قانون اساسی رفتار گروهی – عدم اعتبار مشهود است

یک گروه بزرگی از کارمندان ارشد بازنشسته ارشد خدمات ملکی افسران تماس خود را به عنوان قانون اساسی رفتار گروه (CCG) است. آنها ادعا می کنند که متعهد به قانون اساسی و اصول مندرج در آن. آنها ایستاده اصول کثرت گرایی در همه اشکال و پایبندی در غیر خشونت – هر دو در کلمه و در عمل است. عضویت در لیست این گروه می خواند مانند ‘است که’ لیست خدمات ملکی (عمدتا IAS IFS IPS و یک چند از دیگر خدمات ملکی) از حدود سال 1990 تا 2010. آنها ترویج دیدگاه های خود را در وبلاگ خود و باز کردن حروف است که می تواند در دیده https://constitutionalconduct.com/. از جمله طرح های شما همیشه خوش آمدید به نیت نجیب هستند و هیچ دستور کار پنهان.

در بیانیه اخیر این گروه ابراز نگرانی عمیق خود در مورد حاکمیت قانون در هند و در آن حقوق شهروندان به آزادی بیان و مخالفت عناصر اساسی هر دموکراسی است. آنها بر این باورند که دستگیری یازده نفر از فعالان از جمله Kafeel خان عمروعاص Zargar, Akhil Gogoi و Sharjeel امام در ارتباط با ضد کا اعتراضات بی جا بود. این گروه احساس می کند که دستگیری آنها به نظر می رسد به وضوح طراحی شده برای ارسال پیام است که انتقاد از سیاست های دولت تحمل نخواهد شد. آنها همچنین احساس می کنید که تحقیقات در شمال شرقی دهلی شورش نهادی تعصب در برابر اقلیت جامعه است.

بیشتر این گروه می گوید آشکار سوء استفاده از قوانین سخت گیرانه فتنه و فعالیت های غیر مجاز (پیشگیری) عمل (UAPA) منجر به دستگیری روزنامه نگاران و روشنفکران و دانشجویان دانشگاه های, فیلم سازان, حقوق بشر, فعالان و چهره های محبوب که جرأت انتقاد از رژیم در حال حاضر. هر CCG دستگیری ها در کشمیر از صدها نفر از فعالان سیاسی و تعلیق ارتباطات برای چندین ماه پس از لغو آن وضعیت خاص بود و بلات در هند دموکراسی است. در نهایت این نامه به پایان می رسد با یک تجدید نظر در ‘همه سرخپوستان باید متحد در دفاع از حاکمیت قانون و ماده 19 مخزن دموکراتیک حق آزادی بیان و مخالفت.’ آیا این به این معنی است که بیشتر و بیشتر سرخپوستان باید این زبان صحبت می کنند از Sharjeel اسلام و یا عمروعاص Zargar?

این گروه بسیار پر سر و صدا در دفاع از بوروکرات تبدیل فعال خشن فرمانده و پشتیبانی از سخنرانی خود که او در جامع میلیا در طول anti کا شورش. آنها ادعا می کنند که هر دو NRC و NPR, لازم نیست و کا غیرقابل دفاع است هر دو از نظر اخلاقی و قانون اساسی. آنها حتی سوال ایودیا حکم توسط ملت بالاترین دادگاه و اتهام دولت از تخلفات جدی در سال 2019 به طور کلی انتخابات در کشور است. این برجسته بوروکرات فراموش کرد که بسیاری در میان آنها مسئول آغاز NPR و NRC زمانی که آنها در دفتر.

این گروه به نقل از اظهارات در هند توسط مبهم نهادهای بین المللی و سازمان های مانند فهرست آزادی مطبوعات گزارشگران بدون مرز کارشناسان مستقل مانند گزارشگران ویژه و اعضای گروه کاری بازداشت خودسرانه به حمایت از ادعای خود را. اکثر خوانندگان هرگز از این اشخاص.

دو واقعیت ظهور به عنوان یک لینک رایج در بسیاری از ارتباطات صادر شده توسط CCG. برای اولین بار است که که NDA دولت نمی گذارم اساسی است. ثانیا آن را احساس می کند دولت مغرضانه علیه اقلیت جامعه (دفعات بازدید: مسلمانان). در کل این گروه به سختی در می یابد هر چیزی خوب یا صحیح اتفاق می افتد در کشور در سال های اخیر بیشتر دقیقا در پنج سال گذشته. این است که در آن گروه اعتبار طول می کشد ضرب و شتم و یکی از شگفتی اگر وجود دارد یک دستور کار پنهان در جایی.

