اقتصاد چین به نظر می رسد در مسیر بازگشت اما چالش ها باقی می ماند

وال استریت ژورنال جاناتان چنگ توضیح می دهد که این کشور استراتژی به جلو-بار اقتصادی درد در مراحل اولیه این بیماری همه گیر. عکس: Alex Plavevski/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

پکن—چین گزارش قوی دوباره بجای اول برگشتن در سه ماهه دوم سال اجتناب از رکود و قرار دادن جهان در دومین اقتصاد را در مسیر رشد و حتی به کشورهای دیگر در مبارزه با تاثیر از coronavirus بیماری همه گیر.

حال سؤال این است که آیا چین دیده شده از, بازیابی پکن به عنوان چهره های دلهره آور از مجموعه ای از چالش ها از طریق پایان سال: یک coronavirus تجدید حیات در ایالات متحده است که می تواند آهسته اقتصاد جهانی افزایش تنش ها با واشنگتن و گسترده سیل و کاهش قدرت خرید در صفحه اصلی.

روز پنجشنبه چین گفت: اقتصاد خود را رشد 3.2% در سه ماه منتهی به 30 ژوئن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است. این رقم در صدر اقتصاددانان پیش بینی کرده اند و به عنوان شواهدی وجود دارد که پکن تهاجمی تلاش برای مهار این بیماری همه گیر در خانه—هر چند دردناک در کوتاه مدت—را آغاز کرده اند برای بازگرداندن دراز مدت کسب و کار, اعتماد به نفس.

“چین برای اولین بار در و اول: بدترین دوره سه ماهه اول و قوی ترین جهش رخ داده در سه ماهه دوم گفت:” زو Haibin های مستقر در هنگ کنگ رئیس اقتصاددان در چین J. P. Morgan. رو به او گفت: “ارتجاعی خود ادامه خواهد داد—اما حرکت خواهد شد بسیار ضعیف تر است.”

تصمیم پکن به اصل اول بار, درد, با قرار دادن یک توقف به فعالیت های کسب و کار در اواخر ماه ژانویه با ارسال امواج شوک از طریق اقتصاد داخلی. در سه ماه اول سال اقتصاد چین قرارداد 6.8% مارک بدترین سه ماهه از اواسط دهه 1970 و هل دادن پکن سیاست گذاران در ماه مه به قراضه خود را سالانه ناخالص-داخلی-محصول رشد هدف است.

که قمار شروع به پرداخت کردن. حتی در حالی که آمریکا در تلاش چین قوی سه ماهه دوم forestalled فنی رکود به طور کلی تعریف شده به عنوان دو دوره متوالی از تولید ناخالص داخلی انقباض. پی در پی 11.5 درصد رشد در سه ماهه دوم تولید ناخالص داخلی از سه ماهه اول کلی کاهش میزان انقباض در نیمه اول سال فقط 1.6%. تولید صنعتی افزایش 4.8% در ماه ژوئن از یک سال قبل از آن بهبود ماه قبل 4.4 درصد در سال بیش از سال به دست آورید.

صادرات چین به طور خاص شده است یک نقطه روشن حتی در حالی که بقیه جهان در مبارزه با این بیماری همه گیر. از آنجا که چین تا به حال آن کارخانه و در حال اجرا قبل از دیگر صادرات سازمان ملل, چینی, کسب و کار قادر به پر کردن شکاف در عرضه جهانی و گسترش سهم خود را از صادرات جهانی.

برای شرکت های خارجی با عملیات در داخل و خارج از چین کنتراست شده است قابل توجه است.

کارگران در یک کارخانه نساجی در هوایبی چین در روز چهارشنبه. چین قوی سه ماهه دوم forestalled فنی رکود است.

عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

WD-40 شرکت ، سن دیگو-بر اساس ساز از اسم روان کننده گفت: چین فروش در سه ماهه اخیر افزایش یافت 26 درصد از یک سال پیش از آن—به عنوان عملیات در چین به حالت عادی بازگشت—در حالی که کل جهان فروش سقوط 14%.

آندرس Nyström مدیر عامل شرکت Bulten AB سوئدی تامین کننده خودرو بست و گفت: سرمایه گذاران در هفته گذشته که حجم تولید آن در کارخانجات چین “در حال حاضر اساسا بازگشت به قبل از همه گیر سطح” حتی خود آمریکا و اروپا گیاهان در تلاش برای دوباره آنلاین پس از آمدن به متوقف مجازی در ابتدای سه ماهه.

با وجود سیگنال های مثبت اقتصاددانان دیدن مقدار زیادی از علل نگرانی در داده ها. در حالی که کارخانه ها زمزمه دوباره و دلار سرمایه گذاری در حال جریان به اقتصاد مصرف کنندگان چینی—به مراتب بیشتر بخش مهمی از اقتصاد چین از قبلی رکود—که تا کنون نگهداری کیف پول خود را بسته است.

