حاوی coronavirus: چرا آمریکا و چین رقابت در مورد آن بیش از حد

وزیر امور خارجه مایک Pompeo ترجیح اصطلاح “ووهان ویروس” به یاد جهان است که کارشناسان ردیابی رمان coronavirus بازگشت به شهر چینی. آن را فقط یک ماده از نامگذاری او می گوید: اما وسیله ای برای تماس با خارج از چین در عدم شفافیت و برای تلاش های اولیه در یک جلد از این ویروس وجود دارد که او می گوید: کمک به گسترش آن.

برای بسیاری از کارشناسان برداشت چگونه جهان دو قدرت تحمل همه گیر هر دو در خانه و در صحنه بین المللی خواهد شد یک راه طولانی در تعیین اینکه آیا چین یا ایالات متحده آمریکا می آید از بحران با دست بالا. برای برخی از, اوایل شرایطی که آمریکا از نقش رهبری در مقابله با این بحران می تواند به سیمان ادراک آمریکا در حال عقب نشینی است.

“این بیماری همه گیر در حال رفتن به upend بسیاری از جنبه های نظم بین المللی در راه است که خواهد شد بیشتر به چالش کشیدن ایالات متحده رهبری جهانی, اما آن را نیز یک فرصت می گوید:” Muqtedar خان در دانشگاه Delaware. “اقتدارگرا مدل ممکن است درخواست تجدید نظر و حتی بیشتر به بسیاری از کشورهای در حال توسعه پس از این نیز می شود در مورد صرفه جویی در مدل آمریکایی در سطح جهان – شرکت های خصوصی و سرمایهداری و لیبرال دموکراسی, حقوق بشر,” او می گوید. “همه که در خطر است.”

وزیر امور خارجه مایک Pompeo بود در یک ماموریت زمانی که او در یک نشست مجازی از گروه هفت وزرای خارجه هفته گذشته: دریافت متحدان غربی برای پیوستن به او در استفاده از “ووهان ویروس” برای توصیف coronavirus پشت های جهانی و همه گیر.

آقای Pompeo همکاران نمی نیش می زنند. اگر هر چیزی وجود دارد عمومی رد هر گونه تلاش برای پین مسئولیت بحران در یک کشور است.

در یک پست-جلسه بیانیه وزیر خارجه فرانسه Jean-Yves Le Drian کرد و گفت: “بر نیاز به مبارزه با هر گونه تلاش برای بهره برداری از بحران برای اهداف سیاسی” و اضافه کرد که “وحدت همه به منظور به طور موثر مبارزه با این بیماری همه گیر” در حال حاضر اولویت است.

این brouhaha بیش ویروس اصطلاحات و منشأ گرفته در مرکز صحنه در افزایش تنش بین ایالات متحده و چین است. دو قدرت جهانی اضافه شده اند coronavirus بحران به دیگر battlefronts – از آسیای جنوبی دریای قدرت به تجارت و فناوری 5G – در شتاب رقابت های جهانی است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی ما حذف paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

علاوه بر این برای بسیاری از کارشناسان جغرافیای سیاسی به دنبال به جلو به بعد از همه گیر شدن دوره برداشت چگونه جهان دو قدرت تحمل همه گیر هر دو در خانه و در صحنه بین المللی خواهد شد یک راه طولانی در تعیین اینکه آیا چین یا ایالات متحده آمریکا می آید از بحران با دست بالا.

برای برخی از تحلیلگران اوایل شرایطی که آمریکا از نقش رهبری در پرداختن به بهداشت جهانی و بحران اقتصادی می تواند سیمان درک متحده آمریکا به عنوان یک عقب نشینی رهبر یک creaking نظم بین المللی.

چین مشغول پر کردن که رهبری خالی با دو لبه جهانی پیام کمپین – نقاشی یک تصویر داخلی از موفقیت در مقابله با ویروس در حالی که در همان زمان کاشت دروغ و حس بی نظمی در مورد غرب پاسخ – که آن امید را در خدمت آن به خوبی در پست-همه گیر دوره اطلاعاتی غربی مقامات و تحلیلگران می گویند.

“فرصت” برای به چالش کشیدن چین

اما دیگران را یک فرصت برای ایالات متحده به تصرف در اختلال همه گیر خواهد شد و انتقام بین المللی حاکم بر ساختار و دیپلماسی به reassert نقش آن در جهانی شدن.

