یک شرکت-بسته سفید و آبی ایستگاه پلیس ساخته شده است برای نظارت بر ساکنان محلی نشسته در کنار یک ساختمان اسلامی در Karakax شهرستان است. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

کاشغر چین—صدها نفر از دور انداخته فلزی فریم های تخت خواب دروغ چندپاره و فاقد تأثیرگذاری در یک گیاهی بسیاری در اینجا پشت به تازگی تخلیه مجدد مرکز آموزش های قومی-اقلیت مسلمانان در شمال غربی چین است. قرمز, برچسب روی آنها را بخوانید: “تشخیص اشتباهات خود اعتراف اشتباهات خود توبه کنند.”

مقامات چینی می گویند هر کس از تکمیل مطالعات خود را در این سایت—که پکن را به عنوان مدارس فنی و حرفه ای. گروه های مدافع حقوق بشر و دولت های غربی می گویند که حدود یک میلیون نفر که اکثر آنها Uighurs اند بازداشت شده در ده ها تن از جمله مراکز در سراسر منطقه در سال های اخیر است.

دولت گفته است: آن است که مبارزه با افراط گرایی است. فعالان مسلمان می گویند هدف این است که برای از بین بردن فرهنگ و دین است.

به تقویت دولت, پیام, رسانه های دولتی پخش تصاویر از مرکز اینجا را رسما به نام شهر کاشغر آموزش فنی و حرفه ای مدرسه با آن تاریک کلاس های درس محروم لخت مبلمان یک بسته نرم افزاری از نارنجی کابل های اینترنت دور ریخته روی زمین.

زنگ زدن سفری فریم های تخت خواب انباشته شده در پشت بسته تسهیلات در کاشغر. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

یک ساعت رانندگی به سمت جنوب یک بزرگتر re-آموزش و پرورش اردوگاه بود و هنوز هم در حال استفاده در اوایل ژانویه با چراغ های روشن و روشن کننده و یک حلقه از بالا دیوار خاکستری. دو سال قبل از مردم محلی به عنوان آن را به عنوان یک مدرسه. لباس گارد مسدود کردن جاده ها توصیف آن را به عنوان چیز دیگری است.

“این یک زندان” او گفت:. “این هرگز یک مدرسه است.”

تصاویری از دو اردوگاه نشان می دهد یک تغییر در دولت رویکرد در سین کیانگ یک گستره بیابان و واحه جوامع و کوه در آستان آسیای مرکزی است که به میلیون ها ترک زبان Uighurs و دیگر عمدتا مسلمان اقلیت.

در طول سفر اخیر خود به چند شهر در اویغوری heartland جنوب سین کیانگ روشن بود که بسیاری از آشکار اقدامات امنیتی به کار گرفته شده در سال های اخیر شده اند نورد پس از چند ماه از بین المللی موشکافی و انتقاد از آمریکا و دیگر کشورهای غربی.

در عین حال, دیگر, در برابر, ظریف, فرم کنترل در محل باقی می ماند.

مرحله جدید

چین رهبری است اضافه کردن لایه ها از پیچیدگی به تلاش خود برای کنترل منطقه در حالی که پوسته پوسته شدن آن بیشتر آشکار اقدامات از جمله خاموش کردن برخی از re-آموزش و پرورش مراکز مانند این یکی در کاشغر.

کاشغر

ایستگاه راه آهن

کاشغر

شهر

کاشغر شهرستان آموزش فنی و حرفه ای مدرسه

کاشغر

سین کیانگ

کاشغر

پکن

KARAKAX

شهرستان

هوتن

چین

شانگهای

کاشغر رودخانه

1 مایل

1 متر

کاشغر

ایستگاه راه آهن

کاشغر

شهر

کاشغر شهرستان آموزش فنی و حرفه ای مدرسه

کاشغر

سین کیانگ

کاشغر

پکن

KARAKAX

شهرستان

هوتن

چین

شانگهای

کاشغر رودخانه

1 مایل

1 متر

1 مایل

1 متر

کاشغر

ایستگاه راه آهن

کاشغر

شهر

کاشغر شهرستان آموزش فنی و حرفه ای مدرسه

سین کیانگ

کاشغر

کاشغر

پکن

KARAKAX

شهرستان

هوتن

چین

شانگهای

کاشغر رودخانه

سین کیانگ

کاشغر

پکن

KARAKAX

شهرستان

هوتن

شهر کاشغر

چین

شانگهای

کاشغر

ایستگاه راه آهن

کاشغر شهرستان آموزش فنی و حرفه ای مدرسه

کاشغر

کاشغر رودخانه

1 مایل

1 متر

منابع: گوگل زمین (تصویر ماهواره ای); استرالیا سیاست راهبردی موسسه (کاشغر محل مدرسه)

یک ظاهر عادی به نظر می رسد به بازگشت به مناطق بودند که پس از گشت های شبه نظامی پلیس و وسایل نقلیه زره پوش و یک بار تا حد زیادی عاری از سن کار اویغوری مردان—اهداف re-آموزش مبارزات انتخاباتی. خیابان-گوشه ایست های بازرسی رها شده اند. مرد جوان خندید و شوخی با دوستان.

