید: “راه حل برای عربستان سعودی است, ‘COVID-19 یک راه فوق العاده برای ما به خارج داشتند و شروع به تمرکز بر روی بقیه از مشکلات ما که نمی ناچیز است.'”

“اما این کشور نمی خواهد اجازه دهید آنها را بروید,” او می گوید و اشاره کرد که چگونه جنگ و جریان کمک های بشردوستانه را افزایش حوثی منابع است. “شما باید یک بنیادی هدف مشکل: سعودی ها می خواهند از این کشور نیست. چگونه شما مقابله با این کار؟”

لندن

دو هفته پیش عربستان سعودی اعلام کرد یک طرفه آتش بس در یمن پس از ماه که در آن ساخته شده بود روشن تمایل خود را برای باز کردن از آنچه که ثابت شده است هزینه و تحقیر باتلاق برای ولیعهد و محمد بن سلمان.

آینده در میان جهانی همه گیر اعلام شد و خبری خوش آمدید. عربستان سعودی مداخله نظامی در آغاز سال 2015 به متهم شده است که برای ایجاد آنچه که سازمان ملل متحد جهان را بدترین فاجعه انسانی قرار دارد.

اما با آتش بس انقضای امروز عدم نتیجه – با شورشیان حوثی در ادامه به فشار نظامی خود استفاده و عربستان هواپیماهای راه اندازی نمرات از حملات هوایی در پاسخ آشکاری است که یادآوری از چالش ها به صلح است که باقی می ماند.

در یمن اعلام آتش بس عربستان سعودی ذکر شده هر دو نیاز به هموار کردن راه برای صلح و برای مقابله با خطر COVID-19 شیوع در فقیر و جنگ خسته از کشور است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

دیگر نشانه های مثبت به دنبال جمله U. N. فرستاده ویژه مارتین گریفیتس گفتن هفته گذشته شورای امنیت از پیشرفت نسبت به آتش بس در بسته-درب مذاکرات میان عربستان سعودی و یمن با توافق انتظار می رود در “آینده نزدیک است.”

کاتالیزور به صلح ویروس این آقای گریفیث گفت و اشاره کرد که یمن نمی تواند “چهره دو جبهه در همان زمان: یک جنگ و یک بیماری همه گیر.” یمن اعلام کرد اولین و تا کنون تنها – آزمایشگاه-مورد تایید شده از COVID-19 آوریل 10. “این زمان برای تصمیم گیری” فرستاده گفت.

اما حتی به عنوان در ایالات متحده گزارش شد سه شنبه به آماده سازی یک “سهم قابل توجهی” برای کمک به یمن جنگ coronavirus و یمن راه اندازی شد برای دریافت ده ها هزار نفر از کیت های آزمایش اهدا شده توسط یک گروه از شرکت های چند ملیتی مبارزه به سختی کاسته.

“شکاف اعتماد به نفس”

در مقابل عربستان عقب نشینی حوثی ها در یمن را امضاء قرارداد صلح تحلیلگران می گویند و ایران-حمایت جنبش حوثی شناخته شده به عنوان انصار خدا تولید هشت-صفحه پیشنهاد دو هفته پیش. اما با میدان جنگ حرکت در حال حاضر به نفع خود تحلیل گران می گویند که حوثی ها انتظار برای دیکته کردن شرایط از هر عربستان کاهش – که غیر قابل قبول است به Riyadh.

“تا آنجا که سعودیها نگران هستند آنها نمی دانند که چه می گوید:” Abdulghani al-Iryani یک محقق ارشد در یمن مبتنی بر صنعا مرکز مطالعات استراتژیک. “آنها داده ام یک ژست پس از دیگری اما این حرکات مشاهده شده توسط حوثیها به عنوان خالی با توجه به این واقعیت است که هیچ درک کلی از نحوه ارتباط بین دو طرف در آینده خواهد بود. تضمین وجود ندارد.”

تکیه گاه هر معامله نیاز به توافق با عربستان برای جلوگیری از تضعیف داعش و توافق با این کشور برای حفاظت از مرزهای عربستان و محدود کردن قاچاق و قاچاق انسان می گوید آقای Iryani بود که یک مشاور به سازمان ملل و برنامه توسعه در یمن تا پایان 2019.

“آنچه که می ایستد در راه است این شکاف اعتماد بین دو طرف” او می گوید. این کشور نیاز به تضمین می کند که هر گونه توافق اجرا خواهد شد به منظور “بود حاضر به رها کردن برخی از قدرت” به عربستان-حمایت بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت در حال حاضر در تبعید – از رئیس جمهور رویترز عبد ربه منصور هادی ،

خالد عبدالله/ایسنا

حوثی ها نیروهای سوار بر پشت یک گشت پلیس کامیون پس از شرکت در یک تجمع حوثیها در صنعا, یمن Feb. 19, 2020.

عربستان آتش بس به سختی دندانه دار جنگ و نه آهسته تکریت پیشروی ارتش در مارب یک نفت و گاز غنی از جایزه و یکی از آخرین پایگاه های طرفدار هادی با نیروهای, در شمال یمن.

