Coco Chanel در زمان جنگ: او در همه زمان ها ‘نرم افزار-شانل’

در ابتدای فصل از “شانل Riviera: وزرق برق, انحطاط و بقا در صلح و جنگ 1930-1944” ما در احاطه درام و شایعات بی اساس چرخش در اطراف طراح مد Coco Chanel. تنظیم Riviera فرانسه از دهه 1930 یک “پر زرق و برق طلایی خورشید پر از خط ساحلی معروف برای مهار نشده لذت” را به عنوان مورخ Anne de Courcy توصیف آن است.

این idylls و افراط است که مصرف زندگی ثروتمند هر چند به زودی تغییر به دور گریمر نگرانی از جنگ جهانی دوم پیشرفت از یک سایه شوم به یک واقعیت وحشتناک.

قبلا با فشار دادن موضوعات – King Edward VIII abdicating تاج و تخت برای عشق والیس سیمپسون, Chanel, کسب و کار رقابت با Elsa Schiaparelli – راه را برای آلمان خیره کننده نقض Maginot Line و ناامیدی از سال 1940 فرانسه و آلمان آتش بس است.

“فرانسه را شکست داد و تنها پس از شش هفته از مبارزه است. زمانی که او آموخته این Chanel به اتاق او رفت و گریستم” de Courcy می نویسد.

De Courcy نویسنده چندین کتاب دیگر در اشراف و در همان زمان دوره پر از کتاب با boldfaced نام که آباد Riviera مانند پابلو پیکاسو و سامرست موآم همراه با جامعه وارثان و heiresses که کمی شناخته شده امروز. شانل در میان مشاهیر مشهور برای هر دو انقلابی زنان لباس خط و برای او eponymous عطر. او فراهم می کند یک نقطه کانونی برای کتاب می آید نه به عنوان یک قهرمان و نه یک تبه کار.

اقامت در پاریس در ریتز که Maginot Line عبور, Chanel, فرار از شهر همراه با میلیون ها نفر از دیگران هر چند در سبک های مختلف: “پرداخت قبض به صورت دو ماه قبل او در سمت چپ او راننده خودرو به عنوان او آبی Rolls-Royce شده اند که بیش از حد آشکار گرفتن با چند تا از کارکنان زن به دنبال پناه در جنوب.” (وقتی که او برمی گرداند او اعتنا نمیکند به زندگی در میان نازی ها در ریتز و de Courcy می نویسد: “عجیب و غریب هر چند آن را برای تلفن های موبایل به شانل جنگ بود یک وقفه به جای یک زندگی یا مرگ تعارض است که در آن یکی تا به حال به را انتخاب کنید یک طرف و یا دیگر.” در یک نقطه شانل تلاش برای “عمل به عنوان واسطه در صلح بین متفقین و متحدین” و او گرفته شده است در پایان جنگ در برای بازجویی به عنوان یک پتانسیل همکار. (او ممکن است فرار کرده اند قصاص در بخشی به دلیل او تا به حال ارائه شده هر آمریکایی GI رهایی بخش, پاریس, بطری, Chanel No. 5.) در پایان de Courcy اشاره می کند که “چقدر و تا چه حد شانل همکاری است که هنوز هم یک موضوع برای حدس. … آنچه مسلم است این است که در حالی که او در هر دو طرفدار انگلیسی, و نرم افزار-فرانسه او بالاتر از همه طرفدار Chanel.”

در حالی که برخی از هموطنان جت-setters نمایشگاه شجاعت و وفاداری در طول جنگ شخصیت های کتاب که به نمایندگی از Riviera تمایل به آنهایی است که هرگز به نظر می رسد در جامعه صفحات.

برخی از داستان های خود را کشیده شده از فایل های ید و شم به یاد هولوکاست مرکز در اورشلیم و از مقالات و تاریخ شفاهی در دیگر archives.

آنها شامل جان شجاعت از شخصیت های مانند هانری کورب یک مرد جوان یهودی که با استفاده از “آهسته و پر پیچ و خم byways فرانسوی بوروکراسی” برای فرار به خوب است. او می پیوندد مقاومت که “ورود در دو Citroëns و تهدید آن گارد با Sten تفنگ آنها حمله یک کارخانه اسلحه در سنت اتین برای اسلحه.”