صورت-شناخت اسکن دستی و الکترونیکی ID چک هنوز فراگیر گرفتن محل در ورودی مسکونی ترکیبات و ساختمان های عمومی و نه در خیابان. این درگاه به برخی اویغوری خانه هنوز هم مشخص شده با یک کد QR است که پلیس می تواند اسکن برای اطلاعات در مورد زندگی مردم در داخل.

تشخیص حقیقت در سین کیانگ یک چالش باقی مانده است. مقامات محلی بلوک خبرنگاران خارجی از حرکت آزادانه در منطقه به خصوص در مجاورت دوباره اردوگاه آموزش و پرورش. سین کیانگ را تبلیغ اداره نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

محلی اویغوری ساکنان خجالتی و دور از صحبت با خبرنگاران, ترس از مقام قصاص و آن را دشوار است به بیش از مختصر گفتگو با آنها است.

چک های امنیتی مانند این یکی در کاشغر هنوز فراگیر گرفتن در محل مسکونی ترکیبات و ساختمان های عمومی و نه در خیابان. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

اما وال استریت ژورنال در بر داشت چین را رهبری افزودن لایه های جدید از پیچیدگی به تلاش های خود برای کنترل منطقه که برای چندین دهه بوده است در صفحه اصلی به صورت پراکنده خشونت اویغوری-رهبری جنبش های جدایی طلب.

دولت چین را تشویق کرده است امواج از هان چینی از دیگر نقاط کشور به حل و فصل در سین کیانگ به توسعه آن منابع طبیعی و به ادغام منطقه فرهنگی با بقیه چین است. این سیاست ها باید دامن زد قومی از جمله شورش در اورومچی در سال 2009.

در سال 2017, مقامات در سین کیانگ ترکیب شبکه ای از مراکز بازداشت با هدف نظارت Uighurs و قومی قزاق ها به عنوان بخشی از آنچه آن را به نام “مردم جنگ علیه ترور.” زندانیان می گویند که آنها مجبور شدند به مطالعه زبان چینی ماندارین در حالی که در بازداشت و گفت: به رها اسلامی شیوه های.

ایالات متحده آمریکا مجلس نمایندگان در سال گذشته تصویب لایحه تحریم مقامات چینی مسئول کشور سین کیانگ سیاست و برخی از نساجی-صنعت سازمان هشدار داده اند مارک های لباس باید با احتیاط از منابع از سین کیانگ.

در دسامبر سین کیانگ را فرماندار Shohrat Zakir, گفت: همه مردم فرستاده شده به re-مراکز آموزش بود “مطالعات خود را” نشان می دهد این امکانات را تعطیل شود.

آماده سازی برای سال جدید قمری جشن هوتن. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

طیف وسیعی از عوامل به احتمال زیاد منجر به تصمیم به تعطیل کردن برخی از اردوگاه ها و عقب برخی از حضور پلیس از جمله مقامات اعتماد به نفس است که آنها به هدف خود به دست آورد از رقیق کردن تاثیر اسلام گفت: جیمز Leibold, یک کارشناس چینی قومی-اقلیت سیاست در ملبورن دانشگاه لا تروب.

“من فکر می کنم فشار بین المللی بازی های برگزار شده است برخی از نقش” او گفت:. “یکی دیگر از راننده های انرژی و هزینه های ایجاد یک دولت پلیس.”

سین کیانگ را امنیت داخلی گذراندن نزدیک به دو برابر در سال 2017 به 27 میلیارد یوان ($3.9 میلیارد دلار) با توجه به تحقیقات توسط واشنگتن-بر اساس اتاق فکر بنیاد جیمز تاون.

بخش قابل توجهی از این پول صرف ساخت بیش از 7,500 “راحتی ایستگاه های پلیس” در سراسر منطقه است که ساخته شده آن را آسان برای پلیس برای نظارت بر ساکنان محلی و بسیج به سرعت در پاسخ به تهدیدات. بسیاری از کسانی که در ایستگاه در حال حاضر به نشستن خالی خود ویندوز papered بیش از.

