چین Lavishes بودجه در ایالات متحده دانشگاهیان است که اغلب نمی افشای آن

دانشگاه هاروارد شیمی ساختمان. چارلز Lieber پیشرو دانشمند در دانشگاه بود که به تازگی بازداشت شده به اتهام کتمان بیش از 2 میلیون دلار در بودجه است. عکس: کاترین تیلور/ایسنا

زمانی که مقامات در تگزاس A&M دانشگاه سیستم به دنبال تعیین چقدر, چینی, بودجه دولت, اعضای هیات علمی خود را دریافت می کردند آنها شگفت زده در نتایج—بیش از 100 درگیر شدند با یک چینی استعداد-استخدام برنامه حتی اگر تنها پنج تا به حال فاش مشارکت خود را.

یک گیاه آسیب شناس در تگزاس سیستم که در آن متوسط حقوق سالانه برای چنین دانشمندان به کار گرفته شده توسط دولت است در اطراف $130,000 گفت: مقامات که پژوهشگر تا به حال ارائه شده 250.000 دلار در جبران خسارت و بیش از 1 میلیون دلار پول دانه برای شروع یک آزمایشگاه در چین از طریق یکی از برنامه های استعداد. محقق در نهایت این پیشنهاد را رد کرد با توجه به تگزاس سیستم ارشد تحقیقات افسر امنیتی کوین Gamache, که منجر اخیر 18 ماه بررسی هایی که شده است به دست آورد ستایش از مقامات ایالات متحده.

دستگیری یک پیشرو در دانشگاه هاروارد دانشمند این هفته به اتهام کتمان بیش از 2 میلیون دلار در چین پشتوانه تأکید چقدر جدی پکن در مورد جذب استعدادهای برتر.

چنین بودجه فقط نوک کوه یخ توسط چین را به حساب خود. یک دهه پیش دولت چین متعهد به صرف چه مقدار به بیش از 2 تریلیون دلار امروز به معکوس دیرینه فرار مغزها به کشورهای توسعه یافته در تلاش برای تسلط بر فن آوری های آینده است.

تمام هدف محققان در تگزاس A&M سیستم در حال کار در زمینه های شناسایی شده توسط پکن به عنوان اولویت برای پیشرفت علمی گفت: آقای Gamache. “ما نمی بینیم همان ارائه می دهد برای رشته زبان انگلیسی.”

پکن را رد کرده و تلاش هر سیستماتیک تلاش به سرقت ایالات متحده تحقیقات علمی و رسانه های دولتی گفته اند که ایالات متحده با استفاده از اتهامات فکری-سرقت اموال به عنوان ابزار سیاسی است.

وال استریت ژورنال بررسی ده ها تن از مشابه ارائه می دهد که شامل محققان در دانشگاه تگزاس MD Anderson Cancer Center, دانشگاه اموری دانشگاه کانزاس میشیگان Van Andel موسسه فلوریدا Moffitt مرکز سرطان و در جای دیگر در سال های اخیر نشان می دهد که چگونه هجوم چینی پول jolted به طور کلی پذیرفته شده نمایش از آزادی علمی و امنیت ملی ترک هر دو دولت ایالات متحده و تحقیقات جوامع دست به گریبان شدن با نحوه پاسخ دهند.

دانشگاه هاروارد دانشمند چارلز Lieber چپ دادگاه فدرال در روز پنج شنبه. عکس: کاترین تیلور/ایسنا

چارلز Lieber, پیشگام در فناوری نانو, گفته, امضا قرارداد با همتایان چینی که تحت آن او خواهد بود پرداخت حدود 50000 دلار در ماه به علاوه یکی دیگر از 150.000 دلار در سال برای هزینه های شخصی; او همچنین وعده داده شده و دریافت شده—بیش از 1.5 میلیون دلار برای ایجاد یک آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه تکنولوژی ووهان با توجه به دادستان.

او به طور خاص به اتهام عمدا دروغ گفتن به دولت ایالات متحده محققان وقتی پرسید که آیا او موفق به دریافت چینی استعدادهای درخشان-برنامه ریزی منابع مالی به جای به سادگی حذف اطلاعات در فرم. FBI در طول تاریخ به دنبال مشابه چین مربوط به موارد تنها زمانی که آنها ادعا درگیر سرقت اسرار تجاری معمولا در شرکت های بزرگ بخش. اما این آژانس به تازگی شروع به تعقیب افراد در دانشگاه ها—که در آن تحقیقات زیادی در نظر گرفته شده است به صورت عمومی به اشتراک گذاشته—در کمتر اتهامات از جمله اظهارات نادرست و یا تقلب. یک وکیل برای آقای Lieber کاهش یافته است به نظر پنج شنبه.

