تغییر مکان روایت از بخش های اجتماعی

بخش های اجتماعی پاسخ به COVID-19 ما ارائه می دهد فرصت برای تغییر چگونه درک مردم غیر انتفاعی کار می کنند.

زمانی که نخست وزیر اعلام کرد در سراسر کشور مستند در مارس 24th او اذعان کرد که چالش پیش رو وضع و چگونه دولت نمی خواهد بود قادر به مبارزه با این جنگ به تنهایی. او اشاره کرد که این چالش خواهد بود به خصوص برای فقرا و که در کنار دولت و جامعه مدنی نیز می تواند کمک به کاهش برخی از مشکلات خود را. وزرای کابینه تکرار این تماس برای جامعه مدنی را فراهم کند. بیش از این هفته به عنوان تصاویر از جمعیت عظیم از کارگران مهاجر در تلاش برای ایجاد راه خود را بازگشت به خانه های خود پدید آمده تماس بیشتر شد فوری.

در مارس 30, تقریبا یک هفته به مستند آمیتا کانت مدیر عامل شرکت NITI Aayog ارسال یک دایره درخواست سازمان های جامعه مدنی به “کمک های اولیه و مکمل تلاش های این دولت و دولت های محلی”. او همچنین تشکر از همه سازمان های غیر انتفاعی که برای خود “کل دل مشارکت در این مهم ملت سازی ورزش است که مستقیمی در اجتماعی و اقتصادی بافت بزرگ ما در کشور است.”

پس از شیوع ویروس ‘بی سابقه بوده است یکی از پر استفاده ترین کلمات است. این جمعی و عمومی درخواست از دولت برای بخش های اجتماعی حمایت نیز ممکن است در نظر گرفته می شود علاوه بر این به فهرست بی سابقه حوادث این دوران. آن می تواند به عنوان تا حدودی با توجه به تلاش های دولت برای سرکوب این بخش از طریق خودسرانه موانع حقوقی, لغو FCRA مجوزو اتهامات بودن “ضد توسعه” و “ضد ملی’. این تماس برای پشتیبانی در یک زمان می آید زمانی که دولت بودند اعمال نفوذ غیر انتفاعی حمایت از انتخابی اما در غیر این صورت به طور موثر ‘باز’ در بخش های اجتماعی.

مقاله مرتبط: ساختمان انعطاف پذیری در توسعه بخش

عدم وجود اعتماد در سازمان های غیر انتفاعی در هند

شکی نیست که سیاست نقش مهمی در کاشت بی اعتمادی عمومی در سازمان های غیر انتفاعی. اعتماد در بخش های اجتماعی در هند وقفه و پشت اعتماد هر دو بخش عمومی و بخش خصوصی است. این یک ناهنجاری که در مقایسه با سایر کشورها: پاسخ دهندگان در بیش از نیمی از 28 کشور مورد بررسی از طریق Edelman اعتماد بارومتر اعتماد سازمان های غیر انتفاعی بیش از هر دو بخش عمومی و بخش خصوصی است.

اما در سراسر کشور و بسیاری از سازمان های غیر انتفاعی نیست و این بی اعتمادی از جوامع است. این دوگانگی نشان می دهد که شکاف در اعتماد ممکن است تا حد زیادی محدود به بخش های کوچکتر از جمعیت البته یکی از قدرتمند—طبقه فوقانی و رسانه های جریان اصلی.

تجلی این شکاف در اعتماد است که اغلب آشکار دهنده در رسانه ها و رفتار. در هند وجود دارد کوتاه بودجه قرارداد تعداد بسیار کمی از موارد محدودیت بودجه و خواسته های بزرگ برای نظارت بر داده ها است. در رسانه های غیر انتفاعی کار است که به سختی تحت پوشش و رهبران غیر انتفاعی به ندرت صدای. از یک منظر این مایه تاسف است که حرف “N-Go” اغلب با دیده شک و تردید.

COVID-19: نقطه عطف

به نقش محوری که در بخش های اجتماعی در حال پخش است در کمک به مقابله با سلامت و اجتماعی و چالش های اقتصادی در هند ایجاد شده توسط COVID-19 همه گیر باعث می شود این یک لحظه مناسب برای ما به آدرس این موانع است.

جامعه مدنی در پاسخ به این بحران شده است سریع و فعال و فداکار. این شامل: nonprofits شروع عملیات اضطراری و برنامه های جدید در عرض چند روز چندین سازمان هدایت و repurposing کارکنان و داوطلبان به فراتر از ماموریت خود را برای ارائه کمک های اضطراری و غیر انتفاعی کارکنان و داوطلبان و fieldworkers قرار دادن خود در خط اول جبهه فقط به عنوان کارگران بهداشت و درمان در حال انجام در سراسر کشور است.