یک پلیس صادر شده کد QR یش به خارج از یک خانه در کاشغر. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

خارج از کاشغر در Shule شهرستان پراکندگی از افسران پلیس را تماشا بیکار به عنوان روستاییان به فروش می رسد سبزیجات و زنده گوسفند در یک شاهراه اصلی. در نزدیکی shopfronts باقی مانده غنی شده با میله های فلزی اما مسلح گشت های پلیس یک بار همه جا بود تقریبا ناپدید شد.

در اوج سرکوب جوان اویغوری مردان تمایل به خودداری از جسارت پس از تاریک منصرف همه جا خودرو بازرسی و روال گوشی چک که در آن پلیس وصل پیاده’ گوشی های هوشمند را به یک دستگاه است که آن ها را اسکن فایل ها و برنامه های. شب زنده داری برداشت تا دوباره با نازک شدن نیروهای امنیتی.

در هوتن یک کنترل از راه دور سابق جاده ابریشم شهر مشهور برای آن جید سرد زمستان آب و هوا متوقف نمی اویغوری مردان از گردهمایی در تازه بازسازی زیرزمین سالن بیلیارد. آنها خندید و دودی و سیگار به عنوان شاد هان چینی مالک وارد سیستم کارت شناسایی شماره از تازه واردان است.

هنوز هم اثرات مقامات حمله به عبارات از ایمان اسلامی قابل مشاهده است. تقریبا هیچ مردان ریش به حال یک تغییر مشخص شده از چند سال پیش. و تعداد کمی از زنان دیده می شود می تواند با پوشیدن روسری هر چند برخی از عینک های شل-گره کلاه که تحت پوشش موهای خود را.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما فکر می کنم فشار بین المللی علیه چین ساخته شده است که تفاوت در چگونه پکن در پاسخ? پیوستن به مکالمه زیر.

ترس هنوز هم به نظر می رسد به گرفتن بسیاری از ساکنان شهر. چهره یک جوان اویغوری زن مشغول به کار در یک فروشگاه لباس در هوتن تاریک وقتی پرسید که آیا مردم محلی که قبلا ارسال مجدد به اردوگاه آموزش و پرورش بود و از آنجا منتشر شده است. “من نمی دانم آنچه در آن است,” او گفت: تبدیل دور.

بسیاری از Uighurs زندگی در خارج از کشور می گویند آنها همچنان محروم از اطلاعات در مورد رفاه از بستگان خود را با وجود گزارش از اردوگاه در حال برچیده شد.

Abdulahat Tursuntohti, که پس از فرار یک کارخانه گلدوزی در Karakax شهرستان در خارج از هوتن قبل از رفتن به ترکیه چند سال پیش گفت که او شنیده بود از طریق یک واسطه که خود را مادر و پدر و خواهر در قانون منتشر شده بود از دوباره اردوگاه آموزش و پرورش در پاییز اما که بسیاری از خانواده اش همچنان در بازداشت و یا اختصاص داده شده به نیروی کار در کارخانه ها. او گفت: آخرین بروز رسانی او شده است قادر به گرفتن مورد محل نگهداری آنها در ماه اکتبر.

از آرشیو

پس از قفل کردن به عنوان بسیاری از یک میلیون نفر در اردوگاه ها در سین کیانگ مقامات چینی در حال از بین بردن اویغوری محلات و پاکسازی این منطقه را کشت. آنها می گویند که آنها در حال مبارزه با تروریسم است. هدف: به مهندس یک جامعه وفادار به پکن. تصویر عکس: شارون شیعه. تصویری: Clément Bürge (در اصل منتشر شده 20 مارس 2019)

“من شده اند قادر به تماس با خانواده من برای چهار سال گذشته” او گفت:. “آن را بسیار سخت برای به دست آوردن اطلاعات از Karakax.”

در Karakax مجله خبرنگاران یافت نیم ساخته صنعتی پارک در گوشه جنوب غربی این شهرستان است. یک انتهای پارک حصار بود با دیوارهای آجری و بلند فلزی گیتس که با مته سوراخ کردن بدون نام شرکت. سپاه پاسداران مسدود خبرنگاران از نزدیک گفت: این منطقه خارج از محدوده چون sock کارخانه عامل وجود دارد.

تصاویر ماهواره ای نشان داد که در اوایل سال 2018 سایت برگزار ردیف ساختمان های مسکونی در کنار امنیت بالا ترکیب حلقه دار توسط برج های نگهبانی. دولت ساخت و ساز پیشنهاد شناسایی آن به عنوان یک re-مرکز آموزش.