در Moffitt مرکز سرطان در تمپا, فلوریدا,., یک محقق گفته جوهر مشابه برای مقابله با دریافت حدود 300.000 دلار در حقوق و دستمزد هزینه های تحقیقاتی و آزمایشگاه فضایی با توجه به یک گزارش داخلی مورخ Jan. 17, 2020, که Moffitt ارائه شده به مجله. او همچنین دریافت $80,000 برای جبران خرید خود را از $200,000 آپارتمان در تیانجین که در آن او وابسته به تیانجین, دانشگاه علوم پزشکی, این گزارش گفت:.

و در دانشگاه تگزاس را MD Anderson Cancer Center, که فدرال پروب قدمت آن به سال 2015 باعث گسترده تر ایالات متحده علاقه چینی استعداد برنامه های چند سال بعد محققان برای MD Anderson گفت: آنها کشف کردند که یکی از مرکز بالا محققان نیز تا به حال یک پست به عنوان دانشمند ارشد در یک آزمایشگاه در چین چینگدائو سرطان موسسه. محققان یک رسانه های چینی گزارش گفت: او موفق به دریافت یک چک 100 میلیون یوان (حدود 14 میلیون دلار) از مقامات محلی با توجه به تحقیقی یادداشت ارائه شده توسط MD Anderson. پژوهشگر Zhimin Lu که نبود نام در این یادداشت کاهش یافته است در پاسخ به پرسش از مجله. این یادداشت گفت که او تکذیب کرد دریافت این جایزه اما این موسسه پیدا نکردم توضیح خود را معتبر.

در حالی که پذیرش خارجی کمک های مالی غیر قانونی مقامات ایالات متحده نیاز محققان به افشای آن هنگامی که تقاضا برای مالیات دهندگان ایالات متحده-حمایت مالی و گفت: عدم انجام این کار می تواند تحریف تخصیص میلیاردها دلار است. آن را همچنین می توانید نتیجه را در “hidden, نقل و انتقالات, از, اطلاعات, دانش و زمان” گفت: Kelvin Droegemeier مدیر کاخ سفید از سیاست علم و فناوری.

یک ماه نوامبر گزارش سنا دائمی فرعی در تحقیقات شامل استعداد-طرح قرارداد الزامی محققان آمریکایی به اعطای حقوق مالکیت معنوی خود را به همتایان چینی و همچنین به نگه داشتن قرارداد خود را محرمانه و هدایت و روشنی از چین “امور داخلی.”

در ژانویه سال 2013 با توجه به شکایت کیفری آقای Lieber تماس در ووهان فرستاده او پنج سال قرارداد برای انجام تحقیقات بر روی یک تکنولوژی که بیش از ایالات متحده و چین در رقابت شدید: “تحقیقات پیشرفته و توسعه نانوسیم مبتنی بر لیتیوم یون باتری با عملکرد بالا برای وسایل نقلیه الکتریکی.”

در بازداشت شنیدن پنج شنبه, دادرس, قاضی ماریان ب کاسه حکومت که آقای Lieber می تواند منتشر و تنظیم از 1 میلیون دلار پول نقد اوراق قرضه است که او باید تحویل در عرض پنج روز کسب و کار. او و همسر او نیز باید خود را تسلیم گذرنامه و نه ترک ماساچوست در انتظار محاکمه و آقای Lieber باید از تماس با ووهان دانشگاه پکن و دانشگاه آکادمی علوم چین. سفر خود را محدود به ماساچوست است.

ایالات متحده موشکافی چینی استعداد برنامه باعث شده است که اصطکاک با بسیاری از مسئولان دانشگاه که طبقه بندی نشده تحقیقاتی که ذاتا مرز و همکاری بین المللی به عنوان یک شبکه مثبت است.

در دسامبر مقاله بررسی تاریخچه چینی استعداد قصد دارد یک استاد بازنشسته در کنگ Hong دانشگاه علم و فن آوری, دیوید Zweig, سوال برخی از دولت ایالات متحده اتهامات در مورد برنامه های. او گفت: “ممکن است تعطیل شدن همکاری در زمینه پزشکی است که یک مشکل جهانی—با وجود چینی سرقت از [مالکیت فکری]—به عنوان این همکاری را به همراه داشت مهم یافته است که باید بهبود سلامت انسان است.”

  • 2008 چین راه اندازی گل سرسبد هزار استعدادهای طرح به استخدام دانشمندان جهانی
  • 2009 استاد دانشگاه هاروارد چارلز Lieber برنده دولت چین دوستی جایزه
  • 2010 چین به منظور بالا بردن هزینه های استعداد توسعه به 15 ٪ از تولید ناخالص داخلی در سال 2020
  • 2012 آقای Lieber گفته امضای قرارداد برای پیوستن به هزار استعدادهای برنامه
  • 2015 آقای Lieber گفته گمراه هاروارد مقامات در مورد دخالت خود را در یک آزمایشگاه
  • 2018 آقای Lieber گفته دروغ به وزارت دفاع ایالات متحده مقامات در مورد چینی بودجه
  • 2018-2019 انرژی وزارت انرژی و موسسه ملی بهداشت مقامات رهبران کنگره و دیگران علنا مورد مداقه قرار دادن چینی استعداد برنامه
  • 2018-2019 چین حذف اطلاعات در مورد استعداد برنامه از اینترنت
  • 2020 وزارت دادگستری اتهامات آقای Lieber با دروغ گفتن به مقامات در مورد مشارکت خود در هزار استعدادهای

