چین weaponisation از آب

“ماهیت آب است که از آن اجتناب ارتفاعات و عجله به زمینهای پست. هنگامی که یک سد شکسته آب آبشار با نیروی غیر قابل مقاومت. در حال حاضر به شکل یک ارتش شبیه آب است. امکان استفاده از دشمن unpreparedness; حمله او هنگامی که او انتظار ندارد آن; جلوگیری از قدرت خود و اعتصاب خود را از پوچی و مثل آب هیچ کدام می تواند در مخالفت با شما.”

—Sun Tzu

قرن ها پیش, Sun Tzu با استفاده از مقایسه بین آب و ارتش به عنوان یک استعاره. امروز لائوس کامبوج و ویتنام و تایلند روبرو هستند عواقب چین weaponisation از آب است. در حالی که جهان با آن مواجه است یک چینی-منشاء بیماری همه گیر عظیم الجثه نسبت این کشورها علاوه بر برخورد با بدترین خشکسالی در حافظه زندگی. منشاء این فاجعه است که اتفاقا دوباره چین است.

اما نمی خشکسالی و سیل پدیده طبیعی?

توانا رودخانه مکونگ است منشاء آن در فلات تبت و جریان پایین دست به میانمار و لائوس و کامبوج و ویتنام و تایلند است. آن در نظر گرفته شده است به یکی از حاصلخیز ترین رودخانه در جهان است و منجر به این کشورها شناخته شده به عنوان ” کاسه برنج از جنوب شرق آسیا است.’ مکونگ را فراهم می کند معیشت و معاش به حدود 60 میلیون نفر از مردم زندگی در آن پایین حوضه. این آبراه رودخانه منطقه را مساعد برای شیلات نیز می باشد.

ناگهان در اواخر سال 2019 مکونگ شروع به رشد خشک است. رودخانه مکونگ کمیسیون است که چین تنها به عنوان “گفت و گو شریک” سرزنش کافی بارندگی در طول فصل بارانی با تاخیر ورود و خروج زود هنگام از باران های موسمی و یک ال نینو اثر به عنوان دلیل.

تاثیر خشکسالی در پایین مکونگ حوضه شده است شدید باشد. تایلند یکی از جهان پیشرو شکر صادرکنندگان است که انتظار می رود تولید تا 30 درصد شکر کمتر از سال قبل است. در ویتنام, خشک کردن از مکونگ منجر به نفوذ آب شور آسیب رساندن به مزارع برنج. در مورد 94,000 هکتار از مزارع برنج به شمار می رود تحت تاثیر قرار به دلیل نفوذ آب شور در سراسر رودخانه مکونگ واقع است. از نفوذ آب شور رخ می دهد که به اندازه کافی تازه آب رودخانه در دسترس نیست به فشار آب نمک و آب دریا تعدی تا رودخانه. آسیب ناشی از این نفوذ آب شور می تواند در دراز مدت.

اما چرا سرزنش چین برای این خشکسالی زمانی که وزیر امور خارجه چین وانگ یی در سفر به لائوس در فوریه اعتراف کرد که چین نیز رنج می برند از شرایط خشک و به اشتراک گذاشته شده از کشاورزان در کشور است.

خیلی خوب.

این بیانیه از وانگ اما مگس ها در صورت از تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که چین نه دچار خشکسالی مانند شرایط است که آن را در غیر این صورت ادعا می شود. دهانۀ آبهای مکونگ در منشاء آن در تبت تا به حال فراوان آب به عنوان معمول است. این بود که فقط با 11 سد چین ساخته شده بود در مکونگ آن صرفه جویی درمصرف آب در این مخازن. چین با استفاده از کنترل از بالادست مکونگ به parch پایین تر کشورهای حوضه. هیچ چیز دیگری می تواند توضیح عادی حجم آب در بالادست مکونگ در چین در حالی که پایین بخشی از رودخانه خشک به میزان قابل cracked بستر رودخانه ها.

در گذشته هر دو کشور چین و پايين دست کشورهای مکونگ به اشتراک گذاشته بود سیل و خشکسالی با هم.

بودن یک “گفت و گو شریک” مکونگ رودخانه کمیسیون قانون در مورد عضو ملت را سد ساخت پروژه های پیشنهادی ارائه شده برای بحث و گفتگو قبل از کمیسیون صدق نمی کند به چین است. آن سد ساختمان دیوانگی است لذا رفته دارد.

فاجعه جملهای است که انسان ساخته شده است.

پس از فتح تبت که بزرگترین headwaters از عمده رودخانه جریان از طریق جنوب و جنوب شرق آسیا و چین unabashedly استفاده از آب به عنوان یک سلاح نق ابزار سیاسی برای سرکوب دیپلماسی است.

