Coronavirus کلاه سال از پرداخت غنی برای بسیاری از مدیران اجرائی

کشف Inc. رئیس David Zaslav به طور بالقوه می تواند به اندازه از دست دادن $47 میلیون در ارزش های سهام مجموعه به پایان می رسد در ژانویه 2021.

عکس: Patrick T. Fallon/مهر نیوز

مدیران ارشد از شرکت های ایالات متحده سوار بیش از decadelong بازار گاو نر به یک رشته از رکورد روز پرداخت.

در حال حاضر بازار سهام را coronavirus سوخت غش کردن می تواند پاک کردن صدها میلیون دلار از اجرایی پرداخت بسته و اعلان recalibration چگونه مدیر عامل جبران تنظیم شده است.

این ضرر و زیان بالقوه برجسته در سمت تلنگر از سهام مبتنی بر جبران خسارت ، تار و مار است که نابود تریلیون دلار ارزش بازار به میلیون ها نفر از بازنشستگان و سرمایه گذاران نیز در نظر گرفتن یک تکه از سهام جایزه که برداشته بسیاری از مدیران اجرائی ” پرداخت به اوج تمام وقت در سال های اخیر است.

برای 143 اجرائی از S&P 500 شرکت ميانه جبران خسارت در سال 2019 شد $13 میلیون دلار 11.2 میلیون دلار برای همان گروه در سال 2018 و در سرعت به تنظیم یک رکورد اگر الگوی نگه می دارد برای 2019 داده ها با توجه به وال استریت ژورنال تحلیل.

مجله تجزیه و تحلیل با استفاده از مجموع غرامت از جمله حقوق و دستمزد و پاداش و جوایز سهام آنها به عنوان ارزش در اوراق بهادار براده و ارائه شده توسط MyLogIQ تحقیقات و اطلاعات شرکت.

این مدیران در مجله تجزیه و تحلیل دریافت ميانه افزایش از 11.1 درصد در سال 2019 از 6.6% دست انداز برای همان گروه در سال 2018 است. متوسط افزایش شاخص S&P 500 شرکت در سال 2018 شد 6.1 درصد از زمانی که شرکت ها به پایان رسید و از سال ارسال تنبل سهامداران می گرداند.

پس اخیر بازار فروش و انتظار می رود رکود در کسب و کار, شرکت های در حال حاضر در حال دست و پنجه نرم کردن با چگونه و آیا برای تنظیم مجدد مالی اهداف و اهداف دیگر است که تعیین اجرایی پرداخت و گفت: سیمور Burchman های اجرایی پرداخت غرامت مشاور در Semler Brossy گروه مشاوره. “آنها در حال رفتن به تکیه بیشتری در اختیار در پایان سال به ببینید که چگونه به خوبی این شرکت را با توجه به شرایط” آقای Burchman گفت.

سهام جایزه که شامل بزرگترین تکه از جبران خسارت در حال حاضر می تواند تقسیم به نصف و یا یک چهارم و گسترش در طول زمان جبران کارشناسان می گویند. شرکت می تواند کمک های مالی و یا استفاده از میانگین قیمت سهام برای دوره های مختلف زمانی که پرداخت آنها. در هفته های آینده جبران خسارت کمیته را به کشف کردن چقدر اختیار آنها می توانید استفاده کنید به ساختار پرداخت.

مجلس سنا با شکست مواجه برای رسیدن به یک توافق در یک $1.3 تریلیون نجات بسته نخست وزیر ژاپن می گوید: توکیو 2020 بازی می تواند به تعویق افتاد و بازارهای جهانی نگاه مجموعه ای دیگر آشفته هفته. وال استریت ژورنال است Jason بلینی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: Victor J. آبی/گتی ایماژ

به عنوان از آوریل 19 بازار نزدیک 18 S&P 500 ستاد تا به حال از دست رفته یک ترکیب $177 میلیون دلار از ارزش خود را از گزینه های سهام با توجه به یک تجزیه و تحلیل نهادی سهامداران, خدمات, یک پروکسی مشاوره شرکت.

David Zaslav, مدیر اجرایی, کشف, Inc., به طور بالقوه می تواند به اندازه از دست دادن $47 میلیون ارزش از گزینه های مجموعه ای به پایان می رسد در ژانویه 2021 ISS برآورد شده است. در سال 2018 آقای Zaslav دریافت حدود 130 میلیون دلار در مجموع جبران و خود را در ميانه پرداخت غرامت سالانه بیش از 10 سال گذشته بوده است $42 میلیون. یک سخنگوی کشف کاهش یافته است به نظر.

برخی از شرکت های مجموعه عامل خود قصد دارد قبل از coronavirus وارد و تنظیم جبران اهداف خود را اجرائی بعید به ضربه.

“آنها در حال حاضر مصرف یک وقفه در این روند به یک تصمیم آگاهانه تر” به گفته دیوید بل, حاکمیت شرکتی شریک در فنویک & West LLP. شرکت می تواند midyear تغییرات به جبران اهداف خود را معیار عملکرد و یا تخته می تواند با استفاده از اختیار خود برای تنظیم پرداخت در مجموع در پایان سال, او گفت:.

“اگر شما در میانهی شب خود را تنظیم عملکرد مالی تنظیم به عنوان از یک هفته پیش, چگونه می توانم به شما در تنظیم آن؟” آقای بل گفت. “این یک چالش به خصوص در این پرداخت برای عملکرد فرهنگ است.”

تغییر اهداف midyear یا تنظیم پرداخت بسته عطف به ماسبق هستند شیوه های سرمایه گذاران معمولا اخم بر هر چند آنها می تواند کمک هزینه داده فوق العاده طبیعت از بحران است.

مدیران شرکت هواپیمایی به طور داوطلبانه واگذار بخشی از غرامت خود را پس از coronavirus مجبور هزاران پرواز لغو شده است.

JetBlue Airways Corp. اجرایی رابین هیز به طور موقت قطع حقوق و دستمزد خود را با 20%. هواپیمایی متحده Holdings, Inc. مدیر عامل اسکار Munoz گفت: او می خواهم تا خود را در حقوق و دستمزد پایه تا 30 ژوئن. Southwest Airlines Co. مدیر عامل شرکت Gary کلی است که در نظر گرفتن 10 درصد کاهش از حقوق و دستمزد خود را به عنوان به خوبی.

آقای هیز و دستمزد که 16% از کل خود را جبران سال گذشته آقای Munoz بود 12 درصد و آقای کلی 10 ٪ بود.

پرداخت را افزایش می دهد برای مدیران اجرائی در سال 2019 بودند رانده شده توسط یک اقتصاد پررونق و سنگین سهام-بازده بازار برای سرمایه گذاران در سراسر هیئت مدیره. ميانه سهامداران بازگشت برای شرکت در مجله تجزیه و تحلیل به 30 درصد در سال 2019 با توجه به ISS داده ها در مقایسه با مجموع بازگشت از 31.5% برای S&P 500. سهامداران بازگشت, اندازه گیری سهام قدردانی و سود سهام, بود و در مورد منفی 3.2 درصد برای تجزیه و تحلیل گروه در سال 2018 است.

رابین هیز رئیس جت بلو ایرویز به طور موقت قطع حقوق و دستمزد خود را با 20%; حقوق و دستمزد ساخته شده 16 درصد از جبران خسارت سال گذشته است.

عکس: ژاک گیبسون/مهر نیوز

Adobe , Inc. پرداخت آن اجرایی Shantanu Narayen, $39.2 میلیون دلار در سال 2019 ساخت و او را بالاترین پرداخت می شود مدیر عامل شرکت در میان شرکت های افشای پرداخت تا کنون. در سال 2018 آقای Narayen دریافت $28.4 میلیون. جبران خسارت در سال گذشته ساخته شده بود $37 میلیون از سهام نزدیک به 1 میلیون دلار از غیر سهام مشوق و مبلغ 1 میلیون دلار در حقوق و دستمزد.

Adobe سخنگوی گفت: برای جبران آقای Narayen نشان دهنده عملکرد مبتنی بر حقوق صاحبان سهام واگذار شده پس از سه سال عملکرد دوره است. “زیر نظر آقای Narayen رهبری Adobe تحویل داده شده به طور مداوم نتایج مالی قوی و سهامداران, بازده,” او گفت:.

استارباکس Corp. مدیر عامل شرکت کوین جانسون پرداخت در سال 2019 افزایش تقریبا 6 میلیون دلار برای کل جبران $19.2 میلیون نفر است. آقای جانسون دریافت گزینه های بیشتر و سهام در سال 2019 نسبت در سال 2018 اما خود را جبران رفت تا عمدتا به دلیل یک جایزه نقدی از $4.3 میلیون نفر است. استارباکس سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

به اشتراک گذاری افکار خود را

باید مدیران خود را تنظیم کنید پرداخت در طول یک بحران جهانی? چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

این پرداخت های همراه عمدتا قوی سهام-بازده بازار در سه سال گذشته: 44% مجموع بازگشت برای Adobe و 20 درصد در استارباکس.

نه هر مدیر عامل رو بالا بردن. پرداخت کاهش یافت و به 14 نفر از مدیران اجرائی در مجله تجزیه و تحلیل. استفان مک میلان سر, پزشکی-تجهیزات ساز Hologic Inc., او را دیدم 2019 پرداخت سقوط به $12.4 میلیون از $42 میلیون دلار در سال 2018 است. آقای مک میلان دریافت یک زمان حفظ حقوق صاحبان سهام جایزه در سال 2018 پس از دیگری شرکت اقدام به استخدام او است. Hologic نوشته شده در مجموع سهامداران بازگشت از 23 درصد برای این سال مالی به پایان رسید که در ماه سپتامبر. Hologic با اشاره به اوراق بهادار براده و نمی ارائه نظر بیشتر.

ولز فارگو & Co. چیتی و برگشت 15 میلیون دلار پرداخت شد به تیموتی اسلون که سال گذشته پس از شکست به نوبه خود در اطراف مشکل وام دهنده. و شرکت Altria Group , Inc. گفت: آن را نمی خواهد به مدیر عامل Howard ویلارد یک جایزه نقدی برای سال 2019 پس از شرکت دخانیات در زمان بزرگ نوشتن فراز در سرمایه گذاری خود را در e-سیگار ساز Juul Labs. هیئت مدیره هم به آقای ویلارد محدود جوایز سهام برای سال 2020 گفت: جوایز منعکس کننده آن اعتماد به نفس در رهبری خود را.

نوشتن به Inti Pacheco در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de