زمانی که تصمیم دولت بریتانیا در هفته گذشته به ممنوعیت تمام تجهیزات ساخته شده توسط شرکت چینی Huawei از پادشاهی متحده 5G شبکه آن را در بخش بزرگی از آنجا که واشنگتن آن را می خواستم.

Huawei بالا و تجهیزات مخابراتی-ساز در دنیا تبدیل شده است یک کودک پوستر برای فن آوری چین دلاوری و برای رئیس جمهور چین جاه طلبی برای قرار دادن چین در لبه برش از هوش مصنوعی روبات و خود رانندگی اتومبیل.

دولت ایالات متحده در تلاش است تا مانع Huawei بین المللی گسترش به عنوان بخشی از مبارزه گسترده تر را محدود به چین: در جهان امروز فن آوری تقدم به معنی ژئوپولیتیک تسلط. چندین آمریکا و متحدان تصمیم به ممنوعیت و یا فاز از Huawei تجهیزات استرالیا و ژاپن در میان آنها اما بسیاری از کشورهای دیگر – به خصوص در آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین – خرید از Huawei نه به دلیل آن است که ارزان تر از رقابت.

در حال حاضر همه چشم ها در اروپا, که در آن دولت ها ترجیح می دهند به آنتاگونيزه چین اما نمی خواهید به خطر آمریکا خشم یا نه. اما به پکن و واشنگتن جنگ جهانی فن آوری و رهبری و نه از آنها به احتمال زیاد به ترک مقدار زیادی از اتاق را برای کشورهای دیگر به هدایت یک noncommittal ،

لندن

گاهی اوقات یک تصمیم توسط یک دولت می تواند روشن کردن یک روند مهم در صحنه جهانی است. و پس از آن ثابت کرد این هفته با کانون در حال سقوط در چین درایو به جابجایی ایالات متحده به عنوان رهبر جهان در فن آوری و ارتباطات از راه دور و ایالات متحده در تلاش برای خنثی کردن پکن جاه طلبی.

که برخورد شد و نه تنها به دلیل تصمیم دولت بریتانیا به نوار غول پیکر شرکت چینی Huawei از آن آینده 5G شبکه – عمده گسترش آن قبل محدود تر حرکت می کند برای محدود کردن شرکت نقش است. سیاسی و اقتصادی محاسبات نیز در بازی نیست حداقل بریتانیا نیاز به ایجاد یک جدید بین المللی هویت و نقش در حال حاضر که آن را ترک کرده است اتحادیه اروپا است.

اما آنچه در نهایت نوک فلس به سمت سخت تر هواوی تصمیم گرفته شد تا فشار های خصوصی و دولتی از واشنگتن است.

وجود دارد چندین نقطه از مشاجره بین ایالات متحده و چین در چه برخی از صاحب نظران خواستار پتانسیل شروع یک جنگ سرد جدید. در عین حال بریتانیا Huawei تصمیم بود دراماتیک یادآوری اهمیت رقابت برای فن آوری تقدم است. این نیز نشانه ای از اینکه چرا این جنگ سرد اگر آن اتفاق می افتد متفاوت خواهد بود از decadeslong رقابت با یک قطعا بیشتر low-tech اتحاد جماهیر شوروی.

چین نقش گرفتن

در بسیاری از زمینه های ایالات متحده را حفظ روشن سرب در فن آوری و نوآوری است. با آن دانشگاه ها موسسات تحقیقاتی و فناوری و مراکز رشد – و همچنین بازار-شکل گیری شرکت های اپل و مایکروسافت به آمازون و تسلا – این به نظر می رسد بعید است به تغییر در آینده است.

اما Huawei تاسیس در اواخر 1980s تبدیل به یک پیشرو جهانی بازیکن. در سال 2012 از آن پیشی گیرد و به حال سوئد اریکسون به عنوان تولید کننده برتر تجهیزات مخابراتی. دو سال پیش از آن leapfrogged اپل برای تبدیل شدن به جهان دومین گوشی هوشمند ساز. فقط در ماه گذشته از آن پیشی کره جنوبی سامسونگ به ادعای شماره 1 نقطه.