با آن سد سازی ورزش است که منجر به بیش از حد قدرت تولید از مکونگ خود چین است محروم سیستم رودخانه در آن جریان طبیعی و در اثر کشتن رودخانه و اکوسیستم آن در پایین دست کشور. امروز تعداد زیادی سد در چین بیش از سدها در سایر نقاط جهان قرار داده است ، چین با استفاده از آب به عنوان یک منحصر به فرد کالا صرف نظر از این واقعیت است که سدها را یک اثر محکم در پایین دست جوامع با تغییر طبیعی سیل و خشکسالی چرخه در نتیجه تاثیر منفی بر اکوسیستم.

برای هند weaponisation از آب مشهود بود در سال 2017, زمانی که در ارتفاع Doklam بحران چین حاضر به اشتراک گذاری داده های هیدرولوژیکی با آن که به نوبه خود منجر به غیر معمول و جاری شدن سیل در رودخانه براهماپوترا در آسام. واقعیت این است که جدا از Doklam هند نیز حاضر به شرکت در اولین کمربند و جاده ابتکار اجلاس در چین موجب صدمه زدن به شی جینپینگ نفس نیز از دست داده است در هر کسی. این امتناع از به اشتراک گذاری داده ها در نقض دو از نظر قانونی الزام آور توافق بین دو کشور. اتفاقا چین بود و هیدرولوژیکی داده ها با بنگلادش در حالی که امتناع از انجام این کار با هند است.

در سال 2018 آب در Siang رودخانه که یکی از شاخه های فرعی از براهماپوترا تبدیل مشکی رنگ خاکستری فقط قبل از آن به هند وارد شدند. در حالی که چینی ها ادعا زلزله در تبت تا به حال منجر به آلودگی آبهای فریب آشکار بود که آب در Siang تبدیل شده بود, کثیف قبل از زلزله. امکان چین دوباره مسیریابی بخش براهماپوترا نسبت به سرزمین اصلی چین است که یک بار به نظر می رسد ظالمانه نگاه کند دیگر, داده اخیر خود یک جانبه اقدامات سرکوبگر در دریای چین جنوبی و خیلی از جزایر مصنوعی. تهدید به براهماپوترا واقعی است که چین در حال حاضر در روند ساخت سدها بیش از دیگر شاخه های لهاسا رودخانه و تبدیل آن به متعدد دریاچه های مصنوعی. تهدید به هند از چین سد ساختمان ماجراجویی قبر است به عنوان آن را دریافت بیش از نیمی از آب رودخانه نشات گرفته از تبت.

چین با پایان آن توجیه به معنی تئوری دارای سابقه جمع در موافقت نامه را با توجه به آن جاه طلبی های ژئوپلتیک. در 1950s چو en-لای beguiled Jawahar لعل نهرو با خود “نقشه” تظاهر به چین نمایش داده می شود هند سرزمین های غربی و بخش شرقی را به عنوان سرزمین خود است. این “نقشه” شد و پس از آن به عنوان عمل انجام شده پس از چین به دست آورده بودند لازم نظامی و سیاسی قدرت است. سال 1962 سیاسی-نظامی فاجعه بود یک نتیجه از این حیله.

هند نباید انتظار داشت که استانداردهای آن نمایش داده می شود با پاکستان و سند آب پیمان. با وجود سه جنگ پس از امضای این پیمان و یک دولت دائم از نامتقارن یا جنگ هیبرید ناشی از پاکستان و هند منتقل کرده است به سمت abrogation از این پیمان به عنوان یک جغرافیای سیاسی ابزار. بی عدالتی از سند آب معاهده نسبت به هند همراه با underutilisation از سهم آب اختصاص داده شده به آن ساخته شده است پنجاب و هاریانا و راجستان به عنوان یکی از مهمترین و آب های زیرزمینی تخلیه مناطق در جهان است.

چین uninhibitedly با استفاده از سدها به عنوان امن خزانه به نگه داشتن آب رودخانه به عنوان سپرده به encashed و به عنوان یک اهرم به جغرافیای سیاسی حل و فصل اختلافات بدون شلیک یک گلوله هنگامی که نیاز ناشی میشود. باور خود را در سان تزو گفت: مقهور ساختن دشمن بدون جنگ به عنوان اوج مهارت” بسیار زیاد است.

جامعه جهانی نمی تواند اجازه می دهد چین و چین به بازی در اطراف با محیط زیست هر بیشتر. زمان به تحت فشار آنها را به خود hegemonistic طرح در حال حاضر. فردا ممکن است خیلی دیر است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>