ایالات متحده بسیاری از دانشگاهیان نیز با انتقاد بازرسان فدرال برای آنچه که آنها را دیدم به عنوان رفتار تبعیض آمیز با توجه به مجموعه ای از موارد اخیر علیه اتباع چینی و آمریکایی چینی. اف بی آی گفته است که به دنبال مردم بر اساس الگوهای رفتاری نه قومیت. آقای Lieber است که در میان اولین غیر چینی دانشمندان شارژ به تاریخ.

پکن راه اندازی شد هزار استعدادهای طرح—بهترین و شناخته شده از صدها نفر از برنامه های مشابه چینی—در سال 2008. در سال 2010 دولت متعهد به افزایش چین “استعداد استخر” از 114 میلیون تا 180 میلیون نفر از مردم با شروع این سال است. این امر افزایش هزینه های منابع انسانی به 15 درصد از تولیدات ناخالص کشور را. که اندازه گیری این رقم را بیش از $2.1 تریلیون دلار در سال گذشته است. آن شناخته شده نیست, چقدر, چین, در واقع صرف و یا از آنچه در آن واز بین المللی محققان از آن حمایت کرده است.

در موارد متعدد ایالات متحده محققان به نظر می رسد رفته اند از راه خود را برای جلوگیری از افشای چینی بودجه اولیه خود را به کارفرمایان.

سابق دانشمند در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس گناه التماس کرد هفته گذشته به دروغ گفتن به یک محقق در آزمایشگاه مورد مشارکت خود در برنامه استعدادهای.

دانشگاه هاروارد آقای Lieber فرستاده دیپلم در مارس سال 2018 دو روز پس از گفته های گمراه کننده وزارت دفاع محققان در مورد بودجه خود را با توجه به شکایت: “من به دقت در مورد آنچه که من در بحث با دانشگاه هاروارد و هیچ یک از این خواهد بود مشترک با دولت محققان در این زمان است.”

در تمپا Moffitt مدیره و بدنبال آن رئیس جمهور و مدیر ماه گذشته به اتهام پنهان کردن روابط خود را به استعدادهای برنامه ها و چهار نفر دیگر در سمت چپ مرکز سرطان بیش از این مسئله است. رئيس جمهور سابق آلن لیست و مدیر سابق توماس فروشندگان نیست و در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

این Moffitt محقق که گفته دریافت $300,000 شنگ وی متعهد شده بود به کار حداقل به مدت شش ماه در هر سال برای مدت سه سال به کشت اضافی پژوهشگران و توسعه پژوهش های خود را در چین با توجه به داخلی گزارش ارائه شده به مجله و دیگر رسانه ها زیر یک درخواست اطلاعات. بر اساس این گزارش او بعدها گفته محققان داخلی او ترک برنامه در سال 2013—که در این گزارش گفته شد در تضاد با شواهد دیگر. آقای وی نمی تواند نظر رسیده است.

دیگر پژوهشگر هاوارد مک لئود تا به حال فاش شدن Moffitt دخالت خود را با چینی ها استعداد برنامه, این گزارش گفت: اما میزان حمایت مالی که شامل $142,000 سالانه بودجه تحقیق و $149,000 در “start-up” بودجه. حداقل یک ثبت اختراع به نام او ثبت شد در سال 2017 از طریق دانشگاه/Xiangya بیمارستان در چانگشا این گزارش گفت:.

“ما در حال جمع آوری اطلاعات است که به اعتقاد ما روشن کردن این مسائل نشان می دهد که وجود دارد بدون دانستن یا عمدی تجاوزات توسط دکتر مک لئود” خود را وکیل ترزا Van Vliet گفت.

Moffitt گفت: هیچ نشانه ای وجود دارد که تحقیق و یا مراقبت از بیمار در این مرکز تحت تاثير چینی بودجه تحقیق و پژوهش.

در نهایت, Texas A&M سیستم که برنده یک ضد جاسوسی جایزه از وزارت دفاع در سال 2017 شد و ستایش وزیر امور خارجه مایک Pompeo این ماه نشده از کار اخراج هر محققان پس از بررسی هر چند برخی از توافق برای ترک چینی استعدادهای برنامه پس از مسئولان دانشگاه مطرح شده و این مسئله به گفته آقای Gamache.

نوشتن به Aruna Viswanatha در Aruna.Viswanatha@wsj.com و کیت اوکیف در kathryn.okeeffe@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو