کروناویروس و Autocrats: هرگز اجازه همه گیر به هدر

با بسیاری از نقاط جهان در مستند coronavirus همه گیر رنده شده را در فرد آزادی در همه جا. در بیشتر مکان های آن نیز استفاده می شود به عنوان بهانه ای برای تضعیف نهادهای دموکراتیک و نظارت—خودکامه اسلاید است که می تواند تحمل بار فعلی بهداشت و درمان اضطراری فروکش.

در روسیه, ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این ماه تحت فشار قرار دادند از طریق مجلس به حذف محدودیت مدت حصول اطمینان او می تواند در قدرت باقی می ماند برای زندگی فقط به عنوان ترس از coronavirus ارائه شده است تظاهرات عمومی در برابر این تغییر قانون اساسی غیر ممکن است.

در بولیوی موقت و غیر منتخب دولت را لغو کرده است انتخابات ریاست جمهوری قرار است. در مجارستان, نخست وزیر ویکتور وزیر در حال حرکت پیش رو با قانون است که اجازه می دهد او را به حکومت حکم و زندانی کردن مردم گسترش “دروغ.”

بولیوی رئیس جمهور موقت جانین Añez پرداختن به این کشور در اقدامات علیه coronavirus در لاپاز, بولیوی در 21 مارس.

عکس:
خ/شاتر

وسایل نقلیه نظامی گشت زنی در خیابان ها در طول یک قرنطینه در ال آلتو در بولیوی در مارس 20.

عکس: ژوئن Karita/آسوشیتد پرس

و در اسرائیل, نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و حزب لیکود در این هفته با استفاده از coronavirus بحران برای جلوگیری از مخالفان که به دست آورده اکثریت کرسی ها در مارس 2, انتخابات, از به دست گرفتن کنترل مجلس رسیدگی است. این مرجع روز شنبه منجر به مخالفان فروپاشی با بخشی از آن امید بستن برای یک دولت وحدت. یک تصمیم جداگانه توسط دولت اسرائیل را تعطیل دادگاه همچنین scuttled آقای نتانیاهو فساد محاکمه شده بود را به مجموعه ای برای شروع, مارس 17.

به استبدادی فکر سیاستمداران سراسر جهان coronavirus اضطراری است تبدیل به یک نعمت غیر مترقبه گفت: کتی پیری مجارستان متولد هلند عضو پارلمان اروپا.

“این افراد هرگز اجازه یک بحران خوب به تلف شود,” او گفت:. “ما تنها در این بحران برای حدود 10 روز است و ما می دانیم که متاسفانه این آخرین هفته نیست اما شاید بسیاری از سال. با اضطراب عمومی در حال حاضر بسیار قطبی کشورها هر چیزی می تواند اتفاق می افتد.”

در واقع گرانش بیماری همه گیر کوروناویروس—که فقط در دو هفته گذشته کشته شدن چندین هزار نفر در اروپا و در ایالات متحده آمریکا — در حال حاضر تولید بی سابقه محدودیت در آزادی های بنیادی در بسیاری از غرب.

زیر چین ظاهرا نمونه موفق در مهار این ویروس از طریق خاموش کردن زندگی عمومی و ایتالیا و سپس به دیگر کشورهای اروپایی و همچنین دولت های ایالتی و محلی در آمریکا در هفته های اخیر ممنوع شهروندان از ترک خانه به جز برای ضرورت اساسی است. کشورهایی مانند کره جنوبی و اسرائیل استفاده کرده اند سرزده نظارت و تلفن-تکنولوژی ردیابی برای پیدا کردن و منزوی مشکوک coronavirus حامل. “End آزادی” رفت و بنر تیتر در لندن دیلی تلگراف زمانی که انگلستان شد آخرین کشور اروپایی برای رفتن به مستند در اوایل این هفته.

این محدودیت حتی اگر آنها منجر به تعویق افتادن انتخابات در برخی از کشورها اصلا خود به خود تغییر دهد و ملت دموکراتیک طبیعت است. انگلستان بعد از همه باقی ماند دموکراسی از طریق جنگ جهانی دوم حتی اگر آن سخت گیرانه قوانین زمان جنگ مورد استفاده قرار گرفت به زندانی مشکوک subversives بدون محاکمه گفت: François Heisbourg سابق فرانسه امنیت ملی و رسمی و یک پژوهشگر در بنیاد تحقیقات استراتژیک در پاریس. “در زمان جنگ آزادی می رود پایین tube اما دموکراسی نیست برو پایین لوله.”

فعالان معترض در مقابل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم در روز چهارشنبه.

عکس: abir سلطان/شاتر

با جهان در یک جای پای جنگ این روزها رهبران ملی در نظر گرفته خواهد شد در درجه اول اینکه آیا آنها قادر به مهار این بیماری او اضافه شده است. “سوال مربوط است ما می رویم به نفع خود و یا از دست دادن در مواجهه با دشمن و دشمن اتفاق می افتد به ویروس” آقای Heisbourg گفت. “برخی از سیاستمداران می خواهم به آن را برای حفظ راه ما از زندگی و دموکراسی ما و دیگران—autocrats—آن را انجام دهید برای افزایش قدرت خود را. اما آنچه مشخص خواهد کرد که سود این است که موثر تر خواهد بود در ضرب و شتم ویروس.”

مشکل این است که این بیماری همه گیر کوروناویروس جاروب جهان در زمانی که دموکراسی در حال حاضر تحت حمله—هر دو به دلیل افزایش استبدادی سیاستمداران در سازمان ملل از فیلیپین به ترکیه به برزیل و از آنجا که چین در تلاش برای ارائه خود را به عنوان یک جایگزین مدل غربی به نظم لیبرال.

خانه آزادی یک سازمان است که آهنگ آزادی های سیاسی و فردی و آزادی در سراسر جهان است اشاره کرد که در سال 2019 مشخص شده که 14 سال متوالی جهانی آزادی کاهش است.

“ما در حال حاضر در پرتگاه. ترس و نگرانی در حال حاضر وجود دارد و در حال حاضر شما تزریق این ویروس در بالا از آن گفت:” آلینا Polyakova رئیس مرکز سیاست اروپا, تحلیل واشنگتن-بر اساس تحقیقات موسسه. “ما در حال حاضر خودمان را پیدا کنید در یک واقعا مکان خطرناک برای حفظ دموکراتیک آینده. من می توانید ببینید ما بیرون آمدن از بهداشت عمومی بحران است که ما در حال حاضر با بسیاری از مردم خرید به این مفهوم که استبدادی متحده در حال بهتر مجهز برای مقابله با بحران های آینده.”

چین دستگاه تبلیغاتی در حال حاضر راه اندازی تمام تلاش در خانه و خارج از کشور برای به تصویر کشیدن توانایی خود را برای مهار این ویروس به عنوان گواهی بر برتری آن حزب-دولت های سیستم و ارسال planeloads از لوازم پزشکی و پزشکان به ویروس زده کشورهای اروپایی.

یک دفاع وزارت حمل و نقل هواپیما در حال آماده شدن برای حمل لوازم پزشکی به ایتالیا در خارج از مسکو در مارس 22.

عکس: الکسی yereshko/دفاع روسیه/شاتر

کرملین اتحاد پیوست ارابه موسیقی با کامیون نظامی لادن با لوازم راهپیمایی را از طریق خیابان های ایتالیا این هفته است. اولیه سستی و سرعت تصمیم گیری است که اجازه این ویروس به گسترش در اروپا و آمریکا شده است و با نزدیک glee در تلویزیون. مسکو اصرار دارد که آن را قادر به نگه دارید این عفونت در سطح نسبتا پایین—با وجود گزارش های پنهان بسیاری از موارد—و نه تحمیل یک مستند تا کنون.

“تا آنجا که رهبری روسیه نگران است که این بحران را تایید آن جهان بینی است که غربی سیستم های ناکارآمد و لیبرال ساسی مانکن به سادگی نمی تواند مقابله” گفت: آندره Kortunov مدیر کل روسیه در امور بین المللی شورای دولتی فکر می کنم تانک در مسکو.

دیگر رژیم های اقتدارگرا در حال طراحی مشابه نتیجه گیری. در آذربایجان الهام علی اف رئیس جمهور هفته گذشته با برچسب خود را مخالفان سیاسی به عنوان خاینین ملی به خطر انداختن سلامت عمومی است. “در وجود این بیماری” آقای علی اف گفت: “جداسازی نمایندگان ستون پنجم را تبدیل به یک ضرورت تاریخی.”

اگر آذربایجان یک مثال بیماری همه گیر کوروناویروس به طور بالقوه تهدید دموکراسی در بسیاری از جاهای دیگر.

“در یک لحظه از بحران, وقتی که مردم از ترس آنها به دنبال به مقامات به آنها اطمینان کنید و آنها حاضر به دادن رهبران ابزارهای اضافی برای مدیریت هرج و مرج و محدود کردن خطر گفت:” دانیل شاپیرو یک همکار در موسسه مطالعات امنیت ملی در تل آویو و سفیر سابق ایالات متحده به اسرائیل است. “خطر این است که این ابزار که بیش از محدودیت های عادی سیستم دموکراتیک ممکن است پس از بحران است. این تعادل است که هر دموکراسی چهره ها را در یک لحظه از بحران بود.”

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

نوشتن به یاروسلاو Trofimov در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>