بسیاری از راحتی ایستگاه های پلیس’ نشستن خالی در حال حاضر که دولت کوچک پشت آشکار اقدامات امنیتی. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

اعلام رسمی در پایان سال 2018 گفت: منطقه ای دولت بودجه می تواند مورد استفاده برای ساخت یک فقر کارگاه آموزشی در رابطه با آموزش مرکز. توسط آخرین تابستان امنیت بالا ترکیب شده بود بازسازی شده با یک رد پای بزرگتر تصاویر ماهواره ای نشان می دهد. ردیف یک طبقه ساختمان با رنگ آبی سقف تا به حال به نظر می رسد در اطراف مرکز گسترش.

یک جوان اویغوری مرد قدم زدن در پارک صنعتی گفت: او تا به حال شده است در یک مرکز آموزشی و در حال حاضر مشغول به کار در این نزدیکی هست. او عینک یک نشان که خود را با مته سوراخ به نام ملی شماره شناسنامه و محل تولد و شناسایی او را به عنوان بخشی از یک کلاس آشپزی. در سراسر سین کیانگ مردم نام کامل و شماره ID اغلب قابل مشاهده در راه است که می تواند در نظر گرفته تهاجم به حریم خصوصی در شرق چین شهرستانها.

“من در یادگیری چگونه به گوشت کباب کباب” مرد گفت.

بسیاری از پارک های صنعتی شد و هنوز هم تحت ساخت و ساز. دانش آموزان محلی رانندگی مدرسه در زمان توقف دور در اتومبیل سفید در اطراف عمدتا خالی از سکنه پارک. جید دستفروشان معترضان در یک پارکینگ خالی, پخش كردن, سبز و زرد سنگ در سراسر زمین است.

مرتبط

  • چگونه چین را متقاعد یکی از ملت های مسلمان را به سکوت در سین کیانگ اردوگاه (Dec. 11, 2019)
  • چین را تهدید می کند مقابله به مثل بیش از پیشنهاد تحریم های ایالات متحده (Dec. 4, 2019)
  • Uighurs استفاده از ویدئوها به منظور جلب توجه به از دست رفته اعضای خانواده (Aug. 22, 2019)
  • اطلاعات آلمان غواص که در معرض چین مسلمان سرکوب (21 مه 2019)

حدود یک دوجین اویغوری روستاییان به کارگردانی مقامات برای جلوگیری از مجله خبرنگاران از نزدیک شدن و روستاییان گهگاه افتاده رو به جلو سعی کنید برای جلوگیری از خبرنگاران از گرفتن عکس. پرسید که چه ترکیب شد و آنها مکرر چند خط در Mandarin: “من نمی دانم که شما هستند” و “این نیست re-مرکز آموزش.”

اویغوری فعالان خارج از کشور باید گفت که بسیاری از کسانی که آزاد شده از اردوگاه های ساخته شده برای کار در کارخانه ها و در معرض مداوم نظارت دیجیتال.

بزرگ هنوز هم فعال اردوگاه در جنوب کاشغر در Shule شهرستان برجسته نگرانی بیشتر برای فعالان: که مقامات را آغاز کرده اند به اتهام کسانی که باقی می ماند در اردوگاه با جرائم جنایی.

Re-آموزش مبارزات انتخاباتی شده است همراه با یک موج از تعقیب با تعدادی از دستگیری جنایتکار در سین کیانگ افزایش نزدیک به 10 برابر در سال 2017 از سال 2016 با توجه به آمار رسمی. Uighurs زندگی در خارج از کشور می گویند که آنها شنیده ام گزارش در سال گذشته از بستگان در اردوگاه بودن محکوم شد.

خارج از این تاسیسات که دو سال پیش تا به حال شده است به نام مدرسه نگهبان گفت: این زندان بود که به تازگی بازسازی شده است. “همه کشورها باید زندان,” او گفت:.

در حالی که حزب کمونیست ممکن است احساس امنیت کافی در موفقیت آن سین کیانگ کمپین برای لغو برخی از آن بیشتر شدیدی اقدامات آقای Leibold از دانشگاه لا تروب گفت: در دراز مدت اجتماعی پیامدهای سرکوب باقی می ماند دیده می شود.

“این تربیت مقدار زیادی از خشم” او گفت:.

یک مرد فروش کباب کدو تنبل در یک شب بازار در Karakax شهرستان است. عکس: اوا Dou/وال استریت ژورنال

نوشتن به اوا Dou در eva.dou@wsj.com و فیلیپ ون در philip.wen@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im