چندین نوشته های دفتر خاطرات از الیزابت فاستر “سالمندان آمریکایی محدود به دلایل بهداشتی به آپارتمان خود در هوشمند بخشی از خوب است.” او می نویسد: از “کمی وحشتناک اطلاع” که به نظر می رسد تقریبا روزانه در روزنامه “به نام مردان شات منظور از فرمان بالا است.” نگاه ما به حساب سرد 600 یهودیان گرد در جایی که “اسیران همراه شد و به قطار با کودکان به عنوان جوان به عنوان سه جدا از مادران و ژاندارم با استفاده از باتوم و شیلنگ” حمل به بدنام نقطه خروج برای اردوگاه کار اجباری آشویتس.

ثروتمندان متفاوت از من و شما به عنوان اسکات فیتز جرالد (یکی دیگر از Riviera بازدید کننده) بود اعتبار می کند و این کتاب نشان می دهد که صادق است و حتی در زمان جنگ.

زمانی که انید Furness های “بدنام” و خیره کننده سوم از ثروتمند افسانه ای پروردگار Furness باید جوش کردن شمع, صابون, صرفه جویی در او اندک جیره غذایی برای دختر و بیمار شوهر او نیز unironically معتقد است که “هرگز در تاریخ زندگی زنان بوده است به طوری که بد لباس می پوشد.”

به نظر می رسید یک مدت زمان طولانی de Courcy نوشت: “از آنجا که در روز کمتر از یک سال قبل زمانی که انید تا به حال گذاشته پشت مجلل در بستر او در لندن درمانگاه پس از یک جراحی کشیدن صورت او یوزپلنگ سامانه در سراسر او را به طور جدی نگرانکننده معروف سر آرچیبالد McIndoe هنگامی که او آمد تا ببینید که چگونه او بیمار بود ، (در انصاف اینید نیز در نهایت کمک می کند تا متفقین فرار زندانیان.)

De Courcy نمی کند و قاضی او افراد, اما به نظر می رسد عمیقا با آنها آشنا توصیف صحنه با چنین اعتماد به نفس و صمیمیت خواننده است که عملا مشاهده آنها را از طریق یک روزنه. حتی به صورت نسبتا جزئی از شخصیت ما یاد زنده اطلاعات در مورد موضوعات از محوطه سازی خود را به خود را رسوا و گیرایی از حیوانات خانگی (تا به حال یک “باطل نر lemur با سوزن تیز دندان”) به صفحات (فلورانس گولد یک دوست و مشتری شانل را نگه داشته و انبوهی از “آفرین چینی گل-تزئین ظروف” در شربت خانه برای تغذیه قابل توجه در آمار و ارقام مانند ماتیس و کولت در حالی که “[s]یش در نقره کمد یک دوجین فوق العاده بشقاب نقره ای ساخته شده در سال 1770 برای کاترین را به یکی از مورد علاقه خود را.”)

این کتاب شامل طولانی کتابشناسی و گواهينامه صفحه اما خاص پانوشت گذاشته اند درمان: من به خصوص می خواستم به دانستن چگونه de Courcy یافت معمار شاغل “حیله گری و تقسیم دوم زمان ارزش یک نمایش مسخره” به اندازه یک مشتری “عظیم کفل” به صورت یک اسلاید است که کاهش یافته و از او قلعه را در استخر شنا به دریا.

ترکیبی از طنز و ترسناک می تواند discombobulating همراه با تکه تکه روایت: یکی از شخصیت معرفی شده است با سرد نبوت در مورد سرنوشت او به عنوان مثال ما نمی شنیدن بیشتر تا نبوت است انجام بیش از 100 صفحه بعد.

هنوز هم ما در حال هشدار داد این رویکرد در اوایل: De Courcy متحده در مقدمه که او قصد نوشتن یا یک بیوگرافی از شانل و یا یک حساب کاربری از Riviera اما فقط به گفتن داستان از سال زمانی که Chanel summered وجود دارد. این یک فریم دستگاه از فضا و زمان ساخت برای جذاب لوله شکل نما از یک داستان – یکی که با این نسخهها کار به دلیل زرق و برق از هر قطعه منحصر به فرد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de