طراح اتومبیل هنریک فیسکر اولین مسابقه خود را با Elon Musk از دست داد. اون ميخواد دوباره بره

طراح اتومبیل دانمارکی هنریک فیسکر در حال گرفتن در مسابقه الکتریکی خودرو، این بار در تعقیب دشمن قدیمی خود Elon Musk. سوال این است: آیا او می تواند رقیب خود را این بار گرفتن؟

تقریبا یک دهه پیش مردی که برای خودش اسمی ساخته طراحی ماشین های اسپرت برای استون مارتين و اولی در نبردی که برای گرفتن تصور اتش های عمومی برای اتومبیل های لوکس برق دار بالا، گردن و گردن در کنار تسلا بود. اولین مدل های افزونه ای که به دنبال اینده ای هستند هر کدام بیش از ۱۰۰ هزار دلار فروخته می شود و افراد مشهوری مانند لئوناردو دی کاپریو، جاستین بیبر و معاون سابق رئیس جمهور آمریکا ال جور آن ها را می رانند.

اما فیسکر خودرو در سال 2013 پس از راه اندازی مشکل از مدل اول و تلاش ی که برای بازسازی یک کارخانه موجود است، به سینه خورد. در نهایت این شکست به سرمایه گذاران چینی حراج شد، و به تسلا اجازه می داد تا جلوتر بکشد و امروز تبدیل به با ارزش ترین شرکت خودروسازی جهان شود.

آقاي فيسکر 56 ساله آماده ي رفتن ديگه اي هستن خود را در لس آنجلس خودرو ساز Fisker شرکت است که حمایت مالی جدید و طرح های در رفتن عمومی در بعد از این سال. امیدوار است که اقیانوس را آزاد کند، یک SUV با باتری که با مواد بازیافتی ساخته شده، در سال ۲۰۲۲.

راه اندازي آقاي فيسكر به دنبال تلاسه مدل تسلا نيست در عوض، او قصد دارد تقریباً هر جنبه ای از نحوه ساخت و فروش خودروها را امروز به چالش بکشد و از اشتباهات خودش درس بگیرد. در مقابل تسلا—که مانند دیگر سازندگان خودرو، گیاهان خاص خود را ساخت و بسیاری از فناوری های خود را در خانه توسعه داد—فیسکر قصد دارد از قطعات هسته ای مانند باتری ها و موتورهای توسعه یافته توسط شرکت های دیگر استفاده کند، ساختمان خودروها و قطعات و خدمات خارج از منبع را منوقبه کند. مشتریان می توانند با استفاده از یک اجاره نامه اشتراک مانند که می تواند در هر زمان فسخ شود، اتومبیل ها را به دست آورید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im