هر چند اسمی در یک شرکت خصوصی, Huawei بهره مند است از میلیاردها دلار در اعتبارات دولت. آن 5G کیت در نظر گرفته شده است به عنوان حداقل به عنوان خوب به عنوان ساخته شده است که توسط اریکسون و یا دیگر شرکت های غربی. و با آن دولت حمایت آن نیز قادر به تضعیف رقبا در قیمت می باشد.

هواوی یکی از ده ها تن از به طور فزاینده ای موفق چینی شرکت های فن آوری. و آن در حال پخش است نقش بازیگران در جمهوری خلق چین را صریح استراتژی به موقعیت چین در لبه برش از آینده فن آوری برنامه های کاربردی – و نه فقط در ارتباطات اما در مناطقی مانند هوش مصنوعی برقی و self-driving cars, روبات, و سفر به فضا.

در فشار بریتانیا و دیگر کشورها برای حذف Huawei تجهیزات خود را از 5G شبکه های واشنگتن مطرح شده است و اصل نگرانی های امنیتی هشدار داد که چینی ساخته شده در شبکه می تواند پنهان “پشت درب” که از طریق آن اطلاعات حساس را می توان به پکن. تحت قانون چینی Huawei باید به اشتراک گذاری اطلاعات با امنیت کشور خدمات اگر خواسته به انجام این کار.

اما با 21 قرن بنابراین اقتصاد وابسته به تکنولوژی این پتانسیل ژئوپولیتیک پیامدهای چینی پیشرفت شده اند که مشغول واشنگتن به ویژه پس از چین در حال حاضر اعمال نفوذ زیادی بر روی تجارت بین المللی, سرمایه گذاری و توسعه است.

کمربند و جاده روابط

بریتانیا در حال حاضر عضو یک گروه از کشورها به طور سنتی نزدیک به آمریکا از جمله استرالیا و نیوزیلند و ژاپن تصمیم گرفته اند که به ممنوعیت و یا فاز از Huawei تجهیزات. کانادا شده است برگزاری ظاهرا می ترسم که یک تصمیم منفی می تواند به تحریک پکن به بدتر شدن وضعیت برای دو کانادایی این بازداشت پس از کانادا برگزار Huawei اجرایی می خواستم توسط مقامات ایالات متحده آمریکا.

چه کمتر روشن نگاه به آینده است که آیا ایالات متحده آمریکا خواهد شد و یا می توانید اعمال مشابه نوسان در دیگر متحدان سنتی به عنوان آنها خود را Huawei تصمیم گیری. در بسیاری از کشورها این تصمیم در جریان است هواوی را به نفع. این شامل متحده در سراسر آسیا و جهان عرب و آفریقا و آمریکای لاتین که در آن چین موفق به کسب مالی و نفوذ سیاسی از طریق خود کمربند و جاده برنامه از وام و سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی.

در عین حال بسیاری از نزدیک تماشا در ماه های آینده خواهد بود و آنچه اتفاق می افتد در اتحادیه اروپا بزرگترین بلوک تجاری که به مدت طولانی به حال روابط نزدیک با آمریکا اما در جایی که چین ساختمان شده است به طور فزاینده مهم شبکه ای از روابط اقتصادی در سال های اخیر است.

واشنگتن خواهد بود و امیدوار است که حداقل کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شدت محدود Huawei مشارکت در 5G به ویژه از شرکت های اروپایی مانند اریکسون و شرکت فنلاندی نوکیا می تواند به ارائه راه حل های جایگزین. اما تعدادی از کشورهای اروپای شرقی و ایتالیا امضا کرده اند به کمربند و جاده طرح های سرمایه گذاری و ممکن است تمایلی به حذف Huawei.

کلید صدا به احتمال زیاد آلمان. آن است که هنوز روشن نیست که راه را به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا خواهد رفت: آنگلا مرکل صدراعظم به نظر می رسید leery نیاز به انتخاب طرف به عنوان دیپلماتیک و روابط تجاری بین ایالات متحده (آلمان بزرگترین شریک تجاری) و چین (سوم آن بزرگترین) تبدیل شده اند بیشتر خصمانه.

اما به واشنگتن و پکن جنگ جهانی فن آوری, رهبری, نه از آنها ممکن است به ترک مقدار زیادی از اتاق را برای کشورهای دیگر به هدایت یک noncommittal ،

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de