“این بیماری همه گیر در حال رفتن به upend بسیاری از جنبه های نظم بین المللی در راه است که خواهد شد بیشتر به چالش کشیدن ایالات متحده رهبری جهانی, اما آن را نیز یک فرصت برای تنظیم مجدد بزرگ ما استراتژی و ارزیابی مجدد استراتژیک گزینه های در دسترس برای ایالات متحده می گوید:” Muqtedar خان یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه دلاور در نیوآرک. “آمریکا می تواند با استفاده از این فرصت بهتر چالش چین در حالی که reasserting نقش آن در جهان است.”

تا کنون مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا حد زیادی متمرکز نگه داشتن چین در بین المللی صندلی داغ با قرار دادن یک نور افکن در نقش آن به عنوان منبع ویروس است که به بسیاری از نقاط جهان.

در حالی که آقای Pompeo برتری داده است “ووهان ویروس” به یاد جهان است که کارشناسان ردیابی ویروس بازگشت به شهر چینی رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن استفاده کرده است “چین ویروس” و “چینی” ویروس به درایو خانه همان نقطه است. اما با آسیایی-آمریکایی با استناد به این نامگذاری به عنوان یک عامل در افزایش حملات نژادپرستانه آقای ترامپ حمایت کردن که تمرین در هفته گذشته گفت: “همه می دانند” در حال حاضر که در آن ویروس نشات گرفته است.

آقای ترامپ برگزار می شود یک تماس تلفنی با رهبر جمهوری چین روز جمعه گفت: در یک صدای جیر جیر است که این دو کشور “همکاری نزدیک با هم” به آدرس همه گیر هر چند او مشخص نیست چگونه. وی افزود: او “احترام زیاد” برای آقای شی جین پینگ با دست زدن به بحران است.

آقای Pompeo می گوید: استفاده از “ووهان” است و نه فقط یک ماده از نامگذاری اما وسیله ای برای تماس با خارج چین برای عدم شفافیت در سیستم چینی و برای تلاش های اولیه در یک جلد از این ویروس وجود دارد که او می گوید: کمک به جهانی خود را گسترش.

و با وجود این رئیس جمهور تعهد از همکاری های وزارت امور خارجه است نه حمایت کردن آن جنگهای صلیبی در برابر آنچه آقای Pompeo توصیف به عنوان حزب کمونیست “کمپین دروغ” در مورد چین در پاسخ به کوروناویروس.

Aly آهنگ/ایسنا

آرایشگر منتظر ژوئن کاهش یک مشتری در یک مجتمع مسکونی ترکیب در ووهان هوبئی کانون چین شیوع کروناویروس, مارس 30 سال 2020 است. چین می گوید آن سیاست های داخلی موفق بوده است در شامل گسترش ویروس.

دیپلمات ها در سازمان ملل متحد گزارش داده است که ایالات متحده خواستار آن است که چین برگزار می شود مسئول اقداماتی که منجر به همه گیر باید مانع تصویب شورای امنیت coronavirus قطعنامه.

و در روز جمعه در کنگره ایالات متحده مایکل McCaul یک جمهوری خواه تگزاس و عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس با ارسال نامه ای به وزیر Pompeo او را تشویق به راه اندازی یک “چند جانبه” پرس و جو با همفکر “دموکراسی” به چین “coverup و کمپین دروغ.” پکن سانسور از اطلاعات اولیه در مورد یک ویروس جدید است که در حال حاضر “قرار دادن میلیون ها نفر از آمریکایی زندگی در معرض خطر” او گفت:.

چینی خود را در مورد

چین به نوبه خود نه نشسته idly. اولین پکن منتشر ادعاهای بی اساس که این ویروس معرفی شد به هوبئی استان که ووهان پایتخت با مراجعه به مقامات ارشد نظامی آمریکا. پس از آن چین رسانه های ایران این تصور که اولین مورد از coronavirus در واقع ممکن است ظاهر در ایتالیا.

اما اخیرا چینی ها کشف و ضبط کرده اند در نصب علائم ویروس را تضعیف نگه کشور با شعار خود اقدامات مداخله و مقايسه آنها با اتکا به تلاش های غرب از جمله در ایالات متحده علاوه بر این, آنها گرفته اند به intimating که سیستم استبدادی است که یک بازی بهتر برای چنین اجتماعی تهدید نسبت به دموکراسی اولویت آزادیهای فردی.