اجتماعی ماموریت محور طبیعت و رسیدن به سازمان های غیر انتفاعی و موقعیت آنها را منحصر به فرد در مقایسه با شرکت ها و دولت ها برای مقابله با بحران و خدمت به کسانی که بدترین آسیب دیده: کارگران مهاجر به بی خانمان ها و فقرای شهری. چندین سازمان های غیر انتفاعی از جمله کسانی که در عملیاتی در مقیاس بزرگ باید خود را وقف کار کردن با برخی از مهمترین محروم جمعیت در برخی از سخت ترین برای رسیدن به مناطق.

رسیدن به اعتماد و ارتباط با جوامع آسیب دیده و ظرفیت برای حمایت از آنها منحصر به فرد است به بخش های اجتماعی به عنوان آشکار است از دولت درخواست برای پشتیبانی. حتی به عنوان سازمان های غیر انتفاعی پاسخ مستقیم به نیازهای اضطراری وجود دارد یک فرصت برای کار به سمت یک تغییر پارادایم در چه بخش های اجتماعی با این نسخهها کار با دولت ها و همچنین عموم روایت و درک در سراسر سازمان های غیر انتفاعی.

مقاله مرتبط: از آن زمان به دوباره چگونه جامعه مدنی درگیر با سیاست

در حال حرکت به سمت یک فرم قوی تر از همکاری با دولت

اولا به عنوان سازمان های غیر انتفاعی کمک به دولت در تحقق مسئولیت های خود را نسبت به شهروندان در بخش اجتماعی می تواند کشف دفاع از تغییرات ساختاری است که بهبود پاسخ دولت در وهله اول.

مثلا متعدد سازمان های غیر انتفاعی در حال ارائه اضطراری, مواد غذایی, حمل و نقل و امداد رسانی به کارگران مهاجر. این سازمان همچنین می تواند به دنبال بهبود کار و پاسخگویی دولت کارگری بخش (برای مثال بهتر استفاده از استفاده نشده بودجه دولت برای ساخت و ساز کارگران) و سیستم توزیع (برای مثال پیشرفت اضطراری پروتکل در استفاده از غلات در مواقع اضطراری) به عنوان بخشی از تلاش های خود را.

در مرحله دوم, سازمان های غیر انتفاعی می تواند اهرم خود را همه گیر پاسخ به سعی و پرورش یک باز بودن در درون دولت برای حمایت از بخش کار با روشنایی ضعیف تابیدن از آن قابل مشاهده بوده است از طریق دولت بخشنامه است.

اگرچه دو طرفه معامله از حمایت بین سازمان های غیر انتفاعی و دولت وجود دارد باقی می ماند یک قدرت قوی و پویا است که می تواند تاخیر و یا تضعیف غیر انتفاعی تلاش. به طور کلی ما صحبت در مورد این قدرت پویا در منابع و مدارک-غیر انتفاعی, روابط, اما کمتر دولتی-غیر انتفاعی روابط حتی به عنوان ذینفعان به طور فزاینده ای آرزوی عمیق تر برای همکاری با دولت است.

با COVID-19 بحران وجود دارد بیشتر باز اذعان نیاز به جامعه مدنی را پشتیبانی توسط بالاترین سطوح دولت. گفت و گو برای ایجاد بهتر ایمان در طول این دوره ممکن است یک راه طولانی در assuaging چالش های ارسال بحران است.

تغییر مکان روایت از بخش های اجتماعی

نیاز وجود دارد و فرصت برای تغییر روایت در اطراف بخش های اجتماعی در هند است. “ضد ملی” و فساد زده تصویر مضرات این بخش است. این محدودیت ورود از پتانسیل تأمین کنندگان مالی—هر دو بالا خالص ارزش افراد به عنوان به خوبی به عنوان هر روز کوچک-بلیط بخشندگان آنلاین از طریق crowdfunding سیستم عامل است. آن را نیز افزایش می دهد جمع آوری کمک هزینه ها به عنوان سازمان های غیر انتفاعی مجبور به بیش از سرمایه گذاری در گزارش دهی و ایجاد اعتبار برای تضمین سهم.

با توجه به تلاش های این بخش در زمان بحران غیر انتفاعی و بخش دیگر ذینفعان باید دست گرفتن این لحظه برای جلب بیشتر حمایت داخلی است. یکی فوری جنبه به کار در این زمینه است به آدرس نزدیکی فقدان صداهای از این بخش در رسانه های جریان اصلی. این حتی به عنوان افراد از بخش خصوصی—از مدافعان به راه اندازی بنیانگذاران—به نظر می رسد اغلب در اخبار پانل و بحث. با سطح تخصص و ارتباط با آسیب پذیر در جامعه ما قطعا صداهایی از جامعه مدنی هستند کمتر.

بدون شک مردم در این بخش مشغول هستند و در پاسخ به بحران از طریق حمایت مستقیم. اما به deprioritise چنین اقداماتی—شاید نه به عنوان فردی, سازمان, اما به عنوان یک بخش می تواند به معنای از دست رفته بر روی یک پتانسیل تغییر پارادایم است که می تواند با فعال کردن بخش به انجام آن کار می کنند.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>