مدیران اجرائی و کسب و کار صحبت کردن نژادپرستی و خشونت پلیس

Merck & Co. مدیر عامل شرکت کنت فریزر در سال 2018 است. روز دوشنبه گفت: در CNBC که جورج فلوید “می تواند من است.”

عکس: Bess آدلر/مهر نیوز

رهبران کسب و کار در صنایع در حال صحبت کردن در مورد بی عدالتی اجتماعی و نابرابری نژادی در پی جورج فلوید مرگ در دست پلیس و تظاهرات در ده ها تن از شهرستانها ایالات متحده کشنده رویداد را برانگیخته.

Goldman Sachs Group Inc. GS 1.75% خواسته کارکنان بانک به مکالمات خارج از منطقه راحتی خود را در مورد نژاد و تبعیض است. Peloton Interactive , Inc. PTON 8.68% متعهد به اهدای $500,000 به NAACP این صندوق دفاع حقوقی. واشنگتن-بر اساس رستوران های زنجیره ای پیتزا و گفت: آن را به کارگران اضافی پرداخت می شود زمان به طوری که آنها می توانید با شرکت در تظاهرات.

در بخشی از این سیل پیام ها نشان دهنده چگونه به سرعت در جهان تغییر کرده است برای مدیران ارشد و کسب و کارهای بزرگ که تا چند سال پیش تمایل به هدایت به دور از مسائل داغ دکمه. در حال حاضر بسیاری از رهبران صنعت می گویند بیشتر مصرف کنندگان و کارکنان انتظار برندها و کسب و کار به یک نقطه نظر و به اشتراک گذاری آن.

“برای کسانی که در درد. برای کسانی که در این مبارزه است. ما ایستاده با جامعه سیاه و سفید در برابر نفرت نژادی و بی عدالتی” گفت: Michael Lastoria مدیر عامل شرکت &پیتزا که در مکان های از ماساچوست به ویرجینیا. با شروع این هفته زنجیره ای کارکنان می تواند سه روز برای فعالیت در بالای خود را به طور منظم پرداخت می شود, زمان تعطیلات.

در یک پست وبلاگ با عنوان “من نمی توانم نفس بکشم” مارک ماسون,ستاره فیلم سکسی سیتی گروپ Inc.’s رئیس امور مالی خود نوشت که او بحث که آیا برای صحبت کردن. آقای میسون که سیاه نوشت که او متوجه او تا به حال یک وظیفه برای رسیدگی به این وضعیت است.

“حتی اگر من CFO جهانی بانک, قتل جورج فلوید در مینه سوتا Ahmaud Arbery در گرجستان و Breonna تیلور در کنتاکی یادآور خطرات سیاه آمریکایی ها مثل من در زندگی روزانه ما زندگی می کند.”

لری فینک رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل BlackRock , Inc., بزرگترین دارایی مدیر فرستاده کارکنان یک ایمیل—نیز منتشر شده آنلاین—بیش از آخر هفته بازجویی بلکراک خود پویایی. “به عنوان یک شرکت متعهد به برابری نژادی ما همچنین باید در نظر نژادی که در آن اختلاف وجود دارد در خود سازمان و نه تحمل کاستی های ما,” او نوشت.

BlackRock مدیر عامل لری فینک در سال 2019.

عکس: الکس کاروس/مهر نیوز

گلدمن ساکس رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل دیوید جزایر خواست کارکنان به “چک در با یکدیگر و مایل به مکالمات است که ممکن است ما را در خارج از منطقه راحتی ما.”

تیم رایان ایالات متحده رئیس حسابداری و مشاوره غول PricewaterhouseCoopers LLP گفت: آن را ضروری برای مدیران به بحث به طور خاص در مورد مرگ جورج فلوید و دیگر مردم رنگ با کارکنان خود را. این نوع از فرانک مکالمات بوده و مشخصه های خود را نزدیک به چهار سال تصدی خود در شرکت. آقای رایان قبلا تشکیل ستاد گسترده مکالمات در مورد مسابقه زمانی که Botham ژان 26 ساله PricewaterhouseCoopers ارشد کاردانی به ضرب گلوله کشته شد به مرگ در سپتامبر سال 2018 با خارج از وظیفه افسر پلیس در حالی که تماشای فوتبال در دالاس آپارتمان.

در یک سری از پیام های ارسال شده طی چند روز آقای Ryan تشویق PwC کارکنان که پیدا کردن این خبر دشوار است به زمان ، “من فکر می کنم این مهم است که به بحث در مورد” او گفت:. “نه به سادگی می گویند آن را در مینه سوتا است. این تاثیر می گذارد همه است.”

Peloton بنیانگذار و مدیر اجرایی به جان فولی گفت: در یک پیام به مشتریان فرستاده شنبه “چه شدن برای من روشن است که ما باید اطمینان حاصل شود این است که یک anti-racist organization.” او تعریف شده است که به طور فعال در حال تغییر تفکر روزانه و پیاده سازی سیستماتیک ساختار است که در حفظ و نژادی و نابرابری زنده است.

“ما ممکن است هرگز کامل شود اما ما قصد داریم برای انجام بهتر هر روز” آقای فولی نوشت.

در ظاهر در CNBC دوشنبه مرک & Co. مدیر اجرایی Kenneth Frazier گفت: کسب و کار است که به معنی از بین بردن برخی از بی عدالتی در جامعه است. در سال 2017, آقای, فریزر, که سیاه و سفید است, ترک تولید-شورای مشورتی برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در اعتراض به رئیس جمهور را شکست و به سرعت محکوم سفید supremacists که راهپیمایی و درگیر در خشونت در Charlottesville, Va.

صحبت های روز شنبه گفت که آنچه آمریکایی آفریقایی تبار در جامعه دیدم در این ویدئو آقای فلوید بازداشت که در آن یک افسر kneeled در گردن او نادیده گرفتن درخواست خود, که او نمی تواند نفس است که او تحت درمان قرار گرفت که کمتر از انسان است.

جورج فلوید آقای Frazier گفت: “می تواند من است.”

“اساسا چه کسب و کار می تواند انجام دهد که آیا شما می خواهید به آن تماس بگیرید غرامت یا نه, من فکر می کنم ما می توانید به آدرس در جهان امروز ادامه نتایج حاصل از سال ها و سال ها از تبعیض نژادی در این کشور است.” “ما نمی خواهیم مردم را به همه جزوات اما ما باید اذعان کرد که وجود دارد فرصت بزرگ شکاف است که هنوز هم موجود در این کشور است.”

آقای فریزر همچنین با تاکید بر نقش بیکاری در تشدید جریان ناآرامی. “افزایش بیکاری منجر به ناامیدی,” او گفت:. “ناامیدی منجر به آنچه ما می بینیم در خیابان.”

نوشتن به کاترین شوید در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>