کنگره گزارش گسل بوئینگ در MAX طراحی FAA در نظارت

بوئینگ 737 MAX هواپیما مبتنی شده برای حدود یک سال پس از دو تصادفات منجر به مرگ.

عکس: لیندزی wasson/ایسنا

Boeing Co. ‘s مهندسی اشتباهات و “فرهنگ پنهان” همراه با ناکافی ایمنی فدرال نظارت منجر به تصادفات منجر به مرگ از هواپیما ساز 737 MAX, هواپیما, خانه, محققان گفت: در یک گزارش منتشر شده در جمعه.

این یافته های اولیه صادر شده توسط دموکرات ها در خانه حمل و نقل کمیته در توصیف شرایط کامل مهندسی و نظارتی ساقط نشان داد در پنج جلسات عمومی در طول سال گذشته به طراحی و صدور گواهینامه از MAX بود که ریشه در سراسر جهان در ماه مارس گذشته پس از دوم سقوط هواپیمای جت مسافربری.

سقوط از اتیوپی صدای پرواز هواپیمایی و شیر هوا پرواز پنج ماه قبل از آن ادعا کرد که در مجموع 346 زندگی می کند. طولانی پایه همچنان به عنوان بوئینگ با این نسخهها کار بر روی نرم افزار رفع و توسعه خلبان-نیازهای آموزشی که برنده خواهد شد تصویب تنظیم کننده. بوئینگ متوقف هواپیما تولید در ماه ژانویه است.

روز جمعه گزارش جزئیات بوئینگ عزم در سطوح مختلف—سال قبل از MAX بود تایید شده توسط اداره هوانوردی فدرال—برای جلوگیری از قرار دادن خلبانان از طریق هزینه زمین-آموزش شبیه ساز. که تنها به فکر هدف آشکار بود در سراسر بوئینگ مهندسی بازاریابی و مدیریت صف با توجه به این گزارش و منجر به های مختلف در تلاش برای گمراه کردن و یا خودداری اطلاعات را از FAA مقامات طول طولانی فرآیند صدور گواهینامه.

هر دو تصادفات رخ داده پس از خلبانان موفق به مقابله با یک جدید خودکار پرواز-کنترل از ویژگی های—جزئیات است که آنها نمی دانند—که misfired به بارها و بارها و به شدت فشار پایین بینی از هواپیما خود را.

13-صفحه: کنگره گزارش می دهد جزئیات جدید در مورد آنچه در آن به عنوان بوئینگ رفتار نامناسب مرتبط با MAX از جمله تازه دیدی نسبت به دوره که در طی این هواپیما را توسعه و در هفته پس از اولین سقوط.

در ماه جولای 2014 از سه سال قبل از مکس شروع به پرواز مسافر و دو سال قبل از FAA تصمیم در مورد میزان اجباری آموزش خلبانی, این گزارش می گوید بوئینگ با صدور یک بیانیه مطبوعاتی به ظاهر predetermining نظارتی روند. این شرکت گفت که خلبانان در حال حاضر پرواز در اوایل 737 مدل “نمی خواهد نیاز به یک شبیه ساز البته به انتقال به 737 MAX.” بر اساس این گزارش بوئینگ ساخته شده همان تعهد به هواپیمای مشتریان از جمله خطوط هوایی اتیوپی.

طول هواپیما را توسعه بوئینگ با موفقیت استدلال برای حذف منابع به پرواز-کنترل سیستم شناخته شده به عنوان MCAS از رسمی دفترچه راهنما. به عنوان کمیته مجلس نشان داد این شرکت همچنین رفت و به طول های بزرگ برای نگه داشتن FAA مسئولان از نقد و بالقوه شناخت خطرات سیستم و حتی اشاره به آن را با نام دیگری.

FAA را نظارت تلاش بود “به شدت ناکافی و…FAA شکست خورده در وظیفه خود برای شناسایی کلید مشکلات ایمنی” با توجه به گزارش.

