بیا با دلار:’ لبنان ساعت می پرسد آن شرح را به بازدید از خانه

بیروت

با بیروت در فرودگاه بخشی از بازگشایی از سه ماه ویروس خاموش کردن دولت امیدوار است هزاران نفر از مهاجران لبنان باز خواهد گشت برای تابستان – آورد و دلار به شدت مورد نیاز برای سرپا نگه داشتن توفنده اقتصاد است.

اما لبنان پرت و دور افتاده در خارج از کشور مشهور به عنوان کارآفرینان که برای سال خود را فرستاده, پول نقد, صفحه اصلی, دیگر ممکن است مایل به انجام این کار است.

بسیاری از آنها دور ماندن وحشت زده در نخبگان حاکم را از دست داده و لبنان را بی سابقه اقتصادی و بحران مالی و خشم در بانک های محلی برگزاری خود را در سپرده های دلار را به گروگان گرفتند. برخی را متوقف کرده اند ارسال پول به جز مقدار کمی برای حفظ خانواده خود را. دیگران با توجه به برش روابط به طور کامل با یک کشور فاسد آنها می گویند تا به سرقت از آنها را از آینده.

“اگر شما یک لبنان با توجه به بازدید از این تابستان شما فکر می کنم در مورد آوردن تنها آنچه شما نیاز به صرف در حالی که وجود دارد نه یک پنی بیشتر گفت:” حسن فضل الله که زندگی می کردند از سال 1997 در دبی, جایی که او تاسیس یک مشاوره آژانس با نام تجاری سالن.

“من شک دارم کسی به فکر سرمایه گذاری در اقتصاد به ویژه هنگامی که شما می دانید گیرنده است و نه شایسته این کمک” او گفت:.

هنگامی که یک چراغ آزادی رشد بازار و زیبا زندگی, لبنان است که درد و رنج بدترین بحران اقتصادی خود در تاریخ مدرن است. ارز محلی دهکدهای از دست داد حدود 80 درصد از ارزش خود در برابر دلار در بازار سیاه از اکتبر و در ادامه به جست و خیز کردن روزانه است. بانک ها را پایین نگه داشته در برداشت و انتقال از دلار ایالات متحده است. قیمت مواد غذایی افزایش یافت, کسب و کار و خانواده های پرتاب شده است به بی نظمی حقوق و پس انداز به سرعت در حال ناپدید شدن و بیکاری است رسید.

بحران ناشی از دهه سیستماتیک فساد و سوء مدیریت. عمومی سرخوردگی منفجر شد و به تظاهرات خیابانی در ماه اکتبر خواستار کل رهبری بروید. در حال حاضر یک اسلاید به خشونت می ترسید میان نصب فقر و تنش های فرقه ای.

هنوز رهبران سیاسی به نظر می رسد تمایلی برای عمل به جای squabbling و تجارت سرزنش. مذاکرات با صندوق بین المللی پول بیش از یک نجات باید شک و تردید عمل بیش از ناتوانی در اجرای تعهدات به مبارزه با فساد و ایجاد اصلاحات.

برای سال میلیون ها نفر از لبنان خارج از کشور کمک نگه داشتن سرزمین مادری خود شناور با ارسال حواله که یک بار به مبلغ 12.5 درصد از تولید ناخالص داخلی.

سیاستمداران لبنانی هستند و شفاعت آنها برای آمدن به نجات دوباره. نخست وزیر حسن دیاب در روز سه شنبه به نام آنها به “بیا با دلار است.” مسیحی و رهبر حزب سمیر جعجع بود پیشنهاد هر یک از مهاجرت خانواده در خارج از کشور به “اتخاذ” یک خانواده در لبنان برای 200 دلار در ماه برای دفع گرسنگی. یک نماینده مجلس موجب خشم گفت: لبنان در حال حاضر “ارزان” در تلاش برای جذب مهاجران و گردشگران پس از ارز سقوط.

بازدیدکننده داشته است صفحه اصلی یک تابستان سنت به لبنان برگشت. فرودگاه بسته از اواسط ماه مارس شروع می شود عامل در دوشنبه 10% ظرفیت استقبال حدود 2000 مسافر در روز است.

نبیل ت Monsef معاون سردبیر لبنان یک-روزنامه النهار گفت که او انتظار می رود بسیار تعداد محدودی از لبنان برای دیدار و هر دلار آنها را خواهد شد بر روی توسط بستگان مانند “طلا” به جای تزریق به اقتصاد است.