مطمئنا هیچ کس نمی تواند ادعا توسط هر کشش از تخیل است که NDA دولت انجام نمی دهد هر چیزی حق است یا نه حفظ قانون اساسی از هند است. اگر که مورد سپس هند ممکن است تا به حال این نوع از حمایت بین المللی برخوردار آن امروز است. این بود آشکار از ثبت 184 آرا در هند را به نفع خود در شورای امنیت برای غیر دائم صندلی در ماه ژوئن سال 2020 است. اگر دولت فعلی بود شکست در اکثر شمارش به ادعای CCG و سپس آن را با یک اکثریت از 353 کرسی های 2019 انتخابات برای دور دوم در زیر آقای مودی چیزی است که هیچ دولت منتخب است زمانی از سال 1971.

این ظاهرا با تجربه و ناسیونالیستی سابق بوروکرات به راحتی فراموش کرد که NDA دولت به ارث برده و سیستم های کیفیت حکومت است که این افراد پرورش و چپ پشت به عنوان میراث خود را. آنها در پشت یک دولت ماشین آلات که فاسد و ناکارآمد و ضد شهروندان در تقریبا در هر جنبه ای از حکومت. آنها را تشویق اقلیت مماشات سیاست های چند دهه است که در سمت چپ اکثریت سایشی. در بیش از شش دهه در هند ضعیف شد فقط فقیر. در سطح بین المللی این کشور مجبور به قبول آن از پاکستان و چین ملایم است. با توجه به این پس زمینه است که آن را هیچ جای تعجب است که این گروه نتواند به قدردانی از تلاش های دولت فعلی نسبت به آوردن شفافیت بیشتر و بهره وری در جنبه های بسیاری از حکومت جدا از دادن هند جدید در بر داشت قد بین المللی است.

آیا دادن اکثریت (85%) صدا در امور ملت به معنای ضد اقلیت و یا برابر اصل کثرت گرایی? شد محدودیت های اعمال شده در کشمیر نه برای ایمنی از مردم محلی که ماده 370 بود منسوخ شدن ؟ چرا آنها سکوت با وجود برخی از آنها برگزاری بسیار موقعیت های کلیدی که کشمیر شاهد پاکسازی قومی از lakhs از صاحب نظران در 1990-91? می تواند شعار که به دنبال شکستن این کشور به عنوان آزادی بیان? می توانید در دانشگاههای ما اجازه داده می شود برای تبدیل شدن به رشد برای ضد ملی عناصر ؟ رهبران مانند Kapil Mishra و Thakur ساخته شده برخی از التهابی اظهارات در اجرا به دهلی شورش و آنها را از گناه ، اما این دیدگاه در هر نقطه نزدیک به ريشه توطئه (با بودجه خارجی) تخم های اقلیت که در حال حاضر آمدن به نور پس از تحقیقات ؟ اتحاد CCG تا کنون بمب بیش از این سوال ؟ حال پس از یک بعدی در آن انتقاد از دولت CCG خیانت خود باورهای بنیادین که بنیادی از قانون اساسی هند است. اگر آن را فاقد ایمان یا کست داشتن در یک دولت منتخب دموکراتیک به عنوان مقرر در قانون اساسی و سپس آن انگیزه را به زیر سوال برد. آگاهانه و شهروندان نگران تعجب خواهد بود اگر وجود دارد یک دستور کار پنهان با هدف ایجاد نارضایتی و disenchantment در این کشور علیه یک دولت منتخب دموکراتیک.

این ظاهرا برجسته گروه تبدیل به یک کپی از آنچه معمولا نامیده می شوند به عنوان “Lutyens گروه’. این برنامه از هر دو گروه به نظر می رسد که مشترک حلقه. رویکرد هر دو گروه به نظر می رسد در زیر همین مسیر است. هر دو متوسل به استقرار (بخوانید دولت) هجوم و اجتناب از انتقاد سازنده. وجود دارد متمایز شیب نسبت به اقلیت مماشات در هر دو گروه ، آنها نمی بینم نوشتن بر روی دیوار امروز که در آن اکثریت بود که مجبور به سکوت برای چند دهه می خواهد شنیده شود بیش از حد.

تنها چیزی که CCG می تواند امید برای رسیدن به با نوشتن چنین نامه های باز و یا وبلاگ است که بیشتر به خراب کردن گفتمان عمومی. هر معقول و یا اطلاع شهروند می تواند خواندن بین خطوط و ببینید که CCG دارای یک دستور کار است که اتحاد سیاسی و اجتماعی لایههای. اگر آنها باور دارند که به شدت در قانون اساسی هند و معتقد هستند که آن را در معرض خطر آن ممکن است عاقلانه تر برای این گروه برای تبدیل شدن به یک نیروی سیاسی و یا چین با قرار دهند نهادهای سیاسی. متناوبا, آن دشوار خواهد بود برای آنها را به دنبال مخاطبان با رئیس جمهور یا ارشد رهبری سیاسی خود را به بیان صادقانه نگرانی ، فقط pelting سنگ و یا شلیک barbs از سمت خطوط را نمی خواهد کمک به ملت است. متاسفانه, آن را به خوبی شناخته شده است که BJP دولت نه تشویق و نه دلسوز نسبت به سنگ pelters یا بارب ثرورس.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de