اقتصاد چین مدل ممکن است مناسب برای تماس با ما — ما باید ایجاد خود ما مدل

نارندرا نخست وزیر صحبت بیش از حد وقاحت در مورد توسعه طلبی و بیهودگی در جهان امروز سفارش که به گفته او یک دوره ای از توسعه است که تنها مربوط است. تاریخچه آیا آن را بیش از حد برجسته است که توسعه طلبی شده است از نزدیک مرتبط با اقتصادی مصرانه از کشورها و حاکمان خود غرقه شدن در آن است. بار که واقعا تغییر کرده اما اقتصادی lust از بسیاری از موسسات باقی مانده بیش از حد بالا در دستور کار خود هر چند توسعه طلبی تبدیل شده است منسوخ و از رده خارج. چین قطعا برجسته یکی از این موسسات که به شدت احساس می کند که آن رفاه اقتصادی است که با هدف اقتصادی و در نتیجه سیاسی تسلط بر دیگران. آن, افزایش, اقتصادی, تسلط بیش از بسیاری از آفریقایی و کشورهای اسلامی را به اثبات آن را فراتر از شک. آن حادثه ناگوار در مرزهای ما همراه با آن میبخشد و در تلاش گرفتن در دام بدهی همسایه – پاکستان و نپال و سریلانکا و بنگلادش و غیره – و در نتیجه فراگیر هند با ناراحتی می رود مضاعف اثبات آن را دوباره و دوباره.

هند بیشتر به خصوص با نارندرا عمدتا مستقل احساس برخورد با کشورهای در تعادل مبتنی بر برابری توان آن را به هر یک از این کشورها شده اند که باید جوانه چین با وجود نارندرا رفتن از pampering چین در راه بزرگ ، چین ساخت و دیدن هند به عنوان پیرو آن بود و فقط امکان پذیر نیست. و در میان شدیدترین حملات توسط, تاج, نارندرا ندای Atmanirbhar بهارات و آواز محلی بود فقط غیر قابل تحمل به چین است. مفهوم Jai Jagat بیشتر خواهد بود رفتن به آن. بنابراین با وجود ده-escalations و خلوت در مرز چین صدمه دیده جاه طلبی های خود ادامه خواهد داد به امد و شد زیاد آن و در نتیجه این امر می تواند عاقلانه و محتاطانه به تسریع و سرعت بخشیدن به ادامه بحث و رفع مرز تبادل نقشه و موافقت با آن است. این ممکن است به خوبی زمان می برد اما پس از آن اگر نارندرا نمی خواهد انجام این کار احتمالا آن را در حلق آویز برای ابدیت.

بن بست باعث شده است بسیاری از بحث ها در این کشور یکی از آنها اقتصادی چین موقعیت نسبت به ما و زنده ماندن از مدل چینی از اقتصاد در حال تکرار توسط ما در برابر غرب ، بسیاری از متفکران احساس کردند که مدل چینی است که بیشتر مناسب مناسب برای ما به دنبال با توجه به این واقعیت که اولا هر دو شده اند در درجه اول کشت و بر کشور با تعداد زیادی از جمعیت فقیر و دوم هر دو بزرگ نیروی کار به توان مورد استفاده برای مدل رشد و همچنین بازار بزرگ. آنها همچنین احساس می کنم هر دو کشور را آغاز کرده اند سفر خود را تقریبا به طور همزمان – هند در سال 1947 و چین در سال 1949 و هر دو تا به حال تقریبا همان شرایط اقتصادی در بسیاری از پارامترها در واقع چین عقب هند است. در میان غیر کمونیست کشورهای هند برای اولین بار به رسمیت شناختن چین و ایجاد روابط دیپلماتیک. هر دو کشور را به حال خود پنج سال برنامه به طور همزمان آغاز شده بیش از حد. تا اوایل دهه هفتاد چین شد تا حد زیادی قابل مقایسه با هند از لحاظ اقتصادی و از آن در اواخر دهه هفتاد است که چین در زمان خاموش و پشت سمت چپ هند به مراتب پشت سر.

از لحاظ تاریخی مائو حمایت از اعتماد بنفس و تمرکز بر روی محلی کشت و توسعه و فشرده صنایع و اساسا این بنیاد و میراث کمک دنگ ژیائوپینگ * پست مائو را به لیبرال و صادرات محور اقتصاد است. را در چین فراخوان داده شد در سال 2015 پیش بینی شده تا سال 2025 است. اساسی اخلاق از نرخ رشد اقتصادی چین بوده است تدریجی نوآورانه روش آزمون و خطا با بررسی مستمر دوره اصلاح و حتی توقف و خاتمه ناگهانی دشوار ایده ها در میان است. وجود دموکراسی در پایین آزمایش در وسط و شایسته سالاری در بالا با بسیار محکم و قوی دولت گرفتن بیش از همه آب و برق و حمل و نقل و ارتباطات و امور مالی و رسانه ای. با استبدادی و توتالیتر حزب واحد استقرار کامل وجود دارد صدایی از رویکرد و تداوم سیستم با حداکثر انعطاف پذیری و سرعت تصمیم گیری. ممکن است ارزشمند برای مشاهده میکنیم که پس از تصویب یک کمونیست الگوی حزب واحد حکومت چین نمی تواند روسیه راه و به جای آن یافت می شود در ایالات متحده آمریکا رشد آن جلو راندن موتور. با این حال نرخ رشد کرده است, از اواخر سال, آهسته این سال و ادامه خواهد داد به طوری که در هر صندوق بین المللی پول پیش بینی و چین به شدت در حال جستجو ماندگار با شرکای عمده ذینفعان ایالات متحده آمریکا در حال تبدیل شدن به وقاحت دشمن. چین رویکرد شده است به گسترش ایده ها و گسترش چینی هژمونی با تزریق ایدئولوژی آموزش و بدهی در نظر جذاب به کشورهای آنها را متحدان و پیروان.

