سیاست آموزش ملی که اخیراً رونمایی شده است، مجسّم استراتژی درخشانی است که نه تنها سیستم دانشگاهی کشور را دگرگون خواهد کرد بلکه یکی از بزرگترین مشکلات هند را نیز حل خواهد کرد.

در واقع، هدف در پشت NEP شده است شکل تدریجی در طول سال. در دهه های گذشته، آموزش و پرورش برای اکثر در کلاس 10 به پایان رسید، هنگامی که شما در زمان آنچه که به نام آزمون Matric. اگر شما واقعا استودیو بود شما ممکن است به کالج بروید برای گرفتن لیسانس یا BCom ، و پس از آن شاید حتی کارشناسی ارشد و یا دکترا ، نادر تر از مدرک گلوله برف در صحرا.

اما برای بسیاری از بزرگ، یک “تصویب Matric” کافی بود برای فرود یک کار و شروع به کار. و اون موقع بود که مشکل شروع شد چون خیلی زود برای تمام گذرهای ماتریک کار کافی نبود. بنابراین مدرسه به کلاس 11 ، و یا آنچه که به نام متوسطه عالی تمدید شد. اما ثانویه بالاتر به اندازه کافی بالا نبود تا جزر و مد پر از بیکاری را به وجود بیاید. بنابراین فرمول 10+2 معرفی شد، که طول مدرسه را تا یک سال دیگر طول می داد.

اما حتی ثابت شد که کافی نیست، و تنها 10+2s، شغل به حال برای BAs و BComs، و یا حتی MAs، چه با MBA ها و دکترا تبدیل شدن به یک ده ده.

بنابراین در حال حاضر دولت یک سیاست جدید آموزش و پرورش که کاملا تضمین پایان دادن به بی کاری و بیکاری را تدوین کرده است. تحت سیاست جدید، مدرسه به چهار بخش یا فاز تقسیم خواهد شد، در فرمول 5+3+3+4: پنج سال آموزش پایه، سه دوره مقدماتی، سه بخش متوسطه، و چهار دوره متوسطه.

همه این ها تا ۱۵ سال اضافه می شود. سیاست پیش بین است که کودکان در سن 3 سالگی شروع به مدرسه می کنند، که ممکن است کمی زودرس باشد، با توجه به اینکه اکثر کودکان در آن سن کاملاً آموزش دیده نباشند. پنج سال یا حتی شش سال، سن مدرسه رفتن تمرینی تر است، یعنی اگر تمام امتحاناتتان را در طول مسیر بگذرید، تا ۲۰ سالگی یا ۲۱ سالگی مدرسه را ترک نمی کنید. آنوقت دوره چهار ساله کالج وجود دارد – از سه سال قبل در صدر قرار گرفته است- بنابراین تا ۲۴ سالیا ۲۵ سالت دانشجو می ماند.

پرتاب در چند مدرک تحصیلات تکمیلی و قبل از اینکه شما می دانید که شما از سن بازنشستگی گذشته و دیگر واجد شرایط برای یک کار.

بیکاری?  توي رفيق ش ميشه

سلب مسئولیت : این مقاله در نظر گرفته شده است به ارمغان بیاورد لبخند به صورت شما. هر گونه ارتباط با رویدادها و شخصیت ها در زندگی واقعی اتفاقی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de