چالش های آسه آن وحدت: پکن اجبار و آمریکا-چین

آسه آن که شامل 10 نژادی و مذهبی متنوع اعضای یک گروه بندی های منطقه ای است که به ترویج اقتصادی و سیاسی و همکاری های امنیتی میان آن ده نفر. منشور گذاشته یک طرح برای یک جامعه ساخته شده از سه شاخه: جامعه اقتصادی آسه آن (AEC), آسه سیاسی-امنیتی جامعه و آسه اجتماعی و فرهنگی جامعه است. در سال 2013 آسه آن تصمیم به توسعه پس از 2015 چشم انداز به درک سیاسی منسجم اقتصادی یکپارچه مسئولیت اجتماعی و واقعا مردم محور و مردم محور و بر اساس قوانین سازمان است. این تشکیل شده اساس آسه آن جامعه چشم انداز سال 2025 است.

حفظ وحدت در میان گروه های بین المللی است که این کار آسان نیست به عنوان کشورهای مختلف شامل آنها دارای منافع مختلف اولویت ها و تکرارهای. چالش آسه آن برای حفظ وحدت در حال دلهره آور به عنوان منطقه مملو از عدم اطمینان است. ادامه تنش چون از دریای چین جنوبی (SCS) اختلافات با چین این ادعا تقریبا کل منطقه و اتخاذ قلدری تاکتیک های کسب و مصنوعی ایجاد ویژگی های militarizing ویژگی های خود را تحت کنترل تجاوز به EEZs از کشورهای دیگر در حال غرق شدن قایق از کشورهای دیگر برای ارعاب آنها مانع عملیات حفاری از کشورهای دیگر در EEZs انجام ارعاب تمرینات نظامی و با استفاده از آن قدرت اقتصادی به اجبار آسه آن اعضای vitiated محیط زیست است. رشد تجارت و رقابت بین آمریکا و چین باعث می شود وضعیت بسیار پیچیده است. این تعادل استراتژیک در منطقه تحت شدیدترین فشار است.

چین نگرش نسبت به آسه آن است که بر اساس آن ادراک است که می تواند در مجموع ضرر منافع خود را به عنوان چند تن از اعضای آسه آن ابراز مخالفت چین غیر قانونی ادعا در SCS. در حالی که این توافق به اصول اخلاقی برای SCS آن است که در تلاش برای به تاخیر انداختن آن پدیا. آن است که تلاش برای تقسیم بین اعضاء با استفاده از آن قدرت اجباری. مهم ترین نمونه از این عمل استفاده از اجبار در سال 2012 در کامبوج که به ریاست آسه آن که از سال است. آن را ممکن است به یاد می آورد که وزرای خارجه آسه آن در سال 2012 موفق به انتشار اطلاعیه مشترک به دلیل اختلاف نظر میان اعضای. کامبوج به عنوان صندلی آسه آن تحت تاثیر چین حاضر به توافق برای یک بیانیه مشترک نخوری چینی فعالیت است.

پس از آن در اظهارات رئیس به جای رویکرد مشترک عباراتی مانند “برخی از رهبران” و “برخی از وزرا هستند به جای استفاده از “رهبران” و “وزرا” به ابراز نگرانی از فعالیت های چینی. آسه آن دیدار با تایلند در بانکوک در Nov 2019 دوباره تکرار همان فرمول. اما هیچ اشاره ای PCA حاکم است. کامبوج و لائوس و تایلند و میانمار موقعیت خود را با چین به اطمینان حاصل شود که چین ممکن است اذیت با آنها. در حالی که پیش از فیلیپین بود و طرفه با چین به این امید که آن را به دست آوردن بیش از مخالفت چین از اواخر فیلیپین به نظر می رسد به حرکت به دور از چین است.

استفاده از تهدید به تحریم های اقتصادی و allurement کمک مالی پکن به اطمینان حاصل شود که اعضای آسه آن را یک موضع unitedly در برابر آن بهره بسیار رایج است. در سال 2012 اختلاف با فیلیپین بیش از ماهیگیران چینی فعال در سکربروق Shoal, پکن تحمیل تنگ تر اقدامات در کشاورزی-واردات از فیلیپین, و به طور خاص در موز است. با توجه به اهمیت موز و سایر محصولات کشاورزی صادرات برای اقتصاد فیلیپین اقتصادی چین فشار متقاعد مانیل به حل و فصل اختلاف به سرعت. چنین اجباری تاکتیک اغلب توسط پکن برای حفظ آسه آن تقسیم شده است.

