چین قرار می دهد تولید ناخالص داخلی هدف در تاریخ خاکستر گودال

در یک سخنرانی چند سال پیش چین با رهبر چین گفت: رشد اقتصادی بود “مرکزی وظیفه” از حزب کمونیست. چون “موضوع مهم و تعیین کننده آگاهی” او ادعا کرد که حزب اصلی کار این است که پیشرفت مادی. “ما باید مخالفت متافیزیکی راه های تفکر,” او اضافه شده است.

جمعه گذشته این حزب اعلام کرد آن را به حال خود رها شده اصلی ترین معیار برای رشد اقتصادی محصول ناخالص داخلی. پس از سال 1980 این سالانه شمارش از ارزش کالا و خدمات بوده است چین lodestar برای موفقیت و حزب توجیهی برای گرفتن آن بر قدرت است. آقای یازدهم تا به حال حتی وعده داده شده را به دو برابر تولید ناخالص داخلی از یک دهه قبل توسط این ماه ژوئیه صدمین سالگرد حزب را تاسیس.

چرا ناگهانی تغییر از تعقیب یک آمار ؟

این بیماری همه گیر است فروتن چین انتظارات از اندازه گیری پیشرفت با مواد استاندارد. در سه ماهه اول تولید ناخالص داخلی کاهش یافت و برای اولین بار در دهه. آن می تواند پایین ماندن برای برخی از زمان با اختلال چین روابط خود را با بقیه جهان.

در اعلام تغییر لی کچیانگ چین برتر توضیح داد که رشد کم شد قیمت ارزش پرداخت زیرا به عنوان او در تقریبا متافیزیکی از نظر “زندگی ارزشمند است.”

آقای لی گفت: چین تغییر خواهد کرد به اهداف دیگر که او تعریف گسترده به عنوان ثبات و امنیت است. کسانی که شامل بهبود کیفی مانند ساخت شهرستانها لذت بخش تر برای زندگی و کار. “ما سازماندهی غنی فکری و فعالیت های فرهنگی برای مردم ما” آقای لی گفت. “با این تلاش مردم ما خواهد بود پر از شور و نشاط و تلاش به دنبال تعالی و صداقت اخلاقی.”

چین در حال حاضر می پیوندد تعدادی از کشورها و اقتصاددانان در بازجویی های اصلی اندازه گیری پیشرفت و رفاه است. تولید ناخالص داخلی استاندارد – که اختراع شده بود و در دهه 1930 توسط یک اقتصاددان آمریکایی به عنوان یک ابزار است نه یک هدف است – راه دادن به ایده های جایگزین در مورد ردیابی رفاه افراد و جامعه است.

“کیفیت رشد اقتصادی به معنی بیش از آن است که همیشه برای چین و جهان” استفان روچ یک عضو ارشد در دانشگاه ییل نقل توسط دولت چین سرویس خبری سحام نیوز.

چین دارای مقدار زیادی از مدل های جایگزین از سراسر جهان برای قضاوت در مورد پیشرفت است. یکی از شاخص پیشرفت اجتماعی از دانشگاه هاروارد کسب و کار پروفسور مایکل پورتر. این آهنگ 54 شاخص از حقوق شخصی به ایمنی شخصی.

در کتاب جدید خود با عنوان “نوع بشر” هلند مورخ Rutger Bregman باعث می شود یک مورد در برابر این دیدگاه انسان به عنوان “homo economicus.” که مناسب نیست تاریخ بشریت به عنوان خوش مشرب و مناسب و معقول. او استدلال می کند در مقابل اهداف اقتصادی مبتنی بر سادگی در مفهوم مردم به عنوان موجودات خودخواه.

پیشرفت خود را ممکن است بی اندازه. برای بسیاری از منبع آن نهفته است در بی نهایت و ایده های نامشهود. او Huaihong یک فیلسوف در دانشگاه پکن می نویسد که رهبران که “هدف فقط به دست آوردن بیشتر ثروت مادی هرگز قدرت معنوی.”

پکن گام به دور از تکیه بر تولید ناخالص داخلی ممکن است یک گام به سمت تعریف جدیدی از قدرت در چین است. حداقل شناخت رو به رشد است که باریک مواد نمایی از زندگی نمی تواند حفظ یک فرد یا جامعه است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>