“مردم لبنان هستند که در معرض سیستماتیک و سازمان یافته سرقت توسط حاکم و بانک ها به صورت روزانه,” او گفت:. “هیچ کس می خواهد برای کمک به این چرخه شوم.”

لبنان یک کشور از 5 میلیون می گیرد عظیم غرور و افتخار در آن مهاجر جامعه – از جمله بسیاری از تجار موفق و مشهور لبنان میراث. نام مشهور در میان آنها هستند مکزیکی نجیب زاده کسب و کار کارلوس اسلیم کلمبیایی شکیرا خواننده مکزیکی-آمریکایی بازیگر سلما هایک لبنان-انگلیسی مدافع امل کلونی و طراحان مد Elie Saab و Reem آکرا.

آنها همچنین شامل خوار سابق نیسان-رنو, رئیس, Carlos Ghosn که فرار کرد ژاپن به لبنان در سال گذشته است.

خارج از کشور تخمین زده می شود در حدود سه برابر این جمعیت در خانه. بزرگ جوامع در همه جا یافت می شود از استرالیا و آفریقا به کانادا, امریکا و اروپا است. در مورد 400,000 لبنان کار در نفت خیز خلیج فارس ،

آنها میلیاردها دلار کمک کرده اند نگه داشتن اقتصاد محلی مایع است. بانک مرکزی نگه داشته است پوند پایدار در 1,507 به دلار از سال 1997 با تشکر سنگین وام در نرخ بهره بالا است. که تشویق شرح برای ارسال پول به خانه, خرید ملک و سپرده گذاری در بانک های محلی.

در حال حاضر پول spiraled به حدود 9000 دلار در بازار سیاه است. کنترل سرمایه قفل شده اند تا دلار در حساب های بانکی متحد هر دو فقیر و غنی در خشم است.

بسیاری از در خارج شده اند دردناک در رسانه های اجتماعی چگونه به ارسال پول برای بستگان و بدون رفتن را از طریق انتقال مغازه ها و بانک های محلی.

“من قطعا توزیع من سخت به دست آورده پول به ما فاسد دولت بر روی صفحه گرامافون نقره ای به طوری که آنها می تواند به تداوم خود فساد” ارسال شده الی کرایه لبنان و پزشک مستقر در فیلادلفیا.

در توییتر موضوع او اظهار تاسف چگونه پدر و مادر خود را که سرمایه گذاری کرده اند تمام زندگی خود را در لبنان در حال حاضر وابسته به خود مهاجرین ،

“من بر روی گوشی های با پدر و مادر من روز دیگر. من مامان را ندیده است من در بیش از یک سال و همه او را نگه داشته و گفته است که ‘خدا را شکر شما در سمت چپ وجود دارد و نه آینده.’ این دل من می شکند زمانی که صدای خود را شکستن.”

در حال حاضر بسیاری از ترس موج جدیدی از مهاجرت از لبنان و طبقه متوسط یک بار جهانی همه گیر متهم و جهان اقتصاد میدارد.

میزبان تلویزیون ریکاردو Karam که حرفه ای ساخته شده از مصاحبه موفق برگشت گفت: لبنان با استعداد جوانان و نخبگان کسب و کار هستند که مانع از موفقیت در کشور خود را دارند.

“در میان این بحران … من غمگین فقدان هر گونه چشم انداز برای بهره مندی از این نخبگان” او ارسال شده است. “به جای فرمان کشتی سکان رها شده است به کسانی که یک روز وارد زباله دانی تاریخ است.”

آقای فضل الله به دبی مشاوره مدیر عامل شرکت گفت که او هنوز هم در نظر بگیرد که آیا به تابستان خانواده سفر به لبنان. به نظر او خود را خوش شانس – او موفق به انتقال پس انداز خود را از لبنان در ماه سپتامبر درست قبل از بحران آغاز شد.

او می گوید که پس از آنچه که به طور موثر یک طرح پونزی آن را در سال قبل از مردم به دست آوردن مجدد اعتماد به نفس در لبنان موسسات و بانک ها, اگر در همه.

“شما نیاز به ایمان اعتبار و اعتماد این کشور برای شروع دوره نقاهت,” او گفت:. “آنها وجود ندارد.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>