صرفه جویی درمصرف آب ما

آب پایه و اساس زندگی بر روی زمین. از تغذیه تمام موجودات زنده برای حمایت از کشت مواد غذایی و آب بسیار مهم است برای بقای ما. 75 درصد از سطح زمین متشکل از آب و در عین حال تنها دو درصد از آن آب شیرین است. تولید محصولات کشاورزی مصرف تقریبا 70 درصد از آب شیرین جهان عرضه. به عنوان جمعیت جهان افزایش می یابد و تقاضا برای مواد غذایی می رود تا آن را محدود به ایجاد کمبود آب.

کارشناسان پیش بینی است که تا سال 2030 (تنها ده سال از هم اکنون), کسری بین مصرف آب و تامین آب می تواند به عنوان بالا به عنوان 40 درصد! این امر ایجاد یک عدم تعادل و منجر به ناپایدار وضعیت زیست محیطی. پرداختن به مشکل مطالبات ما را به فکر می کنم از راه حل های نوآورانه برای حفظ آب و غلبه بر کمبود آب.

ساخت هر تعداد قطره

برای کشاورزی و صنعت یک نقطه شروع خوبی خواهد بود دوباره ارزیابی سنتی در تولید محصولات کشاورزی. جاری شدن سیل یک عمل رایج مورد استفاده برای آبیاری محصولات کشاورزی و مزارع در هند. آن را به یک راندمان مصرف آب کمتر از 40 درصد منجر به بالا مصرف آب. ما نیاز به راه دقیق برای حفاظت ما محدود تامین آب و کاهش وابستگی به بادهای موسمی است.

مدرن دیجیتالی را فعال کنید روش هایی مانند آبیاری قطره ای اجازه می دهد تا برنامه دقیق آب و کود/میکرو مواد مغذی و حفاظت از محصول ورودی برای فعال کردن مستقیم مصرف توسط گیاه با حداقل ضایعات. این ترجمه را به یک راندمان مصرف آب بیش از 95 درصد و آب با استفاده از کاهش بیش از 60 درصد بیش از سنتی سیل. آن را نیز بیشتر موثر مدیریت آب راه حل از سیستم های بارانی که نمی توانند به ریشه گیاهان به عنوان یک سیستم قطره می کند.

خاک سنسور رطوبت می تواند به ارائه اطلاعات دقیق در مورد چه مقدار آب مورد نیاز در یک نقطه خاص در زندگی یک گیاه چرخه خودکار آب روند درخواست. این کاهش حجم کار برای کشاورزان در حالی که ایجاد یک کارآمد تعادل پایین-استفاده از منابع و بالا محصول. پس ما باید مصوبات قانونی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در هند, کشاورزی, این است که یکی دیگر از نوآوری است که می تواند به کاهش مقدار آب مورد استفاده در سمپاشی حفاظت گياه در برابر مواد شیمیایی. در نهایت همه این ترجمه را به صرفه جویی اقتصادی برای کشاورز.

ظرفیت سازی برای فن آوری تصویب توسط smallholders

در حالی که چندین کشاورزی مدرن فن آوری در حال حاضر وجود دارد و وجود دارد بسیاری از نوآوری ها در حال تحقیق بر ما نیاز به تلاش های ما در اطراف انتقال دانش و ظرفیت سازی برای کشاورزان خرده پا. این کشاورزان که مزرعه در کمتر از دو هکتار زمین و تولید بیش از 80 درصد از هند است اما مواد غذایی را محدود و یا بدون دسترسی به فن آوری های مدرن و یا شیوه های خوب کشاورزی.

یک نمونه از تکنولوژی های موجود است که می تواند کمک قابل توجهی به حفاظت از آب توسط بذور هیبرید. اما در ابتدا ما نیاز به اطمینان حاصل شود که کشاورزان خرده پا دسترسی به بذر هیبرید. با کشاورزی سنتی یک کیلو برنج نیاز به ~3000 به 5000 لیتر آب. در مقایسه کوتاه مدت برنج ارقام می تواند ارائه عملکرد بالا با استفاده از آب کمتر است. ارقام دانه نیز با آفات و بیماری و تحمل به خشکی.

برای صرفه جویی در آب کشت محصول تصمیم باید بر اساس محلی زیست محیطی شرایط. برای مثال کشاورزی برنج در هند مناسب است و بیشتر به آمده است که در حال باران-تغذیه و بهتر در دسترس بودن آب در مقایسه با ایالات متحده است که به شدت بستگی به آبیاری و در نوبت تا پایان تخلیه ذخایر آبهای زیرزمینی.

یکی دیگر از راه برای بهبود بهره وری مصرف آب است تمرین تناوب زراعی با آب و کارآمد محصولات کشاورزی مانند ذرت و ارزن و حبوبات و میوه و سبزیجات است. در اینجا دولت به رهبری طرح های تشویقی همراه با آموزش و پشتیبانی فنی ارائه می کنند یک فشار به سمت تنوع محصول.

Incentivizing حفاظت از آب

هند کشاورزان به خوبی آبیاری متحده در حال حاضر شروع به تهیه سیستم های آبیاری تحت دولت یارانه برنامه ها. حرکت نزولی بودن فشرده آبهای زیرزمینی مبتنی بر آبیاری می تواند منجر به کاهش در کیفیت خاک. نیاز ساعت است کارآمد طراحی شده انگیزه برای کشاورزان و آموزش یکپارچه محصول شیوه های مدیریت است که پشتیبانی خواهد کرد برای رسیدن به هر دو کوتاه مدت و بلند مدت اهداف ملی پایداری آب و دو برابر شدن کشاورزان درآمد.

این همراه با انتقال تکنولوژی در بهبود دانه و کارآمد آب و خاک تکنیک های مدیریت کمک خواهد کرد بهینه منابع آب و منجر کشاورزی هند نسبت به پایداری آب.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im