درشت خوب است: سیاست مواد غذایی می تواند کمک به غلات مانند bajra ragi و ذرت را قوی گشت

اولویت نسبت درشت دانه غلات مانند bajra ragi ذرت و hayr بیش از آب guzzling برنج در تجدید نظر در حداقل حمایت قیمت kharif محصولات سیگنال جهت روشن برای کشاورزی در هند. عظیم آب های زیرزمینی بهره برداری و انحراف آب رودخانه برای آبیاری اثبات غیر قابل تحمل. بخش های بزرگی از هند روبرو هستند بیابان زایی. انتقال به کوتاه مدت millets با آب کمتر نیاز و تحمل به خشکی آب و هوای بسیار دیر شده است. درشت غلات نیز بسیار مغذی در نتیجه المل لی به بهتر پرداختن به سوء تغذیه مشکل بیش از حد.

Bajra ragi ذرت و hayr به دست آورده اند افزایش هر quintal از 150 تومان, 145, 90 و 70 به ترتيب برابر فقط 53 تومان برای برنج ، حبوبات و دانه های روغنی نیز دریافت خوش تیپ MSP را افزایش می دهد که به نفع محصول تنوع. مختلف یارانه ها از جمله MSPs شده اند سرزنش برای جهش از کشت برنج در مناطق تحت تنش آب. بنابراین افزایش سرعت از MSPs به disincentivise برنج بدون اراده سیاسی به طور کامل جایگزین بازار تحریف دستورالعملهای عملیاتی استاندارد با درآمد پشتیبانی طرح برای کشاورزان نشان دهنده برخی عقلانی حتی اگر آن را سقوط کوتاه از دوره اصلاح.

برنج را به ثروت تبدیل شده اند در حالی که برای. آن MSP ثبت نام 33% افزایش پس از 2015 برابر 67-69% برای bajra-hayr و 100% برای ragi. کشاورزان گرفته اند توجه داشته باشید از تغییر بادها. اما دولت باید قانع کننده تر است. علاوه بر رد متوسط برنج MSP افزایش پنجاب گفته است که نه چشم پوشی مرکز مالی کسری بودجه افزایش عرضه و در ازای قدرت بخش اصلاحات از برداشت رایگان قدرت به کشاورزان است. با صفر هزینه متصل به بلند کردن برق و آب شاليزار معایب هستند neutralised. پنجاب و هاریانا سنتی بود ارزن رشد مناطق قبل از انقلاب سبز و یارانه کمک کرده برنج و گندم جابجایی آنها است. بازگشت به millets و ذرت و حبوبات و دانه های روغنی خواهد بود واقعا طبیعت در تماس امروز محیط زیست تاکید کرد شرایط.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>