تجاری املاک و مستغلات — چگونه می تواند به محل کار تحول جدید در این عادی است ؟

با توجه به سیالیت COVID-19 وضعیت; راه ما زندگی می کنند و در آینده به احتمال زیاد به تحت تحول بی سابقه ای. این می تواند به عنوان یک فرصت برای نفوذ در آینده و تحت متمرکز بر نوآوری است.

تجاری بخش املاک و مستغلات بیش از حد است که به احتمال زیاد برای دیدن ظهور و گسترش روند جدید با سلامت و ایمنی در نظر گرفتن در مرکز صحنه. به عنوان دولت به لغو محدودیت های اعمال شده بر بازگشت به کار در برخی از مناطق و محل های کار را آغاز کرده اند بازگشایی / در حال برنامه ریزی برای بازگشایی; اشغالگران و همچنین به عنوان توسعه دهندگان نیاز به آماده سازی خود را به اطمینان حاصل شود که این دفتر است که یک فضای امن برای کارکنان خود را. این امر شامل افزایش تمرکز در sanitisation توسعه و بررسی تداوم کسب و کار برنامه های پیشرفته کارگیری فناوری برای حمایت از کارهای روزانه و محل کار, طرح های که توام هر دو اجتماعی فاصله و بهره وری.

زیر فضای کاری themes انتظار می رود برای تبدیل شدن به برجسته در جدید عادی:

  • قبل از ارزیابی محل کار

قبل از اینکه کارکنان از بازگشت به کار شرکت نیاز به تدوین و فرموله کردن یک sanitisation استراتژی است که شامل به طور منظم تمیز محل دفتر به خصوص زمینه های مشترک; ضد عفونی مشترک ماشین آلات و تجهیزات و ارائه عفونی در تمام نقاط توقف مانند پذیرش و لابی مناطق. علاوه بر این آنها نیاز به فعال کردن مبهوت ساعات کار و استراحت مشخص امن, فیزیکی, فاصله, قرار دادن در صف سیستم های مدیریت توسعه روش به صورت روزانه دما و نظارت بر سلامت کارکنان و بازدید کنندگان و نصب کن در فضاهای مشترک و با راندمان بالا فیلتر هوا در محل کار.

  • رشد سیالیت از نیروی کار

کار از خانه (WFH) تا به حال برای تبدیل شدن به یک عمل در اکثر سازمانها در پی این بیماری همه گیر. در این زمان نامشخص چندین اشغالگران ممکن است مجبور به ادامه این عمل بسته به عملیات کسب و کار, سفر, محدودیت و کارمند مکان. در دراز مدت گسترده تصویب این تمرین را تا حد زیادی بستگی دارد در آن تاثیر روانی شنوایی محدودیت های شبکه و زیرساخت مطابق با سلامتی و بهره وری و سایر مسائل.

  • تکامل از فضای کاری طرح

ما پیش بینی است که اقدامات کوتاه مدت به موقف اجتماعی فاصله گرفتن از هنجارهای مانند کسانی که تجویز شده توسط چه کسی خواهد بود گنجانیده شده است در حالی که شروع عملیات. این شامل مرحله به مرحله بازگشایی چرخشی نیروی کار یکی از راه نقشه برداری رسم مسیرهای (عمومی / خود) بالا استانداردهای بهداشت و استقرار سایر تماس با ردیابی اقدامات است. یکی در دراز مدت تغییر ممکن است ما در فضا طراحی شده است که زمینه های مشترک مانند آسانسور و اتاق جلسه خواهد بود برای فعال اجتماعی فاصله.

  • پیشرفت های تکنولوژیکی به احتمال فراوان

با توجه به نیاز رو به رشد برای محدود بشر تاچ پونت شرکت را به relook در خود digitisation استراتژی است. تصویب touchless فن آوری است که می رود به یک منطقه تمرکز. به عنوان مثال شرکت ها در چین مستقر کرده اند فن آوری های مانند هولوگرافی طرح کنترل آسانسور; متوسط اسکن; ماسک اسکن; مادون قرمز حرارتی اسکنر در نقاط ورود و خروج; عقیم سازی اشعه ماوراء بنفش دستگاه در آسانسور و پله برقی راه آهن; و تشخیص چهره و کنترل دسترسی برای محدود کردن رابط انسان.

  • تداوم کسب و کار برنامه (BCP) به انجام یک تغییر کیفی

در حالی که اکثر شرکت ها همیشه BCPs یک بیماری همه گیر از این جمعیت نیاز به دوباره تراز. به عنوان یک نتیجه این است که به احتمال زیاد منجر به یک بررسی و در اکثر موارد ترسیم موجود BCPs از پایین. شرکت ها نیاز به relook در جاندار و بی جان متغیرهای خود را کسب و کار و تدوین طرح های احتمالی در مورد هر یک از متغیر دستخوش تغییر است. این ممکن است در نتیجه تغییر در کار استراتژی (مثلا تمرکز زدایی از نیروی کار), upskilling و reskilling بخشی از نیروی کار (به عنوان مثال مدیریت امکانات, مدیریت و از آن تیم) ،

کارمند سلامتی و پایداری هستند به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به بیشتر centrestage در یک سرعت سریع تر از پیش بینی. کارمند باقی خواهد ماند تمرکز منطقه از استراتژی های کسب و کار و رهبری تصمیم گیری خواهد به طور فزاینده ای گرفته شود نگه داشتن کارمند سلامتی به عنوان یک منطقه تمرکز با تاکید بیشتر در محل کار بهداشت و کنترل از راه دور کار سیاست. این نیز منجر به افزایش تمرکز بر روی نصب و راه اندازی مشترک تکنولوژی و PropTech برای کسب و کار و FM عملیات.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>