داستان خبرچین

در 30th دسامبر 2019 دکتر لی Wenliang یک چشم پزشک کار در ووهان بیمارستان مرکزی با ارسال اولین هشدار در مورد کشنده شیوع کروناویروس به هموطنان خود پزشکان در یک گروه چت. پیام ویروسی رفت در چین و چهار روز بعد او احضار توسط پلیس و مواخذه شد برای ساخت نظر نادرست است که به شدت مختل نظم اجتماعی.

متاسفانه با 10th ژانویه 2020 دکتر لی Wenliang شروع نمایش علائم عفونت کروناویروس و گذشت در فوریه 7 سال 2020 است. مرگ او موجب خشم و انزجار در چین منجر به تحقیقات این کشور در بالاترین آژانس ضد فساد. پس از تحقیقات دکتر لی Wenliang بود تبرئه از اتهامات و اقدامات انضباطی در نظر گرفته شد در برابر پلیس پرسنل. عذرخواهی صادر شده توسط ووهان عمومی اداره امنیت به خانواده دکتر لی Wenliang و آن وعده داده شده به “وجدان رسم درس و بهبود” عملیات خود را.

تعداد کل موارد گزارش شده از Covid-19 332935 با 12955 مرگ و میر (به عنوان در 24 مارس سال 2020).

این است که برای اولین بار در جهان و یا برای چین است.

در سال 2003 سندرم حاد تنفسی معمولا شناخته شده به عنوان سارس ویروس شروع به گسترش در چین است. تعداد موارد سارس بود که زیر گزارش شده توسط دولت چین.

در روز 4 مارس سال 2003 دکتر جیانگ Yanyong چینی پزشک فرستاده یک نامه برای چینی تلویزیون مرکزی – 4 و محفل ققنوس تلویزیون (هنگ کنگ) بیان جزئیات مختلف مربوط به گفت ویروس. پس از آن این اطلاعات ارائه شده توسط دکتر Yanyong کردم به بیرون درز غربی, اخبار سازمان های, و, 8th مارس 2003 روزنامه نگاران از زمان و وال استریت ژورنال تماس دکتر Yanyong. پس از آن زمان اخبار منتشر شده در مقاله داشتن اطلاعات ارائه شده توسط دکتر Yanyong با عنوان “پکن سارس حمله”. این منجر به فعال برخورد سارس توسط دولت چین و در نتیجه مهار این بیماری که همچنین تحت پوشش استعفای شهردار پکن (آقای Meng Xuenong) و وزیر بهداشت از چین است.

دکتر Yanyong گفت که او رفت و با خود ادعا می کند زیرا او می ترسید که “عدم افشای آمار دقیق در مورد بیماری تنها منجر به مرگ و میر بیشتر”.

دکتر Yanyong اهدا شد رامون مگسیسی جایزه به رسمیت شناختن خود را شجاع و جسورانه ایستاده در چین برای حقیقت ترغیب زندگی-صرفه جویی در اقدامات برای مقابله و مهار تهدید مرگبار سارس. تعداد کل موارد گزارش شده از سارس شد 8098 و 774 مرگ و میر.
این دو حادثه روایت یک داستان از فرصتی که در دکتر Yanyong مورد نشت منجر به پایان دادن به گسترش مرگبار سارس در سال 2003 در دکتر Wenliang مورد آن منجر به توبیخ و آزار و مرگ است. عدم وجود کانال های مناسب برای خلاف کاران به گزارش یک حادثه یا وقوع این عظمت ساخته شده است Coronavirus یکی از غیر قابل پیش بینی ترین حوادث دوران ما است. ما نمی تواند درک مقیاس از دست دادن زندگی اقتصادی و بیکاری و غیره. که این ویروس به ارمغان می آورد با خود دارد.

هر دو پزشکان احساس اجبار برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات گفته برای به موقع اقدام برای جلوگیری از در سراسر جهان فاجعه است. ما باید جمعی کار در جهت ایجاد ساده تر و صاف تر و امن تر روش برای خبرچین به گزارش چنین مواردی بدون هیچ گونه ترس از عواقب است.

آن است که آیا دولت و یا سازمان های بخش خصوصی ضروری است برای اطمینان از حفاظت از خبرچین به طوری که جهان در مقیاس بزرگ می کند رنج می برند عواقب سرکوب صدای خود را. امروز ما یک بهداشت جهانی خطر است که باید بر هر جنبه ای از زندگی ما است که می تواند به راحتی مانع شده اند.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de