بسته مساجد و جمعیت محدودیت های علامت گذاری به عنوان یک مسلمان در ماه رمضان مانند دیگر

بیروت—کشورهای با جمعیت مسلمان در حال تلاش برای تعادل خطر یک موج جدید در coronavirus عفونت برابر وزن سنت است که شامل گرفتن با هم برای غذا و عبادت در ماه رمضان.

مسلمانان در سراسر جهان آغاز کرده در ماه مبارک رمضان مانند دیگر روز جمعه با مساجد بسته و اجتماعات بزرگ ممنوع برای جلوگیری از گسترش ویروس. اما در روزهای اخیر برخی از دولت ها باید بخشی از لغو محدودیت در حرکت و جلسات.

مؤمنان به طور معمول سریع از صبح تا غروب برای مدت ماه, جمع آوری برای یک وعده غذایی هر شب با خانواده و دوستان و یا جامعه است. آن را نیز یک دوره از خود بازتاب و جمعی عبادت از جمله نماز شناخته شده به عنوان tarawih.

“ما ترس نیست, شادی در ورود ماه رمضان” شیخ شریف Hatem al-Awny روحانی مستقر در مکه عربستان سعودی است. “اما دل ما در حال فشرده با غم و اندوه است که ما محروم از جشن رمضان شب که شامل دعا tarawih در مساجد و جمع آوری با عزیزان!”

مسجد بزرگ در عربستان شهر مقدس مکه ترک بود در اولین روز از ماه مبارک رمضان.

عکس: بندر aldandani/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در این سال tarawih نماز در بسیاری از کشورها انجام خواهد شد در صفحه اصلی به عنوان میلیون ها باقی می ماند قفل شده است و از آنجا که از virus. اقتصادی و فشار ناشی از اقدامات شامل آن اضافه شده است به خلق و خوی یادآوری بسیاری از مسلمانان که به طور معمول صرف بیشتر در مواد غذایی, هدیه, و امور خیریه در ماه رمضان.

هیچ نمازگزاران به حضور در tarawih نماز در مسجد مقدس مکه و مدینه که بود, پخش زنده از عربستان سعودی است. مذهبی ایران, سمینارها و کارگاه های آموزشی که معمولا در مسجد مقدس نیز با حرکت به سیستم عامل آنلاین و دیگر پخش کانال های.

در حالی که عربستان روحانیون بودند سریع به تایید این تغییرات مقامات بهداشتی در پاکستان ابراز کرده اند زنگ پس از دولت خم به فشار از یک گروه پیشرو ائمه برای حفظ مساجد باز که در وضعیت اجتماعی-فاصله دستورالعمل ها را به دنبال دارد.

یک فلسطینی موذن که در تماس با مسلمانان به نماز در تقریبا خالی مسجد در شهر غزه ،

عکس: محمد عابد/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

چالش حصول اطمینان از چنین دستورالعمل ها توجه نشان داده شده بود که دولت در عربستان سعودی و عراق کاسته محدودیت های این هفته است. بازار در بغداد بودند فشار می آوردند با مردم کردن در مواد غذایی در ماه رمضان بسیاری از نقض قوانین در پوشیدن دستکش و ماسک صورت ، مقامات بهداشت در حال حاضر هشدار کامل مستند ممکن است به reimposed.

ساکنان دبی که تا به حال شده نیاز به درخواست برای اجازه به سفر خارج از خانه—و پس از آن تنها برای ملزومات و شرایط اضطراری—در حال حاضر مجاز به ملاقات با دوستان نزدیک و خانواده در گروه های تا 10 نفر است. سالن خدمات نیز در دسترس خواهد بود به عنوان طولانی به عنوان آنها محدود به ناخن و مو است.

“تماس فیزیکی مانند قیاس بغل کردن و غیره. مجاز نمی باشد” با توجه به انتشار قوانین.

اما حکومت در همه کشورها در محل باقی می ماند یک شب هنگامی که دوستان و خانواده می تواند به دیدار یکدیگر پس از شکستن سریع.

حتی در ارتفاع عراق فرقه ای و جنگ داخلی در مردان جمع آوری شده در ماه رمضان شب بازی Mheibis—یک بازی سنتی است که شامل یک حلقه در حال پنهان در دست یک بازیکن با تیم مقابل تلاش برای حدس می زنم که.