عربستان سعودی یکی دیگر از چهره بحران در جنوب که در آن یک شبه نظامی با حمایت امارات متحده عربی هشدار داد این هفته که “وقوع جنگ قریب الوقوع است” آنها به عنوان پیشرفت در برابر عربستان-حمایت نیروهای دولتی.

حوثیها “نیاز” جنگ

“سعودی ها می خواهند از این راه حل برای عربستان سعودی است, ‘COVID-19 یک راه فوق العاده برای ما به خارج داشتند و شروع به تمرکز بر روی بقیه از مشکلات ما که نمی ناچیز” می گوید: “هلن Lackner یک یمن متخصص و همکار مدعو در شورای اروپا در روابط خارجی.

“اما این کشور نمی خواهد اجازه دهید آنها را بروید. حوثی ها می خواهند این جنگ را در آنها نمی خواهند این جنگ را متوقف کند. آنها به آن نیاز دارید می گوید:” خانم Lackner با اشاره به زمان شورشی پیشرفت و چگونه جنگ و جریان کمک های بشردوستانه را افزایش حوثی منابع است.

“شما باید یک بنیادی هدف مشکل: سعودی ها می خواهند از این کشور نیست. چگونه شما مقابله با این کار ؟ ” می پرسد خانم Lackner نویسنده 2019 کتاب “یمن در بحران: جاده ها به جنگ است.”

عربستان سعودی به طور گسترده متهم آسانسور یمن جنگ داخلی به یک منطقه پروکسی آتش سوزی همراه آشنا خاورمیانه خطوط گسل که گودال ایران و آن خود اعلام کرد “محور مقاومت” در برابر عربستان سعودی و خود را طرفدار آمریکا و متحدان.

زمانی که مقامات عربستان اولین مداخله در یمن که منجر به یک ائتلاف عربی برای معکوس کردن حوثی تصاحب سانا و نصب مجدد هادی دولت آنها وعده داده است که “عملیات طوفان قاطع” خواهد بود و بیش در هفته.

در عین حال به جای تظاهرات عربستان نظامی دلاوری دستور جدید و قاطعانه ولیعهد به یمن ابتکار تبدیل به یک سرمایه گذاری است که شکست خورده است و حتی پس از استفاده از بیش از 20 ، 000 حملات هوایی با توجه به یمن داده های پروژه و از دست دادن بیش از 100,000 زندگی – تقریبا تمام آنها در یمن و بسیاری از آنها غیر نظامی بودند.

“چرا [عربستان سعودی] آیا اعلام پیروزی و رفتن به خانه یک سوال پرسیدم حدود سه سال پیش و آن را بسیار آسان تر برای آنها را به اعلام پیروزی [سپس] از آن است که امروز می گوید:” خانم Lackner. “می توانید آنها اعلام تمدید آتش بس که در واقع اتفاق افتاده است؟”

تحت الشعاع قرار داده در میدان جنگ به و وپیش است بلندی خطر ابتلا به کروناویروس به یکی از آسیب پذیر ترین مردم روی زمین است. در حال حاضر با 80 درصد از یمن جمعیت متکی به کمک های امدادی و بیمارستان ها و بهداشت زیرساخت های ویران شده توسط جنگ coronavirus “می تواند گسترش سریع و به طور گسترده تر و مرگبارتر عواقب ناشی از در بسیاری از کشورهای دیگر” را علامت Lowcock بالا U. N. کمک های رسمی هشدار داد در هفته گذشته است.

تصویر عمومی از جنبه

ادامه مبارزه و چند نشانه از هر گونه دستیابی به موفقیت دیپلماتیک به معنای آن است که هنوز روشن نیست که چگونه COVID-19 می تواند بر جنگ محاسبات. U. N. تعداد 500 یمنی کشته و یا زخمی از ژانویه یک سوم آنها را کودکان.

“این تغییر بزرگ می تواند اگر ما دیدن COVID-19 گرفتن نگه دارید در یمن و گسترش بسیار سریع آن را به عنوان به احتمال زیاد به می گوید:” پیتر Salisbury ارشد یمن تحلیلگر گروه بین المللی بحران ،

“یمن جمعیت دچار سوء تغذیه سوء تغذیه و آن را در بسیار بد شکل است. مردم در حال حاضر در حال مرگ از بیماری های قابل پیشگیری وبا تب دانگ ، … جمعیت را فقط فوق العاده آسیب پذیر می گوید:” آقای Salisbury.

“وجود دارد یک تصویر عمومی از جنبه به این عنوان: حوثیها و دولت یمن هر یک به دنبال دیده می شود به عنوان یک حاکم مشروع قدرت در یمن و اگر شما اولویت یک جنگ بیش از یک ویروس کشنده که برای تصویر خود را,” او می گوید.

“بسیاری از چهره به از دست رفته در یک COVID-19 شیوع” می افزاید: آقای Salisbury. “اما در حال حاضر این چالش به نظر می رسد که عربستان ابتکار عمل کافی نیست برای حوثی ها باشد.”

“ما واقعا در یک محل که در آن بستگی به تمایل یک یا چند کلید احزاب به یک جهش از ایمان … به حرکات که در ساخت اعتماد به نفس از طرف دیگر” او می گوید. “سوال در حال حاضر این است: چگونه مایل هستند که احزاب واقعا سازش در هر راه است؟”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net