چین سفت گرفتن در هنگ کنگ است اما پکن دادن در تایوان در روند ؟

در یک حرکت قابل توجهی در رابطه با هنگ کنگ ادامه جلسه از چین ملی است و با توجه به قوانین امنیت ملی خاص به منطقه ویژه اداری. قانون زمانی که آن را تصویب خواهد proscribe secessionist و فعالیت های خرابکارانه خارجی دخالت در هنگ کنگ و تروریسم است. اما آمدن در برابر پس زمینه از عظیم هنگ کنگ تظاهرات سال گذشته در حرکت است دیده می شود به عنوان رقیق “یک کشور و دو سیستم’ فرمول است که حاکم منطقه ویژه اداری. پس از همه, هنگ کنگ مینی قانون اساسی و یا قانون اساسی مستلزم ماده 23 که می گوید که این شهرستان باید با تصویب قوانین امنیت ملی. اما این هرگز اجرا به دلیل ترس که استقلال هنگ کنگ برخوردار خواهد بود فرسایش. در حال حاضر پکن گرفتن امور به دست خود و دور زدن هنگ کنگ مقننه برای تصویب قوانین امنیت ملی قانون خود است.

بنابراین می تواند به پکن انجام این کار ؟ البته آن را می توانید. پس از همه, هنگ کنگ بخشی از چین است. هیچ بحثی در این نیست. بنابراین یک قانون تصویب شده توسط دولت مرکزی که مربوط به یک منطقه خاص از چین است. این اصل صادق است در همه کشورها است. درست مثل کشمیر و آروناچال پرادش در حال هند متحده و هند مجلس می تواند تصویب قوانین خاص با توجه به آنها چین می توانید همین کار را برای هنگ کنگ است. اما در نقطه ای از دموکراسی آن است که در حال حاضر روشن است که پکن معتقد است که هنگ کنگ آزادی بیش از حد. تظاهرات گسترده در سال گذشته که منجر به هرج و مرج بسیار تقویت کرده اند این باور است. به علاوه هنگ کنگ شده بود برای مدت طولانی اقتصادی چین دینامو. اما با دیگر شهرهای چین مانند شانگهای و شنژن شاهد شهاب سنگی رشد بیش از دهه گذشته-و-یک-نیمه اهمیت هنگ کنگ در چین محاسبات اقتصادی را کاهش داده است.

آنچه واقعا جالب است زمان پکن حرکت می کند. هنگ کنگ جنبش اعتراضی بود به طور موقت متوقف با توجه به Covid-19 همه گیر و پکن به وضوح دیدم باز اینجا. اما همچنین ممکن است که چین و چینی رهبری تحت فشار است به دلیل دست زدن به این بیماری همه گیر. سوالات مطرح شده حتی در چین اگر دولت وجود ندارد حرکت به سرعت به اندازه کافی برای مهار این بیماری همه گیر. واضح است که مقامات در ووهان تا به حال سعی در بی اهمیت جلوه دادن خطر این بیماری و رهبری مرکزی گرفته شده بود برخی از زمان به قاطعانه عمل می کنند — همانطور که ذکر شده در مقاله قبلی پکن گرفته بود این بار به شکل یک استراتژی برای عایق یازدهم در برابر هر گونه Covid مربوط به انتقاد. در عین حال گسترش Covid در چین و سنگین هزینه های اجتماعی و اقتصادی آن تحمیل شده است افراد از انتقاد.

آن است که دقیقا برای دفع چنین انتقاد — هر دو در داخل و خارج حزب کمونیست چین — که رهبری چین در یک overdrive برای نشان دادن آن است که تبدیل به یک بحران ملموس دستاوردهای استراتژیک برای چین است. هنگ کنگ حرکت به نظر می رسد بخشی از این طرح است. یازدهم می تواند در حال حاضر نشان می دهد که این بیماری همه گیر مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک فرصت برای یکپارچه سازی بیشتر هنگ کنگ با سرزمین اصلی.

اما یازدهم نیز در نظر گرفتن یک قمار در اینجا vis-a-vis تایوان. پکن در نظر دومی تبادل نظر در استان و به دنبال احتمالی الحاق. اما تایوان برخوردار عملا حاکمیت و در حال حاضر یک حزب دموکراتیک مترقی (DPP) دولت است که به روشنی در مورد تشخیص تایوان به عنوان یک دموکرات جمع و جامعه باز است. در سال گذشته یازدهم حتی ارائه تایوان نسخه خود را از “یک کشور دو سیستم” که بود صریحا رد همه احزاب سیاسی در تایوان است.

در واقع به من نوشته اند قبل از اعتراض در هنگ کنگ در سال گذشته به طور مستقیم کمک به سمت ساحل بازگشت به قدرت در تایوان در ژانویه این سال است. و در حال حاضر با هنگ کنگ-خاص امنیت ملی قانون پکن به نظر می رسد به سوزاندن تمام پل با تایوان است. البته این را قبول نمی کند و این harping در الحاق. اما واقعیت این است که بسیار کمی وجود دارد که آن را می توانید انجام دهید در مورد تایوان آزادی است. نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر تایوانی مردم را شناسایی نمی کند با چین — اعداد هستند و حتی بالاتر در میان تایوانی جوانان. و با توجه به تایوان به روابط با آمریکا (حتی اگر آنها ‘رسمی’) چین نظامی حمله به تایوان باقی مانده امکان از راه دور — با وجود نخست وزیر چین لی کچیانگ آخرین تایوان گزارش انداختن اشاره به صلح آمیز الحاق.

در ضمن تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون در اخیر سخنرانی مراسم تحلیف دوباره رد هر گونه ” یک کشور و دو سیستم مکانیزم برای تایوان و برجسته و صلح و برابری و دموکراسی و گفت و گو به عنوان پایه ای برای حفظ وضع موجود در مقطع تنگه تایوان روابط. هم سوال بزرگ این است: آیا یازدهم به خطر انداختن تایوان هنگ کنگ به نمایش دستاوردهای چین و منحرف داخلی انتقاد برای دست زدن به Covid-19?

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>