تعقیب V شکل اقتصاد

ماچو مردان پنهان دلبستگی به شکل V به دلیل این چیزی است که آنها تصور می کنید ، هیچ اتفاقی که نیرومندی است همچنین املای با V.

حقیقت غم انگیز این است که یک V شکل نمی آیند به طور طبیعی. آن است که در نتیجه از بسیاری از خر خر کردن کار به حجاری دور چربی که به طور طبیعی از تجمع در اطراف شکم برای سرخپوستان – نگه داشتن عضلات باب روز از طریق ورزش منظم و خوردن عاقلانه خواستار توقف و قبل از معده سیگنال های آن پر است.

اقتصاد متفاوت است. ممکن بود که FM پرده برداری گسترده برنامه ای برای تسکین درد از تعطیل و بازگرداندن رشد اقتصادی ، ما هنوز نمی داده از آنچه دولت صرف (یک پروکسی برای انجام) در مقابل آنچه در آن گفت: در آن دوره است.

اما ما می دانیم آنچه که دولت انجام داد (صرف) در آوریل سال 2020 است. سپس این مستند آغاز شده بود از مارس 25 و تجربه جهانی بود ریختن از فوریه.

در مارس سال 2020 دولت درآمد درآمد پايين بود – انتظار می رود پس از هند قفل شده بود – در Rs 272 میلیارد به سختی 38% از تومان 949 میلیارد دلار جمع آوری شده در ماه آوریل سال گذشته است.

در مقابل درآمد هزینه در Rs 2.78 تریلیون شد 24 درصد بالاتر از در ماه آوریل سال گذشته است. نیست که به انتظار شما ممکن است بپرسید? پس از همه, اگر درآمد رسید دریافت مختل دولت انتظار می رود به قرض گرفتن و صرف. و شما خواهد بود تا حدی درست است.

برای اولین بار چقدر باید صرف تعیین می شود تاثیر چنین هزینه را در بدهی پایداری. معمول نسبت درآمد هزینه به درآمد رسید برای ماه آوریل در حدود 2.4 X (2019) و 2.5 X (2018). در مارس سال 2020 آن را شگفت آور 10.3 X.

این نتیجه غیر قابل اجتناب است که دولت هزینه های مدیران در خواب بودند در چرخ در حالی که عبور صورتحساب به طور معمول به جای واکنش به شرایط اضطراری جنگ-مانند وضعیت.

خیریه ناظران می گویند ممکن است دولت تا به حال به صرف به دلیل نگاه بدبختی قفل پایین باعث شده است. خوب تعجب, هزینه های عمده یارانه ها (مواد غذایی و کود و نفت) کاهش 76 درصد نسبت به سال گذشته در ماه آوریل و 64 ٪ در مقابل آوریل سال قبل از.

بیشتر هدف های اجتماعی نمی شد دلیل عجیب مخارج در ماه آوریل این سال است.

بیشتر به طور قابل توجهی با وجود همه نام تجاری مورد Rs 100 تریلیون تخصیص بیش از پنج سال برای زیرساخت تخصیص برای CAPEX در مارس سال 2020 بود که 7 درصد کمتر از سال گذشته و 29 درصد کمتر از سال قبل است. به طور قابل توجهی افزایش capex مهم متریک برای ایجاد شغل برای فقرا است. این بود که دید از دست رفته در ماه آوریل است.

آنچه قابل توجهی افزایش یافته است هزینه های پرداخت سود 36% بیش از آوریل سال گذشته و 71 درصد بیشتر از فروردین سال قبل از آن است.

افزایش سطح بهره منعکس کننده رشد مداوم در بدهی های عمومی است که در حال حاضر 70 درصد از تولید ناخالص داخلی. لازم به ذکر است که امکان افزایش سطح بدهی به ناپایدار سطح – به طور معمول فرض می شود 90 درصد برای کشورهای در حال رشد بین 4 تا 6 درصد (در شرایط واقعی) در هر سال – یکی از دلایلی که MOODYS امتیاز ژوئن 2020 کاهش داد هند مستقل ریسک اعتباری امتیاز از Baa2 منفی به Baa3 منفی در تاریخ 1 ژوئن سال 2020 است.