“چین امضا قدرت بهره وری و سرعت در این مبارزه شده است به طور گسترده ای تحسین شده,” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian اخیرا اعلام کرد و اضافه کرد که چین در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان داشتن مجموعه “یک استاندارد جدید برای تلاش جهانی در مبارزه با این بیماری همه گیر.”

برای برخی از تحلیلگران این مبارزه بین ایالات متحده و چین به سادگی می افزاید: یک فصل جدید در حال انجام بزرگ-قدرت رقابت است.

“ما در دراز مدت رقابت که در آن این [گیر] پیام های نبرد وارد به عنوان یک عنصر جدید, اما من نمی بینم که هر چیزی که در حال رفتن به تغییر شدت می گوید:” جیمز Carafano مدیر برای سیاست خارجی مطالعات در بنیاد میراث در واشنگتن است.

“این دولت در تماس بوده است توپ و اعتصابات در چین از اوایل” او می افزاید: با استناد به آقای تهمت های مکرر کلمات گرم برای آقای یازدهم حتی به عنوان دولت گرفته شده چین به وظیفه خود تجارت, شیوه های نقض حقوق بشر “درنده” روابط اقتصادی با کشورهای در حال توسعه و مالکیت معنوی دزدی و بیشتر.

“ما در حال رفتن به در وسط این پیام جنگ برای یک مدت زمان طولانی” آقای Carafano می گوید: “اما دولت می داند که ایالات متحده می تواند به رقابت وجود دارد.”

کارشناسان دیگر در روابط بین المللی چندان خوشبین نیست.

برخی از استناد به طور کلی خوب مطبوعات چین است به خصوص در اروپا برای آن وعده کمک به کشورهای درگیر و آنها متضاد است که با آنچه آنها را ببینید که امریکا در شرایطی از معمول آن نقش رهبری. یک روایت مشترک است که چین در حال نشان دادن افزایش پیچیدگی در قدرت نرم در دیپلماسی یک قلمرو که در آن ایالات متحده طولانی سرآمد و چین حتی تلاش برای رقابت.

برخی تا آنجا که به هشدار می دهند که این بیماری همه گیر می تواند یک روز به عقب نگاه کرد به عنوان نقطه عطف مشخص شده است که پایان آمریکایی قرن از رهبری جهانی.

در مقایسه با مستندات

هنوز هیچ کس خواستار آن است که نتیجه اجتناب ناپذیر یا deeming چین پیروزی در این بیماری همه گیر پیام جنگ یک نتیجه گیری. ایالات متحده هنوز هم می تواند حمل بعد با نمایش نقاط قوت یک سیستم است که به ترویج دموکراتیک پاسخ های فردی و نبوغ برخی می گویند.

“شما کاملا دیدن تفاوت بین مستند سیاست در رژیم های اقتدارگرا و مستند سیاست در دموکراسی می گوید:” هدر Conley, مدیر اروپا برنامه در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن است. “آنچه ما می بینیم در غرب [است] این روش پایین به بالا است که شما باید همسایه, کمک به همسایه و شما باید متحده تصمیم گیری. قطعا این ad-hoc و به نظر می رسد هرج و مرج” او می افزاید: “اما من فکر می کنم وجود دارد برخی از نقاط قوت در این پاسخ نیز که از بالا به پایین دولت به رهبری دولت نمی تواند اجازه می دهد.”

ایالات متحده باید به چین را موفقیت در قدرت نرم در عرصه به عنوان یک شوکی که آمریکا عقب نشینی در سال های اخیر از نقش رهبری خود را در عرصه بین المللی است رفتن به حزب می گوید دکتر خان از دانشگاه دلاور.

در این پست همه گیر دوره او می افزاید: ایالات متحده را مجبور به انجام یک قوی بازگشت به چند جانبه گفت و گو و موسسات فعال در مورد به چالش کشیدن چین در تلاش برای تضعیف رهبران آمریکا و غرب حکومت ،

“اقتدارگرا مدل ممکن است درخواست تجدید نظر و حتی بیشتر به بسیاری از کشورهای در حال توسعه پس از این نیز می شود در مورد صرفه جویی در مدل آمریکایی در سطح جهان – شرکت های خصوصی و سرمایهداری و لیبرال دموکراسی, حقوق بشر,” او می گوید. “همه که در خطر است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی ما حذف paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>