یک سخنگوی بوئینگ ندارد فوری نظر جمعه. FAA گفت: این سازمان استقبال موشکافی و درس از دو سقوط خواهد تقویت ایمنی حمل و نقل هوایی.

گزارش ارائه شده تازه بینش بوئینگ اقدامات پس از تصادف در اندونزی. این پنل به این نتیجه رسیدند که بوئینگ ادامه داد: برای به حداقل رساندن اهمیت MCAS—و پافشاری در منحرف نیاز اضافی برای آموزش خلبان—حتی در پی شیر تصادف هوایی در ماه اکتبر 2018 و پا تا FAA ارزیابی سیستم خطرات.

بر اساس صدها نفر از هزاران صفحه از اسناد داخلی و دیگر مواد بوئینگ تبدیل شده به این کمیته گزارش جادوها مراحل بوئینگ در زمان به دفاع از خود در هفته های پس از Lion Air crash. در آن زمان این گزارش نشان می دهد بوئینگ نگهداری می شود که تغییرات طراحی که تا به حال ساخته شده MCAS قوی تر با پیروی از تمام قوانین ایمنی و الزامات.

با وجود Lion Air crash و اعتراض عمومی آن ایجاد بوئینگ به دنبال متقاعد کردن FAA به جمع و جور کردن نیازهای آموزشی در حداکثر جت در کل با توجه به خانه آورديم. گزارش خود می گوید: تلاش بوئینگ در مواجهه با رگولاتور’ هشدار که فنی شرکت بررسی این موضوع در تقابل با دیدگاه های FAA کارشناسان.

این گزارش تاکید زودتر شکایت نمایندگان مجلس که در شیکاگو مستقر هوافضا غول پیکر قادر به اعمال نفوذ ناروا بیش از FAA تا حدودی به دلیل تنظیم کننده واگذار بسیار از خود مسئولیت نظارت به بوئینگ کارکنان مجاز به اقدام دولت طرف.

آن را نیز دقیق نمونه از FAA مدیران overruling نگرانی های ایمنی خود را از کارشناسان فنی مربوط به یکی دیگر از بوئینگ هواپیمای بوئینگ 787.

دموکراتیک-کنترل خانه کمیته در نظر دارد به ادامه آن پروب اما Rep. پیتر DeFazio the Oregon دموکرات که ریاست پانل تعجب برخی از مقامات صنعت توسط امید بستن به انتشار گزارش اولیه روز قبل از سالگرد Ethiopian Airlines حداکثر تصادف در مارس 2019.

مربوط تصویری

دو تصادفات و جهانی پایه بوئینگ 737 MAX هواپیمای تجاری منجر به اختلال گسترده بین المللی در صنعت هوا و فضا. وال استریت ژورنال رابرت دیوار توضیح می دهد که در ادامه اثرات هواپیما را پایه. عکس: گتی ایماژ

در حالی که سند میسازد الگوی بوئینگ حرکت “به مبهم و تاریک کردن اطلاعات در مورد عملیات هواپیماهای” آن را به همان اندازه به اهداف FAA برای ناکافی پادمان و بی ربط ارتباطات داخلی.

حتی پس از Lion Air crash با توجه به خانه محققان FAA از دست رفته پرچم قرمز است که باید هشدار داده آن را مورد میزان بوئینگ قبلی شکست به اندازه کافی تست تاثیر ترکیبی از سنسور مختلف و دیگر اختلال در عملکرد است که می تواند در نتیجه MCAS فعال سازی. بوئینگ و FAA به سرعت موافقت خود را با سیستم نرم افزار نیاز به یک طراحی مجدد اساسی هر چند این گزارش نشان می دهد FAA مقامات مجاز هواپیما به پرواز با وجود چند قبل از صدور گواهینامه اشتباهات مربوط به حداکثر.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im