چپ لیبرال ها که می خواهند دولت را به کل گراز در قرض گرفتن و صرف ولگردی و قانونی شکنی باید نگران. پایین درجه با یک چشم انداز منفی نشان میدهد بیشتر کاهش رتبه و در نتیجه در معرض خطر بالاتر حق بیمه برای سرمایه گذاری در هند مگر اینکه کمربند سفت و قابل تخصیص مجدد منابع عمومی نسبت به حمایت اجتماعی (تقاضا ایجاد) و رشد است به فوریت انجام می شود.

اتمام نیمی از انجام اصلاحات (یارانه); بزرگ شدن نیروی کار منافع (در خدمت و غیره) و در حالی که بالا بردن صاحبان توانایی مدیریت سطح اشتغال; آزاد سازی کشاورزی و حمل و نقل سریع در بخش مالی بازسازی و اصلاحات در حال انجام طرح های که نیاز به پا شود تا اگر سرمایه گذاران جهانی برای متقاعد شود در مورد هند رقابت است.

مگر اینکه دولت اولین مجموعه خود را در خانه به منظور ظرفیت خود را به عنوان یک اصلاحات’ مدیر محدود باقی خواهد ماند. یک اصلاح نشده دولت ممکن است صرف بیشتر اما انجام این کار نادرست موجب تورم به جای رشد و زباله به جای هدفمند تزریق سرمایه های عمومی.

بنابراین, آنچه که باید دولت انجام می شود در طول این سال ؟

اول حفظ outlays در CAPEX که بلافاصله تولید شغل – افزایش مبلغ سرمایه گذاری برای MNREGA از Rs 600 میلیارد تومان به 1 تریلیون شد bang-به عنوان “نتیجه گرا هزینه”.

دوم اجتناب وارداتی کالاهای سرمایه ای برای دفاع. آنها هیچ چیز برای اقتصاد داخلی و در حال کشیدن در ذخایر ارز خارجی.

سوم اجتناب از تمام پروژه های جدید برای دو سال آینده و اطمینان از پروژه های موجود کتاب به اتمام است به جای.

چهارم شروع اساسی حکومت اصلاحات به منظور کاهش ضایعات. کاهش اشتغال در دولت اتحادیه. توقف تمام باقي نمانده تا نوآموزان به مدت دو سال تا کادر سازه ها دوباره. سقوط تعدادی از وزارتخانه ها به بیش از سی از هفتاد و سه در وجود امروز.

پنجم باریک پایین نسبت موقعیت برای همه هند افسران سرویس (IAS, IPS, IForestS) و مرکزی خدمات (IForeignS IRS و غیره.) در دبیرخانه اتحادیه به بیش از نیمی از موقعیت موجود در هر سطح از مسئولیت.

این علف هرز را انباشته “در سرویس sinecures” – یک نتیجه از “درجه خزش” که خدمات ملکی استفاده از در حالی که نیروهای مسلح قادر به برای “زمان محدود” تبلیغات درون نخبگان کادر. برای مثال ژنرال را افزایش داده اند به مراتب کمتر از دبیران به اتحادیه دولت است.

ششم زباله در دولت است به طور مستقیم متناسب با مقدار “مقاله” تحت فشار قرار دادند در درون دولت است. منظور آن است که تمام فایل ها به حذف 25 دسامبر 2020 (حکمرانی خوب در روز). همه کار پس از آن خواهد بود دیجیتال. آن را شایع است که NITI Ayog است که در حال حاضر به طور کامل دیجیتال.

اطلاع یک اتش از همه دولت فعلی فایل در 25 دسامبر این سال در Vijay چوک – رهایی بخش ما برای همیشه از دوره آتش سوزی در ادارات دولتی است که مصرف فایل را انتخاب کنید; این peons که دائما آنها را مورد کارکنان که “حفظ” شغل خود را به عنوان “حافظه سازمانی” در صورت عدم وجود یک سیستم دیجیتال از نمایه سازی, ذخیره سازی و بازیابی داده ها برای تصمیم گیری و غیر ممکن است ظلم و ستم از “از دست رفته” فایل.

ما را از دست این وزیر دارایی قرمز بودجه کیسه/jhola/bahi khata و peons پوشش راهروها در ادارات دولتی. نمایندگان مجلس را از دست حجیم کاغذ صندوق که در حال رانش در آنها در مجلس. خروج از سنت دردناک است اما یک گام ضروری در جهت جدید و کمتر بر دوش هند است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>