خرده فروشی کاهش یافته است هر ماه این سال و در ماه ژوئن در آنها کاهش یافته است 1.8% از سال قبل—ناامید کننده ” اقتصاددانان پیش بینی برای بازگشت به رشد مثبت—بازتابی از نگرانی های طولانی در مورد بهداشت عمومی و درآمد از دست رفته در طول بدترین مستند بین ماه های ژانویه و مارس.

هفته از جاری شدن سیل گسترده در بسیاری از نقاط مرکزی و جنوبی چین را مرکب بدبختی برای صدها میلیون نفر از مردم عادی ، خطر تازه خوشه در coronavirus موارد نیز همچنان زیر اخیر resurgences در پکن و هنگ کنگ است. رستوران ها و هتل ها و دیگر بخش خدمات کسب و کار در سراسر کشور پیدا کرده اند آن را دشوار است به خصوص برای جستن به عقب لیو Aihua سخنگوی چین اداره ملی آمار گفت: پنج شنبه.

واقعی درآمد قابل تصرف به صورت متوسط چینی شهروند کاهش 1.3 درصدی در نیمه اول سال در مقایسه با سال قبل از آن داده ها را از دفتر آمار نشان داد پنج شنبه پس از 5.8 درصد افزایش در سال 2019. به عنوان یک نتیجه واقعی مصرف سرانه کاهش یافته است 9.3% در سال در شش ماه اول بیش از معکوس سال گذشته 5.5 درصد افزایش یافته است.

و هر چند چین تیتر بیکاری شکل شهری با نرخ بیکاری کاهش یافت و به 5.7% در ماه ژوئن از 5.9 درصد در ماه مه به بازار کار همچنان منبع اصلی نگرانی برای رهبران چین. نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاه سن بین 20 و 24 صعود به یک رکورد از 19.3 درصد در ماه ژوئن خانم لیو گفت.

پوشش نقره ای است که به عنوان بهبود تثبیت و مصرف کنندگان احساس راحتی بیشتری بیرون رفتن دوباره “وجود دارد اتاق را برای بهبود در خدمات داخلی و خرده فروشی” گفت: J. P. Morgan آقای زو با اشاره خاص به بالاتر-خانواده های با درآمد کافی پس انداز.

در یکی از نزدیک تماشا نشانه ای از بهبود تنظیم کننده های چینی روز پنجشنبه گفت که آنها آغاز خواهد شد اجازه می دهد سینما در کاهش خطر مناطق آغاز بازگشایی با محدودیت های پس از ماه از خاموش شدن ناگهانی.

بزرگترین خطر برای چین چشم انداز اقتصادی, اما, می تواند در ایالات متحده, که در آن مقامات ارشد و قانونگذاران از هر دو حزب عمده ramping تا لفاظی علیه چین و تحمیل تحریم های چینی اشخاص پیش از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری.

ایالات متحده نیز در حال مبارزه با یک رکورد افزایش coronavirus موارد متعددی از بزرگترین کشورهای طولانی تر شدن آسیب های اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان و کاهش تقاضای ایالات متحده برای کالاهای چینی.

لیان پینگ اقتصاددان ارشد در Zhixin تحقیقات سرمایه گذاری موسسه, لیست فشارهای خارجی و اقتصاد ایالات متحده به عنوان بزرگترین چالش برای چین بهبود در طول نیمه دوم سال است. “ثبات اقتصاد ایالات متحده برگ یک علامت سوال بزرگ بیش از چین صادرات” آقای لیان گفت.

ژانگ یونگ اجرا می شود که یک کارخانه است که برای بیش از یک دهه صادر کشاورزی و باغبانی ابزار به ایالات متحده بزرگ جعبه خرده فروشان Home Depot , Inc. و لاو Cos. Inc. ، احساس کمی درد از طریق دو سال در ایالات متحده-چین تجارت جنگ است.

اما در این سال همه گیر شده است متفاوت است. آقای ژانگ, 41, گفت: سفارشات از ایالات متحده کاهش یافته است تقریبا 20 ٪ در این سال از مدت مشابه سال گذشته با ثبت نام وانت حتی پس از برخی از بخش هایی از ایالات متحده آمریکا آغاز شد بازگشایی در ماه ژوئن.

“شیوع بیماری در ایالات متحده صدمه دیده اند تقاضای مصرف کننده. واقعا نگرانی به من گفت:” آقای ژانگ که کارخانه در شمال چین به شهر تانگشان استخدام نزدیک به 200 نفر است. “من احساس می کنم مسئول کارگران اما من نمی دانم چه مدت من می توانم آویزان بود.”

نوشتن به جاناتان چنگ در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im