این بدیهی است که خواهد شد مناسب به هند در هر صورت دقیقا به دو دلیل یک غالب عامل بودن ما سیاسی حاکم بر سیستم که از یک پر جنب و جوش دموکراسی با یک ساختار فدرال و دو چینی به رشد است و نه بر اساس هر اخلاق و یا دگم آن است که فقط یک عملی جریان ایده های نوآورانه عمیقا ریشه در محلی با شرایط مستمر در دوره اصلاحات و وارونه در راه است. بسیاری از متفکران خود احساس که چینی ها در رشد اقتصادی ممکن است تکرار در هر نقطه به صورت داستان است پر از تناقض و ابهام.

Xi Jinping خود احساس می کند که هر ملتی باید خود را در مسیر توسعه و رشد منحصر به فرد به آن وضعیت و الزامات. اما دو چیز وجود دارد که ممکن است از تجربه چینی – اولا اتخاذ مسیر نوآوری و آزمایش است. هر مفهوم توسعه نیاز به حدی از تجربه و نوآوری در هنگام قرار دادن به عمل است. ما به نظر نمی رسد به تشویق این است که اغلب در نتیجه stalemates و stagnations. ما دستورالعمل های سفت و سخت هستند و اداری هنوز بسته قرمز-tapism. حتی هیچ کدام وجود دارد به تفسیر آنها را در شیوه ای مثبت و در ادامه روشن آنها را در راستای اهداف آنها تدوین شد و در مرحله دوم این ایده البته اصلاح از جمله برداشت و وارونه. ممکن است بسیاری از پروژه ها و یا ایده های که دیده می شود با زمین واقعیت ممکن است به نظر می رسد اتصالات مناسب به این وضعیت است. اگر ما احساس می کنیم که یک گفت: پروژه ظاهرا نیاز به اصلاح و یا حتی به نظر می رسد پیاده سازی آن باید انعطاف پذیری لازم برای اصلاح مناسب و یا حتی سقط در میان است. اما در سیستم ما وجود دارد صدها نفر از برنامه ها و پروژه های که باقی می ماند در مقالات به این دلیل ساده یا آنها نیاز به برخی از تغییرات و یا ممکن است به اجرا و یا احتمالا نمی خواهد در خدمت هدف پیش بینی شده برای. اما در هر صورت اصلاح آنها و یا سقط آنها را بیش از حد دست و پا گیر و یا هیچ می خواهد برای شروع این جریان از پایین به بالا بخش برای تردید یا ترس از اینکه مورد سوال در غیر این صورت.

ماموریت Atmanirbhar بهارات با آواز محلی است که یک تلاش بزرگ. اما به آن نیاز دارد بسیاری از تعهد و تمرکز. محکومیت نارندرا باید منعکس کننده در هر یک از سطوح از بوروکراسی. دولت govts نیز باید بشود تا به مسئولیت صرف نظر از این که کدام حزب قوانین آن دولت است. نخست وزیر خود را شاید به گرفتن ابتکار عمل به نهادینه کردن اجرای ماموریت در تمام سطوح. به خصوص کشت و ابتکارات و MSME تزریق با آن تعاریف جدید ممکن است ایجاد انقلاب در کشور است. هر یک از مناطق و کشورهای خود را منحصر به فرد به عملکرد و نتایج خاص. این منحصر به فرد هستند به درستی مورد مطالعه بیان و سپس ببینید که چه بخشی از ماموریت آنها مناسب و سپس رفتن به فراخوانی و اجرای بخشی.

رویکرد ما به هر یک از برنامه های دولت بیش از حد بازی گاه به گاه است که به طور کامل فاقد هر گونه جدیت در حالی که هر ماموریت ممکن است دیدن نور روز بدون نیاز اشتیاق و اعتقاد راسخ به علت. نارندرا مودی نخست اتحاد را در این موسسات موظف به نظارت بر پیشرفت و بررسی وضعیت در سطوح مختلف نسبت به تکمیل. مگر اینکه دولت ایجاد می کند مورد نیاز صدایی ماشین آلات برای حمل به جلو رویای نخست وزیر در یک قاب زمان ماموریت نمی خواهد عملکرد مورد نیاز نتایج. اجازه دهید از این رو بود متفکرين پیگیری و ساز و نظارت در محل.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im