چین واردات و صادرات دوباره بجای اول برگشتن به کروناویروس محو در جهان و دومین اقتصاد

چین اشتها برای گوشت و دیگر محصولات کشاورزی در ماه ژوئن کمک معکوس کاهش در ایالات متحده-واردات.

عکس: الکس plavevski/شاتر

پکن—چین-واردات از آمریکا افزایش یافت و برای اولین بار پس از کروناویروس جدید پدید آمده در اوایل سال جاری در نمایشگاه پکن پس از همه گیر قدرت خرید حتی به عنوان تنش سیاسی بین دو کشور اقتصاد در ادامه به افزایش است.

چین اشتها برای گوشت و دیگر محصولات کشاورزی کمک کرد واردات چین از آمریکا کالا به پرش با 11.3 درصد در ماه ژوئن سال جاری پس از 13.5 درصد کاهش در ماه مه داده ها از پکن اداره کل گمرک نشان داد سه شنبه. چینی خرید کمک برای محدود واشنگتن کسری تجاری با پکن از یک سال پیش از آن هر چند صادرات چین به ایالات متحده نیز بهبود یافته افزایش 1.4% در ماه ژوئن از سال قبل 1.3% کاهش در ماه مه.

افزایش تنش بین چین و ایالات متحده در جبهههای مختلف از جمله هنگ کنگ امنیتی جدید قانون, ریشه های کروناویروس و پکن ادعای ارضی در دریای چین جنوبی را مشتعل نگرانی در میان اقتصاددانان در مورد وخامت روابط تجاری بین دو کشور.

ژوئن تجارت چهره های, اما نشان می دهد که روابط اقتصادی تا کنون بوده است عایق از جغرافیای سیاسی اختلافات گفت: سرنا ژو یک دلار هنگ کنگ بر اساس اقتصاددان برای Mizuho اوراق بهادار.

با وجود این سختگیری او گفت: “چین هنوز یک بازار قابل اعتماد و یکی از معدود مکان هایی است که در واقع این ویروس را تحت کنترل است.”

حتی پس از حرکت در چین تجارت خارجی می تواند در ماه های آینده در میان ابهامات اطراف coronavirus مبارزه و عوارض آن بر اقتصاد جهانی و همچنین ایالات متحده-چین تجارت تنش Li Kuiwen یک گمرک گفت شنبه.

ردیابی: Coronavirus مورد شمارش

برای تجارت چین با جهان در پکن ژوئن تجارت آمار و ارقام نشان داد افزایش در هر دو مجموع واردات و صادرات در مقایسه با سال قبل از آن منعکس کننده بهبود تقاضا در خانه و خارج از کشور چین و برخی از شرکای تجاری خود به ارمغان آورد و همه گیر تا حد زیادی تحت کنترل است.

چین-واردات از بقیه جهان صعود 2.7% در ماه ژوئن از سال قبل, چینی, آداب و رسوم مقامات روز سه شنبه گفتند که معکوس یک 16.7% رکود در ماه مه و در آینده بسیار قوی تر از انتظار می رود افت 10% با توجه به اقتصاددانان در نظرسنجی قبلی را که توسط وال استریت ژورنال.

صادرات ضمن لبه 0.5% در ماه ژوئن سال جاری در مقابل 3.3% کاهش در ماه مه آداب و رسوم داده ها نشان داد. در ماه ژوئن صادرات بيش از اقتصاددانان ميانه هوا برای 4.3% در سال بیش از سال کاهش است.

اطلاعات دقیق در مورد داد و ستد کالا و کشورهای مبدا در دسترس نخواهد بود تا در اواخر این ماه اما روز سه شنبه داده ها نشان داد چین به طور قابل توجهی ramped تا خرید خود را از محصولات کشاورزی از آن جهانی شرکای تجاری در نیمه اول سال است.

در شش ماه اول سال 2020 چین وارد 2.12 میلیون تن گوشت خوک 1 میلیون تن گوشت گاو و 45 میلیون تن سویا از شرکای تجاری خود که به نمایندگی افزایش 140% 42.9% و 17.9 درصد از مدت مشابه سال قبل است.

خود را در خارج از کشور, خرید سنگ آهن, نفت, ذغال سنگ و گاز طبیعی نیز با افزایش حجم در شش ماه اول به عنوان قیمت کالا سقوط.

همچنین کمک به بلند کردن چین صادرات شد و افزایش تقاضای جهانی برای محصولات الکترونیکی همانطور که بیشتر مردم در آمریکا و اروپا منتقل شده به کار از خانه در طول همه گیر گفت بتی وانگ یک اقتصاددان با ANZ. کاستن از مستندات در بعضی از نقاط نیز افزایش تقاضا برای کالاهای چینی, او اضافه شده است.

با تشکر از خروش در چین, واردات, پکن کلی مازاد تجاری کاهش یافت و به $46.42 میلیارد دلار در ماه گذشته بسیار کوچکتر از مه $62.93 میلیارد شکل و اقتصاددانان انتظارات برای $59.30 میلیارد مازاد.

نوشتن به جاناتان چنگ در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de