عراق روحانی می خواند قرآن در یک مسجد در بغداد.

عکس: murtaja lateef/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

Jassem al-Aswad که سازماندهی در سراسر کشور Mheibis مسابقات در ماه مبارک رمضان گفت که لغو آن در این سال پس از تجدید نظر از مقامات صحی او هزینه $20,000 قرارداد با یک کانال تلویزیونی است که قرار بود به پخش بازی ها.

“Mheibis نیست فقط یک بازی برای ما” آقای Aswad گفت. “این یک سنت; های اجتماعی به معنی اتصال مردم; نماد رمضان است.”

آقای Aswad گفت: او آمده بود تحت فشار از طرفداران به جلو بروید با این مسابقات اگر آنها با پوشیدن ماسک صورت, اما او به آنها گفت که آن را بیش از حد مخاطره آمیز است.

او بازی خود را در این هفته در خانه با یک گروه از شش نفر است. “من نمی تواند مقاومت در برابر او گفت:” پیش بینی دیگران خواهد همان را انجام دهید.

در لبنان و رستوران ها که در سال های دیگر خواهد بود بسته بندی شده با مردم روزه هستند و به جای ارائه به تحویل شب افطار غذا. که به طور فزاینده ای غیرقابل تحمل لوکس برای بسیاری از لبنان بودند که در حال حاضر در تلاطم بحران مالی قبل از coronavirus آورده است اقتصاد کشور را متوقف.

رکود نیست و مؤثر تنها چه مقدار از آنها صرف خود و خانواده بلکه آنچه آنها را به دیگران در ماه رمضان است که به طور معمول با زمان یک موسسه خیریه.

هر سال از اتحادیه عرب یتیم تاسیس شد و در لبنان و در سال 1960 آن را برگزار کرده است سالانه افطار به جمع آوری کمک های مالی برای تقریبا 200 کودک در مراقبت از آن. ضیافت نامیده شده است از این سال محروم پرورشگاه برخی از 15.000 دلار در کمک های مالی استفاده می شود برای لباس و پزشکی است.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

“من استفاده می شود برای کمک زیادی اما من نمی خواهد در این سال به دلیل کسب و کار من را متوقف کرده اند” گفت: Talal خلیفه پرورشگاه معاون رئیس جمهور. “هیچ چیز مشغول به کار بود برای شروع و سپس تاج آمد و زدم از کشور است.”

در کشور همسایه سوریه گرفتار جنگ و تحریم اقتصادی پریشانی است و حتی حاد تر.

این خواهد بود محمد Kadouni اول ماه رمضان دور از خانه. پدر شش است آن را صرف در یک تنگ چادر در شمال سوریه با خانواده اش پس از رانده شدن از خانه توسط دولت توهین آمیز در اوایل این سال است.

اجتماعی فاصله نیست یک گزینه در پر اردوگاه که در آن آواره سوری زندگی می کنند اما آقای Kadouni حتی بیشتر نگرانی های: “یک قرص نان تبدیل به یک رویا,” او گفت:.

اندونزی که بزرگترین جمعیت مسلمان را ممنوع کرده است سالانه خود را از سنت به نام “mudik.” معمولا ده ها میلیون نفر از مردم بازگشت از شهرستانها به خانه و روستا به مناسبت هفته آخر ماه رمضان. اما در این سال دولت را متوقف کرده است و سنت. رئیس جمهور Joko Widodo است تشویق کارگران مهاجر به نام خانه به جای.

یک مسجد در باندا آچه اندونزی در اولین روز از ماه مبارک رمضان.

عکس: chaideer mahyuddin/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در یکی از هند محله های فقیرنشین Fakhruddin شیخ سهام این نگرانی. او استفاده می شود به کار در یک سایت ساخت و ساز در پایتخت ملی دهلی نو, درآمد درآمد روزانه 500 روپیه ($6.50). با مستند او خود را از دست داد کار ساخت آن را سخت به پرداخت هزینه افطار وعده غذایی از میوه ها و شیر و خرما و زنجبیل و آب.

“این بدون شک دشوار” آقای شیخ گفت. “تنها امید این است که حتی به عنوان ما به دنبال اجتماعی فاصله ما همه در این با هم.”

نوشتن به ایزابل Coles در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im