تمیز کننده و در حال حاضر ارزان تر: انرژی خورشیدی ضربان زغال سنگ

این Covid بحران منحرف کردن توجه از عمده دستیابی به موفقیت است که باید ترک همه خندان. آخرین حراج برای 400 مگاوات از انرژی خورشیدی از جمله ذخیره سازی شده است برنده تجدید قدرت با levelised تعرفه Rs 3.52/واحد بیش از 15 سال است. معادل قدرت حرارتی تعرفه شده اند و نزدیک به Rs 4.5/واحد. انرژی خورشیدی مورد ضرب و شتم قرار زغال سنگ بر اساس قدرت توخالی و این کار را انجام دهید حتی اگر مالیات و cesses در زغال سنگ برداشته شد. بخش عمده ای از آینده تولید برق خورشیدی می تواند بدون یارانه.

زغال سنگ حرارتی مبتنی بر قدرت هنوز هم مورد نیاز باشد به عنوان پشتیبان ولی بسیار کمی ظرفیت های جدید مورد نیاز است. در ضمن ناکارآمد پیر حرارتی گیاهان را جایگزین کارآمد جدید. که به معنی متوقف مجازی در آینده تولید گازهای گلخانه ای کربن دی اکسید سولفور جیوه ذرات و آلاینده های دیگر. هند نیازی کربن اضافی مالیات را وادار به تغییر به انرژیهای تجدید پذیر. تغییر در حال حاضر در اینجا.

از انرژی خورشیدی به نگاه یک چشم انداز روشن برای سال پس از قیمت پانل های خورشیدی را نگه می دارد در حال سقوط است. اما انرژی خورشیدی است که به طور معمول در دسترس است تنها 30 درصد از زمان — آن را در دسترس است در شب و یا زمانی که ابرها و آلودگی بلوک خورشید است. با این حال حرارتی کار می کنند 80 درصد از زمان.

در طول روز و هند در حال حاضر بیش از حد ظرفیت قدرت. خورشیدی نسل اولویت قرار داده شده است در حالی که ایستگاه های حرارتی باید به عقب تا غروب آفتاب است. اولویت به انرژی خورشیدی باعث می شود از نظر اقتصادی از آن مستلزم هیچ هزینه های در حال اجرا در حالی که قدرت حرارتی مستلزم هزینه های سوخت. اما حرارتی که پس از فرار از 75% از زمان مجبور به بازگشت به فقط 55-58% به جای افزایش تولید انرژی خورشیدی. این هزینه های پنهان از انرژی خورشیدی نمی تواند از عهده به طور کامل توسط حرارتی بخش است که نیاز به تعرفه های جدید فرمول برای پوشش هزینه های سرمایه در تولید و انتقال زمانی که به زور idled.
در لوله 1200 مگاوات Bhadla پارک خورشیدی در راجستان برنده حراج در سال 2018 شد فقط Rs 2.44/واحد. اما آن را تا به حال هیچ ماده برای ذخیره سازی چیزی کارشناسان تخمین زده شده را اضافه کنید Rs 2/واحد به تعرفه. این بدان معنی است که انرژی خورشیدی بود ارزان تر از برق حرارتی و نمی تواند روشن و خاموش را به عنوان حرارتی گیاهان می تواند.
از این 400 مگاوات معامله برنده تجدید قدرت شامل ذخیره سازی به اندازه کافی برای اطمینان از 80 درصد ظرفیت بهره برداری بیش از یک سال و کمتر از 70 ٪ در هر ماه. این است که نه کاملا 24/7 قدرت است اما به عنوان کارآمد به عنوان قدرت حرارتی و بسیار ارزان تر است. به همین دلیل است که دستیابی به موفقیت.

تجدید قدرت خواهد بود با استفاده از لیتیوم-یون ذخیره سازی باتری برای ذخیره قدرت بیش از حد در طول روز و انتشار آن و بعد از آن برای رسیدن به ظرفیت آن هدف است. ایلان ماسک تسلا قصد دارد به تولید انبوه باتری های لیتیوم یون در یک مقیاس بزرگ تا حد زیادی به کاهش قیمت های خود را. در حالی که در درجه اول طراحی شده برای اتومبیل های الکتریکی مانند باتری را نیز ذخیره انرژی خورشیدی ارزان.

بزرگترین مشکل هندی خورشیدی شرکت در صورت بالا نرخ بهره. این اهمیت زیادی در صنعت با هزینه های سرمایه ای. RBI تا به کاهش نرخ وام اما بانک ها بیش از حد ریسک گریز به قرض دادن به شرکت های خورشیدی که هنوز پرداخت 10-11 درصد سود عمده ای از استقراض خود را از بخش دولتی به اشخاص مانند قدرت مالی شرکت و برق رسانی روستایی شرکت. در مقابل گیاهان خورشیدی در خاورمیانه قرض می تواند در فقط 4 ٪ در پول خود را دارند. اگر شرکت های هندی می تواند دسترسی به پول به عنوان ارزان, هزینه برق به علاوه ذخیره سازی می تواند به سقوط فقط Rs 2/واحد تبدیل رقابت از صنعت هند. هند باید برای این هدف.
بانک جهانی و دیگر آشنایی برای زغال سنگ-مبتنی بر گیاهان است اما علاقه زیادی به انرژی های تجدید پذیر. آن را نمی تواند به من قرض بدهید به طور مستقیم به شرکت های بخش خصوصی. یک راه حل این است که به مذاکره عظیم وام از بانک جهانی به قدرت مالی شرکت و برق رسانی روستایی شرکت اختصاص داده شده برای اعطای وام به شرکت های خورشیدی با یک علامت کوچک است.

بانک جهانی وام به هند را می توان پس دادنی بیش از 19 سال با 5 سال توقف و علاقه در LIBOR (در حال حاضر فقط 0.17% دلار) به علاوه 1.4%. وام های کوچک نیز در دسترس هستند از بانک ها را تمیز فن آوری صندوق و IFC این بانک بخش خصوصی وام بازو. اما گذشته وام های بانکی شده اند کمتر از $100 میلیون – بادام زمینی برای صنعت انرژی خورشیدی است که در حال حاضر نیاز به میلیاردها دلار. بانک باید گام های خورشیدی اعطای وام بسیار.

مشکل: این می تواند ضربه محدودیت در اعطای وام های بانکی به هر یک از کشور است. بنابراین می توان آن را تکمیل بانک قدرت برای تضمین وام های تجاری به بخش خصوصی قدرت به شدت underutilised. که می تواند بریده بریده نرخ بهره. نهادهای جدید مانند BRICS بانک و بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی را می توان شنود گذاشته بیش از حد. که عمدتا چینی اما خب که چی ؟

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>