‘چینی اقدامات بسیار خطرناک … اگر آنها اتخاذ متخاصم تر موضع آن می تواند پیچیده قطعنامه’

تاخت و تاز شده توسط سربازان چینی در بی قراری منطقه مرزی با هند هستند و نه غیر معمول. اما حمله اخیر در Ladakh است که به طور گسترده ای به عنوان فوق العاده. DS Hooda, که به رهبری مهم استراتژیک شمال فرماندهی ارتش هند بین سال های 2014 و 2016 توضیح می دهد که این دلایل به آجی سوره:

چگونه متفاوت است در حال حاضر وضعیت از 73 روز Doklam بن بست از 2017?

برای من آن است که به طور قابل توجهی متفاوت است. Doklam بود موضعی بحران و ما آگاه بودند از خواسته های دو طرف; چینی ها می خواستم برای ساخت جاده و ما نمی خواست که. خطوط قرمز روشن بود. در وضعیت فعلی وجود ندارد وضوح. وجود دارد چند رسوخ در برخی از مناطق مانند Galwan که در آن شده است وجود دارد هرگز یک اختلاف در مورد تراز دلخواه برای لاک زدن. چینی نیت نیز به نظر می رسد مات, اگر چه من باید اعتراف که کسانی که درگیر در مذاکرات دیپلماتیک شاید باید یک تصویر کامل تر.

در ماه گذشته شاهد درگیری در Ladakh و هند. چه چین به خصوص در نزدیکی منطقه لاداخ?

چینی انگیزه بدیهی است که برای تحت فشار هند. ما می تواند حدس و گمان در مورد اینکه آیا آن مرتبط است به محلی تنش همراه لاک در شرق لاداخ یا به بزرگتر ژئوپولیتیک قدرت بازی که در آن چین می یابد خود را فوق العاده ای بین المللی تحت فشار است. من فکر می کنم بیشتر به مسئله حیاتی است که عواقب ناشی از اقدامات. و من فکر می کنم چینی ها اقدامات بسیار مخاطره آمیز با توجه به این که فشار نظامی توسط آنها را بر روی لاک در گذشته (Chumar, Doklam و غیره) نه واقعا موفق بوده است. اگر آنها اتخاذ متخاصم تر موضع این زمان می تواند به پیچیده تر شدن حل و فصل بحران.

ساخت و ساز از جاده در Galwan دره, که متصل به Daulat التماس Oldi هوایی, ماشه برای تداوم?

وجود دارد بسیاری از صحبت در مورد این جاده که باعث جاری بست. واقعیت این است که این جاده جدید نیست و در وجود برای مدت زمان طولانی. پیشرفت های ساخته شده در جاده ها و پل جدید افتتاح توسط raksha mantri سال گذشته اما جاده همیشه وجود دارد. به طور مشابه, شده است وجود دارد بسیاری از زیرساخت های توسعه در حال وقوع در تمام طول هند-چین لاک. این اعتراض توسط چینی ها فقط بهانه ای است که داده می شود زمانی که آنها را مناسب برای توجیه رفتار پرخاشگرانه.

آیا شما فکر می کنم دیپلماسی را در این وضعیت ؟

دیپلماسی است که شاید تنها چیزی که کار را در وضعیت فعلی. زمانی که سربازان در صورت خاموش در برابر یکدیگر در یک سرزمینی مسابقه وجود دارد بسیار کمی را بر روی زمین و در نتیجه جلسات بین مخالفت فرماندهان نظامی خواهد عملکرد محدود نتایج. آن است که بسیار دلگرم کننده به عنوان خوانده شده در مورد اخیر آشتی جویانه اظهارات سفیر چین و اجازه دهید ما امیدواریم که مذاکرات دیپلماتیک می توانید پیدا کردن یک راه خروج از بن بست جاری. اما من فکر می کنم که این می تواند مسافت های طولانی.

با توجه به شما راه حل دائمی برای از standoffs?

راه حل دائمی است و بدیهی است که برای رسیدن به یک درک مشترک از لاک توسط demarcating آن را بر روی نقشه است که می تواند با تصویب هر دو طرف است. اگر که اتفاق می افتد وجود خواهد داشت نه ” برداشت های متفاوت از لاک است که در نتیجه faceoffs و گناهان. این کار نیاز به کمی بده و بستان با هر دو طرف خواهد شد اما نتیجه فوری آرام از مرزها. متاسفانه شده است وجود دارد برخی از بی میلی در طرف چینی و این افزایش می دهد به یک سوء ظن است که آنها مایل به ادامه با استفاده از مرز به عنوان یک نقطه فشار در هند است.

رئیس جمهور خلق چین در دستور PLA به مقیاس آن نبرد آمادگی. در همان زمان چین اشاره کرد Covid-19 برای آن تصمیم به تخلیه شهروندان خود از هند است. ارزیابی شما چیست ؟

من فکر نمی کنم که رئیس جمهور یازدهم را به آدرس PLA یا تصمیم به تخلیه شهروندان خود است خطاب به صراحت نسبت به هند است. من فکر می کنم این یک پیام است که انتقال به جهان وجود دارد که با افزایش تنش های سیاسی به ویژه آمریکا و چین جنگ سرد و پکن به طور کامل آماده برای دیدار با آنچه که رئیس جمهور به نام “بدترین سناریو”.

شما چه ارزیابی از دولت نپال را تهاجمی استقرار نسبت به هند ؟

هر گونه تفاوت که هند با همسایگان خود خواهد بود بدون شک بهره برداری توسط چین و پس از آن برای ما به پل تفاوت های آن به طور مستقیم با ما همسایه است. این مسئله مرز با نپال در Kalapani منطقه جدید نیست و هر دو کشور باید برای حل این متقابلا بدون مجادله و نسبت دادن انگیزه. هند و نپال بسیار قوی اجتماعی و فرهنگی ارتباط و ارتباط خاص است که می تواند مبنای قابل قبول قطعنامه از مشکل است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>