جنگ تجاری بین چین و آمریکا افزایش مشکلات برای وحدت آسه آن. صادرات گرا اقتصاد آسه آن خواستار ادامه تجارت با هر دو ایالات متحده و چین است. تجارت تنش ها را تحت تاثیر قرار آسه آن به ویژه در بخش هایی مانند الکترونیک-صادرات داده می شود که چین بالای آن شریک تجاری. در آسه آن کسب و کار اجلاس سران در نوامبر 2019, رهبران آسه آن ابراز نگرانی عمیق بیش افزایش تجارت تنش و در حال حمایت و ضد جهانی شدن احساسات.

اگر چه کشورهای آسه آن در مورد موج دار شدن, تاثیر منفی تغییر الگوهای تجارت از تجارت جنگ می تواند جذب آواره فرصت. در سه ماهه اول سال 2020 چین-صادرات به آسه آن (16%) شد بیش از صادرات آن به ما (15%). سرمایه گذاری مستقیم خارجی است جذب شدن به آسه آن. در حالی که ژاپن جابجایی آن شرکت از کشور چین, ایالات متحده است و با توجه به رونق اقتصادی شبکه ای از اعتماد شرکای تجاری. ژاپن سرمایه گذاری در حال حاضر بیشتر در آسه آن از در چین است. ما نیز شروع به حرکت خود شرکت از چین به آسه آن.

برخی از کشورهای آسه آن را سود به عنوان جایگزین تولید نقاط به چین است. چندین شرکت در حال حاضر نقل مکان کرد و به ویتنام است. سامسونگ در حال حاضر باعث می شود بسیاری از گوشی های تلفن همراه در ویتنام—ملت تبدیل شده است رئیس, منبع, برای, بزرگترین, تلفن, تولید کننده. تایلند رشد خوشه های خودرو مونتاژ گیاهان برای ژاپنی و چینی شرکت های خودرو, در حالی که همچنین ساخت قطعات ردیف 1 تامین کنندگان. چنین فرصت وجود دارد و آن است تا به آسه آن به استفاده از آنها. کشورهایی که دارای ثبات اقتصاد با نیروی کار با مهارت های مورد نیاز در حال رفتن به بهره مند شوند. ویتنام و خارج از غرفه در میان آسه آن اما همه ملت در این گروه به احتمال زیاد برای به دست آوردن از افزایش صادرات محصولات تولیدی است.

در حالی که تفاوت میان اعضای آسه آن می توانید برجسته چون ایالات متحده-چین در میان اعضای آسه آن در فوری شرایط رویکرد واحد و یکپارچه می تواند منافع اقتصادی در دراز مدت. ایالات متحده آسه آن نیز می تواند مقابله با فشار از هر کشور از جمله پکن و توانمند سازی آن به مذاکره از موضع قدرت.

آسه آن را نیز بررسی عملکرد منطقه ای جامع همکاری اقتصادی (RCEP) ممکن است تبدیل به ابزاری برای جاری شدن سیل بازارهای خود را با کالاهای چینی. این می تواند بیشتر تقویت پکن قابلیت به اجبار اعضای آسه آن.

عوامل فوق باید در نگه داشته توسط آسه آن. یک تراز از منافع اعضای آسه آن برای ایجاد این منطقه به عنوان یک تولید توپی و تلاش برای توسعه مهارت های لازم و ایجاد اتصال با بازار در نقاط مختلف جهان باید در اولویت است که اجازه می دهد جریان بدون درز از آسه آن کالا به بازارهای عمده و بدون هر رشته است. موفقیت آسه آن جامعه چشم انداز 2025 باید ارزیابی این پارامترها. ویتنام صندلی پنج اولویت های سال که شامل تقویت آسه آن همبستگی تعمیق آسه آن ادغام اقتصادی و اعمال نفوذ چهارم انقلاب صنعتی برای کاهش نابرابری ترویج آسه آن هویت با تشویق توسعه مشترک آسه آن ارزش ها و پروژه های آموزشی تقویت روابط با آسه آن را به شرکای خارجی و بهبود آسه آن را نهادی ظرفیت ها دقیقا در این جهت.

     

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>